Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 12

Strana 23 z 86 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 54 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 23 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Dušan Po 7 október 2019 - 13:33

Ahoj

Dlho som sa nepostažoval, tak zhrniem teraz.

Už niekoľko týždňov mi myseľ hovorí, že vediem riadny usporiadaný život.
Což musím namietať, bo mi stále chýbajú, či nefungujú niektoré veci.

Začnem ránom.
Už niekoľko týždňov, mesiacov dodržiavam ranný rituál, ako hygiena, káva a cigarety, dýchanie prany a kondička pred videom. Ide o 4.min Tabatu, ktorá sa skladá s ôsmich cvikov. Žiaľ zvládam len prvé tri a na ďalšie si budem musieť počkať, ich pridávaním postupne. Tak ako @Matej spomínal, tak sa toho aj držím a nový návyk, zvyk, nasadiť postupne po 21.dňoch. V rannom rituály mám ako náhradu za dýchanie prany, ak by sa mi nechcela, prechádzku a raňajky.

Okolo desiatej pracujem za počítačom a hrajkam sa cez týždeň so súborma pdf. do takej dvanástej.

Obed
Na obed chodím najprv na prechádzky a až potom obed. Tu by som chcel dodať, že nie som rád spôsobu môjho stravovania. Chýbajú mi vydaje na zdravú stravu, a aktivita nakupovať potraviny a variť si ich.

Po obede mám čítavé obobie do takej sedemnástej. Momentálne počúvam od Robert T.  Kiyosaky - Cash-flow kvadrant mp3.

Pred večerou o sedemnástej mám tréningovú aktivitu ako šípky a šachy.

O osemnástej chodím na prechádzku a potom tá nezdravá strava.

Po večeri si doprajem nič nerobenie, väčšinou hry a filmy. Momentálne hrám Lara Croft - Relic Run. Už som na druhej mape s názvom Dezert Ruins.

Na večierku si opäť zopakujem štvorminútovú Tabatu a nejaké duchovné cvičenie, ako TaoJogu alebo KundalinyJogu. Ako náhradu mám v zálohe autohypnozu, či autosugesciu o audionahrávky, ktoré som si porobil, či meditačnu hudbu, vždy pred spánkom v posteli.

Co sa týka štvrtka, chodím do klubu a bronxu občas. Náhradu za neho mám tréning šípok.

A konečne víkend. V októbri sme úspešne vkročili do šachovej sezóny víťazstvom nad silným súperom. Do konca jari mám o túto aktivitu postarané. Do obeda sa venujem zálohováním udajov, občas stiahnem filmy alebo hudbu,  pracujem vo One Note s poznamkami typu práca s New age.
Čo my chýba alebo nefunguje sú výdaje na vidieť a zažiť a jej spoločnosť, a šípkovej ligy.

Ďalej celkovo mi chýbajú výdaje na bežné veci, ktoré by som chcel, kúpil, vlastnil.
Naďalej žijem tak povediac za podpory môjho rodiča.
Robota mi nevonia, pokaždé utečiem, dám výpověď, dokonca aj živnosť sa mi javí časovo náročná, málo voľného času, veľa roboty a funkcii SZČO.

Mám vás rád, držím Vám palce v uskutočňovaní svojich cieľov, plánov, prianí a želaní.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 23 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Dušan Po 7 október 2019 - 13:49

Ešte dodám takú chuťovku, ideme robiť masne zemiakové lokše.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 23 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Tuto Po 7 október 2019 - 17:38

Ahoj Meretseger!
Zaujalo ma v Tvojom príspevku aj to, že uvažuješ o VŠ. Napadá ma však to, že by si sa eventuálne mohla vzdelávať priamo doma, či už nákupom kvalitných materiálov, či už priamo cez Net. Mám dojem, že stresy v skúškovom období nie sú trochu príliš, pričom z vlastných zdrojov sa dá naučiť pomerne dosť.

Ahoj Hulk!
Ďakujem za Tvoj príspevok tu na fóre priznám sa, že časový harmonogram na deň nezvyknem robiť. Podnietil si ma k tomu, že možno by som si aj v tom duchu zaexperimentoval, hoci neviem, či to je pre mňa. Otázkou je vstávanie, teda aj dávka hypnotika pred spaním. Vstávam tak v rôznu dobu, čo nie je prospešné striktnému režimu dňa.

Ahoj Matej!
Veľmi si ma potešil vetami aj smajlíkami pod predposledným príspevkom "Dnes ma teší". Viem, že to tiež nemáš jednouché, ale na druhej strane si vzor, s ktorého sa dá tešiť a brať si príklad.

.................

Ahojte!
Momentálne u mňa nič zvláštne. Život ide v starých vyšlapaných a všmatlaných teniskách. Dodržujem AKP, ale je skôr výnimočné ak je to na 100%. Okrem klasiky v F25 problémoch mierne vytŕča sociálne "strachy" (ešte nie fóbia). Považujem ako mierne nepríjemnú, ale nutnú, úlohu ísť aj medzi ľudí. Práve to ma aj drží v nadhľade. Ostatné v podstate OK, strašiak nemocnica zatiaľ vzdialený. Z všedných chvíľ vyskakuje Zello, záhrada, malé nákupy... Mierne ma trápi neurčitý pocit samoty, hoci objektívne to ani zďaleka tak nie je. Veľa času mi zaberie plánovité čítanie, ale občas mrknem do TV, momentálne atletiku - MS 2019.

Som rád, že tu ste a čítam vaše príspevky. S pozdravom Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 23 Empty Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Oriax Ut 8 október 2019 - 16:11

Hey, hey people, Oriax here.

Keby som chcel mohol som dat tolko negativnych bodov.... - myslim
cervene body. To sa da zneuzit, a mozem ..., kolko chcem.
Ako teraz to mam tak, ze nedavam ziadne a nikdy som ziadny nedal.

No nic. Pozeral som nejake horory, videl som skoro vsetko za tento rok...
Midsommar, Brightburn, The Furies - pre mna najlepsi horor roku.
Fulci by mal asi radost /RIP gore master/. Inak je tam pekna herecka.
Vyslo aj IT 2, zatial len Hc subtitles. Ze su tam cinske, alebo ake titulky.
Ze som hororovy maniak, a videl som vsetko. Ja pozeram aj komedie a
romanticke filmy. Vsetky zanre, v pohode.

Matej, vydis... som stale clen fora. Ban si mi teda nedal.
Ako clenovi fora, sa mi musis venovat. Urazilo ma, ze som ti pisal na FB
a ty si neodpovedal. Ja neviem, ak ides zas studovat popri praci je to len tvoja vec.
Ja by som to nerobil, ale ok. Ja som moc ani necital posledne prispevky.
Len tak som to presiel ocami.
Takze Matej, cakam, ze sa ozves. Je mi jedno, co planujes a co nie....
Zakladna slusnost, ked ti pisem ze sa ozves.....
Nezalozil si forum na to, ze budes reagovat len na urcitych ludi, alebo ano?

Ako sa mam? Beham po doktoroch, uzivam tabletky na zaludok a bol som aj
na gastro a mam nieco s pazerakom... Nejake zapalove aktivity....
Davali mi teda hadicku, bol som na vysetreni. Doktor mi predpisal lieky.
Teraz potrebujem ist na urologiu, na plucne.... Mam strasne zlte zuby z cigariet a
kavy a asi aj jedla... strasne moc ich chcem vybielit. Sa hanbim otvorit hubu.
V buducnosti aj ortopedia, strasne ma boli chrbat furt. Fuu, tam je tolko vela ludi v cakarni... A ku koznemu na test krvi.
Ja mam dost vela znamienok, ja furt hovorim ludia ako ja by sa nemali mnozit.
Takze Banska Bystrica a dam si ich vyrezat co najviac.
Ok, guys. Majte sa co najlepsie a drzte sa.
Oriax
Oriax
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 57
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 23.01.2019

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 23 Empty Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Oriax Ut 8 október 2019 - 17:52

Prievidza sa za posledne roky strasne zmenila.
Ta kultura tela, je to trend teraz? Isla strasne hore.
Kedysi davno, par posilovni. Teraz, vela posilovni a vela klubov, kde
sa daju trenovat ani nie bojove umenia, ale skor bojove sporty.
Kedysi tu bolo judo, karate..... Teraz muay thai - thajský box a MMA.
Vazne ist v noci na diskoteku, by som sa bal trosku.
Teraz ako chodim po Prievidzi vydim bud namakanych typkov z posilovne,
alebo bojovnikov - vacsinou tricka Tapout a podobne.
Citim sa ako trpazlik pri nich. Ja som chcel tiez nieco robit, teraz nemozem - chrbat.
No a mam 39 rokov, tusim od 30tky zacina testosteron klesat.
Ja mam rad zvierata a jem vela soje. Soja ze vraj obsahuje nejaky zensky hormon,
takze nic pre muzov. Napriek tomu ju jem stale.
Ja sa nebojim, ked som vonku... Viem, ako to vyvazit...
V kazdom pripade, mas psychicke problemy a ides von?....
Vacsinou sa nic nestane, v pohode, ale.... treba si davat pozor.
Tam vonku je vela hajzlov.
Oriax
Oriax
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 57
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 23.01.2019

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 23 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  kimi2028 St 9 október 2019 - 10:51

Ahoj tuto všetko sa dá naučiť, aj vstávať v prijateľnú hodinu. Sám s tým bojujem a som v tomto celkom úspešný a čo sa týka denného režimu tiež sa dá učiť. Treba to robiť pomaličky a kúsok po kúsku pridávať. Odrazu prídeš na to, že má to zmysel.

Ahojte kamaráti, neozval som sa dlhší čas, ale nemal som veľmi o čom písať. Mal som sa veľmi dobre, zvykal som si na vyššie dávky antipsychotika leponex, ktorých som dostal dosť celkovo 150 mg denne. Podarilo sa mi s tým nejako zabojovať, aby som vstával o 7:30-8:00. Psychicky je to všetko v poriadku, nálady tiež ujdú, aj keď je stále na čom pracovať a mohlo by sa to ešte zlepšovať. Mám obavy, čo sa fyzickej sily týka. Myseľ by aj chodila do posilovne päťkrát do týždňa, ale fyzicky nemám na to. Momentálne mám čo robiť aby som posilovňu zvládol raz až dvakrát týždenne. Nerád by som si privodil nejaké zranenie., ktoré by ma vyradilo na dlhší čas. Zvyšné vecí ako prechádzky, šachy, pozeranie komediálnych filmoch tak je všetko OK.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 23 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej St 9 október 2019 - 20:45

Oriax napísal:
Matej, vydis... som stale clen fora. Ban si mi teda nedal.
Ako clenovi fora, sa mi musis venovat. Urazilo ma, ze som ti pisal na FB
a ty si neodpovedal. Ja neviem, ak ides zas studovat popri praci je to len tvoja vec.
Ja by som to nerobil, ale ok. Ja som moc ani necital posledne prispevky.
Len tak som to presiel ocami.
Takze Matej, cakam, ze sa ozves. Je mi jedno, co planujes a co nie....
Zakladna slusnost, ked ti pisem ze sa ozves.....
Nezalozil si forum na to, ze budes reagovat len na urcitych ludi, alebo ano?

Ahoj, Oriax.

Nevidím to ja osobne tak, že mám nejakú povinnosť sa venovať a vyjadrovať k inému členovi fóra len preto, lebo je člen fóra. Myslím, že nie som terapeut nejakej terapeutickej skupiny, necítim sa ani ako žiaden líder skupiny. Chápem sa ako rádový člen fóra, ktorý to tu iba zabezpečuje technicky, trebárs to tu platím 8 eur mesačne (prémiové služby Forumotion, nerátajúc doménu), a potom teda technické úpravy webu. Z hľadiska obsahu (príspevkov a tém) tu pôsobím ako bežný člen fóra, takže sa vyjadrujem k príspevkom druhých vtedy, keď mám čo povedať, resp. keď mi napadá čo povedať, lebo obvykle mi nenapadá. V reáli nie som moc komunikatívny a spoločenský, čo sa v online svete prejavuje poslabšou interakciou s druhými, resp. prevládajú príspevky kvázi o sebe. Snažím sa istotne aj o interakciu, ale nemôže sa to odo mňa čakať automaticky ako nejaká forma mojej povinnosti. Navyše som vo svojich dňoch relatívne zaneprázdnený, takže na fórum idem skôr iba sekundárne, ak zvýši trochu času, nie je to tu pre mňa nejaký úväzok. Skrátka sa iba chodím vypísať občas, podeliť sa s radosťami a starosťami. Tak nejako to vnímam aj u druhých, že aj pre nich to asi býva motívom návštevy tejto stránky, aspoň väčšinou, hoci nie každý prispieva pravidelne a podľa štatistík drvivo prevládajú čisto čítajúci. Verím, že tomu množstvu čítajúcich nejako pomáha čítať i tých zopár príspevkov toho mála, ktorí tu pravidelne aj píšu.

Čo sa týka Facebooku, chodím asi trikrát za týždeň len na ten svoj hlavný účet, teda ten, ktorý je pod skutočným menom. Čo sa týka fiktívneho účtu "Matej Skalík", tak tam som už nebol dlhé mesiace. Dosť dlho už nemám potrebu socializovať sa v tejto sieti ako "Matej" - online pôsobenie ako "Matej" riešim vlastne už len tu.

Prajem Ti všetko dobré. A nehnevaj sa na mňa, ak sa dá.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 23 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 23 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej St 9 október 2019 - 21:53

Ahoj Tuto. Ďakujem Ti veľmi za povzbudivé slová. giving a hug Prednedávnom si napísal, že nás tu stále vnímaš ako dobrú partu, chcel som Ti na to napísať naozaj slová vďaky, lebo ma to príjemne dojalo, hoci som na to vtedy hneď neodpovedal. Veľmi Ti ďakujem, že si inventárom fóra už toľké roky, prakticky bezmála 8-9 rokov, čo je už kus života. Som rád, že Ťa poznám a ver mi, že aj Ty si pre mňa v mnohých ohľadoch inšpiráciou. A to nielen ten systém sebavzdelávania a rozvoja a život akýmsi pokojným životným štýlom, ale aj to ako statočne bojuješ na dennej báze v podstate podľa môjho úsudku s vážnymi príznakmi, a navyše často úplne pokorne a potichu. Aspoň to tak vnímam. Je to veľká vec. Veľmi Ti prajem, kamarát, dobré dni, dobré nálady, dobrý spánok, zaslúžiš si len to najlepšie. Drž sa, Tuto! Dojatie 2

Ahoj Kimi. Na Tebe ma dlhodobo fascinuje ten Tvoj úžasný prístup k vlastnej chorobe a k vlastnej situácii. Máš veľký nadhľad a celkom systematicky si organizuješ pokroky vo veciach a prežívaní. Niektorí by to možno už aj vzdali, alebo sa nejak zvlášť nesnažili prekonávať, ale Ty ideš a prekonávaš sa úplne vedome a cielene. To, že to robíš a že úprimne veríš, že to má zmysel (čo aj naozaj má), ma fascinuje. Dojatie Prajem Ti, Kimi, nech Tvoj psychicky veľmi zrelý prístup pretrváva dlhodobo a prináša Ti čo najviac konkrétnych plodov v Tvojich dňoch. Všetko dobré, kamoš! Super!

Vitaj


Naposledy upravil Matej dňa St 9 október 2019 - 22:25, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : štylistika)

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 23 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 23 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej St 9 október 2019 - 22:19

Ahojte, dnes v tejto téme do tretice. Smile

Mám sa v tomto týždni relatívne dobre. Pretty good Pondelok bol hádam trochu únavný, cítil som sa vyčerpano a občas som mal problém sa premôcť do činnosti. Ale väčšinou to bolo asi aj ok. Utorok a streda boli na tom asi rovnako, pričom streda bola v práci vyslovene dobrá, činorodá, no pokazilo sa to zase večer u seba doma, kedy sa ma zmocnila spavosť. Takže som si dnes v stredu večer dal šlofíka na 2 hodiny, a to na úkor iných vecí, trebárs školy. Meditation

Čo sa týka práve školy, tak už musím robiť aj viaceré úlohy, lebo v sobotu máme cvičenia, na ktoré musím  byť už vybavený v hlave určitou dávkou teórie a tiež treba mať túto teóriu precvičenú aspoň na niekoľkých zadaniach. V utorok som cezčasoval do pol ôsmej, lebo sme mali besedu v rámci predajne - šéfka mi na zajtra dovolila si to vybrať ako náhradné voľno, takže by som mohol ísť o 4 hodinky skôr domov. Neviem ešte, či to využijem, ale kvôli škole by mi to padlo dosť vhod. Asi sa zariadim podľa toho, ako sa budem zajtra cítiť. very sad3

Po psychiatrickej stránke to hodnotím momentálne ako dobré, hoci krehké. Niekedy viem zvládnuť rôzne aj vážnejšie negatívne podnety a myšlienky, no niekedy sa ukáže určitá krehkosť a viem zmalomyseľnieť na základe prekvapivo jednoduchej negatívnej situácie. Takže stále sa mám veľa čo učiť, čo sa práce s myšlienkami a emóciami týka. Shocked Známku by som dal za tieto dni zatiaľ 1-. clown Lieky beriem, v medikácii nemám žiadne info nové. Pomáham si ešte aj šumivými vitamínmi, občas si dávam béčka forte, po solárku si dávam betakarotén a nepravidelne si rozpustím aj magnézium. Rozmýšľam nad kúpou niečoho, čo doplnkovo podporuje tvorbu testosterónu - reku napadlo mi, či klesajúca tendencia mojej vitality posledné 2 roky nemôže súvisieť s klesajúcim testosterónom, ktorý vraj po tridsiatke klesá. Very Happy Viem, spomenul to aj Oriax teraz, ale začal som túto tému riešiť už skôr, ešte minulý týždeň. Tak uvidím, čo v tejto veci vymyslím. Pretty good

Ďakujem za prečítanie. Cvik 1 Držím Vám všetkým palce. Super!

S úctou
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 23 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 23 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej Št 10 október 2019 - 19:12

Ahojte. Vitaj

V ostatných dvoch dňoch zaznamenávam zvýšenú čulosť, proaktivitu a namotivovanosť. Zírám Teda aspoň v práci, doma to je trošku poslabšie, napr. ten včerajší večerný šlofík nebol zrovna znamením produktivity. Toto zlepšenie pripisujem dosť jednoznačne pitiu benzoanových bezkalorických žbŕnd, energeťáku a tiež pravidelnému jedeniu, kedy sa snažím priam cielene predísť akémukoľvek hladu, chutiam a súvisiacej nepohode. Jem každé 2 hodiny niečo také, čo sumárne za deň dodrží kalorický strop. Často to býva trebárs rožok s nejakou nátierkou alebo šunkou alebo tak. Isto, mávam aj varený obed, hoci nie každý deň, a ak je, tak je z nejakého stravovacieho zariadenia, prípadne z donášky. Na raňajky som sa zase vrátil k cereáliám, vločkám a mlieku. Zatiaľ mi takýto režim, plus teda tie žbrndy a energy drink litrový, veľmi dobre funguje. Uvidím dokedy. Dosť sa to podobá životnému štýlu, ktorý som viedol pred nejakými 3 rokmi, teda skôr než mi skrsol v mysli nápad snažiť sa o zdravší spôsob života. Smile A vtedy som aj vskutku žal podobné efekty ako teraz, teda dostatok energie a motivácie. Shocked

Čo sa týka klesajúceho testosterónu, ktorý som včera spomenul, zatiaľ som si zakúpil iba zinok 25 mg. Podľa etikety prispieva k jeho normálnej hladine, čo v mojom prípade asi zatiaľ aj stačí, nemusím sa asi tlačiť do nejakého agresívnejšieho prípravku. Kúpil som si hneďka aj ginko s lecitínom, reku že keď už som opäť školák, tak aby som si mohol takto povzbudiť pamäťové a vôbec kognitívne funkcie. Yes

Teď bliklo 7 hodín večer - pôjdem si zacvičiť nakrátko a spravím si študijnú seansu potom. Musím okúsiť, ako rýchlo som schopný sa tie látky učiť, ešte nemám odsledované svoje tempo, takže neviem odhadovať, čo mi koľko asi môže trvať. Mám rád, keď si to viem odhadovať, lebo som sa tým zvykol v minulosti motivovať, hovoriť si časy, kedy asi približne viem skončiť a mať akože hotovo ... a tým sa akoby povzbudiť k trpezlivosti. Embarassed Smile

Všetko dobré, kamaráti, držme sa! alien

I love you

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 23 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 23 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Tuto Št 10 október 2019 - 19:48

Ahoj Oriax!
Len toľko, že sme tu skutočne všetci na dobrovoľnej báze . Na platforme schizofórum máme veľa možností k tvorbe a získavaniu nových spriatelených kontaktov, písomnej tvorby, najmä kladnému pôsobeniu členov... hoci prevažne len anonymne. Nikto nemá žiadnu reálnu povinnosť čokoľvek plniť, len snáď sa zmestiť do jednoduchých pravidiel, ktoré v žiadnom prípade nenarušujú písomnú tvorbu každého člena.

Ahoj Matej!
Vždy som rád, keď napíšeš. Tradične ma mrzí, že okrem fóra sa nepoznáme aspoň po hlase. Za tie roky by som bol rád, keby si mi takúto dôveru dal. Či už na Zelle, telefonicky, či dokonca osobne. Toto ma určite trápi aj sužuje. V určitom kontakte som s viacerými členmi fóra. Bolo by úžasné, keby sa to podarilo aj smerom k Tebe, trebárs ako hosťa na Zello dialógoch.

Ahojte!
Fungujem celkom fajn, dnes som na prechádzke zaznamenal mierne zhoršenie vzťahovačnosti. Mám pocit, že sa ľudia naokolo akosi viac venovali pohľadom a snáď som "začul" aj viacero komentárov. Nebolo to príliš príjemné, ale snáď... V reáli nemám žiadne extra novinky, žijem život v chápaní ako mi bolo "nadelené", s tým, že sa snažím aj posúvať vpred.

Na záhrade začal útlm, zostáva len urobiť "zostrih" a presvetlenie zopár stromov. Tabakizmu sa zbaviť neviem a tiež instantné kávičky by nemuseli byť tak často. Ostatné "po starom", majte sa čo najlepšie a ak máte mikrofón a sluchátka, hor sa na Zello sobotu o 20:00. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 23 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Dušan Št 10 október 2019 - 20:21

Ahoj

@Matej, ono, keď pracuješ, si to vyžaduje aj energi príjem. Ja, keď som robil dávnejšie tak do automatov na kávu a energi drink som chodieval aj celý týždeň v kuse, ak bolo za čo. Plus dve tri cigarety a bol som v siedmom nebi. Dost to išlo do penez a na nezdravie.

@Tuto, áno, už je jeseň, len drobné upravy v záhrade nachystať na jar, a hor sa do brlohu.
O stretnutí, či komunikácii medzi sebov, súhlasím, a som za. Či už akusticky alebo vizualne, t.j. jedno.

Ahoj

Dnes som bol v novej banke, kde sa uskutočňuje teda transakcia už prebehla, a do konca roka prechádzam na novú banku. Zobral som si konsolidační úvěr, a konečne zbavil 5 položiek. Jedine čo je naprt je, že pôžička sa mi predĺžila o dva roky. Ale môžem byť spokojný, bo môžem konečne dýchať.

Zajtra by som chcel ísť pre lieky.

Čo sa týka psychiatrie, tak predvčerom ma na desať minút postihla hystéria, ale len taká uvažujúca, preskakujuca. Som ju nemal vyše roka!

Ináč o svojom súčasnom stave som sa rozhodol písať v téme súčasný stav ochorenia, ktorí preberám detailnejšie, vždy pred štvrť ročnou kontrolou. Paradox je fakt, že par dní pred ňou chytám tie kontrolné stavy a po každé v čakárni ma čaká nejaká prekvapujúca psychiatria. Naposledy keď som tam bol, duševne som bol aktívny. Neustále som sa zaoberal mojim Know-how.
Ešte pred touto cakarnou bola čakáreň u doktorky zameraná na, špeciálne mozog, bol tam pacient, pravdepodobne neuroleptik či čo, nemám vedomosti, celé to bolo ako mucha sadá na hovno. Plus samozrejme moja ne/prítomnosť.

Celá tá čakáreň u doktorky, ktorá trvá čakanie na casenku dve hodiny a potom s casenkou podla poradia, dokopy štyri hodiny.

Nuž zažívam a zažil dom kadejaké stavy v čakárni. Vždy o niečom inom.
Raz keď som bol nervózny, nevedel som v čakárni vydržať, som jednoducho odišiel do haly pri výťahoch a bufete. Tam som bol vpohode, bez myšlienok. Ale za to, som mal pocit, ze ta doktorkina čakáreň ma ohovára a nadáva na mňa. I keď to bolo len zdanie a klasicky dve tri skreslujuce sa slová hlasy.

Nediagnostikovany človek nerozpoznává skreslujuce sa hlasy, slova, bere ich podľa mňa za fakt. Aspoň si to tak myslím. U mňa, diagnostikovaného sú to len hlasy, hlasy a hlasy, dve tri prázdne slová, ktoré zaregistrujem, nič neznamenajú, pretože nemajú nič spoločné s realitou so skutočnosťou. Nuž a z toho plynie aj ochudobenie reči. O tom až potom.

Tieto bokovky o dvoch, troch slovách, nezrozumenitelnych hlasoch beriem ako duševnú chorobu civilizácie. Sú to márne pokusy dotyčného dyklovat, prežívať a čítať.
Sú to súčasne, krátkodobé nálepky a škatuľky. A toto chápanie o súčasnom stave ki už dosť dlho pomáha. Neni to trvalá vec.

Som sa rozpísal! Dik za prečítanie.

Držím vam palce v uskutočňovaní svojich cieľov, túžob, prianí a želaní. Ahoj, a mám vás rád.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 23 z 86 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 54 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore