Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

pozitivne vs negativne priznaky schizofrenie

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Goto down

  • Zaslať odpoveď

pozitivne vs negativne priznaky schizofrenie - Stránka 3 Empty Re: pozitivne vs negativne priznaky schizofrenie

Odoslať  Iacobus Ne 4 august 2019 - 19:21

Ešte som uvažoval nad tým, prečo sa tie bludy u mňa  (u nas) vyskytujú. Je to porucha myslenia. Kvalitativna. Teda po obsahovej stránke. Podľa psychologických vyšetrení, ktoré som absolvoval, mám nadpriemerne IQ. (To sa nechcem chváliť, jedným dychom preto dodam, ze som podpriemerný v EQ) Tým pádom moja chopnost mysli pracovat s abstraktivnymi pojmami, spajat informácie, riešiť problémy a vytvárať závery z predpokladov by mala byť na vyššej úrovni ako ma väčšina ľudí. Ale nie je. Lebo mám blud, ze ma Tom prenasleduje. Nerozumiem, ako je to možné. Kde sa stala chyba? Pýtal som sa na toto doktora. Odpoveď si presne nepamätám, len spomenul, že pri týchto poruchách stačí mala nerovnováha v hladine neuromediatorov a s intelektom to nemá nič spoločne.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

pozitivne vs negativne priznaky schizofrenie - Stránka 3 Empty Změna je život

Odoslať  hatule Po 5 august 2019 - 11:03

Právě před dvoumi měsíci jsem dostala od múza kopačky.rozvadim se. Bylo to najhoršie období mojom živote za 22 let . Keďže jsem s rozvodem ani nezačala a on bol pripravený dávno není to fér.pocatecni šok ustoupil růžové brýle spadly a teraz racionálne přemýšlím .
Dostalo mě to zase do kolen ,ale už opět stojím a jsem rozhodnutá bojovat .tentokrát mu nedovolím mi viac ublížiť .
Dala jsem si mínusy a plusy a verte že Tech plusu bolo viac pro mne bez něho mám děti manipuluje s nimi klame vymýšľa si veci ktoré by som nikdy neurobila . Ani neublížila.proste využíva pizze mojí chorobu.
Jsem ve fázi kdy se zaměřují na sebe a na své potřeby co jsem neměla s ním nikdy vidím v tom novou výzvu což mě drží nad vodou .že to ako som sa starala o deti se teraz musím postarať o sebe .
Je to nová výzva v životě .
Tak to aspoň beru .
Čekám na právníka začala jsem navštěvovat psychoterapeutku skvělo jsem si pokecat a hlavně na úrovni psychiatrie což tady je to s vašimi zkušenostmi rovnaké ale potrebujem to i na papíru .
Dodává mi sílu že v tom nejsem prostě sama .
Dakujem kdyby mi chcel niekto poradiť , podporiť
hatule
hatule
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 7
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 18.12.2013

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

pozitivne vs negativne priznaky schizofrenie - Stránka 3 Empty Re: pozitivne vs negativne priznaky schizofrenie

Odoslať  kimi2028 Po 5 august 2019 - 11:20

Ahoj hatule, som rád, že si ťažšiu svoju životnú skúšku dala bez väčších problémov a môžeš slúžiť nám podobným v istom smere aj ako vzor. Zvládaš toto trápenie okolo rozvodu dobre a ideš na to skvelo. Kiežby sa vždy dalo takto ísť. Hlavne som rád, že investuješ do času pre seba a budeš sa posúvať dopredu. Je fajn urobiť si čas aj pre seba.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

pozitivne vs negativne priznaky schizofrenie - Stránka 3 Empty Re: pozitivne vs negativne priznaky schizofrenie

Odoslať  hatule Po 5 august 2019 - 11:37

Vieš ďakujem
Nieje to ľahké pre nikoho som v tom skoro sama a viac menej som musela ,je to ako s chorobou jednou dole jednou hore . hodne mi pomohlo zmiešané odd. S chlapami až do té doby jsem to viděla trochu inak .vážim si vaše názory ale aj rodiny a známych ktorí za mnou stojí je to veľká opora a pomoc som hľadala práve zo skúseností z psychiatrie kde som sa liečila je to k nezaplacení .vieš jen Nevis kde ale to se dá dohledat .
Teraz som . Na rade Ja
Samozrejme nechci zůstat v životě sama ale v takovém vztahů už nie to už viem ani kvůli dětem .
Dnesni den ? Som šťastná prostě bez závazků zatím
To slobodné rozhodovanie se nedá popsat dělám si coa kdy chci samozřejmě to má svoje od do .
To chápu štrajkujú doma a užívam si to .

Len do konca rozvodu asi tak využiť ztracený čas aspoň na chvíli .
Netrapim sa hlupostami .které by ma normálne štvaly .muž deti svokra na chvíli jsem prostě musela vypnout a to mi velmi pomohlo .hatule
hatule
hatule
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 7
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 18.12.2013

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore