Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 35 z 91 Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 63 ... 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 35 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 31 január 2016 - 10:05

filipka napísal:Z jednej večere v mekáči sa nič strašné neudeje, ...

Zdá sa, že sa naozaj nič strašného neudialo. Dnes mám 77,5 kg a 95 cm, takže hodnoty a miery nie sú zhoršené. Very Happy

Na mňa vlastne to meranie má taký efekt, že vždy viem, na čom som a viem poprípade hneď zatiahnuť brzdu, pokiaľ sa mi nebadane miery zväčšia. Je to životný štýl ustavičnej sebakontroly, ktorý mi ani tak negeneruje výčitky - skôr mi pomáha nezhoršiť svoje miery, lebo akonáhle sa trochu prešvihnem viac než by bolo žiaduce, tak sa viem okamžite "skonsolidovať" a dať si facku a hneďka urobiť opatrenia na zlepšenie situácie. Smile Vďaka takejto každodennej kontrole si vlastne dlhodobo udržujem hmotnosť a umožňujem jej sporadické pomalé znižovanie (v priebehu roka 2015 -2,5kg, -3cm).

V čom sa musím polepšiť, je môj prístup k výčitkám, aby som ich nebral až tak vážne. A skôr sa sústrediť na efekt sebakontroly, než na negatívne emócie z výčitiek. V tom sa posnažím, filipka, polepšiť. Smile Smile Smile

Vďaka za vyjadrenie názoru a usmernenia. giving a hug Prajem Ti všetko dobré! Smile
matej
saint

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 35 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 35 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikách

Odoslať  regina Pi 5 február 2016 - 18:42

Ahojte,

snažím sa stále poctivo cvičiť. Utorok som cvičenie však vynechala, lebo som bola v meste nakupovať mojim tetkám a babičkám rôzne drobnosti a to 4hodinové cestovanie a neustále chodenie po obchodoch (neviem chodiť pomaly, oddychovou chodzou Smile ) ma tak unavilo, že vecer ma bolelo celé telo a na cvicenie som nemohla ani pomyslieť. Od utorka som bola o jedno video pozadu vo svojom cvicebnom pláne. Až dnes sa mi podarilo dobehnúť sa a odcvicit tak dve videá po sebe. Poviem vám, bola som potom uplne K.O., ale som rada. Dnes som teda cvicila na brušné svaly a potom jogu na chudnutie, co som si myslela že to v pohode dám, že vsak joga... Mýlila som sa. Bolo to dost nárocné.

Celkovo tie cvicenia vzhladom k mojej nadváhe a stuhnutému telu ťažšie zvládam. V komentároch som vsak cítala, že nie som sama a tie, čo sa priznali, že vsetko a v takom tempe odvicit nevládzu lebo maju velku nadváhu, tak ich velmi povzbudzovali, že casom sa to poddá len treba vytrvať. V to aj ja verím a tak to nevzdávam.

Zaciatkom tohto týzdna sme sa mali po troch týzdnoch cvicenia znova odvážiť a premerat. Ja som sa len odvážila. Za tri týzdne som schudla 1,5 kg. Velmi som tomu nepripisovala nejaku dolezitost lebo 2 kg mi váha zvykne behať aj inokedy hore- dole, ale behom pár dní zislo dalsie 1/2 kg, takze dufam, že to pojde takto nejak aj dalej. Miery som si zatial nepremeriavala, radsej neskor, hádam bude nejaký viditelnejsí výsledok. Avsak odkedy cvicím, cítim sa ovela lepsie a vlastne uz mám kazdý den potrebu zacvicit si. Dúfam, že to tak zostane aj naďalej Smile

Stravu som zatial nejak výrazne nemenila, hoci nám zdoraznovali, že strava je 80 % uspechu. So zmenou stravy sa vsak nechcem ponáhlat. Radsej menej zmien naraz.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 647
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 35 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 6 február 2016 - 15:36

Regina, klobúk dole! Je to fasa, gratulujem k výkonu. Smile Len tak smelo ďalej. it is perfect it is perfect it is perfect jumping

---

Dnes po takmer týždni 76,5 kg a 95 cm. Takže -1 kg, -0 cm. Úspešné zníženie pripisujem k hojnejšiemu zastúpeniu ovocia a zeleniny v strave. Prakticky 3krát v pracovnom týždni som mal na večeru zeleninový mix šalátového typu plus zeleninovo-ovocné smoothie. Raz aj liter pomarančového smoothie z 3kg pomarančov. Vyprázdňovanie bolo dobré, podiel vlákniny podľa tabuliek uspokojivý. Predpokladám pokračovanie v naštartovanom štýle s tým, že by som chcel za týždeň zjesť aj 4-krát zeleninový mix na večeru, a nie iba trikrát. Obedy mávam v práci bez polievky, jednochodové, často pozostávajúce zo špagiet, dohromady asi 3500 kJ (so silným zastúpením tukov v omáčke, takže som sýty relatívne až do večere). Celkovo denne prijímam štandardne asi 8000 kJ, ak rátam aj sporadické zobkanie drobností, keď kolegyne dajú dačo do misky (napr. naposledy detské piškóty). Zo zelenín preferujem šalát, mrkvu, kukuricu, uhorky, rajčiny, reďkovky, červenú repu. Z ovocia pomarančové, mandarínkové a jablčné smoothie.

Môj postupný cieľ by mal byť dosiahnuť raz ideál: raňajky 2000 kJ (striedajú sa rožky s rôznymi nátierkami, alebo miešané vajíčka, alebo párky), obed 3500 kJ (jednochodový, jediné úplne výdatné jedlo dňa), ľahký olovrant (jogurt, pečivo alebo polievka,...), a napokon čisto zeleninovo-ovocnú večeru (dôraz na objem, treba zjesť na sýtosť aspoň 300 g zeleniny a 500 ml ovocného smoothie). Embarassed Takýto ideál sa mi asi 3krát v týždni už podarilo dosiahnuť. V tomto novom týždni do soboty 13.2.2016 si dávam cieľ realizovať tento ideál aspoň 4krát. jumping (cieľ 1)

Čo sa týka cvičenia, momentálne bolo opäť zanedbané. Zatiaľ nenachádzam v sebe vôľu s tým niečo urobiť. Embarassed
Cieľ do novej soboty (cieľ 2): 76,0 kg, 94 cm. bounce

S pozdravom pre všetkých bojovníkov s tukmi
Matej
afro

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 35 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 35 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  opadané lístie St 10 február 2016 - 11:17

ja s chudnutim uz nejaky cas stagnujem. vazim okolo 82 kil. moje zivotne maximum bolo 85 kil pred par mesiacmi, tak som rad aj tomuto poklesu.

ja sa chystam teraz jedavat 5-krat denne mensie porcie, ako sa to aj odporuca, pit vela cistej vody a mal by som si aj prestat sladit kavu. laughing

nejdem si davat konkretne ciele na konkretny cas. skusim vyssi spomenute nejaky cas dodrziavat a uvidim ci sa dostavi vysledok.

drzim nam palce. it is perfect
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 35 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 13 február 2016 - 9:46

Gratulujem, Lístie, k úbytku troch kíl. Smile Paráda. Vidím, že na to ideš dobre, tak sa vytešujem. Prajem Ti, aby si postupne dosiahol svoju vytúženú hmotnosť. Všetko dobré. Cool

***

Som ja prekvapený, že som splnil cieľ na dnes vlastne na milimeter presne. Mám 76,0 kg a 94 cm. Nie je to ešte zastabilizované: viem si totiž predstaviť, že poruším disciplínu a hneďka mi to vybehne na 76,5 kg a 95 cm. Musím si teda svoje nové miery ešte len obhájiť. scared2

Vzhľadom na dvadsaťštyrku v práci a náročný týždeň som nezvládol jesť zeleninový šalát 4 razy. Zjedol som ho asi iba raz. Cez týždeň som mal aj bohatý mcdonald, raňajkové menu. Takže disciplína nebola priaznivá pre chudnutie. Musím sa polepšiť. Skúšam akurát rôzne nové móresy - napr. viem, že v robote som celkovo menej hladný a málo jem. Tak by som nemusel vôbec jesť veľké obedy za 4 eurá, ale stačilo by klasicky nejaká tá bagetka, alebo niečo podobné. Aj by to bolo menej čo do kilojoulov a aj by to bolo menej čo do peňazí. A až večer doma by som sa najedol normálnu večeru v podobe 1 normálneho teplého chodu. Smile Uvidíme. Občas možno urobím výnimku a dám si aj v robote teplý obed, v tom prípade by som si večer mohol dať zeleninový šalát. Budem v tento nasledujúci týždeň teda takto všelijako experimentovať. Cieľ si dávam do soboty 20.2.2016 miery 75 kg a obhájených 94 cm. Twisted Evil

Hurá do toho. Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 35 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 35 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  xkrchnav St 17 február 2016 - 18:47

Ahojte,
konečne aj ja mám dôvod napísať do tejto témy. Začal som cvičiť! Viem, je to len 2 dni. Ale aspoň som začal. Zaujal ma tento blog a podľa neho sa snažím cvičiť. Vo vlaku som si to čítal a hovorím si... hmm to by som zvládol, tamto asi tiež... no toto určite nie, hentamto hej... ale v skutočnosti ANI JEDEN!!! cvik nedám úplne poriadne. Som zvedavý či po nejakej dobe budem postupovať a zvládnem aspoň jeden poriadne. Majte sa pekne. Cvičeniu a chudnutiu (resp. proste formovaniu dobrej postavy a kondície) ZDAR!

Jožin

PS: Tu je ten blog https://www.vladozlatos.com/blog/clanky-o-pohybe/ako-cvicit-doma-s-vlastnou-hmotnostou.html
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 35 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Št 18 február 2016 - 19:09

Jožin, držím silno palce pri tom cvičení! Je to super. it is perfect it is perfect it is perfect

dancing

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 35 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 35 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  xkrchnav Pi 19 február 2016 - 6:40

Ešte ma veľmi motivoval jeho článok o svalovici. Že on ju má 80% dní v roku, že je to signál toho, že napreduje. Ja už 3 dni svalovku mám. Takže cvičeniu a bolesti, tejto zdravej,Zdar!
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 35 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej So 20 február 2016 - 10:37

Matej napísal: Cieľ si dávam do soboty 20.2.2016 miery 75 kg a obhájených 94 cm.

No... mám dnes 75,8 až 76,1 kg - ručička váhy sa nejak medzi týmito hodnotami pohybuje. A obvod pásu v najtlstšom bode je 94 cm. very sad3 Čiže cieľ je splnený len čiastočne - čo do centimetrov. Experimentovať som v tento týždeň neexperimentoval. Jedol som normálne obedy, zväčša jednochodové. A večer som nejedol zeleninu, ale jednochodový mamin obed. Denne som jedol okolo 9000 kJ, pričom 2krát som to prehnal, lebo som si dal aj litre džúsu a rôzne čokoládky alebo fornetti. Obmedziť teda musím v nový týždeň najmä tie džúsy, čokoládky, koláčiky a ďalšie drobné doplnky, ktoré mi hocikto hocikedy ponúkne napr. v práci alebo aj doma (lebo otec toho veľa nakupuje, a potom aby som to ja len jedol a tlstol... laughing ). Asi by ako opatrenie úplne stačilo, keby som sa vyhýbal doplnkom a sladkostiam a džúsom. V tom prípade by som denne zjedol maximálne 9000 kJ, a to by bolo vlastne fajn. it is perfect

Nový cieľ do novej soboty 27.2.2016 => 75 kg a atakovanie 93,5 cm. Suspect

matej
Wink

PS: Jožin: it is perfect it is perfect it is perfect

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 35 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 35 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej Ne 28 február 2016 - 8:30

Matej napísal:
Nový cieľ do novej soboty 27.2.2016 => 75 kg a atakovanie 93,5 cm. Suspect

Žiaľ, cieľ nesplnený. very sad3 Mám dnes asi 76,8 kg a 95 cm. Určite som cieľ nedosiahol preto, lebo som bežne jedával veci navyše mimo bežný denný kilojoulový rozpočet. Napríklad som si zajedal v robote cukríky, čokoládky, paličky. Tiež som doma po oficiálnej večeri si ešte dával napr. sladké pečivo, fornetti, alebo mal som aj malé chipsy, tiež chrumky raz. Proste celý tento nadštandard ma drží na rovnakej váhe a nedovolí mi klesať. Problémom bolo aj jedenie pred spaním.

Takže si musím dať nejaké to predsavzatie, že nebudem jesť nadštandard. Ale klasických 4-5 chodov denne o hodnote asi 8000 kJ. Vtedy viem, že budem chudnúť. Najviac mi na chudnutie viem že pomáha práve  nejedenie pred spánkom, teda konzumačná zdržanlivosť aspoň 3 hodiny pred spánkom. Čiže aj toto pridávam do svojho predsavzatia. Smile

Dúfam, že sa mi to tento týždeň už podarí. Máme z utorka na stredu inventúru, tak dúfam, že nevyvediem niečo neplánovaného, čo sa stravy týka. Very Happy

Nedávam si tento raz cieľ s konkrétnymi číslami, skrátka iba mám cieľ, aby som do budúcej soboty nejak s tými mierami aspoň trošku už klesol. Smile

Idem na to.
Huge smiley Tornado

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 35 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 35 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  xkrchnav Ne 28 február 2016 - 8:48

Ahoj Matej, podľa mňa si dobrý. Podarilo sa ti nadobudnúť už celkom slušnú hmotnosť. Na to aké lieky berieš je to veľký úspech dokážeš sa udržať na uzde A stále si dávaš ďalší cieľ. Podporujem ťa. Už niekoľko dní uvažujem či nepridam novú tému, názov mi napadá "cvičím cvičíš cvičíme" mám pocit, že je náš tu niekoľko čo to robia A bolo by fajn sa aj v tomto podporovať a nemusí to priamo súvisieť s chudnutim. Ináč k chudnutiu ja sa snažím nejesť to sladké hlavne. Ale v práci máme vždy k dispozícii hodne tých gumových cukríkov. A to je tak silné pokušenie. Väčšinou ak si dám už prvý tak pazravo zjem doslova deka toho. Neviem prestať. A to sú vlastne čisté prázdne kalórie plus plno ďalšieho špatného čo cukor robí. Takže snaha je ale podlieham niekedy.

Držím všetkým palce v tejto téme! Smile
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 35 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  xkrchnav Ne 28 február 2016 - 9:17

A K téme ja som práve na 78.6 a musim priznať, že skoro bez roboty. Je pravda, že cvičím. A pracujem na znižovaní lithia takže to je dosť práca na sebe, len trochu iná než by sa pri chudnuti očakávalo.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 35 z 91 Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 63 ... 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore