Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

pozitivne vs negativne priznaky schizofrenie

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

pozitivne vs negativne priznaky schizofrenie Empty pozitivne vs negativne priznaky schizofrenie

Odoslať  opadané lístie So 9 júl 2016 - 19:14

ktore priznaky su u Vas viac zastupene, pozitivne alebo negativne? ktore su pre Vas viac obtazujuce, viac znizuju kvalitu zivota?
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

pozitivne vs negativne priznaky schizofrenie Empty Re: pozitivne vs negativne priznaky schizofrenie

Odoslať  Snehulienka Ne 10 júl 2016 - 8:41

Ja som mala pozitívne príznaky v septembri - októbri 2014 (bludy), odvtedy sa u mňa nič také neobjavilo. Avšak teraz ma trápi že skoro vôbec nerozprávam, len stručne odpovedám na otázky. Pred tou psychózou som sa zaujímala o druhých ľudí a teraz sa nikoho neopýtam ani len "ako sa máš" pretože ma to nezaujíma  sad and unhappy A nedá sa mi plakať ani sa nesmejem, nič necítim, nie som empatická (pred tým som bola veľmi). Sú toto negatívne príznaky? A u Teba Lístie aké príznaky prevažujú?
avatar
Snehulienka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 64
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 13.02.2016
Bydlisko Bydlisko : severné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.9
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify maintena 300 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

pozitivne vs negativne priznaky schizofrenie Empty Re: pozitivne vs negativne priznaky schizofrenie

Odoslať  opadané lístie Ne 10 júl 2016 - 8:49

Snehulienka, to, co popisujes, znie ako negativne priznaky. viem, ze si bola v nemocnici. nepolepsilo sa Ti?

ja mam nieco z oboch skupin. vzdy ma viac trapia tie priznaky, ktore prevazuju. teraz ma asi najviac zoziera uzkost, ktora je pritomna takmer stale.
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

pozitivne vs negativne priznaky schizofrenie Empty Re: pozitivne vs negativne priznaky schizofrenie

Odoslať  Snehulienka Ne 10 júl 2016 - 8:55

sad and unhappy  Ja tak stále dúfam že tento stav je spôsobený antipsychotíkami - čítala som (aj som to tu dala) - článok o neuroleptickej dysfórii. A tie negatívne príznaky to už niekdy neprejde? - U mňa je to už dva roky bezozmeny  sad and unhappy
avatar
Snehulienka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 64
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 13.02.2016
Bydlisko Bydlisko : severné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.9
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify maintena 300 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

pozitivne vs negativne priznaky schizofrenie Empty Re: pozitivne vs negativne priznaky schizofrenie

Odoslať  opadané lístie Ne 10 júl 2016 - 9:01

je dobre, ze stale dufas a veris, pretoze zazraky sa deju. urcite by Ti ich par dokazala povedat aj Tvoja doktorka zo svojej praxe.

k tej neuroleptickej dysforii neviem vela povedat. snad asi tolko, ze sa vyskytuje hlavne pri liecbe typickymi (starsimi) antipsychotikami, menej pri liecbe atypickymi AP. Tebe, kedze dlhodobo nemas pozitivne priznaky, by mozno pomohlo znizit davku antipsychotika na minimalnu ucinnu. alebo este nieco pridat, upravit, moznosti je viac. drzim Ti palce. sam sa trapim so zostatkovymi priznakmi uz dlho a tiez tak nejak dufam, ze sa to este zlepsi.
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

pozitivne vs negativne priznaky schizofrenie Empty Re: pozitivne vs negativne priznaky schizofrenie

Odoslať  Snehulienka Ne 10 júl 2016 - 9:05

Menej pri liečbe atypickými ale predsa...  Wink Mne už doktorka nechce robiť nič s liekmi, už som sa s ňou o tom bavila. Tak držím palce!  Wink
avatar
Snehulienka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 64
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 13.02.2016
Bydlisko Bydlisko : severné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.9
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify maintena 300 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

pozitivne vs negativne priznaky schizofrenie Empty Re: pozitivne vs negativne priznaky schizofrenie

Odoslať  opadané lístie Ne 10 júl 2016 - 9:06

vdaka, podobne. Wink
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

pozitivne vs negativne priznaky schizofrenie Empty Re: pozitivne vs negativne priznaky schizofrenie

Odoslať  Matej Po 11 júl 2016 - 19:15

Momentálne v rámci svojho ochorenia neevidujem reálne pozitívne alebo reálne negatívne príznaky. Cítim však značnú emočnú labilitu, neurotické myslenie, náladové výkyvy, sklon depresívne recipovať podnety. Z úzkostí riešim agorafóbiu, sociálnu fóbiu a motorický nepokoj neurotického pôvodu. Mnohé tieto menované javy sú u mňa často dobre korigované aj v súčasnosti - predpokladám, že vďaka kofeínu a escitalopramu. Takže moja F20.5 vystrkuje rožky v súčasnosti iba vo svojej afektívnej a neurotickej zložke. Javy ako vzťahovačnosť alebo bludné ladenie sa vyskytujú skôr len ako "bizarné nápady", pričom sa objavia vtedy, keď prežívam externe spôsobené citové vypätie. Spravidla s odchodom citového vypätia bizarné nápady a vzťahovačnosť odchádzajú tiež.

Ambulance

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

pozitivne vs negativne priznaky schizofrenie Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

pozitivne vs negativne priznaky schizofrenie Empty Re: pozitivne vs negativne priznaky schizofrenie

Odoslať  opadané lístie Ut 12 júl 2016 - 10:33

Snehulienka, prepac, ze som taky zvedavy, ale naozaj ma to zaujima... ako pri tych negativnych priznakoch travis cas? akymi cinnostami si ho vyplnas?

inak este mi napadlo... ta neurolepticka dysforia sa podla mna prejavuje hlavne silnym pocitom nepohody, cloveku je strasne zle a neda sa to vydrzat. je to akoby silny akutny negativny pocit. to moze nasledne vyvolat negativne priznaky (sekundarne). je to normalne, ze ked je clovek vo velkej nepohode, nic sa mu nechce robit. neviem ale ci Ty nieco taketo prezivas.
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

pozitivne vs negativne priznaky schizofrenie Empty Re: pozitivne vs negativne priznaky schizofrenie

Odoslať  Snehulienka Po 25 júl 2016 - 19:33

Ahoj Lístie,

prepáč že odpisujem takto neskoro ale až teraz som si všimla Tvoj príspevok.
Ako pri tých negatívnych príznakoch trávim čas? Nuž ťažko. Ešte stále som v nemocnici takže o program mám postarané ale do všetkých tých aktivít sa musím strašne nutiť a nebaví ma to. A keď mám voľno tak vačšinou len ležím, pozerám do prázdna, prípadne surfujem na internete. Ale inak nerobím vobec nič. Musím sa nutiť aj zuby si vyčistiť. Každý deň premýšľam nad samovraždou Sad Ale čo ma najviac trápi tak po tej psychóze nedokážem plakať, ani sa radovať a úplne najviac ma trápi že som úplne prestala rozprávať. Nemám v hlave skoro žiadne myšlienky, nič ma nenapadá. Na skupinových terapiách iba sedím a culú hodinu a pol mlčím Sad very sad4 A Ty ako tráviš čas s negatívnymi príznakmi?
avatar
Snehulienka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 64
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 13.02.2016
Bydlisko Bydlisko : severné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.9
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify maintena 300 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

pozitivne vs negativne priznaky schizofrenie Empty Re: pozitivne vs negativne priznaky schizofrenie

Odoslať  opadané lístie Po 25 júl 2016 - 19:49

no ja tiez dost lezim a tiez sa vlastne do vsetkeho musim nutit, vratane konickov. niekedy sa mi da trochu citat, ale nevydrzim dlho. vela pocuvam hudbu a snazim sa chodit na prechadzky, ale tiez sa musim prekonavat. popritom robim jednoduche domace prace.

Ty si este v nemocnici? vyjadruju sa doktori nejako k Tvojmu stavu? skus si udrzat nejaku nadej na zlepsenie.
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

pozitivne vs negativne priznaky schizofrenie Empty Re: pozitivne vs negativne priznaky schizofrenie

Odoslať  Snehulienka Po 25 júl 2016 - 20:04

No po dvoch rokoch v takomto stave sa dosť ťažko udržuje nádej na zlepšenie. Ale ďakujem, pokúsim sa. No mne to tak pripadá že doktori samy nevedia. Vravia že to je depresia. A Tebe čo nato vravi doktor/ka? Ja si ale stále myslím že to mám z antipsychotík.
avatar
Snehulienka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 64
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 13.02.2016
Bydlisko Bydlisko : severné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.9
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify maintena 300 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore