Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Strana 2 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 2 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  zlatko Št 7 október 2010 - 18:05

filipka...ja to v genoch nemam... u nas v rodine nikto tym netrpi... ja to mam kvoli trave.. takze mala som preddispoziciu, ktora sa bohuzial prejavila... ale verim, ze to prejde.. co sa tyka tych liekov mas pravdu.. injekcie uz ovela lepsie preplatene poistovnou... a dalsia vec.. predtym som brala 1mg..ale vratil sa mi atak tak mi to zvysila na 2mg..podla mna to nie je vela kedze beriem len tieto jedny lieky.. a nie ako iny co maju aj pat druhov liekov... Wink
Anonymous
zlatko
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 2 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  filipka Št 7 október 2010 - 18:37

zlatko, ale prave ta predispozicia je ulozena v genoch. Keby si ju nemala, tak mozes hulit kolko chces a nemas schizofreniu. Ani ja nemam nikoho v rodine choreho. Ale nepochybujem, ze nejake geny pre ochorenie mam, kedze sa u mna choroba prejavila.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 2 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  anonym Št 7 október 2010 - 18:39

ja bohuzial v genoch chorobu mam...dedo bol alkoholik, cize bohvieco sa za tym skryvalo a ujo ma schizofreniu paranoides. I disagree
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 2 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  Ivan Pi 8 október 2010 - 10:32

Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 2 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  Tuto Pi 8 október 2010 - 13:12

zlatko napísal:predtym som brala 1mg..ale vratil sa mi atak tak mi to zvysila na 2mg.

Moja ex mala to isté čo, ty brala už len 1mg, vysadila, a ani sa nenazdal bola v nemocnici. Ty si tých atakov mala už neúrekom, to je dôkaz, že to nie je len tak, a že lieky brať treba. Uvažovať by si mala skôr o skutočnosti, že ich reálne potrebuješ. V Tvojom prípade to nie je jeden výnimočný slabý a ojedinelý prípad ataku, u ktorého by sa reálne dalo uvažovať, že budeš v krátkej dobe reálne fit.

Je to však bežnou praxou, že sa duševne chorí bránia pochopeniu, že sú nezdraví a myslia si, že aj bez liekov to v krátkej dobe zvládnu. Aj ja som si to zo začiatku myslel. Svojím konaním som si naopak však dosť poškodil. Bol som mladý, neskúsený, sprostý... tak som si to aj pekne "vylízal". Škoda, že si to pravdepodobne na svojej koži vyskúšaš aj Ty.

Pýtala si sa doktorky na tieto názory? Alebo sa poraď s inými odborníkmi. Keď vysadíš lieky priskoro, resp. bez doporučenia odborného, koleduješ si o problémy.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 2 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  filipka Pi 8 október 2010 - 17:02

No ved ona na to pride, neboj sa. Ale v tom case uz moze mat zivot zniceny, to je pravda.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 2 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  Ivan Pi 8 október 2010 - 17:20

filipka napísal:Moja, a co ked je pricina v genoch? Ako odstranis geny?

Veda sa zaoberá vyskúmom a ovplyvňovaním génov aj ohľadom psychiatrických diagnóz. http://www.camh.net/research/areas_of_research/epigenomics/index.html
Napríklad aj B vitamíny dokážu zasahovať do genetických zmien. Táto kapitola je zatiaľ v plienkach, ale časom sa uvidí.
http://www.nih.gov/news/health/jun2010/nichd-24.htm .
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 2 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  Tuto Pi 8 október 2010 - 19:14

Ivan, vysvetli mi, prečo tu uvádzaš pokusy na potkanoch ohľadom regenerácie miechy? Nie je to trochu resp. viac od veci?
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 2 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  Ivan Pi 8 október 2010 - 23:42

Pretože potkany sú z genetického hľadiska blízkými príbuznými človeka, preto sa v rámci výskumu používajú ako predvoj človeka. Z veľkej miery ak niečo funguje geneticky u potkana, funguje to aj u človeka. Inak by nemalo zmysel používať potkany na výskum určený pre ľudí.
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 2 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  Ivan So 9 október 2010 - 0:14

Neviem či ste niekedy počuli o epigenetike, je to jav, pri ktorom sa ovpyvňuje genetická aktivita. Môže sa tlmiť alebo zvyšovať. zasahuje aj do dedičnosti a je ovplyvniteľná napríklad stravou, vitamínami, jedmi, psychikou. Viac si o tom môžte prečítať napríklad tu. http://www.osel.cz/index.php?clanek=1516

A máme vysvetlenie dedičného hriechu.
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 2 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  zlatko So 9 október 2010 - 11:21

Mily Tuto..ja som nemala neurekom ataky..mala som 4 ... a aj tak ma nepresvedcis...pretoze tak ako som pisala prvy atak bol totalna katastrofa..a ten posledny bol light ako light maslo :-))) proste to bola pohodicka... takze ja sa z toho dostanem... urcite nebudem brat lieky cely zivot... !!!!! nenecham si ho liekami znicit.... moja primarka je dost o nicom... chcela by som inu..pretoze poriadne ma ani nevysetrili ci mam alebo nie schizo. takze uvazujem nad tym, ze si najdem novu psychiatricku.. dalsia vec... chybaju mi priznaky schizofrenie... tj. : nepocujem hlasy, nevidim to co nie je... som v realite aj nad realitou.. nemam socialnu fobiu.. uzkosti...strachy..depresie..nemam strach z ludi..staram sa o seba..pracujem atdddd... takze? chcelo by to ozajstne psychologicko-psychiatricke vysetrenie.... bohuzial zijem v meste kde je len jedna psychiatria..a jeden primar.. takze vyberat si velmi nemozem..
Anonymous
zlatko
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa vyliecit zo schizofrenie? - Stránka 2 Empty Re: Ako sa vyliecit zo schizofrenie?

Odoslať  Tuto So 9 október 2010 - 12:52

Zlatko. A aké si teda mala ataky? To chceš tvrdiť, že vlastne si tam nič nemala, len sa to nejakým spôsobom psychiatrom zdalo ako atak? Inak nie je vylúčané, že lieky po rokoch vysadíš úplne, dôležitá je disciplinovanosť a spolupráca s doktorom.

Ani ja nemám žiadne príznaky svojej choroby, a to preto, že užívam medikamenty. Problémy, ktoré mám sú podmienené objektívnymi faktormi. Keby som nebral lieky... dohovie kde by som teraz bol.

Inak si ma oslovila "milý", je to od teba síce veľkorysé, ale nemám pocit, že moje príspevky k tvojej téme sú práve takéto. Snažím sa byť k tebe úprimný a realistický, a to bohužiaľ nie je v zhode so spomínaným slovom "milý".
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore