Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

je mi zima chcem leto :-)

Strana 2 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

je mi zima chcem leto :-) - Stránka 2 Empty Re: je mi zima chcem leto :-)

Odoslať  Anonymný St 14 október 2009 - 8:56

tomas napísal:sympaticke predsavzatie...ja uz nechcem byt schizacik...kto mi to odobri? Very Happy

Odpoved je jasna: LEN A LEN TY SAM si mozes pomoct ! bounce
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

je mi zima chcem leto :-) - Stránka 2 Empty Re: je mi zima chcem leto :-)

Odoslať  Anonymný St 14 október 2009 - 9:05

Presne aj ja som tak na tom, mam svoje rituali ku ktorym patri cigaretka..ale budem sa musiet premoct. Vcera som este mala zopar cigariet, dnes mam asi 3 - posledne...!!
Musim skusit aspon jeden den ci vydrzim. Inaksie som citala clanok, ze cigareta prospieva schizofrenikom v tom, ze upravuje hladinu serotoninu a dopamninu..ale ja osobne by som sa na to nespoliehala..cigareta ovela viac SKODI ako pomaha !

Pocasie sa u nas trochu ukludnilo..uz tak nefuka ako vcera, bolo to nieco hrozne..!!
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

je mi zima chcem leto :-) - Stránka 2 Empty Re: je mi zima chcem leto :-)

Odoslať  slnecnica St 14 október 2009 - 9:42

dnes sa idem trocha poprechadzat, je celkom prijemne... ale aj tak je mi strasna zima. no leto nemam rada, to nie, fuj.
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

je mi zima chcem leto :-) - Stránka 2 Empty Re: je mi zima chcem leto :-)

Odoslať  Anonymný St 14 október 2009 - 12:46

slnecnica napísal:dnes sa idem trocha poprechadzat, je celkom prijemne... ale aj tak je mi strasna zima. no leto nemam rada, to nie, fuj.

Very Happy Very Happy Very Happy

a to uz preco nemas rada leto slnecnica ?
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

je mi zima chcem leto :-) - Stránka 2 Empty Re: je mi zima chcem leto :-)

Odoslať  Anonymný St 14 október 2009 - 12:48

filipka napísal:Ja nastastie nefajcim, ani som nikdy nefajcila. Je to udajne zavislost zrovnatelna s heroinovou.

mas pravdu filipka a dobre robis Smile ja si to vycitam, ze som zacala fajcit, keby som nezacala v 18-nastich, bolo by fajn.
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

je mi zima chcem leto :-) - Stránka 2 Empty Re: je mi zima chcem leto :-)

Odoslať  Laura St 14 október 2009 - 17:53

Martina,s tým dopamínom a cigaretami to poznám aj ja.Ja na rozdiel od vás som tuhý fajčiar.Naučila som sa to na pobytoch na psychiatrii,tam sa vždy šli za cigarety pozabíjať.To je tiež jedna z nevýhod hospitalizácií.Jediná nemocnica,kde sa može fajčiť a vačšinou sa tam iné moc ani nerobí - cvok- house.Našťastie po poslednej hospitalizácii som znížila o jednu celú škatulku.Celé moje okolie,okrem mamy fajčilo a všetci prestali,len ja nie.Čítala som,že psycho-pacienti to majú s tým návykom horšie,tak sa všetkým na to vyhováram. Smile Teraz som si to pokašlala u Filipky.No keď jej celá rodina boli vždy nefajčiari,má to ľahšie.Mne fajčil otec,brat,druh,strýkovia,dedo a neviem ešte kto.Občas sa bojím kvoli fajčeniu predčasnej smrti,alebo rakoviny.Ešte k tomu teraz tá nefajčiarska kampaň. What a Face Neriešim to,či niekedy prestanem,zatiaľ je to stratené.

No a zima mi vyhovuje,len ten vietor nie.Tak ako Tebe Slnečnica.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

je mi zima chcem leto :-) - Stránka 2 Empty Re: je mi zima chcem leto :-)

Odoslať  Godiva St 14 október 2009 - 19:02

U nas doma fajcia vsetci...mama fajcila ( uz zomrela, ale nie kvoli cigaretam), otec, sestra, svagor, manzel, dcera...vsetky moje kamaratky fajcia...dokonca aj moja 86 rocna starka fajcila a nie je to dlho, co prestala What a Face
Godiva
Godiva
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 20
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

je mi zima chcem leto :-) - Stránka 2 Empty Re: je mi zima chcem leto :-)

Odoslať  Anonymný St 14 október 2009 - 19:30

Very Happy Very Happy Very Happy nuz je to tazke ked vsetci fajcia... u nas fajcim ja a moj brat..mama nikdy..
Laura, mas pravdu, pre psych. choreho je to tazsie prestat fajcit.. no aj tak..treba skusit prestat..pretoze mame dost chorob..a takto si prirabame dalsie
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

je mi zima chcem leto :-) - Stránka 2 Empty Re: je mi zima chcem leto :-)

Odoslať  Laura So 17 október 2009 - 19:09

Máš pravdu Martina,treba prestať dokiaĺ sa dá.Ja mám však obavy,že mne sa nedá.Už to nie je ani moderné.Zostanú fajčiť len spoločenskí outsideri.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

je mi zima chcem leto :-) - Stránka 2 Empty Re: je mi zima chcem leto :-)

Odoslať  Anonymný So 17 október 2009 - 19:23

ano Laura, mas pravdu...musim sa ti priznat, ze zatial fajcim..zlyhala som..

ale mam tusaka, ze TEN DEN D ked prestanem je uz blizko... Smile Smile Smile
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

je mi zima chcem leto :-) - Stránka 2 Empty Re: je mi zima chcem leto :-)

Odoslať  Laura Ne 18 október 2009 - 16:06

Martina,verím,že aj keď mne nie,tak aspoň Tebe sa to podarí. Smile Ináč tá dopamínová teória je o tom,že niektoré antipsychotiká,to neviem či aj tie moderné,ale staršie určite,napr.Haloperidol,brzdia tvorbu práve dopamínu,ktorý sa v ataku premnožuje,alebo tak nejak,no a cigarety ho práve po malých dávkach uvoľňujú a preto tak chutia najma psychiatrickým pacientom.Neviem to podložiť citovaním dopamínovej teórie,možno niekto bude vedieť.samozrejme,keď sa niekto na to nenavykne,tak mu to ani nebude chýbať,tak ako mne nebude chýbať heroín,alebo pervitín.Dúfam,že to mi už ani nenapadne,som predsa dosť stará na to aby som mala rozum s niečim takým začať. Very Happy
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

je mi zima chcem leto :-) - Stránka 2 Empty Re: je mi zima chcem leto :-)

Odoslať  Robo Ne 18 október 2009 - 17:05

Ahojte. Ja mám časť ziny trochu rád, lebo vtedy sú najkrajšie sviatky roka- Vianoce. Milujem tú pohodu, sviatočnú a rodinnú atmosféru čara Vianoc. Okrem toho, v januári mám narodeniny, ktoré si nikdy nenechám pokaziť kvôli nejakej zime. Ja som začal piť kávu už ako 12 ročný. Začal som piť jednu mesačne, potom jednu týždenne no a dnes už vždy vypijem 2 kávy denne. Jednu ráno, aby som sa "prebudil" a druhú poobede, keď prídem domov zo školy. Čo sa týka fajčenia cigariet, to som skúsil dvakrát v živote si "zapáliť jednu cigu" aj to nie dobrovoľne a pod nátlakom iných ľudí a aj tak mi tabak a nikotín vôbec nechutí, nechutil a ani mi chutižť nikdy nebude, aspoň tak dúfam, keď som nefajčiar. V mojej rodine fajčí moj otec, môj švagor, môj ujo, sestrina svokra. Možno aj môj najstarší synovec, ktorý bude mat v januári 16 a ja taktiež v januári 2010 budem mať 21 rokov. Samozrejme, ak je príliž nízka teplota a vonku silný vietor alebo silná snehová výchrica, tak v takomto prípade zimu nemám vôbec rád. Ale keď je bezvetrie a svieti "zubaté slnko" a je von troha snehu, tak aj v takom prípade mi zima neprekáža. A leto? To celkom ujde, zatiaľ vždy som mal cez júl a august dvojmesačné prázdniny, ktoré ako dobre viete, patra každému školákovi. Na lete milujem kúpanie v termálnych vodách a jedenie zmrzliny. Na kúpaliskách a aj na krytej plavárni, kde je "obyčajná chlórovaná voda" sa nechodím kúpať, lebo nemám rád také zimné teploty vody a ešte mám vtedy také myšlienky, že ma tam budú poznať, nejaké nepríjemné osoby, ktoré jednoducho ignorujem. Proste termálna je termálna a bodka fifty. Som proste na letné kúpanie náročnejší zákazník.Bolo by to blbé, ak by som nevužíval zľavu, ktorá mi patrí napríklad vo Vrbove na kúpanie do "termálky a ešte má zľavu aj moja mama, ktorá je so mnou ako sprievodca. Tohtoročné letné prázdniny, keďže som maturant, budú moje posledné a v septembri 2010 sa prihlásim na Úrad práce a budem si hľadať zamestnanie. Majte sa krásne, Robo. [ flower flower flower flower santa santa
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore