Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 12

Strana 33 z 86 Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 59 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus St 27 november 2019 - 20:22

Zdravím Ťa Matej,
ďakujem za reakciu.
Povinnosti pomaly odbúdajú, avšak ani neviem, kedy naposledy som vzal do rúk beletriu. Mrzí ma, že keď to ide v škole do tuhého, čo je vlastne práve teraz, tak nemám čas na svoje záujmy. Nie je ich až tak veľa. Radím medzi ne to spomínané čítanie kníh - beletrie. Odborných kníh preštudujem až-až, ale pri tom nerelaxujem, pracujem. Mám celú kopu kníh, ktoré som ešte neprečítal, ale snáď cez sviatky a po zimných skúškach si nájdem čas.

To, čo vravíš v súvislosti s rámcovanými myšlienkami, vnímam veľmi podobne. Aj ja často uvažujem nad tými filozofickými otázkami, a vlastne sa k nijakému záveru nedopracujem, iba to deptá. Napríklad cez víkend som objavil veľkú vec - som mŕtvy. Nemám to ako dokázať, ani vyvrátiť. Keď som sa s tým podelil s kamarátom. Odpovedal dobre, je to možné, stále musíš žiť simuláciu. A či je to simulácia alebo reálny život na skutočnosti to nič nemení. Preto by som sa tým nemal zaoberať.

Neviem, ako to majú ostatní zdraví ľudia. Podľa môjho názoru sa tým nezaoberajú. Napríklad spýtal som sa strej matky, či sa jej chce žiť. (Lebo mne sa nechce, aj keď to nie je už kritické ako kedysi) Ona na mňa začudovane pozrela a odpovedala otázkou, prečo sa jej to pýtam a samozrejme, že sa jej chce žiť. Potom som ju konfrontoval s tým, že ja som už mŕtvy. Vôbec nerozumela, čo sa tým snažím povedať. Takže chcem tým len dokumentovať to, že zdraví sa obzvlášť smrťou nezaoberajú.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  regina St 27 november 2019 - 20:26

Ahojte,

týždeň mi ubieha klasicky: včera som bola v Bratislave za dcérou, kde som žehlila a bavila malého. Dnes som uvarila obed, kapustnicu na viac dni a bola s mužom na väčšom nákupe, lebo na vikend zas pride nielen syn ale i mladí.
A čo mám nové? Manžela prepustili z práce, respektíve mu nepredľžili pracovnú zmluvu. Niežeby s nim boli nespokojní - práve naopak, no potrebovali poznižovať stav, a tak 20 ľuďom, čo im zmluva končila, ju už nepredľžili. Na manželove miesto presunú človeka, ktorého, keby chceli prepustiť, musia mu vyplatiť odstupné. Nepáčilo sa to ani manželovmu kolegovi, lebo bude musieť zaúčať nového človeka a také zaúčanie trvá aj rok. Manžel to vzal celkom v pohode. Má tri roky do dôchodku. Robotu si asi ťažko nájde, tak vyberie pol roka podporu v nezamestnanosti. Potom sme rozmýšľali, že skúsime dovybavovať ten príspevok na opatrovanie, čo sme kedysi vybavovali. Aspoň nejaký príjem by mal. Syn je síce na VŠ, ale popri dennom štúdiu už od júna pracuje a od nás peniaze už ani nechce. Je hrdý, že si na seba zarobí. Uvidíme, nemá význam nariekať, nejako bude.
Musím sa ešte pochváliť, že dnes som zas cvičila. Síce prvýkrát v tomto týždni, no dala som cvičenia z dvoch dní.
Minulý víkend som sa stretla aj s kamarátkou z VŠ. Ona totiž trénuje V jednej dedine pri Bratislave deti country tance a robila taký menší country bál. Hoci sa nám ani veľmi nechcelo, šli sme naň a bolo fajn, zabavili sme sa. Takže som aj spoločensky žila po dlhšom čase.
Toľko odomňa. Držte sa!
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 653
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej Št 28 november 2019 - 20:38

Ahoj Iacobus (@Iacobus). To som rád, že máš takého kamaráta, ktorý Ťa aj v otázkach takýchto zamyslení vie vypočuť a prípadne usmerniť. Je to vcelku vzácnosť, lebo čo si tak všímam, tak mnohí z nás, ktorí pestujeme rôzne špecifické názory a rozvíjame nazvime-to zvláštne témy, tak nie vždy nájdeme s tým pochopenie u druhých ľudí. Takže fakt super s tým kamošom. Čo sa týka beletrie, nepochybujem, že si na Teba trpezlivo počká a ani sa nenazdáš a budeš sa jej môcť opäť povenovať. Super! Drž sa, maj sa pekne. Pretty good  

Ahoj Reginka (@regina). Je strašne obdivuhodné, aký prístup ste Ty i manžel zvolili k tomu nepredĺženiu zmluvy. A síce mimoriadne trpezlivý, v podstate pokojný, dúfajúci a skrátka v štýle "nemá význam nariekať", ak Ťa smiem citovať, lebo tým si ten postoj vystihla úplne jasne. Klobúk dole, lebo predsa len ide o závažnú udalosť, myslím si. S takýmto postojom už teraz máte z polovice vyhraté a z polovice situáciu zachranenú. Veľmi Ti prajem, aby si sa mala dobre, budem Vám moc držať palce, aby sa obrátil na dobré aj zvyšok ("druhá polovica") a nakoniec Vás to všetko ešte viac stmelilo ako rodinku. Dojatie Čo sa týka cvičenia, chválim, paráda! Applause

matej
Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 33 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej Št 28 november 2019 - 21:14

Ahojte. Poklona

Dnes som sa mal vlastne dobre. Občasné poklesy nálady boli reakciou na reálne podnety a v podstate neboli ani vážne, ani netrvali dlho. Zhruba do pár minút až desiatok minút som sa vždy dal dokopy. Ochota k činnosti resp. chuť robiť väčšinou bola prítomná... nedá mi to aspoň z nejakej časti nepripísať práve energeťáku, benzoanovým žbrndám, možno tiež omega-3-mastných kyselinám, lebo aj tie knižky odporúčajú okrem iného na polepšenie psychiky. Ako chodím do práce za tmy a domov tiež za tmy a v práci som celý čas len pod umelým osvetlením bez okien, tak som sa kvôli tomu vrátil k užívaniu vitamínu D ako doplnku stravy, lebo mi jeho tvorbu teda slnko nemá ako podmieniť, keď ho vidím akurát tak cez víkend (aj vtedy som prevažne zalezený v bytíku).

V práci je halda roboty, pomáhajú mi brigádničky aj jeden brigádnik. Ten mi dnes pomáhal nakladať dve palety kníh na vozíky, poprenášali sme asi 750 kilogramov tovaru. Šéfka špeciálne na tento čas tento rok zamestnala brigádnika-chalana, aby mi vedel niekto pomáhať aj fyzickou silou, nie iba v obvyklých procesoch. Sezóna sa pomaličky bude preklápať do svojej druhej polovice, zatiaľ sa vyvíja dobre a znášam ju približne ok. Minulý rok to bolo strašné, mával som tie všelijaké depresívne rozlady a vážne nezvládanie stresu. Tento rok teda zatiaľ vcelku ok, uvidím ďalej, keď sa budú veci ešte viac hecovať a stupňovať v prvých dvoch dekádach decembra. Suspect

Známka dnes 1-.

Všetkých Vás pozdravujem, kamaráti! Ďakujem

matej
afro

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 33 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Št 28 november 2019 - 22:56

Zdravím,

dnešok bol dobrý. Prednášky. Klasika. Ale som na nich nespal. Teším sa z toho. Takmer celý čas som sa dokázal sústrediť. Mám rád ten pocit, keď moja účasť na prednáškach má zmysel.
Kúpil som si ďalšie dve knihy, historické romány. Celkom ma baví aj tento žáner.

Zajtra idem na 7:00 do školy. Budeme s docentom pracovať na syntéze. Vlastne syntéza je už hotová, ostáva separovať hlavnú zložku od ostatných a potom dokazovať štruktúru danej látky. Už tam sa ukáže, či syntéza vyšla. Samozrejme, obávam sa, že sa niečo pokazí. (Ako stále.) Ale väčšinou mám v tom pravdu. Viem zlé veci jednoducho predpokladať. Takže idem dnes skoro spať, lebo musím ráno zavčasu vstať.

Ďalšia záležitosť, ktorá mi bráni dobre spať, je, že pôjdem pred posudkovú komisiu. A počul som, že posudkoví lekári sú u nás veľmi prísni, že schvaľujú nízke percento. Tak uvidíme, ako to skončí. Budem vás informovať.

Prajem pekný záver pracovného týždňa!

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  regina Pi 29 november 2019 - 16:48

Ahojte!

V prvom rade sa chcem poďakovať Matejovi za povzbudivú reakciu. Držím Ti, Matej, prsty, aby si ten decembrový pracovný nával zvládal naďalej lepšie ako vlani.
Ja už mám na dnes porobené, upratané, navarené,...už len oddychujem. O hodinku a pol príde naša mlaď a bude nás plný dom. Už vidím ako sa vnúčikovi rozžiaria očká, keď sem príde. Rád k nám chodí, pretože okrem toho, že tu sa s ním stále má kto hrať, máme aj na dvore psa, ktorého má veľmi rád.
Majte sa dobre!
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 653
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Pi 29 november 2019 - 18:34

Zdravím Vás Regina,

regina napísal: Syn je síce na VŠ, ale popri dennom štúdiu už od júna pracuje a od nás peniaze už ani nechce. Je hrdý, že si na seba zarobí.

Je vskutku obdivuhodné, že máte takého šikovného syna. Sám študujem na VŠ, preto viem, že to nie je jednoduché a navyše pracovať. Neviem si ani len predstaviť, že by som popri škole pracoval. Preto má za mňa veľké uznanie. Je naozaj právom na seba hrdý.

Majte sa dobre!

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus So 30 november 2019 - 10:17

Zdravím,
včera na labáku sa mi darilo. Pochválil som sa v sekcii "Dnes ma teší". Plán na víkend je učiť sa farmakológiu. Ale myslím si, že si doprajem aj trochu oddychu v podobe čítania detektívky. 7.12. sa prihlasujeme na skúšky, ešte nemám naplánované, ako si ich rozvrhnem. Pravdepodobne by som chcel ísť na jeden predtermín. Keď však chcem naň ísť, už by som sa mal začať učiť. Ale okrem toho mám ešte veľa iných povinností.

Keď som bol minulý víkend doma, matka spomínala, že našla obchod, v ktorom na tričko vytlačia nejaké slovo alebo motív. Onedlho sa ma opýtala, aký štruktúrny vzorec má kyselina rozmarínová. Chcela, aby som jej ju nakreslil. Predpokladám, že mi ju chce dať vytlačiť na tričko ako vianočný darček. Zvyčajne ju v takýchto veciach odhalím. Lebo vždy nepriamo zisťuje, či by som to chcel.

Majte sa dobre a prajem príjemný víkend!

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej So 30 november 2019 - 11:36

Ahojte, bojovníčky a bojovníci. jumping2

Týždeň som doklepol v práci zhruba ok. Nedalo mi to a potiahol som cezčas do nejakej šiestej, no našťastie to malo zmysel, lebo sa stihol spracovať takmer všetok tovar, všetok "podstatný tovar", ktorý cez víkend vie najviac ovplyvniť tržbu. Psychicky som sa mal približne dobre, negatívnych podnetov bolo máličko. Dostal som tiež viaceré kladné ohlasy na moje bríliky na očiach. Hoci zrovna teraz ich na nose nemám a je možné, že opäť budem mať zopár dní, kedy si ich nedám. Mínus-jednotka ešte ako-tak umožňuje aj nenosenie, nedá sa povedať, že by som bez nich nevidel. What a Face

Večer som došiel včera dosť neskoro, až pred ôsmou, a nezmohol som sa už na nič. Prakticky som vypol, zvalil sa na posteľ a vydrichmal sa. Vstal som dnes okolo ôsmej bez budíka. Umýval som riady, popral som dve várky, teraz sa perie tretia. Medzitým som si zapísal kalórie a jedálničky na ďalšie dni, tiež bločky z nákupov. A už nejakú chvíľu sedím za fórom, preštudoval som si všetky Vaše nové písmenká vo všetkých aktualizovaných témach. Celkovo cítim túto sobotu oveľa schopnejšiu, mohúcnejšiu, v porovnaní s minulo-víkendovou, kedy som bol skôr skapatý a k životu som sa prebral až v nedeľu. Mohol by som teda byť aktívnejší, opäť potiahnuť nejaké akožepovinnosti, ktoré som tento týždeň spomínal, no od pondelka som si na ne nenašiel čas. Smile No... uvidím priamo na ploche dňa, ako a k čomu sa nakoniec podujmem. Nechcem si to presne nalinkovať, potrebujem, aby víkend bol trošku slobodnejší. Yes

Ďakujem Vám za prečítanie, kamaráti. Želám Vám príjemnú sobotu, držme sa! Pretty good
S úctou
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 33 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 33 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Po 2 december 2019 - 19:29

Zdravím,

dnes som mal predposledný zápočet tohto semestra. S výsledkom nemôžem byť spokojný, ako inak. Kamarát mi radil, aby som si na to začal zvykať. Je to dobrá rada, asi sa jej začnem držať. Veď stali sa určité veci. Veľa sa zmenilo. Nie som úplne v najlepšej kondícii po psychickej strane, o čom svedčí aj to, že som dnes od môjho lekára prevzal nález, ktorý dokladám k žiadosti o uznanie invalidity. Myslím si, že nikto nedokáže podávať stále rovnako dobrý výkon. Či je to umelec, vedec, alebo manuálne pracujúci. Vždy príde obdobie, keď sa jeho pracovný výkon zhorší.

Vrátim sa späť k zápočtu, výsledok nie je až tak podstatný, dôležitejšie bude dobre zodpovedať otázky na ústnej skúške v januári. Ešte ma čaká jeden test v 13. týždni semestra, čo je týždeň pred Vianocami. Okrem toho som včera dopísal seminárku. Nebolo to také zlé, ako som očakával. Išlo to dobre. Dnes si dám oddych pri knihe. Konečne.

Pekný deň!

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Strana 33 z 86 Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 59 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore