Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Bludy- ako a prečo vznikajú?

Strana 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bludy- ako a prečo vznikajú? - Stránka 4 Empty Re: Bludy- ako a prečo vznikajú?

Odoslať  fuzohnusak Ne 11 máj 2014 - 20:33

Ja neviem rozoznať všetky druhy a je to aj trocha jedno , ja chcem filozofovať a nie sa držať nejakých príručiek . Ak sa chceme držať príručiek stačí si prečítať a nemáme sa o čom medzi sebou baviť , ale je chcem rozoberať rôzne smery v liečbe a kadečo okolo toho a nie sa držať klasickej medecíny , ale študovať všetko čo by mohlo byť užitočné . Osobne uznávam aj klasickú liečbu , ale nepáči sa mi ak niekto hovorí , že takto to musí byť . Čo sa týka typov schizofrénie tak som to dosť neštudoval . Paranoidná delúzia by mala zahrnať prevažne prenasledovanie druhými a u ostatných môžu byť aj iné deformácie , ale stále sa to podobá na paranoju , nie sú tam žiadne zmyslové vnemi ako u halucinácii .
fuzohnusak
fuzohnusak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 115
Reputácia Reputácia : -9
Dátum registrácie : 03.01.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bludy- ako a prečo vznikajú? - Stránka 4 Empty Re: Bludy- ako a prečo vznikajú?

Odoslať  fuzohnusak Po 12 máj 2014 - 0:56

Tiež by mali asi schizofréne bludy vyzerať menej realisticky ako paranoidné . To len tak typujem . V skutočnosti to neviem dobre rozlíšiť , však preto aj stále okolo toho dobiedzam , aby som sa dozvedel ako to je .
fuzohnusak
fuzohnusak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 115
Reputácia Reputácia : -9
Dátum registrácie : 03.01.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bludy- ako a prečo vznikajú? - Stránka 4 Empty Re: Bludy- ako a prečo vznikajú?

Odoslať  fuzohnusak Po 12 máj 2014 - 1:29

Zle som to predtým napísal . Ono vlastne nemá zmysel sa z tebou rozprávať o halucináciách , pokiaľ budeš veriť že podstatnou vecou musia byť bludy , lebo potom z toho máločo pochopíš .
fuzohnusak
fuzohnusak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 115
Reputácia Reputácia : -9
Dátum registrácie : 03.01.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bludy- ako a prečo vznikajú? - Stránka 4 Empty Re: Bludy- ako a prečo vznikajú?

Odoslať  fuzohnusak Po 12 máj 2014 - 1:47

Ale som rád že som ťa nasral . No preštudujem s tej odbornej literatúry , ale tam to zvykne byť , tak hrubo opísané , že človek z toho prd vie , ale čosi hádam nájdem , alebo daj čosi ty ak vieš .
fuzohnusak
fuzohnusak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 115
Reputácia Reputácia : -9
Dátum registrácie : 03.01.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bludy- ako a prečo vznikajú? - Stránka 4 Empty Re: Bludy- ako a prečo vznikajú?

Odoslať  Matej Ut 13 máj 2014 - 18:59

Ako môžeš byť rád, že niekoho nahneváš? To si naozaj taký vnútorne zlý človek, ako si sa tu prezentoval aj predtým, keď si obdivoval neprávosť v škôlke či škole na spolužiakoch, alebo rôznu deštrukciu, násilie? Alebo si len vnútorne veľmi psychologicky zranený, azda kvôli situácii v detstve, rodine a podobne? To nepíšem, aby som do Teba udrel, ale naozaj ma to zaujíma, pretože nerozumiem ľuďom, ktorí si dobrovoľne a vedome vyberajú zlo a ešte majú z neho radosť. Takéto činy a mentalita temnoty sa mi spája s istým mojím obdobím, kedy sa mi veľmi prejavovali psychotické príznaky. Preto by som chcel pochopiť, či si iba naozaj vnútorne zlý a morálne deviantný, alebo to súvisí so zranením a následnou duševnou poruchou, kvôli ktorej sme tu na fóre viacmenej všetci. Pre niekoho možno zbytočná otázka, ale pre mňa naďalej platí, že je relevantná už len preto, že nie každý reaguje na psychologické zranenie vonkajšou agresiou v podobe záľuby v deštrukcii, zle, temnote, neprávosti, násilí. Ja napríklad svoje zranenia obraciam smerom dovnútra, teda reagujem pohŕdaním sebou samým a depresiou. To len ako príklad iného prejavu zranenia.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Bludy- ako a prečo vznikajú? - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bludy- ako a prečo vznikajú? - Stránka 4 Empty Re: Bludy- ako a prečo vznikajú?

Odoslať  fuzohnusak So 17 máj 2014 - 16:04

Odkiaľ máš vlastne takéto veci o mne ? Máš pravdu , mal som nejakú životnú traumu , ale v tom druhom nemáš celkom pravdu , hento je skôr moja prirodzená reakcia na spoločnosť , ale nechcem zase celkom tvrdiť , že je to celkom iba tak , lebo ono to každá životná skúsenosť čosi pridá , či utrpenie , hnev , alebo čosi iné a určite to človeka v určitých veciach utvrdí a na nové pridá , všeobecne myslené , ale čo sa týka tej traumy , tá mala na mňa prevažne deštruktívny vplyv a hento , na čo asi reaguješ , skôr vo mne potláčala a nie ako si to vysvetľuješ ty , ale aspoň som sa naučil že sa mám tomu vyvarovať , či tomu aby som sa nechal zblbnúť , alebo tomu aby som sa zbytočne vystavoval nevhodným vplyvom . Ale inak určite mali veľký vplyv na moje zmýšľanie aj rôzne životné problémy , tam to určite malo vplyv na to aký som , ale tá trauma bola pre mňa prevažne skôr deštruktívna .


Naposledy upravil fuzohnusak dňa Ne 18 máj 2014 - 11:18, celkom upravené 18 krát.
fuzohnusak
fuzohnusak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 115
Reputácia Reputácia : -9
Dátum registrácie : 03.01.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bludy- ako a prečo vznikajú? - Stránka 4 Empty Re: Bludy- ako a prečo vznikajú?

Odoslať  Matej So 17 máj 2014 - 17:07

Vôbec Ťa nešpehujem, nemám ani ako. O tej Tvojej "prirodzenej reakcii na spoločnosť", ako si to nazval, to si prezentoval svojimi postojmi, správaním a odhaľovaním svojej minulosti Ty sám vo svojich vlastných príspevkoch. A to, že to nemôže byť normálne, ale len vplyvom traumy alebo nejakého obzlášť duševného utrpenia, je bežný poznatok základnej psychológie, ktorý chápe samozrejme aj jej neznalec.

Skôr by som mal záujem Ti nejak pomôcť, poradiť. Lebo predsa len voliť si negatívny postoj voči okoliu a spoločnosti, to Ťa šťastným určite neurobí. Ako hovoria múdre knihy: Človek sa musí najprv stať vnútorne i navonok dobrým človekom, aby mohol byť šťastný.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Bludy- ako a prečo vznikajú? - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bludy- ako a prečo vznikajú? - Stránka 4 Empty Re: Bludy- ako a prečo vznikajú?

Odoslať  fuzohnusak Ne 18 máj 2014 - 18:18

Od takého človeka ako ty by som žiadnu pomoc radšej nechcel , možno múdra rada sa hodí , ale nepotrebujem aby ma niekto poučoval , čo je dobré a čo zlé .
fuzohnusak
fuzohnusak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 115
Reputácia Reputácia : -9
Dátum registrácie : 03.01.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bludy- ako a prečo vznikajú? - Stránka 4 Empty Re: Bludy- ako a prečo vznikajú?

Odoslať  Matej Ne 25 máj 2014 - 19:25

fuzohnusak napísal:...ale nepotrebujem aby ma niekto poučoval , čo je dobré a čo zlé .

Rešpektujem.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Bludy- ako a prečo vznikajú? - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bludy- ako a prečo vznikajú? - Stránka 4 Empty Re: Bludy- ako a prečo vznikajú?

Odoslať  jewe Po 4 január 2016 - 3:53

Ahoj, já mám bludy, že ze mě něco vychází a musí to vyjít do nekonečna nekonečen dokud to nevyjde, někdy je to třeba jen špatnej pocit, ale celkově to trvá vždycky 6 let pak to ze mě vyjde a uvědomím si, že to neexistuje, že to byl jen blud. Já vim, že to zní šíleně, mě bludy ostatních připadaji taky směšný, ale je to tak. Ten pocit vycházení vzniknul při hraní jedný first person střílečky už před 12 lety, v tý hře jsem měl takovej strach a úzkost a v jedný chvíli, kdy se stalo něco co sem nečekal, se mi vytvořil ten pocit a ten se přenášel na věci, takže každá věc musela ze mě vyjít, aby mi nevadila, třeba jsem kvůli tomu celou noc nespal a pak se najednou stalo to, nebudu to blíž popisovat, že ten pocit ze mě nemohl vyjít a jakoby zůstal ve mě, že něco vychází a trvá to 6 let, proč 6 let to taky nebudu popisovat, má to svůj příběh. No a po těch 6 ti letech se mi vždycky hrozně uleví, v průběhu těch 6ti let už mi to taky řikalo, že se můj stav najednou výrazně zhoršil a mě bylo tak špatně, že sem neviděl jinou možnost než to skončit, takže jsem jel autem ke kolejím a čekal na vlak, myslim, že mě chce ten blud dostat až pak sem si uvědomil, po těch 6ti letech, že to byl jenom blud, že se nic nezhoršilo, že jsem na tom plus minus pořád stejně, ale takhle s timhle bludem, pocitem nebo jak to nazvat zažívám šílený stavy, hrozný peklo. Beru Invegu, bral jsem spoustu léků, ale nikdy jsem neměl pocit, že by to můj stav zlepšilo, prostě dělám čim dál šílenější věci, sebevražda je ta nejšílenější věc, že? Nevim, doporučily by jste něco, na ty bludy? Hlasy neslyšim, mám taky sociální fobii, moc nevycházim z domu a z cizíma lidma nekomunikuju, mám z toho úzkosti. Jenom bych chtěl říct, ze svejch poznatků o schizofrenii, že se nedá škatulkovat, každej "schizofrenik" prožívá tu nemoc úplně jinak, i když někteří maji hodně podobný zážitky, třeba, ty bludy, ta definice bludů, která je na wiki, že si myslí, že jsou bůh atd. Diagnostikovali mi paranoidní schizofrenii, ale léky mi nezabíraji. No a momentálně už upadám zase do těch bludů, že ze mě něco vychází, už mě to zase dostává, prostě přestávám vidět tu realitu a nejsem schopnej se do ní nějak dostat. Nevim, jak tu nemoc porazit, jak s ní bojovat. Jak s ní bojujete vy a daří se vám to?:-) Mám machistickýho tátu a úzkostnou, lehce neurotickou, opatrující mámu. Myslíte, že výchova může mít na duševní problémy, tohoto typu vliv?
Anonymous
jewe
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bludy- ako a prečo vznikajú? - Stránka 4 Empty Re: Bludy- ako a prečo vznikajú?

Odoslať  Tuto Po 4 január 2016 - 17:35

Ahoj jewe,
napadá ma, že čo tak skúsiť psychológa, alebo stacionár. (?) Možno tam by Ti možno pomohli odbremeniť Ťa od Tvojich ťažkostí. Niekedy je to s liekmi také otáznejšie, keďže píšeš, že Ti nič nezabralo.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Bludy- ako a prečo vznikajú? - Stránka 4 Empty Re: Bludy- ako a prečo vznikajú?

Odoslať  Didi St 23 máj 2018 - 1:34

Chcem sa spýtať. Nikdy ste nerozmýšľali že takéto nejaké pocity môže mať 50 percent ľudí alebo aj viac len to neriešia? Niektorí potláčajú a nahovárajú si že to není reálne ani možné iní si zase v Tom žijú ďalej a sú presvedčení že to tak je že ich proste kontrolujú sledujú kradnú myšlienky atď tým pádom takisto to s nikým neriešia atď . .. čize si predstavte že ich je viac ako 50 percent ľudstva dajme tomu. . . A nenapadlo vás že nemusí ísť o poruchu ale že na Tom niečo je a ktoré sa vyníma nášmu chápaniu momentalnemu preto že máme určené nastavené normy atď a tým pádom sa tohto stavu musíme akože zbaviť. Čo keď naozaj je niečo čo z toho treba zobrať spojiť sa a zistiť či je toto všetko ozaj nejaká porucha?
Anonymous
Didi
Anonymný


Návrat hore Goto down

Strana 4 z 4 Previous  1, 2, 3, 4

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore