Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 17

Strana 42 z 83 Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43 ... 62 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek Pi 17 november 2023 - 20:58

@Highlander I kdyby Sweetheartovi alkohol nemohl způsobit ataku, tak jen se podívej, co z něho dělá. Kluk milý, inteligentní, který se pod vlivem alkoholu mění na lehkovážného člověka, který se o sebe nestará a plácá páté přes deváté, není s to, sepsat příspěvek, který má hlavu a patu. Prostě mu ten alkohol působí negativně na mozek. Asi nevidíš, co sem Sweetheart píše každý večer a pak to po sobě maže. Já tu visím dlouho, tak to sleduju a něco z toho i stíhám přečíst.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 752
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

rasto, Juraj, Saladin and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Lucas So 18 november 2023 - 11:35

@motylek - so všetkým, o čom si napísala takto verejne Seeetheartovi, musím s tebou súhlasiť, keďže presne registrujem na fóre jeho stavy, keď je triezvy a keď už, žiaľ, sa dostáva do stavu opilosti a jeho verejné správy často nemajú ani lad-sklad.
Etylakohol v akejkoľvek podobe (!) je vo väčšej miere jed - neškodí len na pečeň, ako sa mnohí domnievajú, ale má mimoriadne škodlivé účinky na centrálny nervový systém, spôsobuje poškodenie neurónov (výpadky pamäti, amnézie, dementný syndróm ) i nervov v celom tele
tzv. alkoholové neuropatie.
A áno, alkohol ako droga môže u niektorých jedincov spôsobovať delíria, bludy, paranoidné myšlienky či halucinácie - nehovoriac o človeku, ktorý na dané stavy užíva silné psychofarmaká!!!
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 204
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 35
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

rasto, Juraj, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin So 18 november 2023 - 16:46

Problém je, že ho v tom v dobrej viere podporujete - dávate mu pozornosť a energiu. Keď píše o chlaste alebo je ožratý, ignorujte ho, a bude pokoj. Najhorší, v prípade závislosti, sú takzvaní "pomáhači" (chcem len tvoje dobro). Tí su vo svojej podstate tiež závislí.. na pomáhaní druhému.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 559
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek So 18 november 2023 - 16:55

@Saladin O každém můžeš říct, že je na něčem závislý.
Zkouším nejdřív Sweetheartovi domluvit a když to nepomůže, stejně časem upadnu do letargie.
Překvapuje mě, že si jsi tak jistý, že Sweetheartovi pomůže nevšímat si ho. Laicky bych řekla, že když si ho nikdo nebude všímat, tak bude v klidu dál nasávat. Nebo jak to funguje?
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 752
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Catherin4 and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart So 18 november 2023 - 18:05

Dobre, zas tu zbroji proti mne, ta osoba. Neviem co som mu urobil..., nikdy som si s nim nepisal, ani odkazy mu nenechaval. Ale ved, ked som tu navyse, staci povedat teda. Nepiste si so mnou, zabanujte ma teda. Ale podla mna je toto forum pre ludi, co maju nejaky psychicky problem. Tak kazdy ma nieco ine. A co zas napisem? Mama ma poslala kupit Malibu, otec je v krcme. Ja si davam vino teraz. Sak ozraty som neni. Ale je to asi problem tu napisat, lebo ma zabanuju. Ale moja mama a oco normalne pracuju cez tyzden, oni su zamestnani, to su neni nejaki asociali, co doma slopu dennodenne. A tak si daju cez vikend. Tak mame to v rodine. Mam aj ja na to predispozicie, a co ako teraz. Podla mna, je toto forum pre ludi, co maju nejaky psychicky problem. Ci co tu mam pisat, ako mamicka strikovala svetre? To mozem na instagram posielat a nie tu. To budem na instagram fotit, dokonalu rodinku a nie tu. Tu je, aspon podla mna, diskusia o veciach, s cim ma kto problem, ved toto je schizoforum a nie instagram. A nechapem, co hinten furt proti mne ma. Sak nech si ma nevsima a vybavene. Tak dobre, budem pisat, ako mamina bola v robote a fotit sa s nou, ako pecieme kolacik. Ale to dam na instagram a nie tu. Aspon podla mna, je toto forum, kde si napiseme problemy psychicke, mozno aj fyzicke. Tak kazdy ma to svoje. Ale OK, ak som neziaduca osoba, kludne mi to napiste, v pohode, pojdem inde pisat
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 554
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek So 18 november 2023 - 19:31

@Sweetheart Myslím, že tentokrát to Saladin myslí spíš proti mně, než proti tobě. Smile
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 752
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Lucas likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Ne 19 november 2023 - 1:37

Sweetheart napísal:Dobre, zas tu zbroji proti mne, ta osoba. Neviem co som mu urobil...
Dilino, neviem, či už máš prechlastaný mozog, či čo.. a zabúdaš. Slušne som ťa X krát požiadal, aby si nepísal o chlaste. Dokonca som vysvetlil aj prečo. Mám ti to nakresliť??

A k tvojej šibnutej otázke ma napadol prímer: "Narkoman sa pýta doktora. Prosím vás, pichám si heroín pravideľne, ale podľa mňa nie som narkoman. Pretože kokaín nešňupem a žiadne iné drogy neužívam. Len ten heroín si občas pichnem do žily každý deň.. že nie som narkoman?? Poraďte mi, či som narkoman. Podľa mňa nie som narkoman, viete, lebo ja ani metylamfetamín neužívam, ani perník. Len ten heroín, si dávam. ale nie som narkoman, fakt, vážne. Heroín predsa nie je droga, ale povzbudzujúci liek, ktorý mi pomáha na lepšiu koncentráciu. Som podľa vás narkoman? Fakt si nemyslím, že som narkman. Heroín je super droga. Pomáha mi, vážne. Nie som narkoman."

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 559
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Ne 19 november 2023 - 1:59

motylek napísal:@Saladin O každém můžeš říct, že je na něčem závislý.
Zkouším nejdřív Sweetheartovi domluvit a když to nepomůže, stejně časem upadnu do letargie.
Překvapuje mě, že si jsi tak jistý, že Sweetheartovi pomůže nevšímat si ho. Laicky bych řekla, že když si ho nikdo nebude všímat, tak bude v klidu dál nasávat. Nebo jak to funguje?
= typický relativizmus, napr. patologickí klamári radi argumentujú "veď každý človek klame". Áno, ľudia klamú, dokonca každý deň (drobné neviné lži typu "obed bol skvelý miláčik"), ale nie vždy a všade a vo vážnych veciach.

Je rozdiel medzi pomocou a spasiteľským komplexom, viac tu:
https://eduworld.sk/cd/jaroslava-konickova/6138/spasitelsky-komplex
http://ografologii.blogspot.com/2015/04/4-archetypalni-emocni-vzorce-vnitrniho.html

Máš pocit, že si/ste mu už dohovárala/i málo?? že treba na neho pritlačiť?? potom o alkoholizme a závislostiach nevieš absolútne nič a môžeš napáchať viac škody ako úžitku. Dohováranie ešte nikdy nevyliečilo alkoholizmus - to si človek musí pripustiť najprv sám. Ale ak si mysliš, že mu alkoholizmus "vyhovoríš", poprosím ťa v súkromných správach alebo si vytvorte iné vlákno. Mne naozaj nerobia rozhovory o alkohole dobre. (trochu empatie by nezaškodilo).

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 559
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Ne 19 november 2023 - 2:28

A co ma chces vystvat z tadeto? A som ti ublizil nejako? Sak sme ani v kontakte neboli spolu. Tak mam problem s alkoholom. Neviem to ovladat a co ako. Tak ma vyhod z tadeto. Neviem to ovladat, tak sem nemam pisat teda? Ako co hucis do mna. To nemozem nic napisat? Ozrala sa moja mama, ozral sa otec, ozral som sa ja. Ako a co. Nemam uz nic pisat. Ok. Nebudem. Mozem aspon potom napisat, alebo fotku poslat, ked budem v Piestanoch? Ozrati sme cela rodina a co mam ine napisat? Mama vyslopala Malibu, ja som vino vyslopal, uz som pokruteny. A co mam napisat ine? Mama si pochvaluje Malibu, ze to chuti jak kokosovy orech. Mne vino chutilo. Tak ako co? Ze propagujem alkohol? Slopeme a co ako. Sak mama ma poslala jej kupit Malibu do Tesca. Ok. Nebudem uz nic pisat. Aby sa niekto neurazil nahodou. Tak slopeme a co. Moji rodicia robia, mamina robi od pondelka do piatku, ze sa naslopala a nech. Malibu jej kupim desat razy. Nech si da. A co ako. A vymazte ma. Zabanujte ma. Len toto neni instagram, tu si pisu ludia, co maju problem s niecim. Ja tu nasilu pisat nebudem, ze mama ustrikovala svetrik, ked to pravda neni. A moja mama je kocka, dlhe vlasy, chuda, pooblieka sa 😀 keby tak druhe vyzerali 😀 Moja mama je kocka, vyzera jak Girl you know its true, Milli Vanili. Uplne. A tak ma zhejtujte. A je to pravda. Nech. Idem si odpit z Malibu 😀 Cau
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 554
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Ne 19 november 2023 - 2:39

...


Naposledy upravil Matej dňa Ne 19 november 2023 - 8:31, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : pod vplyvom návykovej látky)
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 554
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Ne 19 november 2023 - 2:41

Sweetheart napísal:A co ma chces vystvat z tadeto? A som ti ublizil nejako? Sak sme ani v kontakte neboli spolu. Tak mam problem s alkoholom. Neviem to ovladat a co ako. Tak ma vyhod z tadeto. Neviem to ovladat, tak sem nemam pisat teda? Ako co hucis do mna. To nemozem nic napisat? Ozrala sa moja mama, ozral sa otec, ozral som sa ja. Ako a co. Nemam uz nic pisat. Ok. Nebudem. Mozem aspon potom napisat, alebo fotku poslat, ked budem v Piestanoch? Ozrati sme cela rodina a co mam ine napisat? Mama vyslopala Malibu, ja som vino vyslopal, uz som pokruteny. A co mam napisat ine? Mama si pochvaluje Malibu, ze to chuti jak kokosovy orech. Mne vino chutilo. Tak ako co? Ze propagujem alkohol? Slopeme a co ako. Sak mama ma poslala jej kupit Malibu do Tesca. Ok. Nebudem uz nic pisat. Aby sa niekto neurazil nahodou. Tak slopeme a co. Moji rodicia robia, mamina robi od pondelka do piatku, ze sa naslopala a nech. Malibu jej kupim desat razy. Nech si da. A co ako. A vymazte ma. Zabanujte ma. Len toto neni instagram, tu si pisu ludia, co maju problem s niecim. Ja tu nasilu pisat nebudem, ze mama ustrikovala svetrik, ked to pravda neni. A moja mama je kocka, dlhe vlasy, chuda, pooblieka sa  😀 keby tak druhe vyzerali 😀 Moja mama je kocka, vyzera jak Girl you know its true, Milli Vanili. Uplne.  A tak ma zhejtujte. A je to pravda. Nech. Idem si odpit z Malibu 😀 Cau
Nemám nič proti tebe, kašli na to.. Keď som si vypil, robil som blbosti, preto tak reagujem. Tiež som vyvolával každému - kamarátky ráno našli neprijaté hovory a vedeli, že bolo mecheche. A z Malibu je skvelá Pina colada, len potrebuješ ananás.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 559
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 42 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Ne 19 november 2023 - 3:08

...


Naposledy upravil Matej dňa Ne 19 november 2023 - 8:31, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : pod vplyvom návykovej látky)
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 554
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 42 z 83 Previous  1 ... 22 ... 41, 42, 43 ... 62 ... 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore