Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Novinky na fóre

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Novinky na fóre Empty Novinky na fóre

Odoslať  Matej So 25 jún 2022 - 19:29

Ahojte, priatelia. Smile

Táto téma nadväzuje na tému "Zmeny na fóre". Tú som nechcel už premenovávať a meniť jej kategóriu, tak som radšej založil novú, pričom jej názov "Novinky" má odrážať o čosi sympatickejšiu informáciu, než slovo "Zmeny". Viem, že niektorí ľudkovia, myslím všeobecne, nemajú radi príliš zmeny, pričom na pojem "Novinky" možno majú lepší ohlas. Možno aj preto, že slovo "zmeny" evokuje, že musia niečo zaužívané meniť, zatiaľ čo slovo "novinky" v sebe zväčša nenesie túto príchuť. Mnohé novinky, ktoré som za posledné obdobie avizoval v téme "Zmeny na fóre" totiž boli zväčša takého charakteru, že od užívateľa nič nové nevyžadovali, iba mu priniesli nové možnosti, ktoré, ak chce, vie aj pokojne ignorovať. Very Happy A pojem "zmeny" má pritom tú príchuť, že sa akoby od človeka bude niečo požadovať - v tom vidím medzi týmito pojmami istý rozdiel, síce nie prísne logický, ale skôr len v tej "sémantickej príchuti". Very Happy

Každopádne, podaril sa mi konečne dať do ako-takej funkčnej podoby tmavý/nočný mód na fórum. Hore vpravo na desktopovom zobrazení máme odteraz maličký prepínač:

Novinky na fóre Light10

Keď ho dáte klikom do polohy smerom od slniečka k mesiačiku, tak sa Vám osobne v prehliadači zapne tmavý režim:

Novinky na fóre Dark11

Zmena funguje (takmer) okamžite, netreba znovunačítavať stránku. Rovnako aj spätné vrátenie do svetlého režimu. Je to riešené na báze cookie, ktorý, ak si náhodou nemažete často cookies z prehliadača, tak Vám jeho platnosť vydrží dlhší čas. Tým chcem povedať, že keď nabudúce prídete na fórum a nemazali ste si cookies medzičasom, tak sa Vám fórum dá do takého režimu, aký ste si ho naposledy zvolili. Východzí je svetlý, takže ak si cookies vymažete, tak pri opätovnom príchode na fórum naskočí svetlý režim. Zároveň toto riešenie znamená, že prepínač vedia využívať aj neprihlásení užívatelia, či hostia na fóre.

Odporúčam tým z Vás, ktorí na fórum chodíte tak, že máte fórum v tmavom režime na základe riešenia z nejakého doplnku prehliadača, tak aby ste si v tom doplnku fórum dali do zoznamu výnimiek. Myslím, že každý taký poriadny doplnok na tmavý mód niečo ako zoznam výnimiek obsahuje. Ale zas to je iba rada, lebo možno sa Vám naopak jeho riešenie tmavého módu páči viac, než tmavý mód, ktorý som spráskal ja. To chápem. Embarassed

V tejto súvislosti mi následne napadá, že celé to moje riešenie nie je vôbec dokonalé. Mnohé veci v kóde sú, mám pocit, robené, ako keď sa na ľavej strane hlavy poškriabate cez hlavu pravou rukou. Very Happy Ale to som si už na sebe všimol, že mnohé veci robím spočiatku "všelijako", a až časom v priebehu nadobúdania skúseností a vedomostí zisťujem, že mnohé veci sa dajú spraviť oveľa jednoduchšie a prehľadnejšie. Smile Niektoré elementy nie sú taktiež úplne dobré - pričom hádam prípadné chyby v zobrazení v priebehu ďalšieho času poopravujem. Ak budete chcieť, môžete mi prípadné chyby v zobrazení, ak na nejaké na tmavom móde natrafíte, povedať a skúsim to dať do poriadku. Smile

Osobne sa mne viac páči svetlý mód, musím sa Vám priznať. Smile A na ňom tu aj budem naďalej chodiť. Ale mal som v hľadáčiku už teda dosť dávno tu dať možnosť užívateľom prepnúť si aj na tmavý mód, ak by chceli. Niektorí tu surfujú aj v noci a možno to pri zhasnutom svetle v miestnosti využijú. Smile

Ešte dodám, že je to zatiaľ iba na desktopovom zobrazení... tmavý mód na mobilovom zobrazení mám ešte "v poradovníku". Embarassed

Ďakujem Vám, priatelia. Ďakujem
Prajem Vám všetko dobré. community together

S úctou
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Novinky na fóre Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

rasto, relouth and Juraj like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Novinky na fóre Empty Re: Novinky na fóre

Odoslať  Matej Št 1 september 2022 - 17:59

Ahojte, priatelia. Vitaj

Hoci som nasadenie "smútiaceho" tlačidla plánoval už na august, vyšlo jeho spustenie až teraz 1. septembra. Aj to zatiaľ iba na desktopovej verzii. Kódikoval som po večeroch od pondelka a výsledok, zdá sa, funguje. Uvidím(e), či sa ešte predsa len nájdu nejaké muchy, s ktorými kód neráta, alebo v ktorých je chybný. Vychádzal som z rovnakého konceptu ako pri "objímacom" tlačidle a mnoho z jeho kódu som si vlastne po sebe prebral aj do "smútiaceho". Resp. sú do značnej miery zlúčené, množstvo vnútornej logiky zdieľajú a využívajú ju spoločne. Yes

Novinky na fóre Sadsmi17

Tlačidlo je v základe bez čísla, bez počtu kliknúcich užívateľov. Je preto menšie, užšie. Až keď naň klikne aspoň 1 užívateľ, tak sa objaví jednotka ako počet ľudkov, ktorí naň klikli. Zároveň sa tak, ako som už voľakde avizoval, nevypíše nejaká hláška, že kto všetko na tlačidlo klikol, ale spravil som to tak, aby sa vypísali iba čisto nicky kliknúcich ľudkov v bublinke. Táto bublinka sa ukáže pri poukázaní myšou ponad tlačidlo:

Novinky na fóre Sorry_10

Novinky na fóre Sorry_11

Notifikácie sú tradične na 2 miestach. Sú zlúčené s "objímajúcimi". To znamená, že sa objavia vždy v zozname srdiečka hore na čiernej lište, spoločne zoradené od najnovšej po najstaršiu spolu s "objímajúcimi":

Novinky na fóre Notifs10

Tak ako doteraz pri poukázaní na srdiečko, tak aj teraz pri poukázaní na smútiaci smajlík vyskočí bublinka s časovým údajom, kedy bolo tlačidlo zakliknuté:

Novinky na fóre Notifs11

Ak chceme vidieť viac ako tých obmedzených 10 notifikácií, tak opäť platí to, čo doteraz, že sa možno prekliknúť na podstránku všetkých notifikácií kliknutím na "Pozrieť všetky notifikácie". To je to druhé miesto, kde sú notifikácie. A tam na podstránke sú opäť "objímacie" zlúčené rovnakou logikou so "smútiacimi":

Novinky na fóre Notifd10

Naďalej, ako pri srdiečkach, je to koncipované tak, že je možné svoje zakliknutie tlačidla odvolať opätovným kliknutím. Tiež je zachovaná ako pri srdiečkach "živosť" notifikácií... sú nasadené "živé" počúvače udalostí, ktoré v skratke zabezpečujú to, že sa nám zobrazí notifikácia o zakliknutí tlačidla (takmer) okamžite - bez nutnosti obnovovať stránku.

Čo sa týka účelu tlačidla, vidím jeho využitie pri takých príspevkoch, kedy chceme vyjadriť nejakú ľútosť - v zmysle "Je mi to ľúto", "Mrzí ma, čo sa stalo". Zatiaľ čo "objatie" cieli skôr priamo na autora príspevku v snahe mu vyjadriť spolupatričnosť, súcit, podporu, "ľútosť" sa vie využiť možno hlavne vtedy, keď sa hovorí v príspevku o niečom smutnom, čo sa možno osobne netýka autora. Napr. nejaká téma, udalosť, problém, ktorý nemusí byť osobnou a citovou záležitosťou autora, ktorý ju spomína. A keď teda nie je relevantné posielať "objatie". Na druhej strane týmto nie je účel tlačidla vymedzený či obmedzený... dá sa použiť teoreticky asi aj súbežne s objatím - viem si predstaviť totiž aj také obsahy príspevkov, kde to súbežné použitie môže mať zmysel.

V najbližšom čase ešte nakódikujem aj verziu na mobilové zobrazenie fóra a bude tento rest z augusta hotový. jumping

Ďakujem za prečítanie, kamaráti, a prajem Vám všetko dobré, držte sa! community together

S úctou
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Novinky na fóre Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Juraj, vrana and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Novinky na fóre Empty Re: Novinky na fóre

Odoslať  Matej Ne 4 september 2022 - 9:35

Ahojte, priatelia. Vitaj

Kódikoval som takmer celú sobotu a výsledkom je, že sa podarilo nasadiť "smútiace" tlačidlo aj na mobilové zobrazenie fóra.

V základe je opäť aj tu bez čísla:

Novinky na fóre Button12

Až keď naň niekto klikne, objaví sa počet kliknúcich. Spolu s tým je vedľa čísla maličká zelená "strieška", ktorá má naznačiť, že je možné dané mini-políčko rozbaliť, a zároveň jej účelom je rozšíriť plochu daného mini-políčka:

Novinky na fóre Button13

A to preto, aby náš prst mohol ľahko na mobile kliknúť práve naň, a nepomýlil si ho so zvyškom tlačidla. Totiž zvyšok tlačidla (predovšetkým samotný obrázok smajlíka) má v sebe funkciu zakliknutia tlačidla - čiže prstom naň "vyjadríte ľútosť" a pripíše sa Váš nick do bublinky s nickami kliknúcich. Ak však kliknete na tú plochu, kde je počet kliknúcich spolu s tou zelenou strieškou, tak tlačidlo nezakliknete ("neodošlete ľútosť"), ale vyskočí Vám okienko s vypísanými nickami tých, ktorí na tlačidlo už boli klikli:

Novinky na fóre Window10

Okienko sa, samozrejme, ruší bielym krížikom v jeho pravom hornom rohu. Zároveň má okienko predvolenú maximálnu výšku, pričom ak by nás kliknúcich bolo na danom príspevku viacej, tak sa môžeme medzi nickami posúvať pomocou posuvníka (čo na mobile obvykle rolujeme proste pohybom prsta hore-dolu):

Novinky na fóre Window11

Notifikácie sú opäť aj na mobile pod ikonkou srdiečka, a teda zlúčené a zoradené spoločne s "objímajúcimi" notifikáciami:

Novinky na fóre Notifs12

Tam sa to líši asi iba textom a obrázkom, kde namiesto bieleho srdiečka na šedom kruhu je biely smutný smajlík na šedom kruhu. Tento šedý kruh sa dá taktiež naďalej označiť, zafajknúť, a tým vieme danú notifikáciu jednotlivo odstrániť, ak chceme:

Novinky na fóre Notifm10

Snáď sa nevyskytnú nejaké muchy, a ak áno, tak sa pokúsim opraviť. Ak Vám náhodou na mobile tlačidlo nereaguje, či nezobrazuje počet a okienko kliknúcich, je potrebné si vymazať vyrovnávaciu pamäť z Vášho mobilového prehliadača.

Tak na záver, hoci sa teším a som vďačný, že vec funguje a "je odovzdaná do používania", aj tak nám všetkým prajem v skutočnosti, aby sme mali čo najmenej dôvodov toto tlačidlo klikať. Teda aby sme mali dôvod čo najčastejšie referovať o niečom skôr kladnom, než smutnom. A teda aby sme sa mali čo najčastejšie dobre. Dojatie

S úctou
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Novinky na fóre Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Juraj, vrana, Mous and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Novinky na fóre Empty Re: Novinky na fóre

Odoslať  EnaXnaY Št 6 október 2022 - 14:06

Fórum začalo dosť výrazne sekať na tablete, neviem asi odkedy si zmenil font Wink

_________________
programátor, filozof a spisovateľ Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Novinky na fóre Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1107
Reputácia Reputácia : 165
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Novinky na fóre Empty Re: Novinky na fóre

Odoslať  Matej So 8 október 2022 - 17:42

Ahoj @EnaXnaY.

Žiaľ, snažil som sa, ale nepodarilo sa mi zistiť, prečo sa Ti to deje. Osobne som ten problém nezaregistroval. Na všetkých zariadeniach mi fórum ide bez sekania, iba sa prípadne líši čas načítania podstránok v závislosti od všelijakých faktorov. Ale ak mám už vykreslenú jednu a tú istú podstránku, pohybovanie hore-dolu po nej mi ide bez sekania. Alebo si mal na mysli pomalé načítavanie a vykresľovanie podstránok, keď sa pohybuješ medzi rôznymi témami?

V období, keď som menil hlavný font fóra, som sem implementoval ten tmavý/nočný režim. Prípadne by som mohol teda skúsiť sa pozrieť práve naň, či by som ho mohol viac optimalizovať, keďže sa načítava a realizuje ešte pred vykreslením celej stránky a má teda určitý vplyv na rýchlosť. Avšak spomínaš sekanie, to mi skôr pripomína trhavé pohybovanie sa po už vykreslenej podstránke. Takže si nie som istý, čo skúmať.

Ak by to bolo vo fonte, tak by som prípadne, isteže, vrátil späť pôvodný. V tejto súvislosti by som sa chcel opýtať ale najprv nasledujúce otázky:

Pre EnaXnaYa:
  • Máš teda na mysli trhavé pohyby po už vykreslenej podstránke, alebo pomalé načítavanie a vykresľovanie, keď sa preklikávaš medzi podstránkami?
  • Na tom tablete ide o zobrazenie klasické desktopové, alebo mobilové?

Pre všetkých:
  • Zaznamenali ste na niektorom z Vašich zariadení sekanie fóra? Ak áno, na akom a pri akej verzii zobrazenia - desktopovej alebo mobilovej?

Ďakujem vopred. Držte sa. Smile

matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Novinky na fóre Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Novinky na fóre Empty Re: Novinky na fóre

Odoslať  EnaXnaY So 8 október 2022 - 17:48

Ide o scrolovanie na stránke zoznam používateľov, trochu na hlavnej stránke, ale je to cítiť ako to seká Wink

Vyzerá ako na pc, takže asi bude desktopová Wink

Na pc v chrome mi to neseká Wink

_________________
programátor, filozof a spisovateľ Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Novinky na fóre Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1107
Reputácia Reputácia : 165
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Novinky na fóre Empty Re: Novinky na fóre

Odoslať  EnaXnaY So 8 október 2022 - 18:05

Skúsim ešte iný browser Wink

Seká to aj v chrome na tablete Wink

_________________
programátor, filozof a spisovateľ Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Novinky na fóre Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1107
Reputácia Reputácia : 165
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Novinky na fóre Empty Re: Novinky na fóre

Odoslať  relouth Ne 9 október 2022 - 17:24

Mal som tú príspevok a je zmazany. Už sa to stalo veľakrát. Tak sa tu majte.
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 196
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Novinky na fóre Empty Re: Novinky na fóre

Odoslať  kimi2028 Ne 9 október 2022 - 17:33

Pochybujem. Náš admin nezvykne nič mazať. Si si istý, že určite si ho poslal? Very Happy Tvoj príspevok som nevidel a to som tu relatívne často... Aj mne sa párkrát stalo, že písal som a neodoslal som to. Preklínal som chudáka Mateja, čo za nič nemôže haha... Very Happy Vždy som si spomenul, že som neodoslal to...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Novinky na fóre Empty Re: Novinky na fóre

Odoslať  Matej Ne 9 október 2022 - 21:30

relouth napísal:Mal som tú príspevok a je zmazany. Už sa to stalo veľakrát.

Môžem odprisahať na všetko, čo mi je sväté, že som Ti nikdy nevymazal žiadny príspevok. Mrzí ma, ak to takto máš, ale pravdepodobne to bude naozaj tak, ako naznačuje Kimi, že sa Ti to muselo nejako neodoslať, alebo si prípadne možno dajak klikol "Späť" v prehliadači, možno na mobile, čím si odvolal odoslanie. Obzvlášť na mobile veľa ľudí na androide kliká na šípku späť, keď odchádza, a ak daná stránka nie je proti tomu ošetrená, tak skutočne vie odvolať predošlý krok. Niečo na tento spôsob sa možno udialo aj Tebe, hoci nemusí ísť práve o toto. Mne sa tiež už stalo, resp. stávalo sa mi zlyhanie odoslania pred rokmi a naučil som sa vždy pred odoslaním si svoj text skopírovať, aby potom, keď by zlyhalo odoslanie, som ho mohol už len vložiť a bezprácne pokus zopakovať. To som vždy aj forumákom odporúčal, aby robili.

V administrácii mám aj zoznam akýchkoľvek moderátorských zásahov a úprav a vidím, že ani Tuto, ktorý má moderátorské oprávnenia, Ti nemazal príspevok.

Naozaj môžem odprisahať, že som Ti ani ja príspevok žiaden nemazal.

matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Novinky na fóre Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

vrana likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Novinky na fóre Empty Re: Novinky na fóre

Odoslať  Matej Ne 30 október 2022 - 10:13

Ahojte.

Dnes pri spätnom pozeraní príspevkov som zistil, že nefungovalo "objímacie" (a ani "ľútostivé") tlačidlo pri Katuškinom príspevku v téme "Ako sa dnes máš". Chcel som jej poslať objatie a nič. Zistil som bug v kóde, ktorý vzniká, keď je súčasťou tela príspevku "attachment". Dala tam na stiahnutie obrázok svojej výšivky (inak vskutku nádhernej  Super! ), a to trochu poposúvalo určité elementy tak, že som s tým nepočítal.

No a v skratke som chcel len podať informáciu, že som ten bug práve odstránil a tlačidlá v jej príspevku už fungujú. Aj v budúcnu, ak si pridáte hocikoľko attachmentov do svojho príspevku, tak "objímacie" a "ľútostivé" tlačidlá zostanú fungovať. Smile

Trochu sa aj hanbím, že môj kód nie je dokonalý (hoci taký asi nemôže ani nikdy byť). Stále sa cítim, že som "v brandži" iba "učeň"... som na úrovni druháka/tretiaka na informatike, a je to v mojich riešeniach strašne cítiť. Ale nechcem sa vzdať, učia ma ako každého nielen "učebnice", ale aj skúsenosti, takže verím, že to bude v ďalšej budúcnosti čoraz lepšie, lebo tých skúseností pribúda stále viac a viac každým dňom. A čiastkovo aj vďaka Vám a fóru. Ďakujem Vám za to, ako aj za Vašu zhovievavosť. Smile

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Novinky na fóre Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

regina and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Novinky na fóre Empty Re: Novinky na fóre

Odoslať  Matej So 28 október 2023 - 11:58

Ahojte Pretty good

Už veľakrát viacerým fórumákom zlyhalo odosielanie príspevku, napr. z dôvodu prekliknutia sa niekde na mobile (trebárs dozadu, alebo klikom na nejakú ikonu, stiahnutie okna a podobne), alebo aj na desktope, čo spôsobilo stratu rozpísaného (neraz dlhého) textu. A tak som tu teď doobeda implementoval cez javascript upozorňovacie okno, ktoré Vám prehliadač vyhodí na obrazovku, ak budete náhle opúšťať fórum v čase, keď máte rozpísaný príspevok. To prekliknutie z fóra na inú podstránku alebo podobne, to sa chápe ako udalosť opúšťania aktuálnej webstránky, no a v prípade že akurát píšete príspevok v textovom poli a nemáte ho odoslaný, tak Vás spomínaná príslušná hláška zastaví. Vyzerá nejak takto:

Novinky na fóre Unsave10

Jej vizuál závisí od Vášho prehliadača a vlastne aj jeho text. Rátať však môžete s tlačidlami typu "odísť" alebo "zrušiť", pričom ak dáte "zrušiť", tak Vaše prekliknutie či vypnutie okna sa zastaví a Vy môžete v pokoji dopísať svoj príspevok bez straty. Smile

Táto funkcia tu mala byť už dávno... uvedomujem si to. Ale až postupne prichádzam na takéto vychytávky, resp. viem dávno o ich používaní inde na weboch, ale až nedávno sa zasväcujem do ich implementácie.

Napísal som ráno aj kód, ktorý vie naše príspevky zálohovať pred zlyhaním odoslania do databázy, celkom mi to fungovalo. Čiže začal som to najprv riešiť akosi robustne, no ako išlo dnešné doobedie, tak som si uvedomil, že možno bude stačiť aj iba vyššie spomínané okienko, ktoré nás zastaví, ak by sme náhle pri písaní príspevku niekam nešťastne klikli. Embarassed Takže zatiaľ som od zálohovania do databázy upustil.

Ďakujem za trpezlivosť a prajem Vám všetko dobré, priatelia. Vitaj

S pozdravom
matej
Huge smiley

PS: Uvedenú funkcionalitu som zaviedol aj pre desktopové zobrazenie fóra, aj pre mobilové. Dojatie 2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Novinky na fóre Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

regina and Dušan Fajnor like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore