Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 12

Strana 64 z 86 Previous  1 ... 33 ... 63, 64, 65 ... 75 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej Pi 17 apríl 2020 - 20:46

Ahojte, kamarátky a kamaráti. giving a hug

V tieto dni sa mávam rozlične... mávam aj dosť zlých hodín, kedy sa cítim pod psa a som negatívny, alebo iba pasívne hnijem a nerobím nič. (A potom sa "vyžívam" v tom, že si to veľmi vyčítam.) Som rád, že bývajú súčasťou dní aj dobré hodiny, kedy sa cítim vitálnejšie a viem prežívať optimizmus a pozitívny prístup. Zdá sa, že práve doobeda som viac spavý a málo vitálny, a rozbehnem sa až viac v poobedí. Dnešok aj včerajšok boli však trochu iné, lebo sa mi darilo byť aktívny od rána a naopak som dosť spomaľoval až smerom k večeru. Na každý deň si v zápisníčku vytyčujem akýsi "to-do list", zoznam úkolov, ktoré chcem spraviť. Sú tam aj väčšie úlohy, ale aj triviálnosti, trebárs "spraviť čaj", "rozcvička", "zjesť jablko",... je tam vždy čosi aj z domácich prác (napr. "umyť riady", "umyť umývadlo", "pozametať" atď. - väčšinou okrem umytia riadov mávam z domácich prác na daný deň už len jeden ďalší úkol, výnimočne dva). No a sú tam aj vzdelávacie úkoly, trebárs programovanie mám rozdelené do "pomodor", teda krátkych časových blokov, kedy sa tomu venujem. Jeden blok trvá asi 15 minút iba a mám ich v "to-do liste" na daný deň asi 5 ako minimum. Tiež je tam angličtina a tak podobne. Väčšinou svoj zoznam neplním na 100%... úspešnosť mám asi 70%, v lepší, aktívnejší deň 80%. Streda bola dosť lenivá, tak vtedy to bolo len okolo 50%. Uf

Tento týždeň som bol na nákupe len raz (vo štvrtok). Najbližšie pôjdem asi až pondelok/utorok. Pracovisko mám naďalej kvôli opatreniam zavreté, neplatené voľno pokračuje. Čítal som, že v Dánsku alebo Nemecku už rozmýšľajú nad otváraním niektorých ďalších obchodov, a spomenuli v článku aj predajne kníh. Prekvapilo ma to, lebo kníhkupectvo nepovažujem za zásadne dôležitý obchod, ktorého zatvorenie by komplikovalo ľuďom neviem-ako život. Trochu to ale vo mne vyvoláva otáznik, že aké sú šance podobného prístupu aj u nás na Slovensku, a že by som sa teda mohol vrátiť do práce... Správy z posledných dní však hlásia dramatické zhoršovanie situácie a štatistík, takže neviem, nevyzerá to na nejaké uvoľňovanie ešte. Odoberám z Profesie.sk maily s inzerátmi podľa rôznych robotov a sledujem, že či náhodou nie je v ponuke brigáda/dohoda, ktorá by mi na menší úväzok sadla a dodala aspoň drobné peniažky. Od osobného bankrotu a neschopnosti splácať byt ma delí ešte asi 7-8 mesiacov... budúci mesiac budem zvažovať odklad splátok podľa toho nového zákona. Coines_Euro Škoda toho skladu, som tam veľmi pohorel na tom, že som sa tam hlásil ako na inzerát brigády a oni zo mňa na pohovore spravili zamestnanca na plný úväzok. Spätne si tak vravím, že keby sme zostali na úrovni dohody/brigády na zopár hodín denne/týždenne, tak by som to asi aj vydržal. Na zopár hodín denne/týždenne by to bola fajn dočasná robota. Už je to ale preč, oni chcú plnoúväzkových. Embarassed

V programovaní sa posúvam len pozvoľna. Som na nejakej 11. lekcii v objektovo orientovanom prístupe. Teória mi ide do hlavy dosť rýchlo, ale výrazne kysnem na praktických cvičeniach. Často sa mi nad tým nechce rozmýšľať a vymýšľať riešenie, ako zadanú požiadavku implementovať. Ale to je práve gro celej tejto roboty, takže niekedy dosť pochybujem o sebe, že či som vôbec schopný sa tomu systematicky venovať, ba nebodaj sa to všetko reálne naučiť s reálnym dosahom na trh práce. Zrovna dnes s touto svojou lenivosťou zápasím tiež a spravil som si 3 afirmácie, ktoré si vsugerúvam do hlavy. Ide o sugesciu istých presvedčení o sebe samom, ktoré ma majú do ochoty rozmýšľať a učiť sa nakopnúť. Smile Hľadám si takto všelijaké (aj divné) cestičky, ako si upratať mozgovňu a korigovať myseľ, a ako inak, inšpirujem sa prevažne v tých mojich, stále sa opakujúcich motivačných knižkách. laughing Čítam ich aspoň polhodinu vždy pred spaním pri lampe. Embarassed

Tak zhruba takto mám nejako vyplnené dni a myseľ v tieto krízové dni. Pretty good
Známku by som celkovo dal za uplynulý (pracovný?) týždeň asi 2. Bezradný

Ďakujem Vám veľmi za prečítanie, priatelia. Ďakujem Želám Vám hojne zdravia a mnoho síl v boji s Vašimi obtiažami. Držím Vám moc palce! Super!

S priateľským pozdravom
matej
Objatie 2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 64 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  kimi2028 So 18 apríl 2020 - 10:25

Ahojte kamaráti, mám sa celkom dobre. Súčasná situácia s koronavírusom sa mi nepáči. Chodievam von väčšinou len raz denne aj to len krátko. S rúškom dávať si dlhšie prechádzky sa nedá. Tiež je škoda, že nefunguje stacionár. Ten stacionár mi chýba, vždy sa dalo dobre porozprávať a tak. Na stacionári som nebol cca. mesiac a pol a je to už zle. Snáď sa to už čoskoro skončí. Snažím sa žiť šachom, ale nie vždy ma to baví. Tak snažím sa riešiť šachovú taktiku a pozerať sa na internetové šachové tréningy. Chcel by som pozerať aj šachové otvorenia, na ktoré mám tiež jedno 4 hodinové video.

kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej Ne 19 apríl 2020 - 18:50

Ahojte. Smile

Cítim sa psychicky i fyzicky približne dobre. Pretty good Mrzí ma však, že nevyvíjam takmer žiadnu produktívnu činnosť. K vytýčenému úkolu sa donucujem len sťažka, resp. v posledných dvoch dňoch skôr vôbec. Väčšinu dňa teda vlastne nerobím nič, iba si sem-tam čosi čítam, občas preklikávam web, dosť veľa spím, a to aj počas viacerých šlofíkov cez deň na gauči. Večer telefonujem s mamou. Siahol som už aj po telke a občas prepínam hore-dole kanály. Nemám ich veľa, lebo si neplatím riadny programový balík... mám iba zopár, ktoré sa šíria káblom aj zadarmo. Často si tu z webu streamujem rôzne rádiá, väčšinou hrajú bežný pop. Niekedy si naladím aj rock a neraz aj hity 80. a 90. rokov. Prakticky už poznám playlist všetkých tých rádií ako svoje boty. laughing Snažím sa udržiavať myseľ pozitívnu, no nie vždy som v tom úspešný. Často sa prechádzam hore-dole po byte, alebo civím z okna a pozerám na okolité ulice a parkovisko. Včera som pral 2 várky, dnes som to už postrhal a popratal. Dnes som si nič nevaril, vlastne som zjedol len zopár krajcov chleba s nátierkami. Teplé jedlo som mal zastúpené sáčkovou polievkou. laughing Celkovo teda relatívne hnijem zaživa. Pozitívom situácie je, že neprežívam reálny smútok alebo malomyseľnosť. Skôr sa tak potĺkam hore-dolu bez nejakého náporu myšlienok v mozgovni. Zdá sa, že sa mi už nechce ani premýšľať. A vlastne ani dýchať. Dnes som sa zobudil po jednom zo svojich mnohých šlofíkov a bol som tak fyzicky pokojný, že som strašne pomaly a plytko dýchal. Nadýchol som sa asi tak trikrát za minútu a hlavou mi preblesklo, že veď mne sa už ani nadýchnuť nechce. Very Happy

Uvidím, ako ďalej. Viem presne, čo treba robiť, mám úkolov v to-do liste kopec. Aj ciele mám rozpísané, aj plány, všetko. Musím sa ale najprv nejak nakopať do zadku, dať si zopár faciek a prebrať sa. Tieto dva dni totiž žijem, že vlastne ani nežijem, iba tak hibernujem. Very Happy

Skúsim sa naďalej držať nádeje a pozitívneho prístupu. Držím Vám palce, kamaráti! giving a hug

matej
Spím

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 64 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  relouth Ne 19 apríl 2020 - 20:26

Vitaj v mojom svete hibernacie
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 196
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Meretseger Po 20 apríl 2020 - 8:32

Ahojte!

Mám sa... nuž, bývalo mi aj lepšie, priznávam. Podarilo sa mi vyhladovať na 42 kg (BMI 16,6, bože) a už to rozhodne nie je dobré. Som vyčerpaná - navyše som túto noc nespala ani minútu -, uzimená, točí sa mi hlava, etc. Samozrejme, pokles tlaku a ustálenie glykémií bolo vítané, no asi budem musieť nejak jesť, ak chcem fungovať -

- ŠMÁRJA, holka, to je objav storočia -

a ani len samovraždu vyhladovaním nezvládnem, som to ale šikovná Rolling Eyes V zálohe je stále koronavírus, mám nádej.
Ako ale inak mi je fajn Laughing Nič ma nebaví, nezaujíma, nenávidím svoju príšernú matku a ešte viac nenávidím seba, ale tak čo tam po tom. Z terapie naisto nebude nič, stratila som nádej. Nuž tak, nemôže byť vždy len dobre Bezradný
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  relouth Po 20 apríl 2020 - 9:44

Ahoj Meretseger

to vypada ze trpis podobne ako ja aj Hranicnou poruchou. Snad sa len mylim. Drzim palce.
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 196
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej Ut 21 apríl 2020 - 8:24

Ahoj, Meret.

Veru, Meret (@Meretseger), drž sa svojho "objavu storočia", ako si si to pekne nazvala. Smile Papaj aspoň 5krát denne. Super! K tomu pravidelné každodenné lieky a bohatý, pokojne aj lenivo-predĺžený spánok (možno práve za pomoci tých liekov). A nepochybne sa musíš viac priateliť so samou sebou, lebo len tak sa môže človek mať lepšie, ak je sám sebe kamarátom a podporuje sa, hľadá si spôsoby, ako v sebe podporiť pocit šťastia. Skús si posadiť samú seba ako svoj obraz na stoličku pred sebou a podívaj sa na seba akoby z pohľadu tretej osoby. Z nezaujatého nadhľadu. Určite Ti napadnú nejaké spôsoby, ako tej osôbke na stoličke pomôcť, aby sa cítila lepšie. Ako dosiahnuť, aby si menej ubližovala a naopak kráčala naproti dobrým pocitom. Myslím si, že v mnohom Ti napadne, čo treba robiť - už len tomu dodať hybnú energiu konkrétneho konania a odhodlania. Smile Meret, buduj si svoje šťastie chodníčkami, aké pozná a vyhovujú Tvojmu srdiečku. Nevzdávaj sa. Dojatie 2 Držím moc palce! giving a hug

S pozdravom
matej
Super!

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 64 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej Ut 21 apríl 2020 - 8:41

Ahojte, priatelia. winking

Mám sa vlastne dobre. Nie konštantne, ale väčšinou. Včera som sa nevedel vyhrabať z postele, tak som začal deň až po desiatej. Našťastie potom v ňom bolo oveľa viacej aktivity, než cez víkend. Naštartoval som sa sprchou, zmývaním, holením. Bol som potom vonku kúsok. Poobede som si čítal rôzne knižky, jedna ma celkom pekne posunula. Bol tam aj nejaký šlofík. Okolo piatej, šiestej som sa začal technikou ementálskeho syra (to je na spôsob veľmi krátkych časových blokov, často o dĺžke najviac 2 minúty) venovať vzdelávaniu. Dokončil som lekciu v angličtine, načal tiež novú. V programovaní som dokončil lekcie o tzv. databázovom wrapperi a nakódoval počítadlo návštev a unikátnych IP adries. Štyri minúty som sumárne pádloval na rotopede. K tomu sem tam bola nejaká rozcvička. Uvidím, ako dnes. Chcel by som technikou ementálskeho syra (alebo ja to volám "metóda pár sekúnd") dnes pokračovať a opäť sa o čosi posunúť. Yes Bude mi však treba ísť aj do obchodu. Čierne na bielom

Známka asi 2+.

Ďakujem za prečítanie. Prajem Vám krásny, pokojný deň, kamaráti. Vitaj

matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 64 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Mischelll Ut 21 apríl 2020 - 11:19

Ahojte Wink

tak píšem rýchlo ešte teraz, kym je čas....lebo začalo to tým, že rano mi ťuka sms to som ignorovala...potom som zaspala...a zase ťuka tak som sa pozrela a to segra...odpisala som jej..a na to ona mne...ale proste pozeram mam tam viac sms....aj od kuriera mala som si ist na poštu po balík...a segra pride domov....ani neviem ci sa mam tešiť...pride len na "víkend" aj ked pride skor...mozno uz štvrtok...s jej dlhých sms som nepochopila kedy vlastne pride...suma sumarov...začala som dnes upratovať...aj ked podla plánu čo som si stanovila a teda ze dnes cely den budem vysavať teda aj v deckej aj v obyvačke...a tak poriadne...tak sa pridalo zo včera umyvanie umyvadiel a všetko okolo toho..plus čo by nie aj utrieť prach v obyvačke....proste som utahana a ešte som ani nevysavala....jj správne dedukujete moja segra je jak kontrola s hygieny....a zase ten jej prichod ma byť prekvapenim...tak mame som nic nepovedala...a len ju nutim upratovat....co samozrejme neurobila...tak kuchyna bude des a hroza....keby vedela, že príde sestra tak umyva od rana do večera....no ta tak a to je len rano....teda uz obed...inak včera som to s cvičením pre začiatočníkov prehnala boli ma krk a hlava...a mamu skoro cele telo...tak no dnes som bola len na vibračnej plošine....a nepomohlo to...rozmasírovať ten krk....je to hrozne nie je to ani svalovka ale mam skratene svaly na rukach a nohách...a citím, že to cvičenie pomáha...ale aj dost bolí....no a povodne som Vám chcela napisať o cvičení....tak pondelok a stredu sme si dali s mamou kardio v podobe videa z youtobu hocijake, vedšinou su pol hodinove....v podstate lahke cviky....len je doležite stále pochodovať winking no a utorok a štvrtok a sobotu si dám rýchlo chodzu alebo beh na stroji...s tým ze vibračnú plošinu každy den a tiez cviky na brucho a zadok každy den je ich len zhruba 6 ale dávam opakovania včera napríklad dva krat som dala..plus cvik na zadok a teda drepi som dala 3x na čo som aj hrdá...a plus dnes prišli teda knihy ohladne diety 5:2 kucharská kniha na pôstne dni.....zvolila som ju preto, že hocijaku dietu by sme s mamou nemohli dodržať nakolko mama vari aj pre otca a tomu skoro nič zdrave čo navarím nechuti....tak aby som nechudla sama zvolila som tuto dietu, kedze post mama dodržiava a to piatok a teda si zvolime ešte jeden den a snad schudneme....tak no...

Prajem pekný deň community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  kimi2028 Ut 21 apríl 2020 - 15:27

Ahojte kamaráti, mám sa dobre. Som rád, že netrápia ma žiadne problémy, ale súčasná situácia je dosť o ničom. Chápem, že zdravie je prvoradé, ale zasahuje ten neviditeľný vírus viac do života ako by mal a to sa mi nepáči. Vírus podobný chrípke, nešíri sa nejako vo veľkých množstvách a také opatrenia. Mal som ísť o týždeň na magnetickú rezonanciu, na ktorú som čakal 2 mesiace a teraz telefonát zastavte sa až 22. júna hmmm? Veľmi pekné, čo na to povedať. Za jedným vyšetrením čakať mesiace, na šťastie nie je to akútny prípad a stavajú sa horšie veci. Ten krčný stavec by nemal byť veľmi posunutý podľa neurologičky, ale chce vedieť, že aké je to posunuté v skutočnosti. Zase sa pripravovať na niečo, čo trvá mesiace. Tak dalo sa čakať, že sa nedostanem... Nepotešilo, že zrušili to tak tesne pred vybavením.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Ut 21 apríl 2020 - 21:09

@kimi2028,

niekto by mohol povedať, že vírus sa nešíri práve pre tie opatrenia, ktoré tu máme. Osobne si myslím, že je to úplne prehnané a sčasti aj zbytočné. Ale nehovorte to nikomu, ja ako budúci zdravotnícky pracovník by som nemal mať takéto názory.

Aj by som to viac rozpísal, aby som podložil svoj názor, ale asi to nie je potrebné a ani žiadúce. Tuším, že raz som o tom už písal alebo len chcel, neviem.

Samozrejme, mrzí ma, že ti vyšetrenie posunuli. Ale tak snáď to bude v poriadku. Každý musí teraz trpieť kvôli corone. Strašné.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 64 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej St 22 apríl 2020 - 19:11

Ahojte. Super!

Mám sa zhruba dobre. Smile Dni mám vyplnené rôznymi aktivitami, väčšina je naďalej vždy spísaná vopred v mojom to-do liste, zozname úkolov. Deň si delím na tri tretiny (od rána do 12:00, od 12:00 do 16:00 a od 16:00 do večierky). Rozmýšľam, že si ich neskôr rozdelím až na štvrtiny. Na každú tretinu mám vytýčené nejaké úkoly a má ma to poháňať, že "nemám na to celý deň", ale musím to dovtedy a dovtedy stihnúť. Trochu to pomáha k efektivite. Napriek tomu som aj dnes mal po zjedení obeda dlhý šlofík. Sleep Potom som bol v supermarkete. Počas dňa sú vždy nejaké domáce práce, asi tri denne. V angličtine som dokončil ďalšiu lekciu. V programovaní som sa tieto dva dni novú teóriu neučil, skôr som riešil zadania. Momentálne robím na kóde "komentárov pod článkom", už to pomaličky finišujem, no trvá to dlhšie, pretože sa tomu venujem vždy len zopár minút. Vlastne všetkému vytýčenému sa venujem metódou "pár sekúnd". Takýmto spôsobom ma to neunavuje, ba mám z toho dobré pocity. Nie je to síce super-produktívne, ale zatiaľ s tým dosahujem viac výsledkov, než keď som sa snažil nútiť do väčších časových blokov. Vtedy som sa vlastne do nich nevedel zväčša donútiť vôbec. Okrem toho trošku cvičievam rozcvičky, rotoped, drepy, brucho. Pôjdem aj na spevňovanie ramien činkami, ale to mám v zozname až zajtra. Dosť ma ramená bolievajú a mám ich nejaké slabé, vychudnuté. Bezradný Čítam sporadicky aj nejaké knižky, z motivačných momentálne skúmam "Životný náboj" od Brendona Burcharda.

Situácia s pracoviskom sa mi naďalej nezmenila. Moja prevádzka je v nákupnom centre a tie spadajú až do IV. fázy uvoľňovania opatrení, teda poslednej fázy. Takže zostáva mi ďalej čakať. Embarassed

Známku by som dal asi 2+.

Ďakujem za prečítanie, kamaráti. Ďakujem Prajem Vám všetko dobré, hlavne veľa zdravia. giving a hug
Držím Vám všetky palce. community together  

S pozdravom
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 64 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 64 z 86 Previous  1 ... 33 ... 63, 64, 65 ... 75 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore