Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 17

Strana 4 z 83 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 43 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Katuska So 22 júl 2023 - 21:17

Ahojte..keď tu Matej píše o tých vzťahoch s ľuďmi celkovo o.tych sociálnych interakciach tak.sa musím.pochvalit že síce ešte neviem.pracovat v kolektíve ale už celkom.viem.aspon okrajovo komunikovať s inými ľuďmi . Teda že aj keď v práci na predajni som.sama ale okolo.mna sú ďalšie obchodíky kde sú iné predavačky a kedysi by som.tolko.kontaktu nedávala teraz to celkom.davam.dokonca už viem.aj povedať že teraz chcem.byt zase sama a že nechcem.uz rozprávať . Dokonca to celkom.aj.akceptuju aj keď zo začiatku si o.mne asi kadečo šuškali teraz cítim.ze ma viac prijali . A paradoxne práve teraz keď mi.uz na tom až tak.nezalezi. aj na podnájme som.celkom.fajn riešila nejaké nové problémové situácie takže ma to teší. Ale áno sú za tým.roky.prace na sebe a terapii. Som.len.rada že to ide celkom.pozitivnym.smerom..ale dnes jedna zákaznícka na mňa zvýšila hlas a vtedy ma to vyľakalo trochu sa mi spustili úzkosti..stále je na čom.pracovat. majte sa pekne
Katuska
Katuska
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 141
Reputácia Reputácia : 131
Dátum registrácie : 28.09.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, kimi2028, Sweetheart, Mous, Catherin4, motylek, janka,janka and dusan_fajnor.personal like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Catherin4 Ne 23 júl 2023 - 12:56

Ahoj Katuska a ako pracujes na tych socialnych zrucnostiach? Ja by som to tiez potrebovala, som taka nekomonikarivna.
Inak ja sa mam vcelku dobre, akurat ze v praci mame malo roboty, to neznasam lebo neviem co robit. Spim dobre a dokonca uz nie tak velam tento tyzden mame poobednu tak uvidim ako bude. Doma si troska upratujem, aspon k niecomu sa prinutim, hoci malo.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 478
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Matej, regina, Sweetheart, Mous and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Patty_Pillow Ne 23 júl 2023 - 13:25

Ahojte, tak dnes mám 6 rokov od začatia prvého ataku, rovnako dnes oslavuje 6 rokov môj Miško. Stále mám hlasy alebo vidiny a dnes je niečo s tlakom či čo, lebo mám mdloby od rána. Ale majte sa tu pekne a keď budem mať čas, tak vám napíšem aj viac
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 403
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

Sweetheart and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Juraj Ne 23 júl 2023 - 14:29

Ja posledný asi týždeň mám takú halucináciu, že počujem bzučanie muchy. Začalo to tak že som počul bzučanie za otvoreným oknom, ako keby za ním bola mucha alebo osa. Keď som otvoril druhú polovicu okna, ktorá nemá sieťku, a chcel som sa pozrieť von, tak bzučanie prestalo. Neskôr som bzučanie počul aj keď som sa pozrel von z okna. Bzučanie išlo spod parapetnej dosky. Mali ste niekto niečo podobné?
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 575
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Sweetheart likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  dusan_fajnor.personal Ne 23 júl 2023 - 14:47

Ja keď sedím v kuchyni tak mi muchy bzučia v ladnicke. Totiž ona Vydáva ten zvuk. 😀😀😀

_________________
Od leta 2018 sa
finančne vzdelávam,
vediem osobný rast a sebarozvoj
a študujem IT - programovanie
dusan_fajnor.personal
dusan_fajnor.personal
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 169
Reputácia Reputácia : 16
Dátum registrácie : 21.05.2023
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná schizofrénia; F51.8 - Insomnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Tuto and Juraj like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Mous Ne 23 júl 2023 - 15:10

@Juraj pri určitej frekvencii zvuku (spláchnutie) som počul hudbu či hlas. Alebo vtáky u nás na záhrade zaspievali moje meno.to je asi iná haluz
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 877
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, regina, Juraj and Sweetheart like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Catherin4 Po 24 júl 2023 - 11:00

Juraj ja som isty cas ked som isla v aute pocuvala hukanie sanitky, vzdy tak akoby z dialky. Otvorila som okno a hukanie bolo prec. Toto som mavala pravidelne, po istom case to preslo.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 478
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Juraj likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Katuska Po 24 júl 2023 - 22:04

@Catherin4 Ahoj. Pracujem na tom cez terapie normalne u psychoterapeutky a chodila som do 12 krokovych programov svojpomocnych skupin to co byva ti anonymni alkoholici atd tak pod vedenim mojeje terapeutky sme s viacerymi jej paciantkami zalozili svojpomocnu skupinu aj v BB a volala sa EA ako anonymne emocie kde sme sa stretavali ludia ktori maju uzkosti fobie atd . a tam som sa tiez vela naucila vystupovat pred inymi rozpravat pred nimi povedat im ze toto uz nechcem rozoberat atd. Skupina casom zanikla ale zrucnosti ktore som v nej nadobudla mi ostali. A okrem toho chodim do prace aj to ma uci vychadzat s inymi ludmi byvam na podnajme s inymi ludmi takze mam toho kontaktu dost cize ci som chcela alebo nechcela musela som sa v tom naucit chodit. Ale pre psychiatricku som aj tak stale socialny fobik ale mne je to jedno lebo ja viem ake pokroky som spravila. a Stale este niesme na konci . Takze tak . DRzim ti palce radsej pomalymi krokmi postupne ako naraz velke extremy. majte sa pekne
Katuska
Katuska
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 141
Reputácia Reputácia : 131
Dátum registrácie : 28.09.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, dzuli08 and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Patty_Pillow Ut 25 júl 2023 - 15:53

No tak sa idem rozpísať. V nedeľu malý mal narodeniny, tak sme mu dali darčeky, zablahoželali a išli do zoo. Celkom fajn strávený deň, bez stresov, bez nervov, bez vidín, bez hlasov či zvukov, alebo aj keď boli, tak boli tak kontextové, že zapadli do reality. Večer som si poplakala, lebo som si spomenula na pôrod a ako som to mala psychicky náročné, cudzie prostredie, nové prežívanie a zrazu hlasy, teda jeden opakujúci sa, že nemám tlačiť, tak som si vtedy vravela, pôrod je hormonálna bomba, sú to len hormóny, to prejde, ale neprešlo, včera sme mali oslavu, prišli nevlastné sestry a kamarátka, celý deň bol náročný, boli sme u psychologičky a tá nám odporúčala s malým skočiť k pedo psychiatrovi a psychológovi, lebo oni sa viac venujú reči ako terapiám či diagnostikám, takže jablko nepadá ďaleko od stromu, aká matka taká Katka, aj malý bude chodiť k psychiatrovi a psychológovi. Cestou domov sme sa stavili v nákupnom centre, súrne som potrebovala plavky, lebo 4 roky sme neboli na kupku, od kedy som začala brať lieky a pribrala, ale už čosi som schudla, tak znesiem pohľad v zrkadle, našla som ružové, celkom ma potešili, že mali aj moju veľkosť. Keď sme prišli domov, tak sme ešte pred bytovkou čakali na tráve na kuriéra a ja som zbehla kúpiť čerstvé rožky na oslavu na jednohubky, muž mi vraví, že mám kúpiť jemu aj pivo, tak som kúpila, raz sa napil a že mám dopiť, vravím mu, že nemôžem, kvôli liekom a on nevrlo, že sa ma nepýtal či môžem, ale že ho mám dopiť, nakoniec ma presvedčil a to som 6,5 roka nepila ani kvapku. Tak sme po chvíľke šli domov. Prišli sme domov a začala som robiť jednohubky a chlebíčky. Po chvíľke vraví, že nič nemáme pre návštevu, tak som šla kúpiť nealko a nealko radlere a víno, ale musela som ísť autom, lebo sa neodnesiem a on so mnou nechcel ísť a to šoférovať nemôžem, psychiatrička mi zakázala a nešoférovala som od februára. Tak po pivku, autom do 2 km vzdialených potravín. No krásne, prídem domov a že sestra mala sviatok a nemáme nič pre ňu a švagor bude mať meniny, tak ešte raz autom, oči som mala na stopkách. Zvládla som to. Dokončila som chlebíčky, jednohubky, ozdobu som narýchlo spravila a šla po návštevu, lebo som ich brala bočným vchodom. Oslava prebiehala v pohode, popíjala som si nealko, kým nepadla otázka, kto chce víno, oni všetci chceli, len ja nie, lebo veď lieky a už som mala poobede pivo a muž sa začal so mnou hádať, že čo trhám partu, že si dám a bodka, tak mi nalial víno, tak si vravím pohár ma nezabije, povzbudzoval ma do toho, aby som pila, že som pozadu. Celé zle proste, nedal si vysvetliť, že mám skoro 20 liekov na deň a nemá sa na ne piť alkohol, trval na tom, že mi lepšie zaberú. Dnes sa nerozprávame, mne sa pohoršilo, tak sa snažím dať do pohody. Ešte včera mi volali z PP zo sociálky, že im z BA poslali moju žiadosť o ZŤP, ale len žiadosť, správu od psychiatra a od obvodnej už nie, tak nanovo potrebujem vybavovať papiere, zase budem Dr. obťažovať ešte raz týmto, po mesiaci čo sme to riešili. Ale dúfam, že sa mi to podarí. Asi toľko k môjmu výlevu a ešte niečo, mám výpadky pamäte, niektoré veci si nepamätám či som urobila, alebo či som niekde šla, dr. mi povedala, že to je znížená koncentrácia pozornosti a je to v mojom prípade normálne, tak ma veľmi nepotešila.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 403
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

Juraj, Sweetheart, Mous and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek Ut 25 júl 2023 - 16:22

@Patty_Pillow To od partnera není moc hezké, že tě nutí pít, když máš tolik léků. A ještě, že trháš partu - tento argument nesnáším. Zkoušela sis s ním v klidu popovídat, třeba že nechceš, aby se k tobě ohledně alkoholu takto choval (pokud nechceš) ?
Mimochodem čtu teď docela zajímavou knížku: https://www.databazeknih.cz/knihy/rikejte-ne-s-usmevem-33313
Ta by se ti možná mohla taky hodit. Wink
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 769
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Matej, Juraj and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Patty_Pillow Ut 25 júl 2023 - 16:31

@motylek no s ním ťažko, bol vychovávaný ako namyslený, rozmaznaný jedináčik, čo chcel to dostal, nikdy mu nikto neodporoval, takže tlačí na pílu, kým nedostane svoje
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 403
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 4 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  regina St 26 júl 2023 - 19:42

@Patty_Pillow

"Ešte včera mi volali z PP zo sociálky, že im z BA poslali moju žiadosť o ZŤP, ale len žiadosť, správu od psychiatra a od obvodnej už nie, tak nanovo potrebujem vybavovať papiere, zase budem Dr. obťažovať ešte raz týmto, po mesiaci čo sme to riešili. !

Ja by som pisomne doporučiene poziadla socialku v BA aby k ziadosti o ZŤP do PP poslali aj ostatné priložené dokumenty, nakoľko sú povinný postupovať celú žiadoť. (hovorím to ako bývalá úradníčka na sociálnom) Nie si povinná znova vybavovať to, čo si už raz doložila.
Čo sa týka alkoholu a liekov, manželovi treba vysvetliť, že to nejde dokopy- Nechodí s tebou psychiatrovi? Mal by. Psychiater by mu veľa vedel vysvetliť.

A ako sa mám? Aktuálne som sa vrátila z BA od dcéry. Bola som jej pomôcť, nakoľko zať bol na služobke a ona bola sama s dvomi deťmi. Tak som tam trochu varila a trochu sa hrala s deťmi, kým si dcéra upratovala byt. Dnes poobede som docestovala a ešte oddychujem, relaxujem a prakticky nič nerobím.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 653
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, dzuli08, Mous, Catherin4, motylek and dusan_fajnor.personal like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 4 z 83 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 43 ... 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore