Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Fajčenie tabaku

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Fajčenie tabaku - Stránka 2 Empty Re: Fajčenie tabaku

Odoslať  Matej Ut 21 júl 2015 - 21:00

Síce túto akupresúru nepoznám, ale môže to možno pomôcť. Na báze magnetov tuším funguje aj istá, trochu drahšia metóda, ktorú využívajú špecializované psychiatrické pracoviská zamerané na závislosti. Napr. u nás na poliklinike je psychiater, ktorý veľa rieši v klinickej praxi závislosti a on má nejaký stroj, ktorý magneticky pôsobí na pľúca. Pacient si zákrok hradí z vlastného vačku. Je to pomerne účinná metóda, pričom jediným nedostatkom je, že človek zostáva nervózny v tom zmysle, že nevie, čo s rukami a prstami - a pri tradičných činnostiach, ako je káva, kofola, jazda v aute a tak podobne cíti nutkanie držať cigaretu. Ale chuť na nikotín a dym ten stroj odstraňuje vraj výborne, takže pacient už len musí vytrvať s nervozitou, čo s rukami, keď náhle fajčiť prestane. Už mu to nebude chýbať chemicky, ale skôr akosi zvykovo, mechanicky. Mám kamaráta od mojej bývalej kolegyne, ktorý to absolvoval, a pomohlo mu to, nefajčí vôbec odvtedy. Len vravel, že bol vždy zvyknutý v aute na diaľnici mať vystrčenú ruku a fajčiť, a že bol z toho nesvoj, keď náhle nemal čo mať v ruke. Proste akési prebudovanie životného štýlu, že čo robiť na káve a kofole či pive, to zostalo na ňom. Ale samotná závislosť chemická a látková sa odstránila, absťáky žiadne. Neviem, koľko tá procedúra stojí a žiaľ ani neviem jej presný názov. Niečo s magnetmi na pľúcach a mozgu. Robia to špecializovaní psychiatri...

M.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Fajčenie tabaku - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Fajčenie tabaku - Stránka 2 Empty Re: Fajčenie tabaku

Odoslať  Tuto Pi 21 august 2015 - 5:24

GB rozbieha projekt pomoci fajčiarom, ktorý budú mať možnosť zadarmo dostávať elektronické cigarety. Už aby niečo podobné bolo aj na Slovensku... Som za lacnejšie a zdravšie náhrady cigariet.  bounce

Fajčenie tabaku - Stránka 2 Green-smoke
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Fajčenie tabaku - Stránka 2 Empty Re: Fajčenie tabaku

Odoslať  xkrchnav Pi 21 august 2015 - 19:51

Green smoke = moja kamarátka (alebo ex-kamarátka) z USA tá psychiatrička, predávala presne tie čo si tu dal na fotku = greensmoke. Ona to aj distribuuje a má lepšie ceny hádam aj s tou dopravou z USA by to vyšlo ok. A tieto mala kvôli tomu, že chcela najsilnejší možný nikotín...

A čo hovoríte na tie články, kde vravia, že elektronické sú hádam ešte škodlivejšie než normálne? Iba zas nejaká lobby?
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Fajčenie tabaku - Stránka 2 Empty Re: Fajčenie tabaku

Odoslať  Michal So 22 august 2015 - 13:28

Tuto,neviem,nechce sa mi hladat,ci si to uz niekde pisal,ale neskusal si sulat vlastne cigarety??Ja som uz nuteny do toho ist,lebo som prakticky stratil prijem a "zijem" z 243€\mesacne.Takze treba...
Nie je to zdravsie ani nevyfajcis menej,ale je to lacnejsie.Teda tak hovorili spolupacienti v Zaluzi(vraj az o polovicu!)
Kupil som si plnicku(okolo 6 €),100 ks dutiniek(0,60€ za balenie) a tabak si mozes kupit,miesat,atd ako chces.
Skus!
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Fajčenie tabaku - Stránka 2 Empty Re: Fajčenie tabaku

Odoslať  xkrchnav So 22 august 2015 - 20:48

Potvrdzujem u nás v liecebnach to sulanie bola tradícia... rad som kolegov pri tom pozoroval Smile
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Fajčenie tabaku - Stránka 2 Empty Re: Fajčenie tabaku

Odoslať  Tuto Ne 30 august 2015 - 22:38

Ahoj Shadow,
istý čas som aj šúlal na "kombajne", ešte tu tú plničku na dutinky mám. Bolo to celkom fajn, ale "kombajnové" cigarety ani zďaleka nie sú až tak kvalitné ako kupované. Keď chceš urobiť dobrú cigu, treba dobre nabiť plničku a vtedy sa zároveň často dutinka roztrhne. Keď budeš robiť takéto cigi, tak si na to pomysli. V zásade som celkovo minul asi 5 krabíc dutiniek a niekoľko balíkov tabaku. Šúlané cig. robiť viem, len zase tá kvalita. Oproti kupovaným cigaretám je to slabota. Radšej by som inhaloval z elektronickej cigarety, oproti šúlaným... T.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Fajčenie tabaku - Stránka 2 Empty Re: Fajčenie tabaku

Odoslať  Tuto Po 14 september 2015 - 23:47

Blíži sa čas zaspávania, a ako vždy, zasa ma ťahá na cigaretu. V duchu si nadávam, že ako som sa dostal s tými hnusnými cigaretami až sem. Fajčenie mi berie z toho mála čo mám priveľa. Mám na mysli nielen ekonomickú stránku, ale aj zdravotne - kondične to nie je žiadna sláva. Pokiaľ vyfajčím krabičku je to vlastne aj strata času. Teda 5 min na cigaretu a vecí s tým spojeným je to 95 minút za deň, dajme tomu 100min/deň. Za rok je to 36.500 minút v súvise s fajčením čo je 608 hodín, čo je asi 25 dní za rok.

Pýtam sa sám seba, kde som vlastne stratil toľko času. 25 dní, to som mohol využiť na primeranejšiu aktivitu omnoho prospešnejšiu ako len vyfúkať dym z pľúc. Pripadám si z toho akýsi bezmocný. Fajčenie nie je zlozvyk, ani závislosť, je to slabosť.

Sakra!

Fajčenie tabaku - Stránka 2 Images?q=tbn:ANd9GcTgL-ycfNUVJogH2vovb9VezFYS_47OcEkpLaO-jcPjn0fjCE5E
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Fajčenie tabaku - Stránka 2 Empty Re: Fajčenie tabaku

Odoslať  Michal Ut 15 september 2015 - 6:09

Pravda!A dodavam,ze je to aj otroctvo- ja osobne nedokazem prestat hlavne preto,ze to mam rad.Keby,keby...Keby mi to aspon tak nechutilo,mal by som hlavny motiv preco prestat...Ved uz ten samotny ritual ma neprestava fascinovat~>v ziadnom pripade neberte ako oslavu alebo reklamu tabakizmu!Je to pekne znicujuca vasen...Asponze teraz nedam viac ako 11 denne...
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Fajčenie tabaku - Stránka 2 Empty Re: Fajčenie tabaku

Odoslať  Michal Ut 15 september 2015 - 6:37

Museli by ma zamknut na izolacku,kym by nepresli aj posledne chute na cigu...A akokolvek neuveritelne to znie,neprestal by som asi ani v pripade vaznej choroby srdca,rakoviny...otrasne pale
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Fajčenie tabaku - Stránka 2 Empty Re: Fajčenie tabaku

Odoslať  Tuto So 6 august 2016 - 19:55

Teraz nám tam k balíčku nasáčkovali aj dosť nepekné obrázky. Neviem, či to niekoho aj odradí. Radšej keby vymysleli nejaké zdravé cigarety s trochou nikotínu a nie takto znásilňovať. Zrovna dnes som si bol kúpiť balíček cíg v suprtmarkete. Tých obrázkov je tam habadej. Mal som už nafotené oko (ako slepotu), zničené ďasná a zuby a rakovinu ústnej dutiny... no des!
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Fajčenie tabaku - Stránka 2 Empty Re: Fajčenie tabaku

Odoslať  Dušan So 6 august 2016 - 21:00

AHOJ TUTO.
skus si dat cigarety do tabatierky a krabicku zahodit alebo kupit puzdierko na cigarety podobnej skatulke,
vraj ludia si ich tam dnes davaju
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Fajčenie tabaku - Stránka 2 Empty Re: Fajčenie tabaku

Odoslať  Tuto Po 22 august 2016 - 21:48

Ahoj @fajny ,
dnes som sa po nich tak trochu poobzeral, ale to čo mali na výber mi nepadlo "do oka". Takže pravdepodobne budem pozerať viac po tých "maskovacích" krabičkách. Dik za typ. T.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore