Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Strana 5 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 5 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  anonym St 13 október 2010 - 17:38

asi si ocividne jasny pripad lol!
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 5 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  filipka St 13 október 2010 - 17:58

No dikes..! very unhappy
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 5 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  Tuto St 13 október 2010 - 18:36

Filipka, neboj. Oni to niekedy odfláknu a asi aj záleží na poisťovni. Tak si pýtaj u psychológa. Zabiješ tým síce hodinu, ale aj sa čosi dozvieš.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 5 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  aka Po 4 marec 2013 - 11:55

Ahojte, pisem sem prvy krat.Moja dcera ma 16 a od tohto septembra sme diagnostikovani..najskor bipolarka, teraz schizo..od zaciatku to vyzeralo zmiesane..
prosim, bavte sa so mnou..potrebujem vediet ako dalej.
som zufala..
dcera studovala na prestiznej skole, kvoli sikane sa nieco zlomilo, teraz nevladze nic..
neviem co bude dalej,momentalne prestavame zvladat individualnu formu studia na obyc. strednej..
prosim,ak mi viete nejako poradit, potrebujem sa posunut..
dcera velmi trpi, lebo je studijny typ a nevieme co dalej so skolou..
som zufala, lebo neviem kam z konopi, ako jej pomoct..
psychiater doporucuje stacionar..
ak ste niekto mali skusenosti s tymto zariadenim, napiste mi prosim, v com Vam pomohol..
vlemi pekne Vas prosim, pomozte..
dakujem Vam vopred..
aka
aka
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 7
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 01.03.2013

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 5 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  filipka Po 4 marec 2013 - 15:48

aka, zachovaj pokoj. Pol roka je pri psychotickych diagnozach v podstate velmi kratky cas, takze sa vobec necudujem, ze tvoja dcera momentalne skolu nezvlada. Moze za to jednak choroba, jednak ciastocne i lieky. Momentalne je najdolezitejsie dostat sa z najhorsieho, lenze pokusmi o studium sa to moze spomalit i zhorsit. Na navrat do skoly treba pockat. Podla mna by bolo najvhodnejsie prerusit studium na cely rok, kym sa dcera zastabilizuje a ked sa bude na to citit, vratit sa do skoly. Strata jedneho roka nie je to najhorsie, co sa moze stat. V tomto smere by si mala aj povzbudit svoju dceru a najma ju upokojit, ze jeden rok nic neznamena, pretoze ak jej na skole zalezi a citi sa momentalne neschopna na studium, tak jej je z toho isto velmi tazko a tvoj zufaly postoj ju este viac zraza k zemi a deprimuje. Aj ja som ochorela v 16 rokoch a vystudovala som VS, aj som si urobila doktorat. Nic nie je stratene, len sa musi dat dokopy.
Co sa tyka stacionara, na to ti odpovedat prilis neviem, ja som do neho nikdy nechodila-nemala som o to zaujem. Moj sukromny nazor je, ze je to strata casu (pre mna). Ale ak sa tvoja dcera citi osamela, potrebuje spolocnost, potom to moze skusit, vsak nechat to moze vzdy. Mozno by jej prospeli nejake tie organizovane cinnosti, psychoterapia a pod, to musi len skusit.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 5 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  frances farmer Ut 5 marec 2013 - 16:44

v období, keď sa u mňa rozvinula choroba (mal som 16) som ukončil 1. roč. gymnázia a pokračoval som v druhom - vtedy som sa pre zhoršenie stavu dostal na 3 mesiace do liečebne a štúdium som musel prerušiť. nasledujúci šk. rok som nastúpil opäť na gymnázium, kde som vydržal len necelé 3 mesiace. potom som štúdium na rok prerušil, kvôli stále sa zhoršujúcemu zdrav. stavu. nič som tým nestratil, akurát, že teraz som v 2. roč. na odobornej strednej škole a študujem externe. beriem to tak: "škola ako škola". z obyčajnej školy môže ísť na VŠ rovnako ako z prestížnej. až na VŠ sa ukáže aké kvality má študent, keď sa rozhodne študovať smer, ktorý ho zaujíma. stredná škola je len nutné zlo, kde sú navyše tvorivosť a rozvoj osobnosti hrubo potláčané (česť školám, kde je to inak). takže prerušením štúdia nič nestratíte, keď sa jej stav zlepší bude pokračovať a určite to dotiahne ďaleko. netreba zúfať.
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 5 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  aka St 6 marec 2013 - 10:33

dakujem Vam za Vase postrehy, som Vam nesmierne vdacna a budem rada, ked sa mi ozve kazdy, kto mal podobny problem..my nevieme odkomunikovat celu situaciu v skole a teda budeme musiet hladat nejake ine riesenie..lebo doma byt dcera nemoze..s babkou sa nudi a straca stale viac kontakt s realitou, rovesnikmi..lebo je clovek, ktory bol vzdy velmi aktivny a ked ma byt zrazu zavreta doma..nevie sa vynajst..my sa snazime ju vsemozne aktivizovat,ale vyzera to tak,ze to nie je to prave orechove..ako ste vyplnali cas Vy? ked ste neboli prave v nemocnici..ona ma potom strasne nervy z tej nudy a ked pridem domov , vrha sa na mna aj na priatela ako kobylka a vystraja ako zmyslov zbavena..snaha najst stacionar, zariadenie pada na jej veku..ma 16 a nezapada do ziadnej vekovej skupiny..co sa tyka skoly,,nevie sa najst na tej odbornej, citi sa neprakticka..sniva o navrate na bilingvalne gymnazium, ked sa v septembri vylieci..to ju drzi nad vodou a to je jej motivacia..preco sa chce vyliecit..nic ine pre nu nema zmysel..
aka
aka
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 7
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 01.03.2013

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 5 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  hypomaniak Št 7 marec 2013 - 17:30

ja len k stacionaru- urcite to nie je zbytocnost - pobyt mezi ludmi ktori sa nevysmievaju z toho ze je chora psychiatricky jej moze pomoct- a pomoct jej mozu aj techniky, skupinove sedenia- je to minimalne sebapoznanie, ktore prospehje aj zdravemu cloveku
a netlac na pilu- ziadne kedy uz bude zdrava,ved musi dokoncit skolu....nic nemusi. cim viac tlacis a ona s tebou, tym neskor bude z toho von.
dokonca by som ti odporucal, aby si ju dala do celodenneho stacionara (napr.: psychosomaticke odd. v Pezinku a navstevy max. raz do tyzdna a bez akehokolvek planovania buducnosti- len mame ta radi, odpocin si, chapeme ta...), aby necitila ten tlak "zdraveho" okolia (ttym myslim teba a rodinu+pribuzni a znami,kamarati/ky) . nie je nic horsie, ako zit v tom ze je ocakavany vykon (elitna skola, cim skor vysoka a najsuper...)- je to brutalny tlak ,ktory si nie vzdy musia donori uvedomovat ...prospelo by jej, keby si ju nechala na seba a odbornu starotlivost -casto byva "chore" aj jej okolie .....neber to ako urazku ." my sa snazime ju vsemozne aktivizovat"- to moze byt prave kontraproduktivne - ver mi,mam s tym skusenost. choroba si mozno vyziada polrocnu pauzu, mozno trojrocnu, mozno neurcitu- "urychlit" ju znamena pre nu len krok spat
ale urob ako myslis
hypomaniak
hypomaniak
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 37
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 08.10.2012

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 5 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  filipka Št 7 marec 2013 - 18:48

hypomaniak, napisal si to vynikajuco. Do bodky suhlasim.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 5 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  aka Ut 19 marec 2013 - 13:03

Ahojte, Filipka a ostatni vospolok, ktori ste sa mi ozvali..
dufam, ze pisem spravne, teda na spravne miesto..
Chcem Vam vsetkym povedat, ze Lucka je vo Velkom Zaluzi. Je tam uz tyzden, zatial nie je zaradena do ziadnej skupinovej terapie. Dnes ma mat este nejake testy so psychologickou, potom sa uvidi co a ako. Ak ste niekto boli v Zaluzi, viete mi prosim povedat, ci tam maju aj skupiny pre psychotikov?
dik vopred
ps: Lucka je zatial ok, depka sa jej vylepsila, lebo neriesi problem, co bude so skolou..
idem tam odniest pnku a oznamim im,ze sa do nej uz tento skolsky rok pravdepodobne nebude schopna vratit..
horsie je, ze Lucka fantaziruje, ze ju vezmu na biligvalny gympel naspat..
snad to casom povoli..
pekny den Vam vospolok
aka
aka
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 7
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 01.03.2013

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 5 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  filipka Ut 19 marec 2013 - 22:04

Ahoj aka, zaujimalo by ma, preco by ju na to bilingualne gymnazium nemali prijat naspat? Keby mala autonehodu a lezala by niekolko mesiacov v sadre, ci dokonca v bezvedomi, taktiez by ju naspat neprijali po uprave stavu? Neviem, aka je dnes situacia na strednych skolach, mozno mam naivne a nespravne predstavy, ale myslim si, ze ak je student schopny urobit nejaky typ prijimacich ci rozdielovych skusok po tom, ako prekonal nejaky uraz ci chorobu, mala by ho skola prijat naspat (?).
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 5 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  tomas St 20 marec 2013 - 12:41

ahoj, aka, v zaluzi je skupina pre psychotikov s nazvom Rozkvet, je to skupina pre psychotikov, ktorych stav je vyhodnoteny ako kompenzovany (aktualne bez akutnych priznakov psychozy). chodi sa do nej 6 tyzdnov, je to skupinova terapia, obvykle tam byva okolo 15 ludi v skupine, muzi aj zeny. skupinu vedie klinicka psychologicka a terapeut/ka. robia sa tam rozne aktivity, ako jednoduche psychologicke cvicenia zamerane na kognitivne fukncie, arteterapia, na zaciatku kazdej skupiny kazdy reportuje, ako prezil posledny den, pise sa kazdy den dennik, ktory sa vecer odovzdava na precitanie psychologicke (Alenka, prijemna dama), pocas pobytu sa pise zivotopis, ktory kazdy vo zvoleny den precita a ostatni mu davaju otazky, rady, ako sa pohnut dalej. chodi sa kazdy tyzden na vychadzku do dediny, do restauracie, na zakusky, cajik, kavu. Raz do tyzdna byva klubove posedenie v priestoroch nemocnice (kava, caj, sladkosti...), raz do tyzdna sportovy den (v zlom pocasi ping pong vnutri, karty, clovece), dvakrat tyzdenne sa chodi do posilovne, z toho raz na "psychogymnastiku". Niet sa coho bat, v skupine je prijemne, sam som bol dvakrat v nej - rovnako aj prostredie nemocnice je super, velky park, prechadzky, prijemni ludia, lepsie je tam pri peknom pocasi (jar, leto), kedy sa da hrat tenis, nohejbal, volejbal...

_________________
Desím sa každého jedného kroku
na ktorý sa chystám.
Desím sa, že ma privedú
niekam, kam som chcela dôjsť.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 5 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore