Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Duša moja

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Duša moja Empty Duša moja

Odoslať  vrana St 25 august 2021 - 23:26

Ahoj

Kým je vaša duša?
Uvedomujete si ju vôbec?
Tá moja, mi vychádza, že je liečiteľ, pracovník o starostlivosť a zdravie, má súcit.
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Duša moja Empty Re: Duša moja

Odoslať  Iacobus Št 26 august 2021 - 15:47

@Dusan.

Rozmýšľam nad tým dlhšiu dobu. Neviem povedať, či duša je oddelená od tela. Vedecke dôkazy sú nedostatočne. 

Ak mam povedať svoj názor, nezastavam názor, že duša existuje. Lebo duša je nejaká mystická, spiritualita a takéto veci nemám až tak v obľube. Mam rad jasne, racionalne vysvetlenie. Čiže len mozgová aktivita bez akejsi oddelenej duše. 

Kto som ja? Vlastne nikto. Ako chemici radi hovoria, uhlík si a na uhlík sa obratis. Z toho biblického prach si a na prach sa obratis. A to si myslím, že je pravda.

Pozdravujem. J.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Duša moja Empty Re: Duša moja

Odoslať  vrana Št 26 august 2021 - 16:48

Ahoj @Iacobus

(Ne)rád by Som dušu moju rozoberal, nakoľko Som sa jej venoval v časoch minulých, v bývalej minulej prítomnosti. Zistil Som jednu vec, ak sa ňou zaoberáš, v mojom prípade hlasmi a slovami, tak sa patológia zintenzívni i kvantitatívne.

V tej dobe, keď Som sa nimi zaoberal a rozoberal ich do šróbiku, vládli sluchové halucinácie. Od vtedy, teda pred (ne)dávnom, čo Som ich porazil, usmrtil a popravil, tak zanikli.

Preto Som už len toho názoru, že hlasy a slová boli, niesú a ani už nebudú. Jednoducho Som porazil, usmrtil a popravil svoje Bytie, to znamená, že (ne)mám potrebu si seba (u)vedomovať. (Ne)mám potreby meditovať, kontemplovať, maifestovať, či vizualizovať...

Keď sa objaví Bytie, ihneď zanikne a je len (ne)Bytie.

Prívlastky mojej duše Som dal na základe jej farebného aurického spektra. Akého si duchovného pokroku v duchovnom, posmrtnom živote pred/medzi a po životoch, teda jej domove. Jej aura tak naznačuje, že ide o stredne pokročilú dušu IV. stupňa, čo znamená, že duša sa zameriava na liečenie, starostlivosť o zdravie človeka na zemi s ktorým má sucit.

Tu na zemi v mojej pritomnosti je trojej bytosti, v troch prostredí. Treba podotknúť, že duša nestárne a je večne mladým duchom. A porovnávam ju s človekom žijúcim na zemi, teda s fyzickým, materiálnym, pohlavným a koreňovým telom.

Ženský princíp:

Ako tvrdím "ja" ako fyzické, materiálne, pohlavné a koreňové telo (mužský princíp) sa  nachádzam v nirvanickom jemnom krehkom energetickom zepto (ne)tele z pohľadu do vnútra o hĺbke 10^-21 - trilardtina
42. - 49. rok života človeka

Nirvána je tak o osvietení (zaliatie svetlom, povzniesenie sa nad myseľ, byť vznešený a urodzený, vzdelaný a múdry). Nirvána tak reprezentuje pokoj, kľud, ticho, mier, jednotu a spynutie, samotu a samotarstvo, duchovný posmrtný život pred/medzi/po životocch.

Nirvanické... telo je tak splynutie mužského a ženského princípu v jedno (ne)telo, v jedno vedomie, v jednu (ne)myseľ, v jednu čistú myseľ a v harmóniu.
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Iacobus likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore