Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 12

Strana 44 z 86 Previous  1 ... 23 ... 43, 44, 45 ... 65 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej Št 16 január 2020 - 8:46

Ahojte, kamaráti.

V týchto dňoch sa mi, žiaľ, pohoršil zdravotný stav. Z psychického hľadiska prežívam rôzne depresívne prejavy, ani si ich nebudem radšej pripomínať vymenovaním, stačí, že sa na mňa doliehajú. Celkovo dosť veľa vecí nezvládam a sypem sa. Usúdil som, že je to stresom z práce a nepochybne zo školy. V práci máme teraz veľa tlakov, vratiek, povinností, úloh, tiež sa blíži inventúra. Šéfku máme na pé-enke, takže na mnoho vecí musím myslieť ja. Tým nechcem vyznieť, že mi to nejako vadí, ale iba si naozaj musím priznať pravdu, že nie všetko viem uniesť na svojich pleciach, a to najmä tú myšlienkovú a emočnú energiu, ktorú do vecí treba vkladať. Školu nezvládam taktiež, pravidelne na mňa idú nálady zanechať ju... Aj by som na ňu mal kognitívne, ale ťažkosti robia proste rôzne psychické problémy, ku ktorým sa teraz pridávajú častá spavosť, vyčerpanosť, bolesti hlavy, zápcha a nadúvanie. Toľko zhrnutie negatív, teraz nejaké kladné riešenie treba vyjadriť. Embarassed

Včera som si opäť uvedomil, že priveľmi tlačím na pílu. Snažím sa všeličo robiť akosi zodpovedne a premyslieť každú jednu alternatívu vo všetkom, čo ma stretne. Aj vo veci učebných látok, aj v práci. To zhltne zbytočne veľa myšlienkovej energie a zrkadlí sa mi to v pocitoch rozrušenia a napätia. Asi aj preto ma teraz bolieva hlava, skrátka pociťujem stres a nechávam ho na seba akoby-dobrovoľne doliehať. Skúšam teda na oplátku netlačiť toľko na pílu, čo je výraz, ktorým nemyslím prechod k ľahostajnosti, ale iba trošku poľaviť zo svojich predstáv, očakávaní, nárokov napríklad aj na seba. Dovoliť si byť nedokonalý, trebárs ísť na skúšku aj s tým, že nie všetko viem, nie všetko som sa naučil. Aj v práci nerozmýšľať nad všetkým, skúšať veci voľne plynúť. Veď problémy sa riešia, odpovede sa nachádzajú aj tak. Nemusím všetkému venovať pozornosť a energiu a do všetkého sa vkladať pomaly celý. Včera v závane, že nejdem dnes na skúšku a kašlem na školu, som sa jemne posunul takto v myšlienkach, sadol som si za slajdy a učebné materiály, a len tak som si ich pomaly, takmer nesústredene čítal. A celkom som sa posunul, dá sa povedať.

Dnes mám dovolenku, lebo večer mám skúšku a cez deň mi tu prerábajú časť stúpačky. Garsónka nado mnou prerába kúpeľňu a zistili havarijný stav stúpačky, ktorá zasahuje až na moje poschodie. Tak musím strpieť "prestavbu" na náklady fondu opráv. Musím tu teda sedieť doma, aby tu majster mohol pracovať. Akurát to tam búra, takže sa mi na večer pripravuje trošku ťažšie. Aj preto som si sadol na fórum, že aspoň napíšem, čo u mňa nové. Smile

Takže pozitívom súčasného dňa je, že pristupujem k veci v zmysle netlačiť toľko na pílu. Skrátka vnímam teraz určité zdravotné obmedzenia a skôr než by som sa zosypal, alebo by som obetoval celú školu, tak ľahšie prídem k reálnym výsledkom akýmsi menším snažením sa. Menej sa snažiť, to je celkom dobrý opis, ako to myslím s tým netlačením na pílu. Niektoré knižky by v tejto situácii radili skôr pridať na plyne a zaťať sa. No, ja som vyhodnotil, že mi zdravotne a aj čo výsledkov viac pomôže práveže sa teda snažiť o čosi menej. Presne v zmysle "pomaly ďalej zájdeš". Embarassed

Ďakujem Vám za prečítanie, kamaráti.
Držím Vám moc silno palce a prajem Vám všetko dobré. giving a hug

matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 44 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Št 16 január 2020 - 13:28

Dobrý deň, hlásim sa aj dnes.
Napadlo mi, že pôjdem za docentkou, ktorá skúša analýzu a požiadam ju o ústne preskúšanie, aby som si vylepšil to béčko na áčko. Som presvedčený použiť všetky svoje manipulátorské praktiky, aby mi to áčko dala. Ja neviem, možno som náročný. Malo by mi stačiť aj B. Ale viete, keď si myslíte, že ste skúšku nenapísali a potom zistíte, že máte B, tak prečo by to nemohlo byť rovno A. Iste mi rozumiete. No áno, ja viem, som náročný.

Nejako sa mi nechce púšťať do farmakológie, to boli štyri hodiny prednášok do týždňa, učiva je celá kopa. Ale už dnes musím začať.

Včera na mňa niektoré veci doľahli. Vyložil som si na stôl šesť balení alprazolamu a uvažoval, ako rýchlo by ma to množstvo zabilo. Napokon som lieky odložil a nechal to tak. Spomenul som si na slová pána docenta. Viera, nádej a trpezlivosť. To sú tri atribúty, ktoré potrebujete k úspechu. Pán docent hovoril, že budem naňho spomínať. A naozaj, spomínam naňho. Myslím, že mi včera zachránil život. Raz mu to poviem. Poviem mu, že mi zachránil život. Je to veľmi empatický a charizmatický človek. Aj tak by som neumrel, viem to. Včera som mal trochu roztrieštené myslenie. Jednej kamarátke som písal také nesúvislé správy. Dnes som si na to skoro vôbec nepamätal. Myslím, že ma opäť vykoľajil Tom. Ale dnes som už v poriadku. Neviem, čím to bolo spôsobené. Možno len zlý deň. Alebo skôr Tom. To je tá istá pesnička, vždy sa mi pohorší stav, keď myslím na Toma.
_________________________________
@Matej, držím Ti prsty na večernú skúšku. Určite to zvládneš. Neviem, či je správne poľaviť zo svojich nárokov. U každého je to individuálne. Ja ak by som poľavil, tak sa psychicky zrútim. Nemôžem žiť s pocitom, že nie som dosť dobrý. Narzicmus. Veď vieš.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 44 Empty pre Matej

Odoslať  Tomitos Št 16 január 2020 - 16:03

ahoj Matej,

hlavne pokoj, mas teraz vela stresu. Aj rocne obdobie neprospieva
ku zdraviu. Nic sa neboj, svitne na lepsie casy, len sa musis upokojit.

Nech Ta ani nenapadne skoncit so skolou, viem, ze je to tazke. Tie z som chcel
s PhD. seknut. A teraz som rad, ze som to dal. Aj ty budes. Zober si viac casu,
presun si skusky, ak sa da. Viem ze sa to lahko povie, ale nehadz hned flintu
do zita.

Ja nabieham zase na pracovny rezim, mam novu znamost, tak mam trosku
problemy so sustredenim, ale inak sa mi celkom dari.

Zatial ahoj a drzte sa vsetci.
Tomitos Smile
Tomitos
Tomitos
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 72
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 10.03.2017
Bydlisko Bydlisko : stredné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Št 16 január 2020 - 17:52

No tak. Neberiem mega dávky neuroleptík. Iba odporúčanú maximálnu dávku aripiprazolu, čo je 30 mg ráno, a olanzapín v dávke 15 mg večer. Je to o 5 mg olanzapínu menej po poslednej návšteve doktora, ktorá bola 07.01.2020. (Ešte som to neaktualizoval v profile, ale spravím to.) A ak chcete, aby ste mi verili, tak vám pošlem prefotenú poslednú stranu prepúšťacej správy z nemocnice, kde som bol hospitalizovaný v auguste 2019.

V súčasnosti som čítal o dobrom farmakologickom profile kariprazínu, ktorý je na trhu relatívne krátko. Má dobrú účinnosť na negatívne symptómy schizofrénie. Chcem sa o tomto liečive porozprávať s doktorom.

Viete, ak niečomu roky veríte, stane sa to akoby pravdou a potom je nereálne očakávať, že po zopár týždňoch neuroleptickej liečby sa to zo dňa na deň vyparí. To je môj názor, ktorý sa zakladá na mojej skúsenosti s Tomom. Veľmi ma tie myšlienky vyrušujú a chcel by som sa ich zbaviť. Ale to nejde. Liečim sa rok a pol. A stále ma to občas prepadne. Naposledy včera, keď som si čítal správy od Toma po tom, ako stará matka použila vetu, ktorú som mu napísal. Sľubujem si od prezerania správ, že tam nájdem akýsi skrytý dôkaz, že ma Tom naozaj nebezpečne prenasleduje. Následne som bol z toho poriadne mimo, a tak som napísal kamarátke asi 30 bezobsažných správ, z ktorých každá druhá sa týkala inej témy. Ona mi len odpísala - je vám dobre? Vidím, že niečo nie je v poriadku.

Tak toľko k tomu.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Dušan Št 16 január 2020 - 18:06

Ahoj,

Dnes po sto rokoch som vypratal káru na dvor a išiel urobiť vačší nákup, do miestnej Jednoty.
Ináč chodíme autom.


Plné dva nákupné koše a 45€ fuč. A prakticky nič užitočné sme nekúpili, len potraviny.
Ešte predtým, ako som dopĺňal koš s kartónom mlieka, sa mi podarilo ostané zhodiť na zem, ako šikmú vežu v pize, ktorá sa doposial nezrútila.

Rozbité mlieka sme zobrali a zaplatili. Som pripravený aj na budúcu navšetvu obchodu, ak sa nájdu ďalšie prasknuté mlieka.

Ináč si tu vysedávam a čítam knižku z hystoríe o Slovenskom štáte za Hlinkovej gardy (HG).

Tréning šípok mám za sebov a idem teraz na prechádzku. Potom dám dýchanie prany a hrň sa na trénig šachu.


S cigaretami bojujem, ale dajako podľahnem chutiam. Parazit monštrum fajčiar vo mne si nevie predstaviť, život bez cigarety. Nevydržím ani pol dňa. Vysielami myšlienky o cigaretách, aké je to dobré, keď si človek zapáli. Aké je to dobré, keď človek nieje nervózny. Ako dobre chutí nikotín v ústach. Slintám atď.

Som po zväčša dňa otrokom, obeťou tohto fajčiara. Fajčim pravidelne už 29 rokov, minul som podľa jednej android apky 43 000€ a stratil na živote viac ako 5 a 1/2 roka.

In spe:

Vysadiť veškerý nikotín a nevzdávať sa.
Stať sa na pár dní, či týždňou duchovným bojovníkom
Zvíťatit nad potrebou huliť.

Stať sa víťazom, majstrom a bývalím bojovníkom.

https://dusanovblogateamdf.blogspot.com/2020/01/ako-sa-dnes-mam-3.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  relouth Št 16 január 2020 - 23:43

Najlepsie na tom je fakt,ze ked vydrzis urcity cas, ten tvoj parazit fajciar prestane otravovat.
Otazka je len,ako dlho dokazes trpiet.
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 196
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Dušan Pi 17 január 2020 - 9:51

In spe:

Vysadiť veškerý nikotín a nevzdávať sa.
Stať sa na pár dní, či týždňou duchovným bojovníkom
Zvíťatit nad potrebou huliť.

Stať sa víťazom, majstrom a bývalím bojovníkom.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus So 18 január 2020 - 10:58

Neti,

Pokojne sa môžete pustiť do vysvetľovania kontextu.

Nikdy však nepochopím, ako môže byť názor, ze ste zdravý, považovaný za útok. A naopak názor, ze ja som psychopat, nie je útokom na mňa. Pokúste sa vysvetliť aj toto.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Strana 44 z 86 Previous  1 ... 23 ... 43, 44, 45 ... 65 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore