Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Šachy (Chess)

Strana 11 z 13 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Šachy (Chess) - Stránka 11 Empty Re: Šachy (Chess)

Odoslať  kimi2028 Ut 26 marec 2019 - 8:12

Ahojte.
S prichádzajúcou Veľkou nocou sa blíži aj jeden z mojich obľúbených turnajov v Bratislave. Do Bratislavy pôjdem s nižšími cieľmi, ale chcel by som odohrať pekné partie a nazbierať veľmi veľa skúsenosti. Na takýchto silných šachových turnajoch sa naučí človek veľmi veľa. V pláne mám tam odohrať 6 kôl. Na tento turnaj som si pripravil úplne nové otvorenie s čiernymi vzhľadom k tomu, že som doteraz nenašiel otvorenie, ktoré by mi poslúžilo veľmi dobre. Tak snáď škandinávskou hrou odolám aj silnejším šachistom. S bielymi by som chcel hrať taliansku, či španielsku hru. Uvidíme ako to pôjde.

Ku turnaju patria samozrejme aj výkonnostné ciele. Na tento turnaj bude to poslabšie, súperi budú silní, ale chcel by som napriek tomu zvíťaziť 3x. Chcel by som pokračovať v dobrej hre tak ako naposledy, keď som dokázal hrať veľmi dobrý šach so šachistami s ratingom 1600-1900. To bude podľa mňa kľúčové prispôsobiť sa tejto výkonností.

Čo sa týka tréningu, tak venujem sa momentálne len taktike, ktorú poriadne riešim. Partie klasikov si neprehrávam napokon, čiže robím len to minimum, čo musím. Na internete som našiel tiež koncentračné cvičenia, ktoré skúšam robiť, aby som sa o taký mesiac vedel koncentrovať lepšie. Neviem však, či sa mi to podarí to s tou koncentráciou, ale musím skúsiť. Nemôžem sa večne vyhovárať, ale aj niečo robiť.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Šachy (Chess) - Stránka 11 Empty Re: Šachy (Chess)

Odoslať  kimi2028 Ne 2 jún 2019 - 13:31

Tak už o necelý týždeň na mňa čaká turnaj v Humennom, na ktorý sa už teraz teším. Čakajú na mňa ciele z hľadiska psychiky, ako športové ciele. V prvom rade bude základ baviť sa šachmi, zbavovať sa emócii pri šachových partiách a nelipnúť na výsledkoch. Svojim potenciálom sa zaoberať až po turnaji, u seba doma. Jedným zo športových cieľov je to, aby som si vyskúšal 2-3 lepšie koncovky a otestoval silu v tejto disciplíne. Doma som prišiel na to, že hrať výhodnejšie koncovky je dobrá zbraň. Napr. hral som doteraz 10 lepších koncoviek a uhral som v nich 80% bodov (8b/10).

Na turnaji by som chcel pokračovať v škandinávskej hre, ktorá sa mi javí v dnešnej dobe lepšou voľbou ako sicílska hra a nie je až tak veľmi obohraná. Súperi volia len málokedy pokračovania z hľadiska pozície. Na minulom turnaji mi totiž veľmi dobre poslúžila. S bielymi by som sa rád dostal do nejakej z pozícii dámskeho gambitu, a to karlovarskej pešiakovej štruktúre. Budem však pripravený aj na Grunfelda, či kráľovskú indickú obranu.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Zaslať odpoveď

Šachy (Chess) - Stránka 11 Empty Re: Šachy (Chess)

Odoslať  kimi2028 Ne 2 jún 2019 - 16:40

Mám dobrý potenciál byť veľmi dobrým šachistom. Moja chyba je však tá, že by som mal hrať viacej partii. Čo som si robil v počítači databázu svojich partií, tak som sa zastavil za 3 roky, čo sa venujem šachu na čísle 54 vážnych partií. To je málo pomerne, pretože dobrí šachisti dajú toľko za 1 rok. Mal som už mať 150 hier a bol by som oveľa lepší. Je dôležité veľa hrať napr. spôsobujem hráčom 2. výkonnostnej triedy veľa problémov a stoja so mnou jasne horšie, ale nemám žiadnu koncentráciu. Na moje pomery je to dosť dobre.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Zaslať odpoveď

Šachy (Chess) - Stránka 11 Empty Re: Šachy (Chess)

Odoslať  kimi2028 Ne 9 jún 2019 - 19:31

Ahojte kamaráti, tak turnaj v Humennom je minulosťou. Počas turnaja som bol veľmi vďačný, že som si mohol zahrať daný turnaj. Skončil som približne v polovici 3 b zo 7 partii. Mám pocit, že som sa trochu posunul smerom dopredu, ale bude to treba potvrdiť. Hral som 4 koncovky. Za ostatné obdobie sa mi zvýšila mierne sila v nich, ale bude to treba potvrdiť najbližšie. Uhral som napokon jednu výhru, dve remízy a jednu som prehral. Podarilo sa mi splniť a to, aby som si zahral prevažne so šachistami 1600-1900. Odohral som celkovo 5 takýchto partií, čo je super. Toto sa mi dlhodobo nedarilo.

Myslím si, že po psychickej stránke sú stále menšie rezervy. Pred partiami som bol v strese, čo budem hrať, pretože všetko čo som hral doteraz som považoval za zle. S bielymi som to veľmi nestriedal, hral som tzv. londýnsky systém, ktorý sa ukázal vhodnou zbraňou proti silnejším hráčom, ale víťazstva akosi neprináša. Koncentrácia bola o niečo slabšia, čo sa ukázala v poslednej partii na turnaji, ktorú som prehral jednoznačne v hlave. Je na čom pracovať, ale dúfam, že bude sa to zlepšovať.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Šachy (Chess) - Stránka 11 Empty Re: Šachy (Chess)

Odoslať  kimi2028 St 26 jún 2019 - 16:59

Zajtra odštartuje turnaj na Zemplínskej Šírave a ja budem pri tom. Na turnaj som si pripravil nejaké tie otvorenia bielymi ako aj čiernymi, tak som zvedavý, ako úspešný budem v danej príprave. Na minulom turnaji bola totiž úspešnosť prípravy 100 %, súpermi ma ničím neprekvapili. Ja chystám prekvapenie na 1. e4, po ktorom budem ťahať pešiakom na 1. e5. Tam mám pripravené varianty v španielskej či talianskej hre. Som pripravený aj na 1. d4, po ktorom budem hrať volžský gambit.

Hlavným cieľom je si užiť turnaj, príjemne posedieť si s kamarátmi. Dobre by bolo, keby sa mi darilo prechádzať do lepších koncoviek a uhrať v nich aspoň polovicu bodov. Chcel by som mať opäť takú výkonnosť, aby sa mi podarilo vyzvať štyroch súperov s ratingom nad 1600. Minule som zvládol až päť takýchto zápasov za turnaj. Celkovo budem spokojný, ak získam 3,5 boda.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Šachy (Chess) - Stránka 11 Empty Re: Šachy (Chess)

Odoslať  kimi2028 Ne 30 jún 2019 - 6:16

Ahojte kamaráti,
tak vypálilo to tak, že dnes už na šachy nejdem. Mám až príliš veľký tras hlavy a z úcty ku súperom musím posledné dve kolá vynechať. Vyzval som napokon len dvoch súperov s ratingom nad 1600, ale vzhľadom k tomu, že tých kôl som odohral len 5 tak je to v poriadku. Uhral som polovicu bodov (2,5 z 5), čiže aj po tejto stránke je to v poriadku. Odohral som napokon 4 koncovky, z ktorých bola jedna objektívne prehratá (aj som ju prehral), 3 koncovky mal som vyhrať (napokon som vyhral len jednu). Musel som sa napokon uspokojiť s dvomi remízami. Celkovo tých remíz bolo veľa, mal som až 3 remízy. Hodnotím to kladne, pretože som prehral málo partiu. Na celom turnaji som prehral jednu partiu.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Šachy (Chess) - Stránka 11 Empty Re: Šachy (Chess)

Odoslať  kimi2028 Ne 7 júl 2019 - 17:51

Ahojte kamaráti, tak som opäť v tejto šachovej téme. Tentokrát som bol vo Vranove. Je to skutočne parádny turnaj po usporiadateľskej stránke. Do konca sme mali aj jedného človeka k dispozícii v bufete, v ktorom bolo všetko zadarmo (vody, párky, šunka, rožky...). Fakt klobúk dole pred nimi.

S turnajom som celkom spokojný, aj keď sa nezapíše k tým lepším turnajom, ktoré som odohral. Jednoducho získať 2,5 b zo 7 je málo. Počítalo sa s tým, že nepôjde všetko ľahko po minulotýždňovom turnaji. Najviac ma potešila moja partia v prvom kole, keď som vyzval hráča s ratingom nad 1800 a dokázal som ho poraziť. Potom prišli 2 ťažšie zápasy, ktoré som prehral. Mrzí ma hlavne to 3. kolo, ktoré som prehral hrubou chybou a nespamätal som sa prišla hrubá chyba s hráčom, ktorý nemá svoje ELO v 4. kole, kedy som nastavil celú figúru. No niekedy nerozhodujú v šachu len znalosti, ale aj psychika. Tak v piatom kole som si zahral s jedným chlapcom, ktorý nemá ešte ani svoje ELO. Vyhral som, a tak som si zmeral sily s ďalším silným šachistom, ktorý mal opäť ELO nad 1800. Bola to asi moja najkvalitnejšia partia na turnaji, s ktorým sme dlho hrali aj som mal výhodu pešiaka, ale kompenzáciu tam mal. V poslednom kole som hral s jedným mladým talentom, ale nepodarilo sa mi ho nijak prekabátiť.

Myslím si, že s hraním na turnajoch som na teraz skončil. Odohral som v tomto roku 4 šachové turnaje. Bol som v Bratislave, Vranove, Humennom, či na Zemplínskej Šírave. Možno pôjdem ešte do Prešova, ale tam je to veľký otáznik. Predsa len je to už ďalej a tam by som potreboval ubytovanie zabezpečiť, stravu. Hlavne s tou stravou by bol najväčší problém. Späť ku šachom nastúpil som celkovo na 25 partii (8 výhier, 6 remíz, 11 prehier). Čiže bilancia v tomto roku bola -3, čo už nie je najhoršie. Boli už aj oveľa horšie roky. Teraz na mňa čaká práca na sebe. Prečítať jednu šachovú knižku ešte aspoň 4x. Tiež uvažujem nad tým, či by som si nevytvoril zložku vo worde s prehratými partiami a napísal ku každej šachovú príčinu prehry. Samozrejme začal by som najnovšími partiami v roku 2019. Postupom času by som to rozrastal aj na ďalšie roky. Teraz je priorita prejsť tento rok.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Šachy (Chess) - Stránka 11 Empty Re: Šachy (Chess)

Odoslať  Meretseger Po 8 júl 2019 - 19:12

@kimi2028 Počuj, neexistuje spôsob ako si to rozdať (ehm, v šachu Laughing ) cez internet? Že by sme občas hodili nejakú partičku, nehrala som asi sto rokov a mám absťák. A to som na ZŠ získala zlatú medailu, pff, teraz už snáď ani neovládam pohyb figúrok Rolling Eyes
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Šachy (Chess) - Stránka 11 Empty Re: Šachy (Chess)

Odoslať  tomas Ut 9 júl 2019 - 1:14

ja by som niekedy tiez rad dal nejaku tu particku, bleskovku alebo povedzme 15 minutovku. osobne som hraval na chess.com

_________________
Desím sa každého jedného kroku
na ktorý sa chystám.
Desím sa, že ma privedú
niekam, kam som chcela dôjsť.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Šachy (Chess) - Stránka 11 Empty Re: Šachy (Chess)

Odoslať  kimi2028 Ut 9 júl 2019 - 5:59

Ahojte obaja
15 minútovka by sa dala dať určite. Ja som registrovaný na chess.com alebo hrajsach.sk, alebo pokiaľ máte účty na inom šachovom serveri tak sa prispôsobím.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 11 z 13 Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore