Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Batch a príkazový riadok

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Batch a príkazový riadok Empty Batch a príkazový riadok

Odoslať  Dušan So 14 november 2020 - 19:38

Ahoj

Riešim takú dilemu. Som na kurze itnetwork.cz, žial nikdo mi od obeda neodpovedá na otázku. Bez nej nemá zmysle pokračovať v kurze dalej.

Ide totiž o to, že neviem uložiť príkazový riadok a spusti ho v notepade++ (textový dokument)?. Ak som to správne pochopil, veškerá činnosť v editore sa má synchronizovat so súborom notepade++? Je to tak.

Tak teda sa pýtam, ako na to

Tu pošlem obrázok, ktorí hovorií o uloženií a znovu spustení.

Batch a príkazový riadok Screen21
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Batch a príkazový riadok Empty Re: Batch a príkazový riadok

Odoslať  Matej So 14 november 2020 - 20:05

Ahoj @Dušan. Smile

Iba daný kódik "echo Hello World!" napíšeš v klasickom textovom editore, trebárs "Poznámkový blok", notepad alebo podobne. Prípadne ho napíšeš v tom Notepade++, ktorý doporučuje autor tamtej lekcie. Uložíš daný súbor tak, že ho neuložíš pomenovaný s príponou .txt, aká sa Ti ponúka automaticky, ale s príponou .bat

A následne tento súborík s príponou .bat len tak otvoríš dvojklikom. Programček sa spustí vzápätí v príkazovom riadku a vypíše hlášku "Hello World!". Smile

Držím palce.
Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Batch a príkazový riadok Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Dušan likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Batch a príkazový riadok Empty Re: Batch a príkazový riadok

Odoslať  Dušan So 14 november 2020 - 21:40

Dakujem @Matej za radu.

Neviem, možno pre niektorých sa moja požiadavka na "programček" stala úsmevnou, no pre mna to bola šesť-hodinová drina bádania a nadávania.
Školu Som vyšiel niekedy v 98-roku a tam Som akože absolvoval jeden ročník výpočtovej techniky a to bolo všetko.

Čo sa týka jazykových programov tak Batch je môj prvý. Nie (ne)Smejte sa, je to pravda. Za to Som v iných veciach IT zručný. Ale len okrajovo, samoučne. Ale napravým to. Mám tu stránku, ktorá bohato stačí na základy a pokročilejšie veci.

Ďakujem za prečítanie a (ne)Pomoc.
Dušan
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Batch a príkazový riadok Empty Re: Batch a príkazový riadok

Odoslať  Matej Ne 15 november 2020 - 8:57

Ahoj @Dušan. giving a hug

Viem si rozpomenúť veru aj ja pri svojom učení IT na hneď viacero takých viachodinových bádaní, ako si to nazval. Bádaní, kedy mi unikal nejaký detail a nie a nie, aby daná vec fungovala. Skúsení profíci ako @xkrchnav alebo @EnaXnaY by to spravili za minútku a ja som len celé hodiny čumel, kde dofrasa robím chybu. laughing very sad3

Asi to tak býva u nás začiatočníkov a je to pravdepodobne súčasť "cesty". Uf

Celkovo mám dojem, že začiatky sú ťažké, tie haldy učebných látok sa zdajú byť nesmierne zložité. Ale tiež postupne nadobúdam dojem, že keď sa človek naučí základné princípy, základné riadiace štruktúry, polia a proste taký ten základný prehľad, tak potom už je schopný vyskladať pomaly všetko. A potom už aj zahĺbať sa do iného jazyka nie je vecou, kedy by sme začínali na zelenej lúke, teda od nuly, lež úplne perfektne sa využijú všetky znalosti aj z minulého jazyka, ktorý sme sa učili. Trebárs veci v PHP a v céčku... v podstate základná logika sa mi zdá podobná... teď skúmam trošku Visual Basic v Exceli a je to tak trochu o tom istom. Iste, syntax je viac alebo menej odlišná a tiež majú rôzne jazyky rôzne špecifiká, na ktoré treba pamätať a tiež sa využívajú na odlišné programovacie paradigmy (štruktúrovaný prístup, objektovo orientovaný prístup a ďalšie). Ale to už sú všetko len také... ehm, no taká doplňujúca nadstavba informácií. Dôležitých, ale predsa len doplňujúcich. Tá základná logika, pomocou ktorej sa implementujú naše algoritmy, sa mi zdá strašne podobná. Možno profíci ako Enax a Jožin by ma vedeli v tejto mienke opraviť, ale takto sa mi to zatiaľ mne ako začiatočníkovi skutočne zdá  Yes (Naďalej sa vnímam, isteže, za začiatočníka.) Čierne na bielom  

Takže, @Dušan, držím Ti moc palčeky. Po prekonaní prvotnej zložitosti sa to dokáže krásne rozbehnúť, a potom to už je dosť sranda. Very Happy Osobne sa mi to vidí ako úžasné veci, že čo všetko sa s tým dá robiť a vyskladať. jumping

matej
Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Batch a príkazový riadok Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Dušan likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Batch a príkazový riadok Empty Re: Batch a príkazový riadok

Odoslať  Dušan Ut 17 november 2020 - 0:32

Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Batch a príkazový riadok Empty Batch a príkazový riadok - základy

Odoslať  Dušan Pi 20 november 2020 - 16:00

Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore