Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 18

Strana 17 z 21 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas Ne 14 apríl 2024 - 15:47

@Tuto
Ahoj, dlhšie registrujem, že spánok u teba nie je samozrejmosťou, žiaľ. Nepomáhajú žiadne hypnotiká alebo iné lieky s výrazným tlmivým účinkom na CNS? 🤔
Mne stačila epizóda nespavosti pri črevnom infekte, spal som pár hodín a trvalo to niekoľko týždňov a môžem povedať, že to bolo veľmi zlé obdobie na psychiku (psychiatrička mala obavy, či sa u mňa nespúšťa manická epizóda - nikdy som ju nemal).
Držím palce, aby sa ti stav zlepšil, hlavne teda spomínaný spánok... ✊
Darmo, keď je noc pokojná a človek sa vyspí, tak i deň je omnoho-omnoho lepší, človek je vyrovnanejší a celkovo pokojnejší.
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 201
Reputácia Reputácia : 51
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 35
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, rasto, Patty_Pillow, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  kimi2028 St 17 apríl 2024 - 16:16

Ahojte ja sa mám celkom dobre, ale stále som v začarovanom kruhu. Isté nástrahy nášho ochorenia zvládam menej. Narážam hlavne na schopnosť niečo zmysluplné robiť, či vôľové vlastností. Tieto vecí sú skutočne na nízkom stupni vývoja. Tak nemôžem robiť viacero vecí, s ktorými by som mal problém. Musím tráviť väčšinou čas pri TV alebo za notebookom. Trochu s rutinou bojujem s opätovnými návštevami na stacionári, kde sa snažím na sebe pracovať. Doma sa pracuje na tom horšie. Musím si skúsiť napísať nejaký zoznam každodenných očakávaní a tie robiť. Robím toho veľmi málo. Nevadí mi to už však veľmi, ale chcel by som zlepšiť svoje dní. Tu sa núkajú aktivity rôzneho druhu. Hoci obmedzenia sú, ale prišiel som na to, že jednu činnosť za deň som schopný celkom robiť. Keď mám robiť toho viac, tak je to podstatne horšie. Niektorí hovoria, že keď dokážem fungovať na stacionári, tak by som mal fungovať aj doma. Doma je to také divné. Nemám akosi motiváciu resp. neviem ani začínať. Môj problém je ten, že sa zasypem kadečím a dlhodobo to nikdy vydržím robiť. Kde to na stacionári makám ako fretka. Hoci aj na stacionári máme len 2-3 činností denne. Chcel by som doma toho viacej robiť… Niečo robím už dlhodobejšie napr. prechádzky, futbaly s kamarátmi, športové podujatia v meste, či ten stacionár. Pridal som aj šachové tréningy v klube. To všetko robím. Keď mám niečo nové oprášiť tak je to pre mňa veľký problém...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Juraj, Mous and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 Št 18 apríl 2024 - 10:19

Ahojte moji mili, dufam, ze sa mate vsetci dobre. Ja mam uzasnu novinu, idem na dovolenku do Gruzinska a moc sa tam tesim. Ale az zaciatkom septembra. Idem tam sama, lebo priatel nemoze, uz nema dovolenku, on si nechal nejaku aj na rodinu. Pojdem do hlavneho mesta Tbilisi a odtial budem podnikat kazdy den vylety cez GetYourGuide. Uz sa tam moc tesim, hoci je to este daleko. Ja som mala dovolenku este navyse, nakolko mam ten ZTP tak jej mam viac. Inak sa mam dobre, depresie nie su ani ziadne zle stavy. Teraz beriem Aripiprazol 5 mg ale coskoro ho mam na radu mojho doktora uplne vysadit. Tak verím, ze aj potom bude dobre. Psychozu som mala pred 1¾ rokom, odvtedy je klud. V praci to nie je zrovna idealne, mame malo roboty, ale povedala som si ze sa nebudem nervovat, nie je moja chyba ked nie je robota a sef je tu na to, aby sa o to postaral. O tyzden aj nieco ideme zas s priateľom na Malorku, tam budeme turistikovat, na to sa tiez tesim. Pocasie by malo byt idealne, nie moc teplo, takych 22 stupnov, idealne na turistiku. Konecne vypadnem z tohto stereotypu ktory ma uz ubija. Majte sa vsetci krasne, prajem vela zdravia.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 451
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Matej, regina, rasto, kimi2028, Juraj, Patty_Pillow, Jaro123444 and like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  dzuli08 Pi 19 apríl 2024 - 20:12

Ahojte všetci,
dlho som nenapísala, lebo neviem čo. Ale mám sa celkom dobre, dá sa povedať. Niet sa na čo sťažovať, síce vždy môže byť lepšie, ako aj horšie. Pravidelne si prečítam aj vaše osudy a novinky. Týmto príspevkom som vás chcela hlavne pozdraviť, v mojom živote toho veľa zaujímavého nie je momentálne. Ale som rada,že ide víkend. V práci sa mi už veľmi nechce, musím sa nútiť do toho niekedy. Už túžobne čakám na dovolenku v podobe prázdnin. Tak toľko asi odo mňa. Viem, že v celku stručné. Keď bude niečo zaujímavejšie príp. príde potreba sa "vypísať"ozvem sa.
Zatiaľ sa opatrujte a prajem pohodu do vašich dní 🙂

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 540
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, regina, rasto, Juraj, Patty_Pillow, Catherin4, Jaro123444 and like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  motylek Pi 19 apríl 2024 - 22:29

Zdravím vás, přátelé,

nějakou dobu jsem se neozvala. Co se týká psaní tady veřejně na fóru, mám teď nízké sebevědomí.
Můj syn je už zdravý a život zajel do obvyklých kolejí jako před všemi těmi peripetiemi s ledvinami. A já začínám mít pocit, že není nic, o čem bych měla psát. Nic podstatného. Ve světle toho, co bylo, teď už není nic dost důležité. Můj život je jen chození s kamarádkami tam či onam a to mi přijde ve srovnání s tím, co asi zažíváte vy, jak každodenně bojujete s nemocí a se zaměstnáním, úplně nicotné.
Co bych sem mohla napsat, je vlastně jen to, jak teď s nemocí bojuju já. Začala jsem se cítit každé ráno unavená a jaksi bez nálady; nevím, jak to popsat, prostě bylo mi špatně. V pondělí jsem se s tím svěřila své psychiatričce. Řekla mi, že to může být následek stresového období se synem. Že zkrátka v minulém období jsem napnula všechny své síly a teď, když je konečně klid, se na mně ten stres projevil. Druhá možnost je, že mi to způsobuje Abilify. Tuto možnost se doktorka rozhodla otestovat tím, že mám brát Abilify ne ráno jako dosud, ale až cca 2-3 hodiny po probuzení. V podstatě to znamená, že jsem si od úterý přehodila ranní a polední léky. V poledne beru Abilify + Eliceu a ráno Milurit na snížení hladiny kyseliny močové v krvi. Prý bude výsledek vidět za 2-3 dny.
No, tak 3 dny jsem nějak přežila a dnes mi pro změnu nebylo špatně jen ráno, ale trochu ráno a odpoledne cca 1,5 hodiny po užití Abilify byla docela krize. Byla jsem strašně unavená a pak mi bylo i psychicky špatně a později se k tomu přidaly i úzkosti. Musela jsem si vzít Neurol dřív než obvykle, odvolat fitko s kamarádkou a jít si místo toho lehnout.
Nechce se mi věřit, že by mi to způsobovalo Abilify. Vždyť ho beru už rok a půl a doteď nebyl problém. Každopádně následující dny a období to ukážou, tak mi prosím držte palce.
Děkuji vám. Smile
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 742
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Juraj and Patty_Pillow like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas So 20 apríl 2024 - 17:25

@motylek
V dobrom píšem, užívaj si "nezáživný" život s kamarátkami, kým opäť niečo nevyskočí, ako to obvykle býva 😉. A skutočne všetci vieme, že si mala v poslednom období jeden "nákladiak" stresu, ktorý si podľa mňa zvládla vzhľadom na svoj zdravotný stav na výbornú!
Inak ja za trošku prikloním aj k názoru psychiatričky zo svojej ostatnej skúsenosti, keď som po stresujúcom období, v ktorom som musel skutočne riadne psychicky zabrať, prišla po úspechu chvíľková radosť - no ruka v ruke s ňou sa dostavili pocity akoby vyčerpania zásob sprevádzané silným vnútorným nepokojom, neistotou, melanchóliou a nadmernou slabosťou a spavosťou. Ak je to tak i u teba, tak to bude našťastie chvíľkové 😉
No na druhej strane, nevylúčil by som ani navýšené Abilify. Je to už nejaký piatok, ktorý ho užívaš v dávke 15 mg (čo nie je málo). Dlho si fungovala na 10 mg. A hoci sa človeku môže zdať, čo tam +/- 5 mg (mimochodom v zahraničí bežne úvodná/terapeutická dávka), vzhľadom i na tvoju citlivosť na Neurol, je možné, že je to na teba už veľa (vysoká hladina v krvnej plazme v dôsledku dlhého polčasu rozpadu účinnej látky). To však potvrdí len pokus - omyl. 🤔
Silno ti držím palce, aby si prišla na koreň problému ✊
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 201
Reputácia Reputácia : 51
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 35
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, rasto, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 So 20 apríl 2024 - 17:39

@Motylek to zvládla veľmi dobre, bola dlho v strese čo ako dopadne a ako bude ohľadom zdravotného stavu syna. To je aj pre zdravého človeka dosť nepríjemné a môže sa to ľahko ukázať na zdraví, či psychickom alebo fyzickom. Mne vždy spustilo atak nezvládnutý stres alebo ťažká situácia a už to potom išlo, preto pri psychickej chorobe ľahko dokážeš padnúť na dno. Hlavne pri schizofrénii je to ťažké lebo práve stres, ťažké životné obdobie môže spustiť psychózu. Lieky sú na to aby zabránili tomu ale môže sa to stať aj napriek liekom, nie sú zázračné že tomu zabránia úplne. A obavy o zdravie, o blízkeho patria asi k najhorším, lebo tam sa môže vstať všetko a zdravie je to najdôležitejšie čo máme preto stres, obavy, negatívne myšlienky, emócie patria často k spúšťačom ochorení, či už fyzických alebo psychických. Aj naše ochorenie je spôsobené nerovnováhou látok v mozgu a predispozíciou ale aj práve negatívne faktory patria k spúšťačom ochorenie a dopomôžu tomu. Dobrý spánok, eliminácia stresu, záťaže je základ pre zvládnutie psychického ochorenia. Myslím, že aj tu na fóre každý človek žije najlepšie ako vie a snaží sa žiť čo najviac plnohodnotne.
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 361
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

Matej, rasto, Catherin4, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  motylek So 20 apríl 2024 - 17:53

@Lucas  @Jaro123444 Děkuji vám za slova podpory, cením si jich. Ďakujem
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 742
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Matej, rasto, Catherin4 and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Sweetheart Po 22 apríl 2024 - 18:18

Ahoj. Dlhsie som nepisal tiez 😀 A mam sa celkom v pohode. Ani som necital prispevky, pojdem to precitat.
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 554
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 17 Empty Ahoj

Odoslať  Mous Ut 23 apríl 2024 - 14:24

@Matej všetko najlepšie k narodeninám... ak mi to teda dobre napísalo. Nech sa Ti darí pracovne aj v osobnom živote. Veľa zdravia, šťastia, lásky, a všetkého, po čom túžiš . ahoj


Naposledy upravil Mous dňa Ut 23 apríl 2024 - 14:45, celkom upravené 1 krát.
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 867
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

rasto, EnaXnaY, Juraj, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  EnaXnaY Ut 23 apríl 2024 - 14:45

Pripájam sa k blahoželaniu @Matej-ovi Wink

EDIT: Ináč toto adresovanie nezafungovalo asi (keď tam za tvojim nickom bol ešte dodatočný text, či? Wink

VŠECKO NAJSAMLEPŠIE Wink


Naposledy upravil EnaXnaY dňa Ut 23 apríl 2024 - 16:04, celkom upravené 1 krát.

_________________
programátor, filozof a spisovateľ Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 17 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1115
Reputácia Reputácia : 165
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

rasto, Juraj, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  motylek Ut 23 apríl 2024 - 15:38

@Matej Všechno nejlepší k narozeninám. Hlavně hodně zdraví; věřím, že štěstí si už dokážeš zařídit, když bude sloužit zdravíčko. Smile
Všetko najlepšie!
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 742
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

rasto, EnaXnaY, Juraj and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 17 z 21 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore