Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Naše (samo)štúdium

Strana 2 z 27 Previous  1, 2, 3 ... 14 ... 27  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 2 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Tuto Št 7 január 2016 - 1:18

Ahoj Matej!
Ako si zvládol svoj plán na študovanie? Verím, že teraz už spokojne spíš a v Tvojej hlave sa pomaly utvrdzujú poznatky, ktoré si dnes získal. Ešte štvrtok a piatok, a zase budeš mať priestor na učenie a veci s tým spojené. Nezabudni aj na nás a v krátkosti nám napíš o svojich úspechoch. Držím Ti silne palce, aby si to dotiahol do konca a Tvoja snaha tak bola zúročená.
Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 2 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej Št 7 január 2016 - 19:41

Vďaka, Tuto, za hojné povzbudenie a podporu. giving a hug it is perfect Žiaľ, voľná streda dopadla úplne lenivo, takže som sa len flákal od rána do večera. Rolling Eyes Dnes som si dal večer energeťák a 2 Memoplusy, takže už idem niečo do tej školy reálne robiť. Včera som sám nebol presvedčený, že chcem ísť robiť dačo do školy. Dnes však som pevne rozhodnutý a takpovediac príjemne naštartovaný. Aspoň toho Husserla nech už dokončím. Smile

S pozdravom
Matej
jumping

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Naše (samo)štúdium - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 2 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej Pi 8 január 2016 - 0:59

Husserl: Hotovo! Vybavené

Teď idem medzi 1:00 a 3:00 pozerať ten psychologicko-filozofický film. Recenziu z neho spracujem ale až zajtra medzi 20:00 a 21:00. Thumbstone

Zdá sa, že mi zostali už len nasledovné ciele v rámci zimného skúškového obdobia:
- spraviť seminárku z Cassirera  Workman
- spraviť projekt na diplomovku /obsah, anotácia, základný rešerš témy/  Workman
- naučiť sa na tie 2 skúšky, prvá je v budúci štvrtok, druhá v budúcu sobotu... scared (predstavuje to naučiť sa 2 knihy)  Workman

Čo sa týka ŠVOČ, to budem robiť až po sedemnástom januári. Neponáhľa to, je to záležitosť, ktorá voľne presahuje do letného semestra. Wink

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Naše (samo)štúdium - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 2 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Tuto So 9 január 2016 - 0:13

Ahoj Matej,
tak ja i aj naďalej nielen v štúdiu fandím a budem sa s Tebou tešiť, keď tento semester úspešne dokončíš. Spomínal si nejaký filozofický film, že teda či nedáš link na stiahnutie, alebo priame pozretie. (?) Maj sa pekne a aspoň trocha si cez víkend oddýchni a zrelaxuj.

Naše (samo)štúdium - Stránka 2 Philosophers-sm
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 2 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej So 9 január 2016 - 19:38

Ahoj Tuto. Smile

Je to film Solaris, ale nie remake, lež ten pôvodný sovietsky starý film od Tarkovského. Stiahnuteľný je v ruštine na veľa zdrojoch, ale nenašiel som k nemu vhodné titulky, ktoré by sa dali spustiť. Alebo s tým neviem robiť a proste som ich nevedel zmontovať s filmom tak, aby neklesla kvalita obrazu a neboli tie titulky posunuté až do miery, že nedávajú zmysel. Takže napokon som si ten film nepozrel. Embarassed Iba som sa s tým vtedy v noci babral, až kým neudreli 3:00 ráno, kedy som sa na to vykašlal. very sad3 Uvidíme, či profesorke bude stačiť Husserl, alebo či bude chcieť písomne spracovaný aj ten film. Zatiaľ sa nevyjadrila, ani mi nedala ešte hodnotenie seminárky. very sad4

Dneska som mal lenivý deň, takže som, žiaľ, nepokročil v učení. Snáď sa mi rozjasní v hlave a budem schopný sa ísť tomu venovať aspoň dnes večer, alebo zajtra. Idea

S pozdravom
unavený študent Matej
Thumbstone

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Naše (samo)štúdium - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 2 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Tuto Ne 10 január 2016 - 21:31

Ahoj Matej,
po rusky neviem ani azbuku, takže jedine by do úvahy pripadal nemý film... Navyše ak sa jedná o tú filozofiu, a tam je dosť svojské vyjadrovanie, to by som aj tak z toho asi nič nemal. Ale som rád, že si taký "zapálený" študent a do tretej si sa s tým babral. Svedčí to o tvojej nezlomnosti vo veciach štúdia. Držím palce.
Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 2 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej Po 11 január 2016 - 2:41

Ďakujem, Tuto, za podporu. giving a hug

Celý víkend som prakticky preleňošil, takže som vlastne rád, že som sa primäl k učeniu aspoň v nedeľu teraz večer. Od 19:00 doteraz do 2:30 som mal študijnú seansu. Štyri hodiny som študoval literatúru na toho Cassirera, bolo to náročné, jeden dlhší, ale za to kľúčový text, bol zrovna v angličtine. very sad3 Avšak zdá sa, že som vec pochopil a už som to začal aj spisovať do seminárky. Napísal som asi polovicu jadra práce. Ešte mi treba napísať druhú polovicu jadra, ďalej úvod, záver a biografiu Cassirera. Celé by to malo mať aspoň 7-8 strán, skôr 7. typing Tento spomínaný zvyšok dopíšem "zajtra", resp. dnes v pondelok večer. Teraz mi už došla šťava, musím sa ísť trochu prespať. Sleep

Inak, z Husserla som napokon dostal áčko.
Takže zatiaľ sú moje ciele tuná odmenené takto:
- Bergson: C Vybavené
- Maritain: B Vybavené
- Husserl: A Vybavené
- filozofia mysle 1: E Vybavené
- Singer: A Vybavené

Ešte mám pred sebou 2 skúšky, dokončiť Cassirera, a potom ešte diplomový projekt nejak dať dokopy... Sun 1
Trochu už začínam veriť, že by som tento semester predsa len mohol "dať". Ešte pred desiatimi dňami som koketoval s pocitmi, že by som to mal zanechať to štúdium, alebo ho prerušiť. Teraz vidím šance na prejdenie ako reálne. Smile To ma zároveň dnes ústredne teší. Smile

Pozdravujem nočnú sovu Tuta. Applause Prajem všetkým dobrú noc a veľa šťastia v pondelok. Smile
Matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Naše (samo)štúdium - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 2 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej St 13 január 2016 - 19:18

Ciele na dnešný večer:
- odpísať na 2 dôležité konzultácie (asi hodina roboty)
- odpísať na 1 dôležitý mail (asi hodina roboty)
- dokončiť Cassirera (asi 3 hodiny roboty)
- zvyšok noci, čo zostane, učiť sa na sobotnú skúšku a stihnúť toľko, koľko sa len dá
- ísť spať o 2:00, lebo inak nebudem môcť fungovať v noci zo zajtrajška na piatok...

Uf, je mi z toho úzko.  very sad2 Je možné vôbec prejsť? Spraviť to? Hladina kofeínu v krvi je vysoká, no to nie je sama osebe záruka úspešnej seansy. Ach. Musím nejak zabojovať...

Matej
 shooting3 shooting2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Naše (samo)štúdium - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 2 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  filipka St 13 január 2016 - 19:27

cyclops prajem ti, aby sa ti otvorila "tretie oko" (oko múdrosti) a samozrejme držím palčiská.. study
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 2 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Tuto Št 14 január 2016 - 0:20

Mierne sa aj požalujem: Takýýý dlhý príspevok som tu napísal a stačilo zle kliknúť a je v...

.................................

Ahoj Matej,
tak predpokladám, že teraz pilne študuješ a pracuješ na sebe v zmysle štúdia. Držím Ti palce, aby Ti táto činnosť bola najmä potešením a radosťou. Teraz asi sedíš za knihami-počítačom a rozmýšľaš, ako by Ti bolo dobre v posteli, ale aj také býva učenie a prechádzanie skúškovým obdobím. Aj by som bol celkom rád, keby som mohol zase po čase fungovať ako študent. Boli to dobré časy. Trochu som to robil opačne ako Ty. Vlastne doteraz to tak pre seba robím ("akp."). Myslím, že asi vieš, čo Ti chcem napísať... jednoducho radšej každý deň čosi a nakoniec len kontrola urobeného. Naraz je toho príliš a vždy som sa obával, že by mohlo byť nejaké zdravotné obmedzenia a skúšku/klasifikovaný zápočet/seminárku/diplomovku by som naraz nezvládol...

Máš zaujímavé štúdium, filozofiu mám rád. V duchu Ťa podporujem, aby si znova a znova pokročil. Vlastne Tvoje úspechy sú úspechmi nás všetkých, čo sa boríme s ochorením. Osobne mám dojem, že to všetko zvládneš a budeš sa hrdiť dobrými známkami. 

Myslím na Teba a želám Ti, aby dnešná noc bola pre Teba, napriek nespaniu, hodnotná a Tvoja snaha sa zavŕšila úspechom.
S priateľským pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 2 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej So 16 január 2016 - 2:21

Ďakujem, Tuto a filipka, za vyjadrenie podpory a povzbudenia. Padli mi Vaše slová veľmi vhod a pomáhajú mocne. Smile

Momentálne nespím a využívam nočný čas na analyzovanie svojej životnej situácie. A rozobral som aj školu, takže som dospel k záveru, že ešte mám šancu na prejdenie. Skrátka ja musím podľa systému spraviť ešte aspoň toho štvorkreditového Cassirera (filozofiu kultúry) a potom štvorkreditovú skúšku jednu. Zajtrajšia sobotná skúška je len za 2 smiešne kredity a je na ňu sa treba učiť pomaly zložitejšie, než na tú za 4 kredity. Takže si ju s pokojným svedomím odložím na jeseň, skrátka si tento predmet zopakujem v 5. ročníku. No ale tú jednu skúšku za 4 kredity - na to sa budem teraz učiť cez víkend a za ideálnych okolností by som sa šiel dať preskúšať už v utorok pred operáciou znamienok (kedy mám vlastne dovolenku). V pesimistickom scenári by som šiel na skúšku až v štvrtok počas práce v rámci náhradného voľna za dnešný nadčas. Smile

A dokončiť Cassirera? No mám tam ešte aj polovicu tej seminárky napísať. No je to ale dokončiteľné a dobre našliapnuté. Tak stačí sa len posnažiť. Smile

Ak spravím tieto 2 predmety, tak už bude nevyhnutné spraviť len Diplomový projekt, ale na to budem mať dosť času a v pohode to stíham, aj keby som nevládal cez pracovný týždeň. Smile

Takže mám dôvod byť optimista. Šance, že spravím tie 2 kľúčové predmety sú asi 75%, nakoľko ide úplne voľný víkend. A šance, že prejdem do letného semestra, keď budú ony spravené, je až 90%. Pretty good

Samozrejme, mám veľké vízie, ako sa budem v prípadnom letnom semestri učiť všetko vopred a postupne, tak ako radil Tuto. Aby som v letnom skúškovom si už len opakoval a v pohode preliezol. Musím sa poučiť zo svojich chýb, lebo kto sa nevie poučiť ani len z vlastných chýb, tak tomu niet pomoci. Ambulance

Vďaka za vypočutie. Všetko dobré! Smile
Matej
Ghost

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Naše (samo)štúdium - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 2 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej Ne 17 január 2016 - 10:17

Včera sa mi moc nedarilo učiť. Resp. darilo, ale len véééľmi pomaly. Stihol som sa poobedie naučiť 25 strán textu. Ešte mi zostáva 150. laughing A to do utorka rána do 9:00. Ťažisko učenia musí byť v dnešok, lebo zajtra po práci asi nebudem mať energiu. Fúha, ale včera za poobedie 25 strán a dnes 150? Dá sa to stihnúť mojím nesústredeným tempom?

Čo sa dá robiť, musím to skúsiť. Rodičia hovoria, že len sa nesmiem vzdávať. A v zmysle Tutovej rady to zas brať odľahčene ako hobby. A užívať si to ukladanie informácií do makovice. Smile

Ak spravím túto skúšku, tak si asi dám nejakú veľkú odmenu. Napríklad mcdonald. Very Happy Držme sa. Smile

150-strán-študujúci kamoš
Matej
Reading

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Naše (samo)štúdium - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 27 Previous  1, 2, 3 ... 14 ... 27  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore