Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Dnes ma teší 2 :-)

Strana 39 z 65 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 52 ... 65  Next

Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 39 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  EnaXnaY Ne 17 máj 2020 - 4:07

Dnes SOM pridal do aplikácie Dziovina posielanie správ Wink
https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.dzio.dziovina Wink
Veľmi ma teší, že vývoj ide dopredu Wink

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 39 1589681227

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 39 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1199
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 39 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Dušan St 20 máj 2020 - 12:54

Ahoj

Píšem síce skoro na túto tému ale musím sa pochvaliť mojou disciplínou v naplňovaní mojich povinností. Totiž dnes som konečne po dlhej dobe sa zmohol na úplný program naplánovaný doobeda.

Už niekoľko týždnou eGo akoby bojovalo proti mojim ranním rituálom. eGu sa nechce, chce o tom premýšlať, či si to nerozmyslím a navyše emočné eGo vysiela do tela pozitívne, príjemné emócie aby ma ovládlo, či sa zbavilo z časti programu.

Žial, na môj postrech, som bol dnes pánom, kráľom, Bohom eGa ja a samotné eGo sa konečne muselo podvoliť. eGo nieje zlé, ak viem s ním opatrne zaobchádzať. Myseľ sa takto stáva služobníkom, spoločníkom, sprievodcom a prostredníkom medzi mnou a programom.

eGo ako myseľ je úžasný nástroj, ale od tiaľ, po tiaľ. Keď mysel nepotrebujem, tak ju nepotrebujem.
Čo sa týka hlasov a slov, obrazov a symbolov, snov a spánku, pamäti a vedomostí, nevedomia a emócií, ktoré by ma mali poprípadne ovládať sú dobrým duchovným nástrojom.

Vždy mi pripomínajú kto som a ako sa mám chovať k nim. Dnes som bol v piatich obchodoch, zhánaľ som jednu rybu, nuž nenašiel, ale čo chcem opomenúť je fakt, stále som to ja a nikto iný.
Sú to síce márne pokusy sa napojiť na moju prítomnosť, ale majú smolu. Ja som neprejavené, a tak nereagujem.

Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 39 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  kimi2028 St 20 máj 2020 - 15:45

Ahoj Dušan, som rád že sa ti podarilo splniť program. Ja som zase rád, že vyše mesiaca riešim už diagramy. Nepamätám si už presne, že kedy som s nimi začal, ale v zošite mám záznamenaných už 27 tréningových dní. Vyriešil som celkovo 1035 diagramov so skóre +300, čo je pekné číslo. Som tomu rád a dúfam, že si návyk zachovám aj v ďalšom mesiaci. Tiež mám radosť, že vďaka online tréningom mám prístup ku zaujímavým partiám. Dnes som pozeral video na karlovarskú štruktúru ako hrať proti minoritnému útoku a veľmi ma to nadchlo. Už sa nebudem týchto pozícii až tak veľmi báť.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2188
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 39 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Dušan St 20 máj 2020 - 17:06

Ahoj Kamil

Som rád, že sa ti v šachu darí a venuješ im toľko času.

Tento týžden idem v duchu zmeneného programu a zajtra ma čakajú ako hlavný program šaachy, tak uvidím ako mi to dlho vydrží.
Korona je u nás zatiaľ na ústupe a otvárajú sa športoviská..., tak očakávam dohratie 3. a 4. ligy šachovej a trnafskej šípkovej ligy.
Pomaly začnem s ich tréningami, tak sa teším.

Motivácia znovu povstala a idem opäť bojovať s dobrými výsledkami.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 39 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Tuto Po 25 máj 2020 - 15:45

Za seba v tešení nie je nič špeciálneho. Opačne však si akosi užívam tento deň v akomsi kľude, snáď, že bola vypnutá telka a okrem toho mi tu švitoria vtáčiky za oknom a počuť radosť detí na ihrisku. Tak som asi tomuto rád.

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 39 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Dušan Št 28 máj 2020 - 12:26

Ahoj

Musím dať vedzet, nakoľko sa chcem pochváliť, že moj boj s ránom, našiel príčinu.
Totiž je jeden fakt, že sa blížime k letnému slnovaratu a že od marca si užívame jari, sa mne nejako posunul čas.

Totiž chodím spávať, krátko pred dvanástou a toto neskoré hýrenie do noci mi narúšalo raňajšie stávanie a program. Som rád, že som to odhalil a možem si užívať voľného naprogramovaného času naďalej, tak ako v jesennom, tak aj zimnom období.

Posunul som si ranné vstávanie o dve hodiny do zadu a človek je hneď čulí do aktivít a koníčkov. Spánkové eGo mi dalo zabrat. To sa takto hneď z rána len oči lepili, sníval som, preklínal rána a chodil si do postele zdriemnuť.

Potom som nestíhal a bol som tak povediac celé doobedie frustrovaný. Ale frustrovaniu je konec. Sláva, nechť žije Bytie. Pite a jedzte moje Bytie! Tak pravil Ježiš, Budha, Kršna... Všetci tí osvietenci.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 39 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Tuto Št 28 máj 2020 - 18:22

Ahojte! Dnes ma teší, že som bol na záhrade a mám dobrý pocit, že som bol aj užitočný. Rád mávam tento pocit. Ráta s mi to. Je to skutočná ergoterapia.

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 39 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Dušan St 3 jún 2020 - 18:19

Ahoj

Tak potešilo najmä včera a dnes úprava blogu. Hral som sa s odkazmi na stránky a príspevky a pomenil som tak prehladávanie príspevkov.

Teraz sa mi zdá, že si príspevky na danú tému, môžte jednoducho na jednej stránke prehliadať.
Dva dni som sa s tým šprtal, okolo 360 príspevkov premiestnil, bavilo ma to a verím, že blog bude takto prehliadnejší.

Teraz si idem zapáliť a pojdem na vychádzku.

https://dusanfajnor.blogspot.com/2020/06/dnes-ma-tesi-4.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 39 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Matej Po 8 jún 2020 - 17:11

Dnes ma teší pol dňa dovolenky, vďaka ktorej som šiel domov už krátko po dvanástej. Vypýtal som si ho od šéfky neplánovane, lebo som mal dnes všetko porobené už doobeda. Tiež ma teší, že citeľne menej premieľam v mozgovni negatívne myšlienky a "svojich démonov", ktorí ma posledné týždne zvykli trápiť. Veľmi ma potešilo solárko, ktoré som navštívil prvý raz vari od februára. Potešil ma aj malý rad na pokladňu v obchode (v ktorom obvykle bývajú práveže rady veľmi dlhé a časté). Teší ma terajšia poobedná kávička. Potešil ma maslový croissant. Potešilo ma, že som sa dostal do vchodu do činžiaku, nakoľko posledné 2 týždne mám problém odomknúť, ten zámok sa nejak zasekáva. Potešilo ma tiež, že inštalácia aktualizácií tento raz netrvala na mojom počítači priveľmi dlho. Tiež sa teším dnešnému voľnočasovému čítaniu svojich obľúbených "tracy-oviek" (knižky od B. Tracyho). A veľmi ma teší, že som sa odhodlal napísať (tento) nový svoj príspevok na fórum.

Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 39 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 39 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  regina Ut 9 jún 2020 - 21:11

Dnes mám skutočne veľkú radosť. Boli sme totiž so sestrou jej synom a mojim mužom na samozbere jahôd. Teda sestra potrebovala nazbierať tak 12 kg jahôd, pretože bude vydávať dcéru (moju neter) a ta chce na svadbe každému hosťovi darovať malú fľašku džemu. Marhule nám zamrzli, tak zostal len samozber jahôd v neďalekých sadoch. Šli sme hneď ráno, boli sme tam pol hodinu pred otvorením a už tam bolo plno ľudí v rade. Priradili nám štyrom štyri rady, ktoré sme mohli oberať. Spočiatku bolo vidno, že boli už niekým oberané a nám ostali len tie drobnejšie a menej zrelé. My sme chceli len zrelé, lebo veď sme ich chceli na džem, tak sme napredovali rýchlejšie a oplatilo sa. V strede radu už boli väčšie a zrelšie. To nám už oproti šli ďalší zberači, ktorým sa už celé rady neušli. My sme už mali plné všetky nádoby a sestra povedala, že to bude určite už dosť. Keď sme čakali v rade na odváženie a pokladňu, videli sme, že máme oproti iným fakt krásne jahody. Niektorí mali drobnejšie alebo menej zrelé. Obrali sme až 26 kg. Keďže sme potrebovali menej, sestra potom ponúkla 10 kg kolegyni, ktorá sa na samozber chystala až túto sobotu. Kolegyňa sa potešila. Poobede sme jahody očistili a uložili do chladničky. Zajtra z nich moja mama, babka nevesty uvarí džem pre 80 hostí.
Veľmi ma tešilo celý deň, že sme mali také šťastie na pekné jahody a vlastne zberom sme spravili radosť nielen mojej sestre ale i jej kolegyni.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 648
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 39 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  EnaXnaY St 10 jún 2020 - 20:48

Dnes SOM bol na pohovore, vyzerá to tak, že budem mať prácičku na chvíľu Wink

Trošku si zaprogramujem Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 39 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1199
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 39 z 65 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40 ... 52 ... 65  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore