Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Strana 4 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 4 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  Anonymný Ut 12 október 2010 - 1:32

obycajneho ravena som kdesi na internete robil, jednu otazku som mal zle, tak asi rovnako to aj v nemocnici dopadlo. vtedy som bol na abilify. poslem link, do sukromnej spravy, len sa mi zda, ze je tam nejake obmedzenie, aby dotycny nemohol donekonecna skusat a hladat spravne odpovede, mne sa to podarilo dokoncit len raz a potom ma to vzdy po par otazkach vyplo, ze uz som test robil. nepomohla mi ani zmena IP restartovanim modema, co ma dost prekvapilo. Teraz mam iny net, zbohom T-com, na nom som test nerobil. ale uz mi ani netreba, kedze som bol na oficialnom testovani a vysku svojho YQ poznam, kdesi sa mi vala certifikat...
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 4 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  slnecnica Ut 12 október 2010 - 1:35

link potesi Smile vysku svojho iq nepoznam v cisle, v psych sprave mam superiorny intelekt ale.. zalezi na tom? zalezi na tom ako to vyuzijem..
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 4 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  Anonymný Ut 12 október 2010 - 1:45

nezalezi...vobec...ja som bol prvykrat u psychologicky v 19tich, to mi psychiatricka dala precitat spravu od nej, mal som tam nadpriemer len, aj to som nerobil ziadny IQ test, len na zaklade rozhovoru...a male indicie ukaze azda aj uz tak sklonovany ROR. Pri hospitalizacii mi robila druha psychologicka WAIS-R, to nedopadlo velmi slavne, test ukazal len nadpriemer, kym Raven par dni predtym vysoky intelekt...su tam take stupne, hm, obvykle ze 90-110 priemer, 110-120 nadpriemer, 120-130 vysoky nadpriemer, 130-140 vysoky intelekt atd...azda by sa dali nejak zasociovat tie testy na vzorke psychotikov, predsa len, napr take chapanie socialnym situaciam a podobne subtesty, ktore su tiez sucastou WAIS-R, mozu byt pre nas, socfobikov a neviem akych, narocne. Potom teda raven pre pokrocilych tento rok, hm, doma certifikat, visi na stene, len co z toho, ked VS ziadna a ani praca ziadna, akehokolvek charakteru co sa tyka vzdelania...hm...a zabudol som dodat...v sprave z 2008 mam deterioraciu intelektovych schopnosti...

a vlastne este niekedy v 16tich, 17tich, som robil na gymnaziu iq testy, take asi dvojhodinove, podrobne. si pamatam, ze som mal najlepsiu cast zameranu na matematiku a podobne, z celeho gymnazia...mi psychologicka tvrdila...dost funny, kedze na hodinach matematiky to vyzeralo diametralne inac...z toho testu si nepamatam presne cislo, ale dopadol tak na urovni mojho vysledku v obycajnom ravenovi...ale zase, naopak velmi slabu som mal cast na priestorovu predstavivost Very Happy
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 4 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  slnecnica Ut 12 október 2010 - 2:13

my sme robili na strednej tiez dajake psychotesty na zakl. ktorych mi psychologicka odporucila vystudovat nejaku pomahajucu profesiu, napr soc. pracu, ehm ehm. a ze vraj ani extrovert ani introvert ale daco medzi, no... neviem teda podla coho to usudila, viac si nepamatam uz co mi povedali.
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 4 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  Anonymný Ut 12 október 2010 - 13:14

mne povedala, ze introvert som (pochopitelne) a ked sme sa bavili o praci, tak ze takmer hocico co si vyberiem, tak sme sa bavili o informatike hlavne, ktoru mi schvalila...a ze mam vsestranne zaujmy ci co...no ale to asi usudila len z toho, co som tam kruzkoval ci krizikoval, bol tam taky dlhy dotaznik, ze co vas bavi a na kolko bodov z 5 ci z 10. neviem Very Happy o rok neskor som si teda aj podal ziadost na infromatiku, zobrali ma, ale napokon som si vybral iny (dvoj)odbor, ktory som aj tak po roku zmenil, uspesnymi prijimackami na dalsich odboroch...
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 4 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  slnecnica Ut 12 október 2010 - 13:19

tazko si vybrat ked cloveka zaujima vela veci nie? Wink
a v mojom pripade, ked mi povedala ze som nieco medzi intro a extro, je to dost divne lebo kazdy psycholog mi teraz povie ze som introvert. aj som vzdy bola, odmalicka. aj ked, mne sa aj dost striedali nalady tak co ja viem... v kazdom pripade mi vtedy ta zenska nepovedala nic co by mi pomohlo. a studovat socialnu pracu, ehm ehm z toho odboru sa kazdy smeje, ze tam idu ti ktorych inde nevzali tak neviem Very Happy ked uz tak psychologiu by som studovala.. ale neviem si predstavit vykon povolania klinickeho psychologa, hrablo by mi z tych ludi este viac Very Happy ..a tak studujem dvojodbor, takze ucitelsky smer.. co je tiez "vyhra", hlavne pre tie decka, bud z tej triedy zdrhnem alebo ich zmasakrujem ked ma naseru.
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 4 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  filipka Ut 12 október 2010 - 16:16

Chcem sa opytat, vam tie psychotesty robili pocas hospitalizacie na psychiatrii?
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 4 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  Tuto Ut 12 október 2010 - 20:14

Rorschacha mi robili a môžem prehlásiť, že možno aj vďaka tomuto testu mi konečne nastavili správne diagnózu. Dovtedy to menili každý raz ako som bol v nemocnici.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 4 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  slnecnica St 13 október 2010 - 0:13

ROR mi prvy krat robila psychologicka- terapeutka na sedeni. potom v nemocnici ravena, take otazky na kt. sa ma odpovedat ano/nie a este nieco tusim, a tiez ROR. tamtie veci na zaklade ktorych mi povedala zenska ze mam ist studovat soc. pracu Very Happy na strednej skole, to bolo take testovanie na ktore sme vsetci sli. (tam si pamatam ze sme ten strom kreslili, okrem ineho).

no jo na rorschacha vela ludi nadava, ze blbost, "len skvrny" a tak.. konkretne aj jeden znamy sa tak opovrzlivo o tom teste vyjadroval, myslim ze najskor kvoli tomu ze mu na zaklade toho testu vyslo daco co sa mu nepacilo laughing
len to musi robit skuseny psycholog, ta interpretacia je dost narocna.
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 4 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  Anonymný St 13 október 2010 - 1:46

prve testy na strednej, iq test + nejake tie dotazniky na zaujmy a podobne...to som mal 17...cize rok 2004...
2006, v 19 tich po prvej navsteve psychiatricky hned aj navsteva klinickej psychologicky, Rorschach, Zungov dotaznik depresie a este nejaky ten dotaznik, na vlastne ohodnotenie svojich crt a tak...kresba postavy, stromu...
potom pocas druhej hospitalizacie, 2007,v 20tich, v podstate to iste.
Dvakrat som bol v Galante, potom vo Velkom Zaluzi v 2008, tam mi robili podrobne testy, najprv MDZT, MMPI alebo nieco velmi podobne, Raven. To som robil u nejakej psychologickej laborantky, asistentky alebo ako ju nazvat. O par dni neskor u klinickej psychologicky WAIS-R, Rorschach, Jungov asociacny test.
koncom 2008 zase u tej psychologicky, kde som uz predtym bol dvakrat, v Galante. Testy rovnake ako aj predtym u nej, navyse len nejaky test koncentracie pozornosti tusim...som tam potreboval podrobnu spravu od klinickej psychologicky, bo v prepustacej sprave z VZ to bolo len strucne napisane, hoci vysetrenie boli asi najviac hlbkove.
Napokon som robil toho Ravena pre pokrocilych, ale to v aprili tohto roku, v Piestanoch, to uz ale nema s predchadzaujicimi nic spolocne...

Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 4 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  anonym St 13 október 2010 - 17:18

Ahojte. ja som bol na diferencialnej diagnostike po prvej navsteve psychiatricky. tam som robil akysi test na depresiu, dalej akysi celkovy psychologicky test, kde sa mala ukazat neuroticita a psychoticita a nakoniec som podstupil Rorschach. celkovo vyslo, ze mam stredne tazku depresiu so zvysenou senzitivnou vztahovacnostou. druhykrat som sa podrobil testom pri prvej hospitalizacii. tam som absolvoval ror, potom som kreslil akysi strom a postavu a este nieco, ale uz neviem co a tak...zhruba tolko. music
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 4 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  filipka St 13 október 2010 - 17:34

Fiha, po mne nikdy ziadne testy nikto nechcel...
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 4 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore