Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Strana 59 z 83 Previous  1 ... 31 ... 58, 59, 60 ... 71 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 59 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  regina Po 4 júl 2016 - 5:19

Dufam, že vsetci vrátane Tuta, ktorý bol podla jeho príspevku ešte nedávno hore, o tomto čase spíte a tento môj príspevok čitate až niekedy cez deň.

Dlho som spánok mala v poriadku, ale tie horučavy a nasledný konflikt s manželom mi aj ten narušili. Snažím sa to korigovať Hypnogenom či Diazepamom a čiastočne sa mi to darí. Avšak ked zaspím večer do polhodiny do hodiny, liek neužijem a potom sa mi stáva že po 4-5 hodinách sa preberiem a som ako rybička, v hlave prehodnocujem predchádzajúce udalosti, svoje postoje k nim a ked ma to prestane baviť, tak radsej vstanem skoro rano, niečo si na nete čitam alebo píšem sem. Nesmiem však na faceebok - tam vidno, kedy som tam bola naposledy a dostanem nášup od blízkych, ktorí už nie sú doma, že nespím a ani sa o to nejak výrazne nepokušam.
Dnes som zaspala bez problemov, no o tretej som sa zobudila, bola na wcku a už som nezaspala. Aj som zvažovala Hypnogen, no asi som zavahala dúfajúc, že to pojde bez neho. Teraz je 5 hodin a už som v posteli nevydržala. Narúšam svoje zasady, že v noci, či nadranom počítač, telku nezapínam, no nechcem sa už venovať vlastným"analýzam" a na iné práce je este skoro, nebudem tu buntošiť. Teoreticky by som ešte mohla do seba dať ten Hypnogen, ale príde mi to zbytočné ked o 1,5 hodiny mam nastavený budik, aby som vychystala syna. Nie, do školy už nejde, dnes ma prvý deň brigady. Takže ani tak, ani tak. Zmohne ma to zas niekedy okolo obeda. Viem, podriemem chvilu cez deň. Veď aj včera som, no ale možno dnešné moje "čvirikanie" je toho dôsledkom. Ach, jaj!

regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 653
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 59 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto St 6 júl 2016 - 0:00

Teraz je to so mnou asi tak, že som sa na záhrade pri tom kyslíkovejšom vzduchu vyspal, síce až priveľa. Teraz tajne (už verejne) dúfam, že túto noc niečo pospím. Pravdepodobne sa poberiem do sveta snov okolo tej jednej. Dovtedy si asi niečo prečítam a snáď sa do niečoho nezapozerám v telke. Prajem vám, aby ste tieto riadky čítali ráno a svieži. Ponocovanie nie je žiadna sláva. S pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 59 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Matej St 6 júl 2016 - 2:03

Ahoj Tuto i všetci winking

Akurát si už idem ľahnúť. Trošku som ponocoval, lebo som sa cítil večer prázdno, ba až úzkostne. Dokonca som akoby na krátky čas zatúžil po anxiolytiku, ale nedal som si. Cítil som akési pnutie, frustráciu, vnútorný nepokoj. Bitku z toho, že nikam akoby nesmerujem a nič nerobím, o nič sa nezasluhujem "tam vonku v reálnom svete". Asi sú to také mladícke ideály, že prispieť k svetu niečím, možno z toho stačí vyrásť. Ako som teraz bez školy, tak mi škola náramne chýba. Zle znášam, že nemám čo robiť povinného, samému sa mi veľmi ťažko motivuje. Som typický follower, teda človek, ktorý vie dobre nasledovať vodcovské typy, a teda má rád, keď sa mu určí, čo a kedy treba robiť. Zvykol som si dlhodobo, že je tu zamestnanie, tam sa maká 8 hodín určitá činnosť, potom sa príde domov a ide sa študovať, t.j. svätá trojka: (1) písať práce, (2) čítať literatúru, (3) učiť sa. Momentálne som si zadal niekoľko nových cieľov - napr. napísať do časopisu odbornú recenziu v rámci predmetu "odborná činnosť", okrem toho ešte napísať dobrovoľne nejakú menšiu tzv. stať do toho istého časopisu. Máme tu pri fakulte spoločenskovedný odborný časopis, tak tam, na karentovaný ešte nemám titul... very sad3 Potom chcem pokračovať v dobrých známkach, teda trochu tolerovať perfekcionizmus a v našliapnutom priemere 1,44 pokračovať. Každý deň odteraz budem makať na diplomovke a dôkladne! Zajtra prídem domov a pekne od 18:00 do 23:00 budem tu sedieť a písať, prípadne čítať! Prepáčte tie výkričníky, skrátka sa chcem primäť - a študovať takpovediac aj cez prázdniny. Lebo inak zahnievam. Dnes som bol ešte ako-tak poobede aktívny, robil som na wikipédii jeden článok, ešte nie je dokončený. No doobeďajšok bol jedna veľká lemra. Rovnako včera večer. Ja proste potrebujem nejakú aktivitu, najlepšie povinnú, zvonka určenú. Po dlhšej dobe sa opäť začínam zamýšľať nad pokračovaním v štúdiu aj po štátniciach. Neviem, ale asi by som umrel od nudy a najmä prázdnoty a vnútornej tenzie, keby som len pracoval a doma nič nerobil. Môžem síce upratovať... alebo wikipédovať... ale tak upratovať som upratoval aj tak, len menej často, no istá pravidelnosť tu bola. A wikipédia nie je niečo dôležité, môže to počkať, nehorí, nikto nečaká, že teraz rýchlo akurát ja spráskam wikiportál o filozofii. Wiki je bez filozofického portálu 15 rokov, tak nejaký ten piatok ešte bez neho vydrží.

Na druhej strane mám aj také pocity, že či sa nanaháňam za vetrom. Že či reku nie je môj tlak k ustavičnej aktivite a zaneprázdnenosti, ku ktorej ma povinuje aj moje svedomie, zámienkou, ako v sebe umlčať prázdnotu a nezmyselnosť svojho konania a počínania. Akoby som sa tak nechcel pozrieť sebe do očí a priznať si štatút lúzera. Stále ma poháňa, že tu predsa je za tým všetkým "niečo viac", že to nemôže byť len o chodení do práce až do dôchodku. Túžim mať nejak zasvätený život nejakému projektu, nejakej činnosti, ktorá by mala vplyv a výsledky. Ach. very sad2 Aj dnes večer som cítil frustráciu, že robím príliš málo a mám robiť oveľa viacej. Už som si aj pozeral doktorandské témy, zaujali ma nejaké, konkrétne jednu si viem živo predstaviť realizovať. Do prijímacích pohovorov v júni 2017 sa musím dobre naučiť po anglicky - nemyslím reading, ale skôr speaking, lebo ten mám priam začiatočnícky. Pozeral som kurzy a zistil som, že najlepšie je sa to naučiť sám snahou o voľnú reprodukciu textov. Okrem toho musím zvládnuť antológie, ktoré som počas štúdia zanedbal. A niekedy na jar podrobne sa pripraviť na tzv. vedeckú rozpravu o dizertačnej téme. Školiteľ by bol príjemný český profesor, známy v českom univerzitnom prostredí. Keď som mu odovzdával minule seminárku, tak odpovedal mailom na ňu behom piatich minút slovom "prima", čím mi dal najavo, že si ju prijal a ide ju hodnotiť. Takže reaguje na maily, to je základ všetkej budúcej spolupráce. Dokonca ma pozval na sieť LinkedIn, kde som sa s ním "prepojil", či ako sa to tam volá.

Kde sú tie reči o tom, ako mi škola brzdí život? Embarassed Ja neviem, priatelia. Keď mám voľno, chcem robiť, keď robím, chcem mať voľno => to je základ môjho myslenia. very sad3 Ťažko so mnou...

No a tak som sa tu vyrozprával o druhej v noci. Ďakujem Vám za prečítanie. Želám Tebe, Tuto, skoré zaspatie, príjemný odpočinok, a všetkým, ktorí si to tu čítajú až ráno, tak prajem príjemnú stredu. Majte sa pekne. Smile

stiesnený matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 59 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 59 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Št 7 júl 2016 - 1:31

Ahoj Matej,
buď rád ako je s tou školou. Myslím, že na rozhodnutia do ďalekej budúcnosti je ešte čas. Povinnosti si môžeš určovať sám, podobne ako je to s mojími "akožepovinnosťami".

Matej napísal: "Ja neviem, priatelia. Keď mám voľno, chcem robiť, keď robím, chcem mať voľno => to je základ môjho myslenia" Myslím, že toto citované by si si mal určite poriešiť, lebo máš nárok aj na spokojnosť, ktorá sa Ti pri tomto myšlienkovom procese asi príliš nevyskytuje. Kľud mysli, ako iste vieš, propagovali aj starogrécky myslitelia, ktorý to častokrát mali ako základ pre ďalšiu filozofickú činnosť.

Držím palce.

PS: Na fóre bolo pred nedávnom nejaké tie mazania a odniesli si to aj moje príspevky. O čo išlo?

......................

Doteraz som ležal a pokúšal sa spať. Žiaľ bezvýsledne. Užil som pred pár minútami Gerodorm a ešte vybehnem na cigu a zubnú hygienu. Pravdepodobne pôjdem spať.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 59 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Matej Št 7 júl 2016 - 8:13

Tuto napísal:

PS: Na fóre bolo pred nedávnom nejaké tie mazania a odniesli si to aj moje príspevky. O čo išlo?

Fúha, tak to veru neviem. Lebo na fóre máme možnosť zmazať cudzí príspevok len ja, Ty a Jožin. A ja som veru cudzí príspevok nezmazal už strááášne dlho, ani neviem kedy naposledy. Určite však nie Tvoj. Že by sa mi niekto nabúral do hesla? Už som si ho ododnes zmenil. Prípadne sa musíme opýtať Jožina, či náhodou niečo nemazal, ale predpokladám, že tiež nie. Mrzí ma to, neviem, ako je to možné. Shocked Shocked Shocked V ktorej téme to bolo a o koľko mazaní išlo?

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 59 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 59 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Št 7 júl 2016 - 15:02

Ahoj Matej
V téme kauzy, nový člen "fajny" tam napísal toho pomerne dosť, ale neskôr to bolo fuč. Nestihol som ani prečítať, tobôž reagovať. Je možné, že si to vymazal sám. Sorry, že som Ti spravil poplach. T.

PS: Moje príspevky sú na svojom mieste. No, I cannot accept  Rolling Eyes scratch
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 59 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Dušan Št 7 júl 2016 - 16:23

ahoj,
tuto mas pravdu,som to vymazal ,myslim ze bude pre mna lepsie ked sa tym nebudem s nikim a to delit
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 59 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Pi 8 júl 2016 - 1:19

Chuť na spánok mám teraz minimálnu. Užil som dva Gerodormy, ale záber žiadny. Len vám teda v tento snáď až priskorý piatok prajem radosť v srdci, a tým nemyslím len pracujúcich.

Dobrú noc. T.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 59 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Matej Pi 8 júl 2016 - 2:54

Už idem asi spať aj ja. Prajem Ti, Tuto, i všetkým, dobrú noc, nech sa Vám podarí buvať čo najlepšie a nech Vám to prinesie výdatný odpočinok. Ahoj(te).

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 59 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 59 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto So 9 júl 2016 - 23:39

To by bolo super, tak zaspať hneď po zalahnutí. Ešte nejaká tá pekná spomienka z dňa by preletela hlavou. Oči by sa zavreli, svaly uvoľnili...

Ono je to u mňa trochu komplikovanejšie. Čo už. Každý máme svoje...

Hlavne chcem: Dobrú noc.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 59 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Matej Po 11 júl 2016 - 23:41

Bude trištvrte na polnoc a akurát idem zaľahnúť. Nepil som večer kávu ani nápoj, ale vypil som takmer 2 litre Coly Zero. Tam je kofeínu habadej a navyše som čítal, že je to po chemickej a zdravotnej stránke veľmi nepekná chemikália tá diétna Cola. Prajem Vám všetkým dobrú noc. Tuto, myslím zvlášť na Teba, držím palce k skorej buvačke. it is perfect

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 59 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 59 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Po 11 júl 2016 - 23:57

Ahoj Matej, dobrú noc.

Momentálne plánujem cigaretu, hypnotikum, zuby a zaspávanie.
Príjemný utorok so začiatkom za 3 minúty praje Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 59 z 83 Previous  1 ... 31 ... 58, 59, 60 ... 71 ... 83  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore