Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 72 z 91 Previous  1 ... 37 ... 71, 72, 73 ... 81 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 72 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 31 august 2019 - 8:37

Ahojte, priatelia. Smile

Dnešné referenčné údaje: 66,6 kg, cca. 86,5 cm (-0,3 kg, cca. -0,5 cm).

Hore-dolu to vyzerá tak, že som si v uplynulom auguste udržiaval hmotnosť niekde medzi 66 a 67 kg. A pás na najtučnejšom mieste sa pohyboval medzi 86,5 a 87,5 cm... boky som mal naďalej konštantne 95 cm a na najužšom mieste pod rebrami som mal hodnoty tiež viac-menej konštantné asi 82 cm. August tak môžem uzavrieť s prívlastkom "udržiavací". Shocked

Cvičenie mi išlo v tento týždeň trochu slabšie, mal som v niektoré dni horšie psychické rozpoloženie, takže som sa nevedel premôcť k "tréningu" (ak sa dá tak nazvať to 15-20-minútové krátke a ľahké cvičenie... Very Happy ). Zatiaľ som cvičil len vo štvrtok, takže aby som splnil normu 3x za týždeň, musím ešte dnes a zajtra. Hurá na to! cheers

Priemerne som v tento týždeň jedol na úrovni 10 tisíc kJ, podarili sa mi tuky znížiť pod sto, na 90 g. Žiaľ, prijímam pomerne dosť soli... softvér na tom webe, ktorý mi to vyhodnocuje a spočítava, ma varuje. Musím na tomto popracovať... a snažiť sa držať tiež naďalej tuky pod stovkou. Smile

Začína pomaly nový mesiac a tým pádom by som sa mal budúci týždeň dostať k svojej kartičke Multisport. Snáď mi ju naozaj vybavili na tom personálnom... Takže hurá behať na páse, som celkom rád, že čakám už 2 týždne na to a až na zopár krušných chvíľ sa mi chuť a ochota chodiť behať na pás nevytratila. Takže je možné, že tam reálne pôjdem. Smile Plán je trikrát týždenne na polhodinku, resp. aby som čistého času 30 minút bežal. Asi to nedosiahnem hneď od začiatku, ale postupne to pôjde, dúfam. Smile

Aký si dám cieľ do budúcej soboty? Hm. drunken Asi pokračovať v trende udržovať sa, čiže mať hodnoty o týždeň približne hore-dolu podobné a zamerať pozornosť na častejšie cvičenie, skúšať nevynechávať naplánované "tréningy", mať odcvičené aspoň 3-4 dni, a to nevadí, že len po 20 minút, k približne-dobrej kondícii to vari aj stačí. Veď nehodlám súťažiť. Yes Skôr ako prevencia v rámci zdravia a vitality (a aby som znížil pravdepodobnosť, že ma niečo niekedy bude bolieť, svaly, kĺby, chrbát...). scared

Pokračujem v boji. Workman Držme si palce, všetko dobré, kamaráti! community together

matej
Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 72 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 72 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 31 august 2019 - 9:26

Neti napísal:Ak chceš dlhodobo schudnúť...

No ja už mám dlhé roky BMI okolo 21, nepotrebujem viac chudnúť. Už sa skôr len udržujem a obraciam pozornosť čoraz viac na cvičenie, na to idem postupne. Čo sa týka spôsobov diét a úprav jedálnička, v tomto ohľade vyznávam racionálnu stravu... čiže moc nie som zástancom vyraďovania konkrétnych potravín, pokiaľ človek nemá s nimi jasný zdravotný problém (napr. intolerancia lepku, laktózy a podobne). Celozrnná múka a ovocie patria medzi dôležitú súčasť racionálnej výživy.

Čo sa týka toho ovocia, ovocie je dôležité jesť, minimálne pre mňa, lebo ja sa bez neho - ako to povedať slušne - nejdem na wecko bez neho. Inak by som mal minimum vlákniny a nedokázal by som ju vytiahnuť na úroveň 30 g denne. Nemožno porovnávať fruktózu v ovocí viazanú na vlákniny s fruktózou v molekule rafinovaného cukru v sladkosti. To má rôzne účinky na telo a tiež rozličný glykemický index, tiež aj množstvo kalorickej energie je pri jablku a vôbec ovocí neporovnateľne nižšie, než pri koncentrovanom rafinovanom cukre (molekule glukózy a fruktózy bez akejkoľvek vlákniny).

Super!

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 72 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 72 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 31 august 2019 - 22:36

No, nechce sa mi vôbec o tom sporiť alebo argumentovať, beriem Tvoj názor na vedomie, máš naňho právo a máš ho aj na sebe odskúšaný. Podobne ja bohato ten svoj na sebe, takže si ho taktiež ponechávam. Mier medzi nami. Pretty good

matej
Dojatie 2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 72 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 72 Empty Chudnem

Odoslať  Chikita4848 Št 5 september 2019 - 20:00

Ahojte,
Neschudla som.Aktualne vazim 65,7 kg.Chcem schudnut aspon na56 kg.Plan na zajtra mam na ranajky jogurt.Obed polievocka.Zabeham minumalne 64 minuta spalim 320 kcal.

Drzte palce😀
Anonymous
Chikita4848
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 72 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 7 september 2019 - 9:56

Ahoj Chikita. Super!

Myslím si, že na to nejdeš moc dobre, keď tak výrazne obmedzuješ stravu a máš ambíciu odbehnúť až 64 minút. To je všetko pre organizmus veľmi neprirodzené a priveľká záťaž. Vzhľadom na pluralitu názorov vo veci chudnutia Ti viem iba stručne odporučiť, čo pomohlo približne mne. A síce pravidelné papanie aspoň 5krát denne, menšie porcie, najlepšie si ich zapisovať do tzv. Kalorických tabuliek (www.kaloricketabulky.cz). Ten web Ti aj na základe hmotnosti a výšky vypočíta približne, koľko energie máš prijímať, teda aký strop kalórií resp. kilojoulov máš dodržovať. Väčšinou to býva o 2000 kJ menej, než koľko máš výdaj na chod orgánov a metabolizmus a aktivitu (predpokladám, že v Tvojom prípade niekde okolo 7000 kJ). Takto sa chudne zhruba dlhodobo a strategicky, premyslene. Jednoducho platí nižší príjem než výdaj, pričom pravidelné papanie zas zabezpečí obmedzenie návalov žravosti a dostatok živín pre telo v čase zníženého príjmu energie. To je dôležité, aby nedošlo k podvýžive a aby nedošlo k žravosti, ktoré celé toto úsilie vie dokonalo sabotovať. S takouto nejakou stratégiou som schudol v priebehu času ja. V súčasnosti je to už približne okolo 39 kíl (z maxima 105 na súčasných cca. 66). A k jojo-efektu mi nedošlo, lebo si čekujem výdaj/príjem aj naďalej, stalo sa mi to už koníčkom... navyše nešlo o rýchle schudnutie, takže možno aj preto nedošlo k jojo-efektu, telo sa postupne stratégii prispôsobovalo a prevzalo ju za svoj životný štýl.

Cvičenie je určité vhodné a super, ale základ je strava - len veľmi ťažko sa chudne, keď je strava zlá a cvičenie dobré, opačne to však možné je, aspoň zo začiatku som ja dlhé obdobie osobne príliš necvičil a išlo to aj tak dolu. Iste, cvičenie Ti môžem len odporučiť, ale ak píšem za seba, čo mne približne pomáhalo, tak teda u mňa základ bola vždy tá strava a menší príjem energie než výdaj na základe zápisu do Tabuliek.

Možno sa Ti to takto riešiť nechce, chápem. Ale ja som osobne taký typ človeka, že keď niečo u niekoho funguje a u mňa môj postup v niečom nefunguje, tak veľmi rád odkukám a nechať sa inšpirovať. Preto mi napadlo podeliť sa so svojou skúsenosťou. Embarassed To nemyslím ako dávanie seba za vzor, vôbec nie, ale práveže ako laickú nezáväznú radu. V rámci bohatej plurality názorov na poli chudnutia sa stretávame aj s inými stratégiami, je to ok. Komukoľvek čokoľvek pomôže, som len rád a teším sa. Mne teda pomohlo toto. Idea Smile

Držím Ti palce, Chikita. giving a hug Určite pokračuj v príspevkoch, ako sa Ti darí ďalej, si srdečne vítaná. Super!
Prajem Ti pekné dni. winking

matej
Ghost

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 72 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 72 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 7 september 2019 - 10:19

Ahojte, priatelia. Super!

Dnešné meranie: 66,3 kg, cca. 87 cm (-0,3 kg, cca. +0,5 cm).

Takže vcelku opäť určité udržiavanie, čím môžem týždňový cieľ považovať asi aj za splnený. Novinkou tohto týždňa je, že som už dostal kartu Multisport, takže mám permanentný vstup do fitka. Využil som to v tento týždeň zatiaľ iba raz, behal som na páse asi 15 minút v kuse (7,5 km/h). To bolo na prvý raz aj veľa, myslím, lebo potom som mal dosť svalovicu na nožkách, hoci som si robil aj strečing. Navyše sa to nepríjemne odrazilo na psychike a mal som takpovediac zhoršené psychické stavy v stredu a vo štvrtok, teda dva dni po utorňajšom behaní. Ono by si asi normálne na bežnú kondíciu nesúťažného typu v rámci sledovania si len čisto základnej vitality a zdravia stačilo zadávať cieľ odbehnúť len 10 minút. Ešte neviem, či častejšie než 3krát týždenne, alebo práve 3krát týždenne. Ani by som teda nemusel do budúcna chcieť dosiahnuť polhodinku. Čítal som v tento týždeň knižku "Stručný manuál úspešného leňocha", a okrem toho, že je tá kniha pre mňa jedna z top za posledné mesiace, tak som si v nej napríklad opäť raz potvrdil, že v rámci Paretovho pravidla 80:20 naozaj stačí len 10-15 minút cvičenia denne k dobrej a kvalitnej kondícii a vitalite (nesúťažného typu). A tiež aj behať 10 minút v jednom celku je úplne na srdce postačujúce. Samozrejme, ak niekto sleduje spaľovanie tukov a chudnutie, tak to vie byť nedostatočné, to chápem. Ale k bežnej vitalite a kondícii to stačiť stačí dokonalo. Smile Tak budem aj ja v tomto smere experimentovať. Smile

Cieľ do budúcej soboty: plus-mínus rovnaké hodnoty, pás by potešil aj pod 87 cm
Predsavzatia: zlepšiť disciplínu jesť len do 10 tisíc kJ (mal som v uplynulom týždni aj trikrát trinásťtisícovky), pokračovať v budovaní zvyku cvičiť za znížených nárokov (teda "tréning" 10-15 minút...), aspoň 2x odbehnúť desaťminútovku vo fitku v rámci budovania nového zvyku

matej
Cvik 2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 72 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 72 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 14 september 2019 - 9:01

Ahojte, priatelia. welcome or bye

Dnešné referenčné meranie mi prinieslo nasledovný report: 66,6 kg, cca. 87 cm (+0,3 kg, +- 0 cm).

Týždeň sa mi vyznačoval v súvislosti s touto témou tým, že som príliš veľa necvičil, vlastne takmer vôbec, až na občasný strečing a naťahovačky. Činky neboli a nevytrepal som sa ani na behanie. Embarassed Jedol som priemerne na úrovni 10 800 kJ. Vcelku boli dni aj pod desaťtisíc, lenže mal som jeden deň výrazne prežrací, až 17 tisíc, takže ten mi priemer pokazil. Ráno po tom dni som mal aj 88 cm pás, takže som sa bál, že som si to, čo som dosiahol za leto, a síce horko-ťažko stabilný centimeter dolu na páse, zničil. No stačilo sa vrátiť do starých koľají niekde medzi 9000 až 10 500, dávať si večer pozor na nejedenie a mať 3krát uspokojivé wecko ( Very Happy ), a opäť meter ukázal starých dobrých 87. Teď mám métu 86, asi mi to podľa súčasného tempa tiež bude trvať aj 2 mesiace, nakoľko jem relatívne dosť, necvičím dostatočne a celkovo nie sú moje snahy také rázne. Totiž bežne si hovorím kdesi v mysli, že sa nemusím ponáhľať, že reku už aj teraz to nie je zlé alebo akútne. A tento prístup, ak sa skombinuje trebárs so zhoršeným duševným rozpoložením, tak tu, hľa, nedbám na udržiavace/chudnúce predsavzatia. Uf

Do nového týždňa si odnášam staronové predsavzatia, aké vypisujem vždy. Very Happy
Cieľ do budúcej soboty: udržiavanie, hore-dolu podobné hodnoty
Veľká úloha týždňa: aspoň raz ísť behať (zatiaľ takáto frekvencia na úvod), žiadne výhovorky Hromžím

Prajem Vám mnoho úspechov vo Vašich chudnúcich snahách, držím Vám, priatelia, moc palce. Super! A pozývam Vás napísať kúsok do témy, ako ste v uplynulom čase na tom. giving a hug

matej
Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 72 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 72 Empty Bojujem dalej

Odoslať  Chikita4848 So 14 september 2019 - 9:18

Ahojte spoluchudnuci 😀,
Dnes rano vaha ukazala 67,1 kg.Nechudnem a priberam.Kazdy den je prezer a nebol den co by som sa neprezrala.Cely den sa ladujem.Dufam ze schudnem aspon na 56 kg.

Moje jedalnicky:
Ranajky:jogurt
Desiata:activia
Obed:kura so zeleninou a voda
Vecera:zazvorovy caj

alebo
Ranajky:jogurt
Desiata:banan
Obed:polievka
Vecera:zazvorovy caj

Co sa tyka pohybu :skusim kazdy deň po obede ccvicit 64 minut a spalim 300 kcal.

Zajtra zacinam dietovat,lebo dnes som nezacala zrovna dobre.
Ciel mam schudnut za den aspon 0,4 kg.

Tak drzte palce 😀😄😉
Anonymous
Chikita4848
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 72 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 21 september 2019 - 7:47

Ahojte. Smile

Pre dnešok menšie zhoršenie: 66,8 kg, cca. 87,5 cm (+0,2 kg, cca. +0,5 cm).

Ale to nevadí, myslím, lebo ide o bežný výkyv typu "hore-dolu". Dôležitý je dlhodobý trend a tam sa mi v horizonte viacerých mesiacov ten pás pomaličky dáva dolu, hoci ide o tempo v priemere centimeter aj za štvrť roka. Je nepochybné, že mi to ide tak pomaly kvôli nízkej miere športovania a kvôli privysokému priemernému príjmu energie - tento týždeň napríklad to bolo v priemere 10700 kJ. Ak sa snažím o znižovanie príjmu, tak mávam značné chute, hlady a nedostatok vitality, ako aj zhoršené duševno. Som šokovaný, keď si pozriem spätne svoje Tabuľky a zisťujem, že voľakedy pred rokom 2017 som jedol bežne najviac 8500 kJ. Už najmenej 2 roky som dosť rozožratý a privykol som si na hodnoty nad 10 tisíc celkom bežne. scared2

Pokračujem ďalej. Ďalšou métou do budúcej soboty je udržať výkyvy typu "hore-dolu" v akceptovateľnej miere, teda kvázi-udržovať sa. Iste, dávam si do hľadáčika trošku znížiť papanie, bojovať o lepšie spriemerované čísla v kilojouloch. Smile

Všetko dobré, priatelia! jocolor
matej
cherry

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 72 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 72 Empty Chudnem dalej

Odoslať  Chikita4848 Št 26 september 2019 - 3:48

Ahojte spolubojovnici,
Dnes vaha ukazuje 65,2 kg.Vaha ide pomaly dole.FDnes mam vplane zjest na ranajky jogurt.Desiata caj.Obed bude polievka.Vecera iba zazvorovy caj.Cvicit asi nebudem .Dokopy zjem do 600 kcal.
Anonymous
Chikita4848
Anonymný


Návrat hore Goto down

Strana 72 z 91 Previous  1 ... 37 ... 71, 72, 73 ... 81 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore