Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 4

Strana 4 z 84 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 44 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  xkrchnav Št 11 október 2012 - 10:31

Zdravim,
pisem bez diakritiky, pretoze som na zeninom notebooku a nechcem tam instalovat slovensku klavesnicu Smile. Tento tyzden travim doma. Dcerka je chora tak s nou musim byt. Zial nevyzera to s nou velmi zdravo ani teraz po 6 dnoch doma. Dufam, ze buduci tyzden uz budem moct ist do prace, uvidime. Takze dni travim s nou, sem tam pozriem nejaky serial - nasiel som na to super stranku
http://www.playserial.cz
keby ste nahodou o nej nevedeli.

Tuto - coze to za pracu budes mat? Gratulujem, a nech sa dari.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  venusa Št 11 október 2012 - 10:50

ahojte kamarati,

Tuto- blahozelam k novej praci, urcite ta to povzbudi a aj to nejake euro navyse sa vzdy zide.

_________________________________________________________________

A co ja? Vcera som bola u doktorky. Bola velmi mila a chapava, povedala som jej o svojich vykyvoch nalady a zachvatoch uzkosti. Zatial mi zvysila Depakine chrono na 1500mg denne a frontin na 2,5 mg denne. Chcela to riesit kazdodennym podavanim apaurinu ale povedala som jej, ze som uz vybrala tolko serii injekcii apaurinu, ze na mna uz nema takmer ziadne ucinky. V celku ma povzbudila a povedala, ze je dobre ze som si skolu skusila na vlastnej kozi, pretoze keby mi ona tvrdila, ze to tak bude, co v skutku aj tvrdila, neverila by som jej a bola by som sklamana z toho, ze som to ani neskusila. Mala pravdu, je dobre ze som do toho isla a sama som si uvedomila, ze zatial nie som pripravena.

_________________________________________________________________

Po vysetreni u lekarky som bola na urade vybavit si novy obciansky. Nevsimla som si napis na nastenke, ze som ako ZTP oslobodena od kupovania kolkov a tak som si ich kupila a prerobila som takmer 20 eur. V lekarni som nechala dalsie eurace a aj ked sa mi doktorka snazila predpisovat lieky bez vysokych doplatkov, euro k euru a hned sa nazbiera pekna sumicka Smile.

_________________________________________________________________

Moje dni su v celku stereotypne, snazim sa robit z kazdeho rozka troska, citam, pozeram TV, upratujem, varim, obcas idem s kamoskami na kofolu. Ale takto mi to zatial vyhovuje, nic prekvapive, nic unavne vlastne taka domaca pohoda a to je to co teraz potrebujem.


Majte sa pekne
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto Št 11 október 2012 - 19:07

Ahoj x,
tak želám dcérke skoré uzdravenie. Na detičky sa nalepí veľmi ľahko čokoľvek, sú také čo prekýchajú, prakašlú, prechrípkujú, presoplia... niektoré hádam 1/4 detstva.
(... prácu doplním nižšie)

........................................................................................

Ahoj venusa,
ďakujem za gratuláciu, vážim si to.

Trošku ma mrzí, že som len smerom k Teba napísal dávnejší príspevok a jasne vidím, že si vlastne o informácie v ňom pravdepodobne ani nestála. Mal som samozrejme na mysli nadhodenie ambulantnej o Li. Možno práve, že vidím z Tvojich príspevkov, že depresia a prípadná mánia Ti ovplyvňuje kvalitu života výrazne. Li predstavuje základ pre nemalé množstvo chorých, u ktorých sa bipolarita v diagnóze nachádza. O ľuďoch, čo som sa často len náhodne dozvedel, s určitou bipolaritou bolo v tom čase Li jedinou možnou variantou pre psychiatra a sú úplne Ok. Pred asi 3mesiacmi stretol známeho človeka s veľmi zodpovedným zamestnaním a dosť ma prekvapilo, že mu lekárnik podal aj krabičku Li.

Samozrejme Ťa aj dosť chápem, že zasahovať s pozície pacienta do liečby je minimálne neštandardné. Z druhej strany však viem, že obľúbenosť "najmodernejších liekov" je u pacientov povestná a podobne aj u lekárov, pričom podfarbenie môže mať aj charakter finančný, keď je otázne či pri pravidelnom predpisovaní lieku za 100e je (podielovo) zaujímavejšie ako napr. Líthia, preplateného zdrav. pois. 3e a dopl. 0e

Zatiaľ Ti samozrejme prajem aby bolo všetko úplne v podiadku a želám príjemné nasledujúce dni.

...............................................................................................

Predchádzajúce info o "liekovom fungovaní" samozrejme nie je žiadna moja osobná konšpirácia. Je to úplne všedná prax u ambulantných lekárov všetkých oborov. Len pred nedávnom (žeby 1 rok) zakázali prednostné návštevy farmaceutických dealerov u ambulantných doktorov. Možno aj vám sa stalo, že ste boli v čakárni a prišiel pán/pani s kufríkom/taškou a zaklopal k doktorovi a bol hneď prijatý, načo za 10-20min. odišiel s úsmevom a vo dverách si s doktorom priateľsky podal ruky. Vo väčšine ambulancí a čakární sa nachádzajú aj pozostatky po týchto ľuďoch v podobe letákov, plagátov, nástenných hodíb s logom, desiatky pier u sestry s logom, vankúše, iné blbosti... Samozrejme vôbec o tie reklamné fragmenty nejde. Ide najmä o dohodu o predpisovaní (či skôr uprednostňovaní) určitých liekov, ktoré "návštevník" zastupuje vo farmaceutickej firme, pričom podiel pripadne aj lekárovi. Je teda logické, že pacient rozhodne nemusí dostať predpis tak ako je mu zdravotne a finančne najvýhodnejšie. V súčasnosti bolo nariadené o predpisovaní účinnej látky, ale v poznámke sa nachádza informácia o konkrétnom lieku...

......................................................................................................

U mňa do pohody.
Zdravotne som nazvimeto fit aj spánok je na úrovni, skoro by sa dalo povedať, že blízko normálu.

Čo sa týka budúceho zamestnania, nechcem to úplne špecifikovať. Pracovnú pozíciu mám istú, zamestnávateľ má potrebné info o mojom zdravotnom stave, p. náplň sa skladá z odbornejšej práce, ktorú som mu vykonával dávnejšie aj na dohodu. Vidím určitú šancu na zvládnutie. V určitom zmysle som s majiteľom firmy známy a to hlavne z pohľadu, že na tento výkon práce je/bola skôr nutná konkretizácia úlohy, ako nejaký nadriadený.

Zatiaľ vám želám, aby ste prežívali dni o kúsok lepšie, ako si sami prajete.
Venusa, nehnevaj sa prípadne na mňa za riadky, v skutočnosti sa môžem aj rozkrájať, ale všetko videť nemám najmenšiu šancu.

Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  venusa Pi 12 október 2012 - 15:02

Ahoj Tuto,

mrzi ma ze si to pochopil tak, ze som o tvoj prispevok nestala, asi som sa zle vyjadrila, samozrejme, ze som on stala ale zjavne som to nedala dostatocne najavo. Obcas mam ale problem reagovat na to co mi ludia adresuju.

Inac sa mam celkom znesitelne, som v takej priemernej nalade ani stastna ani smutna, nieco medzi tym. Taky tzv. neutral. nic ma nedokaze vytocit ale naopak ani ma nic nedokaze vyslovene potesit, neviem ci to bolo cielom mojej doktorky ale ak ano tak sa jej to podarilo. Teraz som skor taka zasnena. Doteraz to boli same vykyvy a tak si uzivam stalost svojich nalad.

Cez den klasika, citanie, upratovanie, varenie, telka...
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto Pi 12 október 2012 - 19:13

Ahoj venusa,
aby som sa priznal tak vo mne Tvoj príspevok vyvolal akési "výraznejšie trknutie". Jednoznačne vidím, že si taký zámer nemala, ale vo mne sa ozvalo to, čo sa dá prirovnať k akémusi výkričníku hamby k tomu čo píšem.

Tým pádom, chcem vyjadriť ľútosť, že si v príspevku vstiahla vinu na seba (...problem reagovať... mi...adresuju...), v skutočnosti však ide o to, že čiste ja som písal jednoznačné "doporúčanie" smerom k Tebe t.j. danú vec som ľudovo "prepískol". Verím, že si v týchto veciach budem do budúcna viac vedomý a podobné sa mi stávať nebude. Ešte raz Ti venusa sa ospravedlňujem. Paradoxom na tom je, že mám postoj k medikácii, že sa jedná o výsostne individuálnu vec.

Z iného "súdka". Som veľmi rád, že si teraz zdravotne na tom ako si. Verím, že do budúcnosti sa Ti nielen v tejto veci bude dariť a ďalšie Tvoje príspevky budú v duchu dobrých správ.

Trávenie dňa máš, ako si napísala, klasické. Do budúcich plánov môžeš tak dať aj nejaké drobné ciele, v zmysle spestrenia všedného dňa malými prospešnými činnosťami či pre Teba, alebo blízke okolie.

...........................................................................

Ahoj Matej,
len Ťa poprosím, či by si uvažoval (na základe mojej reakcie k venusi) o zaradení textu do vrchnejšej časti fóra v zmysle, že tu ide o nekomerčné a čiste dobrovoľné fórum typu slobodných debát, ktoré môžu mať doplnkovú funkciu pri psychiatrických ochoreniach. Alebo čosi podobné... ty vymyslíš.

..........................................................................

U mňa dnes taký neodôvodneno únavný deň. Aj som čosi musel riešiť s budúcu prácou, aj kofola, obchod, walking, TV, Net... ale ani sa mi aj tak nič nechcelo. Kamarátovi dnes zomrel otec, tak aj to ma akosi bralo... vlastne sa to stalo pred 2 hodinami a ja som mu náhodne zavolal asi 30min po úmrtí, tak som len zaželal "úprimnú sústrasť".

...no nič, idem ešte na správy, potom aj Farmu.
Majte sa pekne. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto So 13 október 2012 - 20:35

Ahojte,
dnes so deň točil kolo rodinného stretka. Bolo fajn jedla, pitia, rozhovorov. Oslávenci boli hneď dvaja, takže o kvety a aj darčeky núdza nebola. Stretol som aj tých, čo zvyčajne vôbec.
Vlastne som pred chvíľkou len prišiel. Takže OK.

Teraz tradične TV a potom tak do 1:00 Net a možno sa dostane na čítanie, čo by som bol radšej ak spánok.

Zdravotne som dnes dosť pociťoval únavu, tak som sa prekonával, v niektorých chvíľach by som bol radšej v kľude ležal, ale zároveň sa to akosi dalo.

Zatiaľ sa majte do pohody. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto Ne 14 október 2012 - 18:28

Ahojte,
tak teda dúfam, že sa máte dobre a víkend bol pre vás príjemný, alebo aspoň primeraný. Hádam aj zdravotne je to Ok.

Pôvodne som chcel byť teraz niekde v okolí walkingom, ale akosi mi prešla chuť, tak som pred notebookom a mám zapnutý tohtoročný Resident Evil, séria filmov vznikla s námetu staršej hry, ktorú som hrával tak dááávno. Má to iný náboj ako to isté v žánri z USA. Viacmenej ide o akčný horor, takže skôr pre fanúšikov ako hocikoho. Môžem povedať, že fanúšik som, aj keď musím sčasti vypnúť kritické myslenie pri pozeraní...

Inak som si dnes dobre pospal, vyliezol som do bdelého fungovania tak 10:30. Chvíľu som sa motal, dal pár strán z Epochy (český dvojtýždenník, mám predplatné). Trošku som pomohol s obedom. Išiel som do mesta, aj aby som sa prešiel a aj som kúpil jogurt a máličko aj na doplnenie do chladničky. Nakoniec som si sadol na kofolu a poťahoval som z cigarety. A potom už len doma. Ešte mi zostali resty v poriadku, tak som poriešil. No a následne nejaké tie všedné činnosti, a že pôjdem von, ale to už som zapadol pred komp.

Zdravotne dnes pohoda, to čo by som tu mohol spomínať, našťastie nebolo prítomné.

............................................................................................................

Zajtra sa začína pracovno/študíno/oddychový týždeň (každý čo si vyberie s mojej ponuky), u mňa oddychový. Každopádne želám všetkým, aby ten čas prebehol bezproblémovo a špeciálne zdravotne Ok.

Ešte mrknem do program, či je Farma. Vo filme aktuálne Alice (Milla Jovovich) kdesi vliezla a tak dúfam, že tú zmutovanú obludu strelí skôr, ako ju ona zožerie Smile, myslím, že M.J. ju potrebujú v ďalších sériach...

Čau. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Matej Ne 14 október 2012 - 18:34

Ahoj! jumping2

Neviem, či ste si to všimli, mali sme tu menší výpadok fóra, forumotion.com mal údržbu servera. V téme dole o pracovných ambíciách som prispel diskusným príspevkom, v ktorom sa s Vami delím s informáciou o mojom nástupe na trh práce. Netreba to tu rozoberať, lebo všetko som vysvetlil práve tam dole v tej sekcii Životný štýl. I love you

Tu napíšem teda aspoň, ako sa mám. Psychicky sa mám pomerne dobre. Vládne akýsi pokoj. V piatok som bol na včeličke, doktor sa chce ohľadom môjho prípadného zanechania školy poradiť aj s mojou mamou, takže o 2 týždne príde so mnou na kontrolu k doktorovi aj ona. Dni mám vyplnené čítaním - a to aj kníh, aj hŕby článkov na webe -, ďalej surfovaním, hraním sa, rozmýšľaním. Ešte som nesiahol po športe, počkám s tým ešte do utorka, keď budem vedieť, ako dopadol môj prvý pracovný pohovor. Píšem blogové články a diskusné príspevky. Každý deň sledujem pracovné ponuky úradu práce niekoľkých okresných miest navôkol Trnavy, ako aj Trnavu samotnú. Plus pracovné ponuky rôznych súkromných webových inzercií. Čo sa týka chudnutia, nemám žracie nálady, takže mi už hmotnosť nestúpa. Very Happy

Nálada je ustálená, niekedy som veselý, niekedy som trochu sklamaný, inokedy mi je neutrálne. Nothing special. Spánok sa zdá byť v poriadku, ale dnes som spal dosť dlho, až do pol desiatej, čo považujem za dnešné mínus.

Mám Vás rád. Ahoj. jumping

community together flower heart

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto Ne 14 október 2012 - 21:05

Ahoj Matej,
ani by som nereagoval... čítal som oba príspevky a robíš dobre. Si už akademicky vzdelaný, takže + tohoto typu máš.

To, čo by som u Teba videl ako TOP na 1. mieste je poriešiť invalidný dôchodok (keď aj 1/2) a status s UPSVARu ZTP. Tieto veci Ti môžu v pracovnom živote významne pomôcť, a pritom ak by boli situačne nevýhodné, nemusíš sa nimi vôbec prezentovať. ID Ti dá istotu, že vždy čosi budeš mať a tiež zaplatenú zdravotnú. ZTP máš o tom, že podniky musia nad 20 zamestnancov platiť pokutu, ak zamestnanca so ZTP nemajú t.j. zamestnávanie ZTP je výhodou. Možnosti sú aj chr. diel., čo však obvykle neznamená to čo sa mediálne prezentuje. Ide o prácu ako inú, len sa dajú rôzne záležitosti upraviť (vrátane finančnej). V súčasnosti nastali legislatívne turbulencie v zamestnávaní v chr. dielňach, ale myslím, že to bude Ok. A tak tie všeliaké odpustené poplatky a zľavy...

Tak veľa šťastia v živote mimo školy... Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  venusa Po 15 október 2012 - 14:28

Ahojte,

Matej suhlasim s Tutom, ten invalidny a ZTP by si si mal vybavit, je to aspon aka taka podpora a mozes mat istotu, ze nezostanes bez prijmu, aj zlavy so ZTP su velmi vyhodne ja ich vyuzivam najmä pri cestovnom.


___________________________________________________________________
ja som dnes mala uplne od veci dopoludnie, v noci sa mi nedarilo zaspat a tak som sa zobudila az niekedy okolo obedu. Od vtedy som stihla upratat nieco uvarit a márne hladam nejake clanky na nete co sa psychiatrie tyka. Neviete mi nieco poradit?

Prave som dopila kavicku a dala som si k nej aj svoju nerest, cigaretku. chystam sa dnes este cosi precitat pozriet si nejaky film a vecer by som chcela ist s kamoskami na kofolu, inac to bude asi znova bezstarostny den. Co sa tyka zdravia, jediny problem mi robia somatizovane uzkosti, ked idem z koze vyskocit tak mi je zle ale inac som relativna v poriadku, Depakine este asi nestihol zaucinkovat a tak sa mocem vo vykyvoch nalady a pred spanim ma mucia ozvucene myslienky. CO sa tyka tych myslienok, zacim mat pocit, ze sa s nimi ucim koexistovat a uz pre mna nie su niecim takym problematickym ako kedysi. Teraz ich uz ani nevnimam ako nieco cudzie v mojej mysli ale prave naopak stavaju sa sucastou mna samej a ked ma nenutia do nejakych absurdnosti tak je to v celku v pohode. Je pre mna zaujimave ako je mozny ich vyskyt pri takych vysokych davka antipsychotik ako mam a divi sa tomu aj moja psychiatricka.

Zatial sa majte fajn Venusa
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Tuto Po 15 október 2012 - 22:31

Ahoj venusa,
ak máš záujem o odborné informácie, tak je vydavateľstvo so špecializáciou aj na našu problematiku so sídlom v Trenčíne, teda http://vydavatelstvo-f.sk/ . Neviem ako to tam majú teraz, ale mávali aj granty, teda boli tam aj materiály, ktoré Ti pošlú úplne zdarma. Zásadou je v tom, že si ich musíš úplne konkrétne vyžiadať. Teda nie "nejaké materiály o...", ale "bezplatnú knihu Schizofrénie (Hell,D.; Schupbach)" - práve tú mám od nich zdarma a aj pár iných, ale už vo forme brožúriek, ale to už bolo dosť dávno. Stačí si popreberať ich stránku... Všetky texty majú vysokú kvalitu, orientovať sa treba podľa toho, komu sú určené. Zaujímavé sú skôr tie určené pre psychiatrov a klin. psychológov všeobecne prípadne pre potreby verejnosti, pacientov a príbuzných. Najmenej zaujímavé sú pre terapeutov, ktoré často dopodrobna objasňujú rôzne techniky...

Tie úzkosti a ozvučené myšlienky, mi príde dosť nepríjemné, ale zároveň mám pocit, že Tvoj príspevok bol napísaný v celkom dobrom duchu snáď aj pohody. Tak dúfam aj, že takto to bude aj do budúcnosti...

.....................................................................................................................

Ahojte,
dnešok mám akýsi celý nevydarený, teda z vnútorných dôvodov. Únava ma neopustila až do večera, nutne som sa musel stále prekonávať, lebo to nebolo len o izbe a prechádzke, ale bol som aj pár hodín s ľuďmi s rodiny. Navyše som sa navečer v sporil s otcom, aj keď nešlo o nič veľké, dosť sa ma to dotklo. Aj Farmu som pozeral silene a skôr mi bola na škodu. Už aby som sa zobudil do normálnejší deň.. Únava, úzkosť, celková "nepohoda"... deň na.

Tak sa majte dobre. Tuto

Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 4

Odoslať  Matej Ut 16 október 2012 - 11:11

Ahoj indifferent

Dnes som smutný. Vlastne včera som celý večer preplakal v posteli. Prišli na mňa pocity smútku, viny, chýbali mi isté veci, ktoré som zanechal svojou konverziou a trápil som sa, či som urobil dobrý krok. Takisto sa dosť bojím smrti. Vlastne stále myslím na to, že už každou chvíľou môžem umrieť a nie som vysporiadaný s ničím. Bojím sa a plačem kvôli tomu. Správam sa dosť úzkostne a neuroticky. Bojím sa budúcnosti a cítim neistotu. Neviem, či opustenie školy je ten správny krok, no každým dňom, čo do nej nejdem, sa vzďaľujem a vzďaľujem, takže sa môj prípadný návrat stáva čoraz horšie dostupným a realizovateľným. Technicky som stále ešte študent a ani si, kým si nenájdem prácu, nehodlám podávať zanechanie minimálne do februára 2013. Dovtedy ma totiž nemôžu vyhodiť, až po februári za nesplnenie podmienok pre vstup do letného semestra už môžu riešiť vylúčenie. Takže odvody mám do konca zimy vyriešené. Ale problém je moje filozofovanie nad tým, či to je správne, a či nie, strachy, úzkosti, plač, trasenie sa na posteli, smútok, neistota.

Inak, ten nábor do toho závodu pre LCD televízory nie je pre absolventov, a takisto nechodí autobus z tej oblasti po poobednej smene do Trnavy. Takže hľadám ďalej. Skúšam si podať motivačný list a životopis do miestnych charít, možno budú mať pre mňa miesto. A pokúsim sa oslovovať životopismi a žiadosťami a motivačnými listami aj iné firmy a fabriky. Nie iba pozerať tie ponuky na úrade a inzerciách. Držte mi palce, hoci stále nemám v psychike vyriešené, či naozaj idem preč zo školy. Som z toho dosť nešťastný, nevyznám sa v sebe a navyše sa cítim dosť vnútorne prázdny. Je to veľký krok v mojom živote, a najhoršie na ňom je to, že neviem, či je naozaj nevyhnutný.

Invalidný? No možnože predsa skúsim, neviem. Bojím sa však doktora, on ma mal rád aj preto, že mi nikdy nemusel vyrábať žiadne posudky, on strašne neznáša dokumenty a úradníčenie. Myslím, že si ma vzal za pacienta aj preto, že som nemal ID, vyslovene sa ma na to pýtal. A navyše mi je objektívne dobre a stabilne už vyše roka, takže neviem, ako by sa riešil ten posudok a čo by mi akože také vážne tam napísal, že mi je, že potrebujem invalidný dôchodok. pale

Bojím sa toho. Bojím sa všetkého. Včera som pri zaspávaní stále mal pocit, že sa niekto na mňa vyrúti so sekerou alebo s nožom. Dokonca som si musel dať preč podušku, lebo som mal pocit, že ma niekto ňou príde zadusiť. Začínam byť trochu podozrievavý a nevedomky pestujem myšlienkové konštrukty a vízie, ako ma chce niekto zabiť. Embarassed

Takže psychicky takto. Fyzicky ako-tak. Včera som bol kúpiť novú váhu a tá mi ukázala až 98,5 kg. Takže tá stará ma klamala a ukazovala mi o 3 kilá menej. Vidím, že som na tom teda v nadváhe horšie, než som myslel, musím konečne začať riešiť ten šport. silent

Ďakujem za vypočutie. Želám pekný deň.
S pozdravom
Matej
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 4 - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 4 z 84 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 44 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore