Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Covid-19

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Covid-19 Empty Covid-19

Odoslať  Felix2000 St 11 november 2020 - 11:11

Ahojte priatelia,


Ako znasate uz skoro rok trvajucu pandemiu Kovid -19?
Mna uz to pomaly prestava bavit, stale len sedim doma a maximalne chodim von so smetim.
Kedy konecne to skonci?
Stale dookola vsade len ta pandemia, zapnem TV, radio furt to iste.
Nemyslite si ze je to fakt umelo vyvolana choroba, aby sme boli ovecky a sedeli spokojne doma?

Rad si precitam vase nazory.

Felix s KE

_________________
S pozdravom /With regards

Felix2000
Felix2000
Felix2000
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 49
Reputácia Reputácia : 5
Dátum registrácie : 20.09.2017
Bydlisko Bydlisko : Kosice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F22, F22.5 , socialna agarofobia, bipolarna porucha, schizofrenia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kvetiapin, Triticoo, Haloperidol ( podla potreby), neurol, Zyprexa, Risperdal

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Covid-19 Empty Re: Covid-19

Odoslať  Dušan St 11 november 2020 - 11:48

Ahoj @Felix2000

Nuž ono je to tak, je doba krízi a kto vie dokedy. TV a radio (ne)Pozerám, (ne)Počúvam, takže prehlad mám akurát len z doposluchu a vždy pri vyhlásení núdzového stavu. Koronou sa nezaoberám. Beriem to tak, ako keď "vtáča vypadne z hniezda a je na pospas osudu. Do prírody teda nezasahujem".

Sme súčasťou prírody, betonovej džungli a veškeré problémy ľudstva do nej patria. Je jedno, či ich vieme alebo (ne)Vieme vyriešiť. Dôležité je, že držíme spolu. A všetky opatrenia proti korone dosiahneme, len keď budeme v jednote, v Nirváne (pokoji, kľude, mieri, jednote).

Neni dôvod robiť nejakú (ne)Konečnú a (ne)Zmyseľnú paniku, nikam to (ne)Povedie. Jedine, čo sa dá robiť je sa tomu podôliť, prispôsobiť tomu svoj život. Brať túto situáciu takú aká je.

Kto vie, rúška nakoniec budeme nosiť celý zbytok života. Pevne verím, že do vtedy sa nájdu také vyhovuvjúce riešenia, že zmiernia ako zdravie človeka, tak aj ekonomiku.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Covid-19 Empty Re: Covid-19

Odoslať  kimi2028 Ne 24 január 2021 - 18:04

Ahoj, osobne mňa už to nebaví vôbec. Mám veľký problém so sociálnou izoláciou. Cítim sa bez kamarátov úplne sám. Tiež chýbajú mi prechádzky. Dá sa povedať, že nič nerobím už ani, lebo nič nemôžem. To je smutnejšie. Uvidíme, že kedy bude koniec, ale podľa mňa to nevymizne a ani vakcína to nespási. Ide o to, aby vymysleli lieky na to. Inak nikdy nebudem chlapíkom, ktorý bude mať denný režim. To už som pochopil a nie je to nič pre mňa. Z tej predstavy je mi smutno. Okrem šachu nerobím nič, lebo nič iné nemôžem, čo je zle...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore