Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 14

Strana 81 z 83 Previous  1 ... 42 ... 80, 81, 82, 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 Št 27 október 2022 - 14:02

Ahojte kamaráti, mám sa veľmi dobre dnes. Program nedodržiavam síce, ale venujem sa koníčkom svojím. Tieto dní sú hlavne o šachoch, ale mohol by som robiť aj niečo iné. Len by som mohol ich viacej hrať aj na internete. V súčasnosti nedarí sa mi vlastná hra.

Tiež sa teším na zvýšenie dôchodku. Pôjde tam o veľmi veľa peňazí. Nikdy by som nepovedal, že budem mať taký dôchodok, aký mám dnes. Vraj vysoké dôchodky nie sú na Slovensku. laughing Tak neviem no, niekto má aj toľko, že je s tým spokojný.

Staroba je ďaleko, aby som sa tým trápil. Veď to je pomaly 30 rokov, ale verím tomu, že ani tam sa nestratím. Mám vás rád a opatrujte sa ľudkovia ako Tuto, Matej, Duško, Vladimir, Julka, Mischell, Catherin4, Katuska ako aj iný, na ktorých som zabudol. Cmuk vám letí. Teraz už vážne čau, čau.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

regina, dzuli08, Katuska, Mous and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  regina Št 27 október 2022 - 16:20

Čo napísať?
Mala som tu dva a pol dňa dcéru s rodinou. Užili sme si vnúčat, viac som varila, bolo viac riadu na umývanie. Dobre som to však zvládla. Zajtra alebo pozajtra príde domov syn. Dcera by zostala aj dlhšie, vydržali by tu aj víkend aj cez sviatky, no na mňa by to bolo moc. Aj psychiatrička mi vravela, aby som si stanovovala hranice, lebo môžem vyhorieť. Nezvladam toľko, čo zdravé babky. Mrzí ma to, ale musím myslieť aj na seba.
A čo staroba? Tiež to vidím na nejaký domov dôchodcov v tom lepšom pripade (v horšom nejaký ústav). Hoci dcéra teraz stavia dom hneď vedľa nás, nerobím si ilúzie, ze by som po pripadnej manželovej smrti zvládala bývať v dome vedla nich sama. Bývať s dcérou alebo synom by som nechcela, to by nerobilo dobrotu. Ešte je tu tá možnosť, že ako väčšina užívateľov psychiatrickych liekov sa vysokého veku nedožijem a teda zomriem skôr než manžel a že ma teda on doopatruje.
Škoda však nad tým vopred rozmýšľať, treba žiť tu a teraz a preto sa teším radšej z prítomnosti - ta je momentálne celkom fajn. Deti, či už tie moje staršie alebo vnúčatá mi robia radosť, s mužom si celkom rozumiem ( aj keď tie jeho politické úvahy púšťam radsej jedným uchom dnu, druhým von) a aj ten moj zdravotný stav je prijateľný - mám byť za čo vďačná.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 653
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, kimi2028, Juraj, vrana and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  dzuli08 Št 27 október 2022 - 18:52

Ahojte,
tak konečne som sa dočkala a zajtra aj pondelok mám dovolenku. Zajtra mám aj kontrolu u Dr. a potom smer severne SVK. Ako som spomínala ideme na taký predĺžený víkend aj s mamčou, trocha zrelaxovať a užiť si ešte farby jesene v prírode. Teším sa, že si zajtra dlhšie pospím, schválne som si dala kontrolu až na 9,00. Čítam vás každý deň, aj keď neprispievam. Niekedy nestíham ani všetko čítať, ale je super že fórum "žije". Naozaj som aj ja veľmi vďačná, že sem môžem niekedy prispieť a podeliť sa s vami o svoje myšlienky, strasti a tak. Potom zas niekedy sa ozvem, možno pridám aj nejaké foto zábery jesene.Smile Mám vás rada, držte sa community together

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 544
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, regina, kimi2028, Katuska, Juraj, Mous and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 Št 27 október 2022 - 19:34

Ahoj Julka, prajem ti z celého heart, aby si to užila. Nabila správne tie svoje baterky predsa.Viem si ťa živo predstaviť ako brázdiš svahy. Peknú dovolenku prajem pani učiteľka s veľkým P. giving a hug welcome or bye
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Sweetheart and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Saladin Št 27 október 2022 - 23:54

Ahojte. Minule som spomínal, že si musím vymeniť OP. Nedalo mi to, oslovil som Richarda Sulíka a napísal som mu email. Neviem, či si ho aj prečítal a či som inicioval zmenu, ale cez víkend som sa dozvedel, že zákon bol novelizovaný a ja nebudem musieť platiť za niečo, čo som nezapríčinil ja. Veľmi ma to teší..

Postupne sa snažím zbavovať niektorých návykov, ktoré mi IMHO neprinášajú úžitok. Jedná sa o chodenie na facebook, na ktorom nie je nič zaujímavé. Buď očkovaní nadávajú na nás neočkovaných alebo neočkovaní nadávajú na očkovanie. A potom ešte konflikt na Ukrajine. Nič pre mňa..

Takže som tomu dal zbohom a dúfam, že odolám pokušeniu. Držte sa..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 580
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, kimi2028 and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 81 Empty Ahoj

Odoslať  Mous Pi 28 október 2022 - 10:20

Ahoj,
celkom sa mám dobre. Bol som u doktorky a už mám liečbu na aripiprazol zmenenú. Keby sa podarí schudnúť, bolo by to skvelé. Trochu ma trápia tie vaše kecy o suicídiu, treba čosi so sebou robiť a nie sa zaoberať takým nezmyslom To the wall . Otázka by znela:"Čo vám hrabe?" Každý si to miesto v živote musí nájsť, no buďte radi ako je a nezaoberajte sa somarinami. A čo písala Regina, že je pri psych.liekoch kratší život- dúfam, že nie. Pridružené choroby síce sú no treba sa nastaviť a veriť v dlhovekosť farao. Idem čosi písať,čítať, kúpil som router, lebo išiel zle net. Zdá sa drží už dobre. Juraj by si mal myslím písať knihu. Rád by som si ju prečítal. Potom dám echo, ako je to s tou vôľou vydavateľov. Inak som rád, že okolie zdá sa prijalo tú moju chorobu a je chápavé. Zdá sa, dúfam, budeme tu doma bez konfliktov.
Nech sa darí
V.
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 877
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

kimi2028, Saladin and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Catherin4 Pi 28 október 2022 - 10:58

Tak cesky psychiater Jarolimek tvrdi, ze schizofrenici sa dozivaju v priemere 48 rokov. Ale to je hlavne preto, ze kazdy desiaty spacha samovrazdu. Druhy dovod je, ze niektore tazke pripady nechodia k lekarom na preventivky ani ked maju nejaky problem, proste to nezvladnu. A potom umieraju na kardiovaskularne choroby. Samotne lieky su v tom nevinne.
Inak ja dalej priberam co je tragedia, snazim sa stravovat vcelku zdravo. Neviem z ktoreho lieku, beriem aripiprazol a okrem toho antidepresiva Venloflaxin a Trazodon. Musim sa porozpravat s lekarom nech s tym nieco urobi, takto to ist nemoze.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 478
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Juraj likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Saladin Pi 28 október 2022 - 11:01

Mous napísal:Trochu ma trápia tie vaše kecy o suicídiu, treba čosi so sebou robiť a nie sa zaoberať takým nezmyslom To the wall . Otázka by znela:"Čo vám hrabe?"
Zdá sa, že ťa to rozrušilo.. Počas temnoty som bol suicidálny cca 2-3x do roka. Nikdy som tieto pocity vedome neživil v hlave, pretože viem, že čomu venujem pozornosť, to rastie. Lenže psychologický diskomfort a bolesť sa naakumulovala a ja som sa modlil, aby "sa to zlomilo" (pud sebazáchovy). Vtedy sa mi rozpadala osobnosť, strácal som ilúzie - čo je veľmi bolestivý proces.

Vždy mi pomohli jednoduché myšlienkové triky:
1) Toto telo mi nepatrí, som len v podnájme a teda mám v zmluve s Creatorom uvedené, že sa k nemu musím správať slušne. Ak spácham samovraždu, tak mojim osudom v ďalšom živote bude polovica všetkého dobrého a dvojnásobok všetkého zlého. Vždy ma napadlo, že nech to rieši moje budúce ja. A trik spočíval, že som si v duchu odpovedal, že "presne to isté tvrdilo aj moje minulé ja a tu teraz sedím a nariekam, že ukrutne trpím" Smile

2) Pomohlo mi, keď som sa z toho vyspal - ráno bolesť zmizla a mohol som fungovať ďalej..

3) Ďalším trikom, inšpirovaným z jedného filmu, bola otázka "na čo sa snažím, keď to chcem ukončiť". Prečo sa venujem hobby, prečo si kupujem potraviny do zásoby, prečo sa správam zodpovedne - veď človek, ktorý sa naozaj rozhodol, že to ukončí, by bol nezodpovedný, vykašlal by sa na všetko - pretože si je istý, že to ukončí. Nie je to náhodou dôkaz, že v skutočnosti to nechcem ukončiť? Len trpím, bolesť je tak neznesiteľná, že by som ju radšej "vypol"?

Držím (nám) palce..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 580
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Mous Pi 28 október 2022 - 11:27

Lieky vedú k obezite a to je ďalšia choroba- môže viesť napr.k ateroskleróze,kardiomegálií a podobne.Catherin- u Teba je prirastok vahy z aripiprazolu,z antidepresiv nebýva. Spáchať samovraždu je blbosť, aj myslieť na to. Či to s tými pudmi nie je len alibizmus.veď keď človek užíva pravidelne naše lieky, nemalo by sa mu pohoršiť. Čo tak zamyslieť sa nad tým - "nebola by ma škoda?"

Na druhej strane poruchy pudov môžu byť a to môže byť problém. Asi je najlepšie snažiť sa odstrániť a nájsť príčinu,prečo otravujú také myšlienky. Možno robím niečo tak,že nepriamo nakrivo ten pud sebazáchovy nepodporujem. Napr. Vyberám si len horory,kde každý umiera. Potom aj ja chcem umrieť....

Už ale zbytočne veľa píšem. Držím vám len prsty,aby ste na to nemuseli myslieť a nemysleli


Naposledy upravil Mous dňa Pi 28 október 2022 - 11:49, celkom upravené 3 krát.
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 877
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Saladin Pi 28 október 2022 - 11:34

Vtedy som nebral žiadne lieky.. Až neskôr. Btw. antipsychotika mi "ukradli" paranoju - po pár týždňoch mi nikto nechcel ublížiť, ani ma nikto nesledoval na ulici. Len tie neg. symptómy, džízs, nevedel som sedieť na zadku a sústediť sa na jednu činnosť. Ale na antidepresíva nedám dopustiť - som rád, že ich zobem.. Len na to trittico som si nejako navykol - občas bez neho neviem zaspať..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 580
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Mous and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Catherin4 Pi 28 október 2022 - 11:55

Suizidne myslienky mam niekedy aj ja, ale momentalne nie. U mna je to, ze mam socialnu fobiu, nemam moc priatelov, nemam ani chlapa, ani rodinu. Sa citim uplne zbytocna a nepotrebna. Ale ten venlaflaxin mi pomaha, aj proti depresii aj na socialne uzkosti. Som rada ze ho beriem, bez neho by som bola uz mrtva.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 478
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Mous likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 81 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 Pi 28 október 2022 - 16:59

Ahojte, mám sa veľmi dobre. Som rád, že zle myšlienky sú za mnou a smerujem tam, kde by som sa mal pohybovať. Venujem sa hlavne šachu. Dnes som pozeral videá 5 hodín, chodil som na prechádzky. Chystám sa teraz akurát večer do mesta pozerať hokej s kamarátmi na zimnom štadióne. Dúfam, že náš obľúbený klub zvíťazí... To je všetko kamaráti. Majte sa pekne, je super, že sa ozývate...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 81 z 83 Previous  1 ... 42 ... 80, 81, 82, 83  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore