Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Naše (samo)štúdium

Strana 1 z 27 1, 2, 3 ... 14 ... 27  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium Empty Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej Pi 1 január 2016 - 18:19

Ahojte. winking V tejto téme je priestor pre zdieľanie svojich skúseností so štúdiom či samoštúdiom. Môžeme tu spomenúť naše kroky pri učení sa a príprave či už do škôl, alebo v rámci akožepovinností. Navzájom sa tak zdieľaním môžeme skvelo motivovať k dobrým výkonom a napredovaniam v zmysle našich osobných študijných či samoštudijných cieľov. A to takmer na každodennej, pravidelne báze.

Reading Meditation Applause

lol!

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Naše (samo)štúdium Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej Pi 1 január 2016 - 18:21

Matej napísal:Už som dnes hore 8 hodín a ešte stále som do školy nič nespravil. very unhappy

Zhrniem si nahlas, čo mám vlastne robiť. Moja škola v tomto semestri 4. ročníka je už pomerne jednoduchá a je založená na princípe samoštúdia. To znamená, že nemám veľmi veľa úloh a mal by som to stíhať. Mám:
- pozrieť jeden filozoficko-psychologický film a spraviť z neho rešerš a úvahu (stav: film mám stiahnutý, čaká na pozretie)
- prečítať 1 knihu od Maritaina a spraviť z nej rešerš na 3/4 strany (stav: mám prečítanú na 60%)
- prečítať 1 anglicky písanú knihu od Bergsona a spraviť z nej rešerš na 3/4 strany (stav: ešte som nezačal)
- prečítať Ideu fenomenológie od Husserla a spracovať všetkých 5 prednášok písomne ako výcuc (stav: prvú prednášku som už prečítal, ale ešte som nezačal písomne spracúvať)
- spraviť referát na 8 normostrán z Cassirerovej filozofie kultúry (stav: ešte som nezohnal potrebnú literatúru)
- vypracovať diplomový projekt, najmä hrubý obsah, anotáciu a základné rešerše na diplomkovú tému (stav: ešte som nezačal, ale už mi došla všetka literatúra z Amazonu fyzicky domov)
- spraviť ŠVOČ na tému diplomovky na 15 až 20 normostrán (stav: ešte som nezačal, ani neoslovil školiteľa)
- naučiť sa na 2 ústne skúšky (stav: ešte som nezačal, ani som nezohnal potrebné skriptá)
- 2 predmety už mám úspešne ukončené (stav: známka E a známka A) cyclops

Stav je teda žalostný, však? scared Motivuje ma trochu, keď sa tu môžem o tom rozhovoriť, akoby ste ma na diaľku podporovali prečítaním príspevku, že reku držíte palce. Smile Dúfam, že sa onedlho budem môcť tuná pochváliť, že som spravil niektorú z vytýčených úloh. Veď existujú také ťažké školy, filipka by mohla narozprávať. A ja to mám teraz na magisterskom také vľúdne, a zanechám to? Už teraz cítim, ako by ma to potom mrzelo. very sad4

S pozdravom
lenivý a prokrastinujúci študent Matej
scratch

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Naše (samo)štúdium Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  filipka Pi 1 január 2016 - 18:30

Matej, idem ti teda držať palčiská, nech sa premôžeš a sadneš si nad to, zatneš zubále a uvidíš, že to pôjde. Z filozofie viem asi toľko, že "nevstúpiš dvakrát do tej istej rieky" a "cogito ergo suum" a tým sa moje "znalosti" končia, ale verím, že ty to dáš. Treba len vydržať a nevzdať to. it is perfect
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  filipka Pi 1 január 2016 - 18:32

Predstav si, ako ti odovzdávajú magisterský diplom, to by mohla byť pre teba motivácia, hm?
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Tuto Pi 1 január 2016 - 22:37

A myslím si, že náš Matej sa už aj čosi naučil, popísal nutné a je zasa pripravený fungovať aj ako študent. Neboj sa Matej, ty tú školu už teraz zvládneš. V práci už nastane kľudnejšie obdobie, teda aj namiesto nejakého hrania sa, si tam môžeš mať aj stiahnuté materiály z filozofie a podobne. Takisto aj doma využi dňa t.j. čas. Rozhodne nežeň, ale denne sa poctivo pripravuj a zasa v filozofii nájdeš aj zaľúbenie.  
study
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej So 2 január 2016 - 20:19

Výsledky dnešnej celodennej študijnej seansy:

Matej napísal:
- prečítať 1 knihu od Maritaina a spraviť z nej rešerš na 3/4 strany

Stav: Hotovo. Naše (samo)štúdium Approv10 Rešerš mi však vyšla až na 2 strany, neviem to už viac skrátiť...
Matej napísal:
- prečítať 1 anglicky písanú knihu od Bergsona a spraviť z nej rešerš na 3/4 strany

Stav: 30% knihy prečítaných a aj písomne spracovaných. Naše (samo)štúdium Approv10

Ciele do 1:00hod. v noci:
- dokončiť zvyšných 70% Bergsona.
- v noci, ak budem mať znova zrýchlené myslenie a nebude sa mi dariť zaspať, tak si pozrieť v posteli ten filozoficko-psychologický film, ktorý tiež musím písomne spracovať, písomné spracovanie však urobím asi až zajtra na obed Yes

Usŕkam energeťák a už som za deň zjedol 3 Memoplusy. Na škatuľke je napísané, že je to denné maximum. Idem pokračovať teda v študijnej seanse. Ďakujem veľmi vrúcne, Tuto a filipka, ako i ostatní, že mi držíte palčiská. Smile

Mám Vás rád. community together
M.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Naše (samo)štúdium Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  filipka So 2 január 2016 - 20:35

no vidíš!! it is perfect it is perfect it is perfect super!
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej Ne 3 január 2016 - 12:32

Filipka, ďakujem. giving a hug

Výsledky nočnej a dnešnej doobednej študijnej seansy:

- prečítať 1 anglicky písanú knihu od Bergsona a spraviť z nej rešerš na 3/4 strany

Stav: 70% knihy prečítaných a aj písomne spracovaných. Naše (samo)štúdium Approv10 (zostáva ešte 1 kapitola zo štyroch, pokrok o +40%)

- spraviť referát na 8 normostrán z Cassirerovej filozofie kultúry

Stav: zohnané 4 kľúčové zdroje seminárky, 3 online, 1 printový Naše (samo)štúdium Approv10 (spisovať to budem až v stredu večer)

- naučiť sa na 2 ústne skúšky

Stav: Na 1. skúšku si zajtra pred prácou vypožičiam z knižnice 1 skriptá, druhé kľúčové skriptá mi prídu poštou domov z e-shopu začiatkom budúceho týždňa. Naše (samo)štúdium Approv10 Na 2. skúšku si zajtra vypožičiam z knižnice ráno pred prácou zajednanú literatúru. Naše (samo)štúdium Approv10 (samotný proces učenia bude zahájený až v pondelok 11. januára)

Ciele na dnešnú poobednú a večernú študijnú seansu:
- dokončiť zvyšných 30% Bergsona
- spracovať 2 prednášky Husserla
- v noci po 23:00 si pozrieť v posteli ten film

Hurá do boja. Smile
M.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Naše (samo)štúdium Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej Po 4 január 2016 - 0:41

Výsledky poobednej a tohtonočnej seansy v zmysle vytýčených cieľov:

- Bergson: Hotovo. Vybavené
- Husserl: preštudovaných všetkých 5 prednášok, písomne spracované zatiaľ 3 Vybavené (zvyšné dve mám problém pochopiť, takže si ich musím ísť prečítať ešte raz, možno až dva razy... je to síce v češtine, ale je to akýsi hutný text, takže za účelom zobrazenia Husserlovej argumentácie v seminárke musím urobiť najprv všetko preto, aby som tú argumentáciu vlastne dostal do hlavy) Thumbstone
- film som nestihol hen

Teraz som už dosť unavený, tak si pôjdem do postele ešte raz prečítavať tie dve zvyšné Husserlove prednášky, a popritom asi zaspím. Ich písomnú interpretáciu zrejme spravím až v zajtrajšej večernej "študijnej seanse" po 20:00 hodine.

V práci asi bude teraz dosť nuda, tak dúfam, že ma to nevyčerpá (nečinnosť má na mňa ešte horší dopad, než prehnaná činnosť). scared

Ďakujem Vám za prečítanie. Prečítaním týchto mojich zápiskov silno povzbudzujete moju motiváciu, za čo som Vám naozaj vďačný. Smile Želám úspešný a príjemný štart do nového týždňa. Ahojte, priatelia. Smile
M.
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Naše (samo)štúdium Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  filipka Po 4 január 2016 - 17:03

Podľa mňa postupuješ pekne winking , len tak ďalej.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  ester Ut 5 január 2016 - 11:20

Matej čítame a silno držíme palce... pekne ti to ide Very Happy
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej St 6 január 2016 - 10:51

Ďakujem Vám, filipka a Ester, za podporu. Smile giving a hug

Dnes mám deň voľna vďaka sviatku. Takže je ideálny čas a priestor pre ďalšie študijné seansy. Žiaľ, v pondelok a utorok sa večerné seansy nekonali - bol som taký unavený, že som šiel normálne hneď spať, nemal som chuť sa učiť. very sad4 Momentálne stále nemám moc chuť sa učiť... ale asi nebudem mať inú možnosť.

Ciele na dnes:
- písomne spracovať zvyšné 2 prednášky Husserla
- začať spracúvať Cassirera (aspoň preštudovanie zdrojov a napísanie osnovy práce)
- večer až v noci pozrieť ten film

Bude sa mi chcieť? Neviem, som dosť unavený. Spal som až do 9:45. affraid Musím nahádzať do seba nejaké tie povzbudzováky a možno to hádam aj pôjde. Uf, bude to fuška sa prekonať, lebo momentálne mám naozaj chuť sa len vyvaľovať. Držte palce. To the wall

S pozdravom
unavený študent Matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Naše (samo)štúdium Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 27 1, 2, 3 ... 14 ... 27  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore