Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Dnes ma teší 2 :-)

Strana 38 z 64 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 51 ... 64  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 38 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Iacobus Ne 29 marec 2020 - 18:02

@Tuto,
Presne. Tabak má svoje čaro. A viem si ho poriadne vychutnať. Už ani nehovorím, že sa pokúšam prestať fajčiť, lebo by to bolo trápne. Nikdy sa mi to nepodarí. Ale čo, nejaký pôžitok v živote musím mať. Len ma mrzí, že to berie dosť peňazí.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 38 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Tuto Po 6 apríl 2020 - 21:00

Ahojte! Dnešok bol celkovo fajn, hoci o niečom veľmi konkrétne rozhodne v ňom nebolo. Máličko som aj "zahlasoval", ale s pol tabletou Haloperidolu to bolo OK. Po čase počúvam aj hudbu - Michala Davida. Okrem hlavných správ sa snažím vyhýbať nalievaniu negativity do mozgových závitov. Ostatné je v zásade bez zmeny, viac žijem prítomnosťou, čo mi pomáha. Veľa pohody do nasledujúcich dní praje Tuto!

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 38 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Dušan Pi 10 apríl 2020 - 13:37

Ahoj

Dnes těší, že som rozbehol pracovnú terapiu na pár dní, či týždňov, uvidím do kedy, či ako ma to bude baviť. Hodinka v záhrade si myslím postačí. Hurááá, serotoninova hormonálna teória.

Kontemplovanie na jednu hodku denne fičí v pohode. Prevažne sumarizujem know-how a ranajsie noviny....

Teraz idem čítať knižku, pri ktorej využívam pre zmenu muzikoterapiu, prevažne meditativnu nenáročnú hudbu. Dobre sa počúva a číta.

Na prechádzkach, žiaľ bohu už si do uší nedávám hovorené slovo, nakoľko mobilné dáta sú pre mna na celý ten mesiac pridrahé.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 38 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Tuto Pi 10 apríl 2020 - 21:10

Ahojte! Dnes síce nebol deň na extra veľké tešenie. Bolo však viac maličkostí, ktoré boli fajn. Taká možno výraznejšia vec bola, že som bol s našimi úplne v pohode, a teda žiadna ponorková choroba... Som rád, že ich mám, hoci sú nie ako za mladi. Teraz, keď aktuálne je tá záležitosť aká je, akosi viac si uvedomujem, že mi na nich záleží.
Na záver minipríspevku Vám a Vašim rodinám prajem najmä zdravie a psychickú pohodu. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 38 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Tuto Po 13 apríl 2020 - 18:20

Ahojte! Dnes sa mi rátala, a to hádam najviac, prechádzka po prírode. Oči som mal dokorán a rúšku stiahnutú. Vychutnával som si vône všade naokolo, počúval trilkot vtákov a vnímal začínajúcu jar. Vlastne by to ani nebolo tak veľmi úchvatné, keby to nesúviselo so známymi záležitosťami vo svete aj u nás. Na tom úzkom chodníčku bolo toto akési vzdialené. Prejdenie sa som si celkovo zmyslovo užil. Uvidím čo zajtra... Pozdravujem vás a prajem zdravie a optimizmus do nasledovných dní. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 38 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Tuto Po 20 apríl 2020 - 17:59

Ahojte! Tento pondelok je pomerne otázny práve na nejaké tie radosti. Aspoň toľko, že som bol v obchode a predavačky boli milé a príjemné. Často som si v duchu hovoril, že sú to obyčajné ženičky, ktoré si nikdy neprešli žiadnym výcvikom, či školením a predsa sa správajú ešte aj k zákazníkom pekne a majú úsmev v očiach. Iste, v tejto dobe sú viacerí, ktorým by sa zišlo pokloniť a prehodiť slovko úcty. Dnes však za seba som bol v kontakte iba s nimi a pár susedmi na "Dobrý deň prajem!" a práve predavačkami. Myslievam aj na vás fórumáci (či už píšucich, alebo len čítajúcich), že sa nám tie osudy mierne zatriasli, ale verím, že postupne zvládneme... Veľa príjemných chvíľ vám praje Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 38 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Tuto Po 27 apríl 2020 - 18:06

Ahojte! Najväčšiu radosť mi asi dnes urobil pobyt na záhrade. Bolo len drobné sadenie a polievanie. Trochu ma zamrzela malá výmena názorov s mamou, v podstate pre nič veľké, alebo podstatné. V prírode je to teraz samý kvet, aj ovzdušie akosi lepšie voní. Momentálne som celkom príjemne unavený a ešte mi pár drobností chýba v "akožepovinnostiach" (akp.), čo budem riešiť po návšteve facebooku. Zatiaľ vám prajem pohodu do ďalších chvíľ... Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 38 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Dušan Št 30 apríl 2020 - 12:58

Ahoj

Dnes som išiel na pravidelný nákup a dopadlo to tak, že som navštívil 5 obchodov a domov som sa dogúľal po vyše hodine a pol.


Nezvyčajný nákup plno emócií a zážitkov.

Totiž jedna dôchodkyňa čo stála za mnou pred tescom expres sa sťažoavala na malý odstup od nej, pánovi za ňou. Nakoniec to tak dopadlo, že ešte v obchode si vymieňali názory.

Za to, oproti La Prema si jedňa pani aj s kolegom zaparkovali na novučikej ulici, auto na chodníku, pri obchodnej akadémii. Zhodol okolnosti boli konflikné tri autá na tejto ulici a čuduj sa svetu, okolo išli mestskí policajti. Zaparkovali pred zastávkou a išli pokutovať...

Tá pani čo stála predomnou si toho všimla a urobila dobrú dohodu, mohla odparkovať na jednu z jednosmieriek. Po chvíle, zvyšné dve autá po dohode, tiež odparkovali.

Píšem preto, lebo celé toto je taký usmevný deň, kde sa ma nič netýka. Bytie nereaguje, ignoruje, nieje impulzné. je ticho a pozoruje. Smeje sa, raduje sa, spieva a tancuje.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 38 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  regina St 6 máj 2020 - 22:05

Dnes ma potešilo, že som sa u internistky rýchlo vybavila. Výsledky sa mi sice nezlepsili, no ani nezhorsili. Potesilo ma, že doktorka sa mi sama ponukla predpisat mi aj lieky na tlak, ktoré mi už dochádzajú. Predpisala mi take velke balenie, že pri mojom uzivani 1/2 tabletky denne, mi vystacia skoro pol roka. Usetrila mi tak cestu k obvodnemu doktorovi.
Bola som aj navstiviť mamu, s ktorou som sa po dlhom čase dobre pozhovarala. Vcelku som mala pohodový deň.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 646
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 38 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Tuto Ne 10 máj 2020 - 17:13

Ahojte! Dnešok mám najmä oddychový deň. Akosi som ho potreboval, hoci asi nie pre moje "výkony". Tak si teraz užívam dňa a pravdepodobne práve to je fajn. Som aj rád, že sa mame páčil darček na deň matiek. Bola/je to taká pekná hra o významných Slovákoch, teším sa ak si ju niekedy zahráme...

Prajem aj vám všetkým, aby ste do tejto témy mali vždy dôvod napísať. S pozdravom Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 38 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Tuto Pi 15 máj 2020 - 18:06

Ahojte! Tento piatok ma potešili hneď dva krát. Je úžasné, že tak pekne prší a výborný bol mininákup v čínskom obchode. Majú tam toho skutočne veľa. Určite som nesmierne rád dažďu a ako menší záhradkár bude super ak to všetko porastie...
Prajem vám pohodu do nasledovných dní. Tuto
Rain 5

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 38 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  EnaXnaY So 16 máj 2020 - 0:21

Dnes ma teší, že SOM začal pracovať na novej aplikácii DZIOVINA Wink

Bude to dzI/Ov intranet Wink

Pre DZIA a jeho priateľov Wink

Úvodná testovacia verzia je v obchode : https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.dzio.dziovina Wink

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 38 1589555192 Wink

_________________
programátor, filozof a spisovateľ Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 38 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1107
Reputácia Reputácia : 165
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 38 z 64 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 51 ... 64  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore