Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 37 z 91 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 64 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 37 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  opadané lístie Po 4 apríl 2016 - 18:11

Jaro, ak sa mozem opytat, ake lieky beries, ze nepriberas?

Tuto, mozno by si to mohol stravou nejako skusit, ak sa Ti neda premoct do vyraznejsieho pohybu, sportu. ja sa tiez nemozem premoct, preto sa snazim jest menej a castejsie a pit vela cistej vody. ohladom vyzivy mas ale asi bohate skusenosti, tak to mozno vies aj lepsie, co a ako robit.
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 37 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Jaro.BludnySlovak Ut 5 apríl 2016 - 9:51

opadané lístie napísal:Jaro, ak sa mozem opytat, ake lieky beries, ze nepriberas?

Tuto, mozno by si to mohol stravou nejako skusit, ak sa Ti neda premoct do vyraznejsieho pohybu, sportu. ja sa tiez nemozem premoct, preto sa snazim jest menej a castejsie a pit vela cistej vody. ohladom vyzivy mas ale asi bohate skusenosti, tak to mozno vies aj lepsie, co a ako robit.

Opadane liestie ahoj,ja som aj rad ze nepriberam tolko ked nebudem fajcit priberem si myslim,mam raz za mesiac inekciu a vola sa xeplion taky liek berem 75mg mal som 100mg,....
Jaro.BludnySlovak
Jaro.BludnySlovak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 152
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 26.03.2016
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 37 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  opadané lístie Pi 8 apríl 2016 - 9:12

ja sa drzim uz dlhsie blizko mojho zivotneho maxima, co sa vahy tyka. myslel som si, ze ked bude krajsie a teplejsie pocasie, budem aktivnejsi, ze budem chodit na bike a korcule, ale zatial sa do toho neviem dokopat. I disagree
samotnou stravou sa mi teraz chudnut nedari, hoci mozno keby som sa viac snazil a trochu zmenil jedalnicek, ze by to islo. ale jedlo je jedna z mala mojich poteseni a nechce sa mi odopierat to, ktore mam rad.

ako ste na tom teraz Vy? dari sa Vam chudnut? ci tiez stagnujete?
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 37 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Meretseger Pi 8 apríl 2016 - 9:24

Ja stagnujem na vahe nedzi 45-46 kg a aaaaaah, co by som dala za vase opacne problemy affraid
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 37 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Mischelll Pi 8 apríl 2016 - 12:23

opadané lístie napísal:ako ste na tom teraz Vy? dari sa Vam chudnut? ci tiez stagnujete?

tak teraz presne tak ako si napísal...som na svojom fakt najvedsom maxime....ako po velkej noci som pribrala dalsie 2 kg...co uz k mojim kg je dost....takze som sa pustila do cvicenie....ale skor na posilnenie brusného svalstva....myslim, že to presne mi chybalo.....este uvidim ked budeme sadit zemiaky....ci to zase nebude katastrofa zo mnou....ale tych par sekund/ minut co venujem tomu cviceniu ma nezabije....a celkom aj citim vysledky....uz davnejšie som začinala z behom...ale aj ked teraz mozem behat...tak to odkladam ze neskor a neskor a neskor....a tak prejde den a ja nebeham....tento tyzden som bola len raz behat...za co sa hanbím....stanovila som si 3x tyzdenne....no takze tak zo mnou...

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 37 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 9 apríl 2016 - 10:56

opadané lístie napísal:
ako ste na tom teraz Vy? dari sa Vam chudnut? ci tiez stagnujete?

Stagnujem ja veru. Váhovo sa držím už nejakú dobu na 76,5 kg. Ale do brucha som pribral, v najtučnejšom obvode mám 96 cm, takže 1 cm som nabral. Zdá sa, že je to máličko, lenže skutočne to na sebe nepriaznivo cítim. 96 cm mám už aj týždeň. Na svedomí to majú hlavne džúsy, čokoládky, koláčiky a paličky, ktoré konzumujem hlavne v zamestnaní. Teda respektíve na svedomí to mám hlavne ja, lebo ja som ten, ktorý sa tým vykrmuje. Smile Tiež mi neprospieva viacchodová večera - teda že si dám normálny plný chod večer o 18:15 a ešte k tomu dojedám nejaké sladké pečivo alebo croissant. Predpokladám, že denne prijímam asi 9 tisíc kJ. Toto číslo nevnímam kladne. Mám šancu, ak by som prestal maškrtiť v práci a ak by som nepil žiadne džúsy a ak by som mal na večeru len 1 chod, že by som znížil rozpočet na 7500 kJ. To by bolo super. Smile Počas uplynulého týždňa som aspoň v tom mal úspech, že som vôbec nepil džúsy. V nasledujúci týždeň idem k tomu pridať nemaškrtenie v práci. Smile

Stále snívam o svojich sedemdesiatich kg a 90tich centimetroch. Ale bojovať so svojimi chuťami je naozaj ťažké. Presne, ako Lístie napísal, aj pre mňa je jedlo jedno z ústredných potešení, ktoré mám rád, a preto je veľmi nepríjemné si nedopriať. very sad3 Alternatívou by mohlo byť zaradenie cvičenia do režimu týždňa. Možnosti mám len "cvičenie s vlastnou váhou" a "kardio na rotopede". Ten rotoped možno skúsim, ale nejdem sa k tomu nejak nútiť, lebo si uvedomujem, že často som si tu písal svoje plány, ktoré som následne vôbec nedodržal. Takže chcem radšej menej rečniť a viac konať. A radšej potom zreferovať, čo som konal, než rečniť vopred, čo akože ešte len chcem konať. Very Happy

Držím palce všetkým chudnúcim a s priberaním bojujúcim forumákom! it is perfect
stagnujúci matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 37 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 37 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Tuto Po 11 apríl 2016 - 22:52

opadané lístie napísal:
Tuto[/b], mozno by si to mohol stravou nejako skusit, ak sa Ti neda premoct do vyraznejsieho pohybu, sportu. ja sa tiez nemozem premoct, preto sa snazim jest menej a castejsie a pit vela cistej vody. ohladom vyzivy mas ale asi bohate skusenosti, tak to mozno vies aj lepsie, co a ako robit.

Ahoj opadané lístie, dávam Ti určite za pravdu a myslím, že nateraz nemám príliš inej cesty v chudnutí. Viem, že by mi pomohlo, keby som cvičil, športoval... bla, bla. Reál je taký, že mi to tak teraz s pohybom príliš nefunguje, vlastne snáď až príliš dlho. Beriem si Tvoje slová k srdcu a ďakujem.

Inak skúsenosti mám najmä v strave pre športovcov zamerané na chudnutie, priberanie, silu, objem, lepší výkon... ...vždy sa športuje. Výživa pre ľudí s menšou mierou pohybu sú pre mňa skôr menej známe.

opadané lístie napísal:
ako ste na tom teraz Vy? dari sa Vam chudnut? ci tiez stagnujete?

Je to bieda. Teda z 1XX na 1XX+2alebo3kg. Prirodzene by som mal mať iný smer. Pribratie začalo, keď som začal užívať Mg+B6. Neviem či to B-čko tak trochu nepôsobí na chuť alebo podobne. Len včera som si tento produkt "vyhodil" z bežných liekov. Mg má dobrý vplyv na tlak, takže to som si ponechal v zmysle čistého produktu z lekárne. Teda nateraz sa mi chudnúť nedarí úplne, vôbec, a vlastne totálne opačne ako by som chcel.

Tak dúfajme a bojujme. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 37 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej St 13 apríl 2016 - 21:19

Tuto: Aj ja som počul, že béčka zvyšujú chuť do jedla. A vskutku, keď som bral b-komplex, tak som cítil pažravosť. Je dobré, že si ich vysadil. Rád Ťa opäť vidím inak v tejto téme a že sa vlastne hlásiš k tomu ťažkému boju, ako je chudnutie. Spojme naše sily a držme si navzájom palce. Prajem úspech pri korigovaní hmotnosti a telesného tuku aj Tebe, kamoš, ako aj kamošom Lístiemu a Mischelll i všetkým bojovníkom, pričom Meret posielam energiu pre jej vytúžené pribratie. Smile Držte sa! it is perfect

***

Tieto dni od soboty som čo do chudnutia nemal úspešné. Kolegyňa mala v pondelok narodeniny, tak nám doniesla kopec koláčov a zákuskov. Celé dva dni som počas pracovnej doby vyjedal misky, čokoládky, maškrty. Večery som mával našťastie trošku slabšie, ale neodpustil som si raz croissant, druhý raz zákusok doma a tretí raz malé chipsy a tučné acidofilné mlieko a monte. Proste jem si jak kráľ, a pritom mi tukové vankúše veselo nadskakujú "od radosti". Paradoxne mi po týždni kleslo brucho o centimeter späť na dlhodobú úroveň.

Teď už nemaškrtím v práci, ani zajtra nebudem mať čo, lebo na tejto smene maškrty nebývajú. Maximálne mi hrozí nejaký mlsný dodatok k večeri doma, alebo tučná neplánovaná krémová polievka k obedu. Džúsy ma momentálne už niekoľko dní vôbec nelákajú a ak náhodou dostanem chuť na niečo tekutinové netypické, tak si kúpim nekalorickú kofolu. Ako napríklad včera. Smile

Chcel by som ustáliť jedenie na 3 jedlá denne. Proste minimalisticky. Dohromady by mali byť trochu silnejšie, 8 tisíc kJ spolu. Je ťažké nejesť. Najmä ak je nuda, tak by človek furt do seba dačo dával. To Mischelllino prekrmovanie z dlhej chvíle veľmi dobre poznám. Je to desné a človek si nevie rozkázať. very sad3

Idem to dobojovať ten týždeň. V sobotu alebo nedeľu sa tu v téme opäť ozvem, že či reku som nad sebou zvíťazil, alebo ma ten "nenažraný matej" zase raz porazil. Very Happy

cool

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 37 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 37 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 16 apríl 2016 - 11:29

Ako som bol napísal do témy "ako sa dnes máš", tak včera som mal prežrací deň. Takže ten zlý matej nado mnou v týchto dňoch víťazil. Miery sú našťastie akurát dnes ráno nalačno ešte zachované na dlhodobých hodnotách. Musím urobiť všetko preto, aby som aspoň nepribral, keď už chudnúť nechudnem. Yes

Včera som zjedol chipsy, litrový džús, ochutenú minerálku s cukrom, značná porcia číny s rezancami, špenát a zemiaky plus vajco, ráno špekačka varená a rožok, ďalej malé monte, jogobelu a zemiaky s tatárskou. Koľko to je dokopy kilojoulov?? No des a hrôza to vôbec počítať. A to akože sa hrám na minimalistu. Kedy dám do súladu svoje hodnoty so svojimi skutkami? sad and unhappy

Dnes je to trochu lepšie zatiaľ - je 11:20 a už som vypil 2 energeťáky (z toho 1 sladký), asi 2 dcl sladkej vody, ďalej obložené vajco s rožkom. Na obed plánujem špenát+zemiaky+vajco. A potom poobede naozaj už poskromne, napr. duplu obedu na večeru a to je asi všetko. Možno ešte jogurt dajaký ako svačinu.

Najlepšie riešenie celej tejto prekrmovačky je proste nekupovať toľké haldy jedla, že? Ale priznám sa, žiaľ, že ja ich nekupujem, lež rodičia. A oni si proste teraz akoby užívajú na dôchodku život a obzvlášť otec má rád veľmi nakupovanie. Keď niekde vidí slovo "akcia", tak netreba veľa k tomu, aby to kúpil... A tak máme stále kopec jedla všade, lebo on všetko skupuje. Je potom naozaj ťažké rozkázať si odolať. Vnímam to ako jednu z vážnych nevýhod bývania s rodičmi. Yes

Ale zas nechcem na nich dávať vinu, v prvom rade je vina samozrejme na mojej strane. To ja hlavne to nemám jesť a ukázať im tak, že to kupujú zbytočne a že sa to bude vyhadzovať. Možno keby som im to nejedával, tak by menej kupovali. Yes

Idem teda bojovať s tukovými vankúšmi ďalej. Držme sa!
matej

Tornado

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 37 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 37 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 17 apríl 2016 - 11:02

Včera:

raňajky: obložené vajco + 3/4 rožka --- 1700 kJ
sváča: 2 energeťáky, asi 5 dcl sladkej minerálky --- 900 kJ
obed: špenát+vajco+zemiaky (1 porcia) --- 1800 kJ
sváča: špenát+vajco+zemiaky (1 porcia + 1/2 porcie ako dupla) --- 2200 kJ
večera: špenát+vajco+zemiaky (1 porcia) --- 1800 kJ
sváča: 1 liter džúsu --- 2000 kJ

Spolu príjmy: 10 400 kJ
Spolu výdaje (bazálny metabolizmus+ľahké aktivity) - 10 000 kJ

Výsledok: pribral som 400 kJ, čo predstavuje asi 10 gramov ľudského tuku pri ideálnych podmienkach (ktoré ale dodržané nie sú)

Takže záver: neúspech, ale teším sa aspoň z toho, že som zjedol podstatne menej než deň predtým.

Verím, že dnes to bude ešte lepšie.
Cieľ: vmestiť sa do 8000 kJ.  it is perfect

Matej
affraid

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 37 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 37 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  filipka Ne 17 apríl 2016 - 18:03

Matej, ty si nejaký špenátový maniak...to si fakt jedol trikrát to isté? Very Happy A tri vajcia za deň affraid
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 37 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 17 apríl 2016 - 20:32

Chi, Filipka, veru, špenát patrí medzi moje najobľúbenejšie jedlá, nikdy sa ho neviem nabažiť. Very Happy

---

Dnes v nedeľu:

Príjmy:
raňajky: 2x malé monte --- 800 kJ
desiata: 2 malé sladké energeťáky --- 1000 kJ
obed: kapustová polievka so zemiakmi bez mäsa --- 1000 kJ
olovrant: 1x malý sladký energeťák, chipsy (50 g), instantná cesnačka --- 2100 kJ
večera: 3 dcl sladkej Coca-Coly, malý kúsok torty z bratovej oslavy, jablčný koláč --- 2600 kJ
SPOLU PRÍJMY: 7500 kJ

Výdaje:
bazálny metabolizmus: 7500 kJ
fyzická činnosť: 2500 kJ
cvičenie - 30 minút behu na mieste (poklus): 1000 kJ
SPOLU VÝDAJE: 11000 kJ

VÝSLEDOK: deficit 3500 kJ, čo predstavuje pri ideálnych fyziologických podmienkach schudnutie o 120 gramov ľudského tuku Smile

Žiaľ, ideálne podmienky opäť splnené nie sú, lebo strava bola nevyvážená, obsahovala množstvo cukru a sacharidov, málo vlákniny. Ale celkovo to beriem ako úspech aspoň čo do matematiky a čo nového prvku v snažení v podobe cvičenia (behu na mieste). Smile

Matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 37 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 37 z 91 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 64 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore