Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Strana 13 z 26 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19 ... 26  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 13 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Ut 12 december 2017 - 3:40

Asi pred hodinou som sa zobudil a to plne oddýchnutý a vyspaný. Skoro som išiel spať a taktiež som užil dva Gerodormy. Môžem byť len spokojný s takýmto výsledkom. Včera mi to všetko už išlo na mozog, ale prekvapilo ma rýchle zaspanie do pol hodiny, čo môžem byť len rád.

Maličkosťou je už len doba vstávania, ale optimisticky verím, že to je nepodstatné. Teraz plánujem ešte malý oddych v podobe driemania, alebo čítania. Závisí to od mojej bdelosti. Pravdepodobne zvolím nejakú tú knihu. O siedmej by som mal ísť obvodnému MUDr. na pečeňové testy, snáď budú výsledky aspoň OK.

Plnohodnotný oddych a dobré vstávanie praje Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 13 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Dušan Ut 12 december 2017 - 9:20

sam sa vam cudujem ze mavate problem so spankom,ja som mal tiez a boli psychozy,teraz ked vecer zalomim,bez problemof zaspim az do rana,napr.ked som chodil do roboty,prve kroky po niekolkich rokoch,som mal tiez problem zaspat,a to stavanie,hahha!!!,

na spanok mam taku vychitavku,ak dojde psychoza a ja nie a nie zaspat tak si precitat lahku literaturu alebo v noci robit nejaku studujnu matejovu seansu,treba budku a telo nejakou cinnostou vycerpat,je pravda ze telo v noci sa neda nakolko vsetci spia,ale hlava ano,je dobre myslienky zmixovat nejakou tou svojouu aktivitou,

viem ze ak pride zmena ,trebars robota,budem na hrane,medzi kvalitnym spankom a bdenim do rana,tato hrana je priam nebezpecna ci strasna,mam znej niekedy taky tichy strach,

pred nedavnom teda v lete, mi tete doniesla vlastnorucne vyrobenu postel od dedka,druha sa caka na jej uvolnenie,a boli zmeny,prehadzal som izbu,nabytok nehal tak jak je,ostatne pomenil a zacali sa diat veci,cca tyzden mierna psychoza a praca na nb v podobe usporiadania ci riadenia dennych uloh na tyzden,chcem len povedat ze je dost nebezpecne nieco menit vo svojom utocisku a to konkretne postel,aspon u mna to tak je,pamatam sa ze ta psychoza bola a bola v mojich rukach,potreboval som sa tak povediac usalasit,teraz je uz davno ponej a ja znova nazivam zivot ako keby som mal naramok na nohe,
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 13 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  sarah222 Ut 12 december 2017 - 19:38

Ja a moj spánok zhrniem to asi takto užívam rivotril kvapky a zolpinox 10mg a spim ako bábätko Smile gerodorm mi zial uz nezaberal potrebovala som aj 5 tabliet na spánok a moj psychiater to zadrhol ze meníme liečbu Smile som spoko teraz
sarah222
sarah222
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 102
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 29.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Stredne ťažká depresia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Valdoxan, arisspa, rivotril, zolpinox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 13 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  rasto So 16 december 2017 - 3:43

tak zase som sa zobudil okolo tretej s pocitom ze som uplne vyspaty vlastne posledne dni mozno aj tyzdne som spaval cele noci okrem vynimiek kedy som zaspaval okolo jednej tak teraz mi ostava uz len ticho sediet za pocitacom nemozem pobehovat po dome lebo su unas manzelkiny rodicia na nasteve aby som ich nezobudil tak zase nudaa co mam nove tak minule som bol u diabetologa ten ma pochvalil ze sa dobre drzim s timi glikemiami nadalej pasivyta trochu sa pokusam zdokonalit v anglitstine a to pozeranim filmov v anglickom jazyku tak asy tolko drzte sa vsetci a nech nemate problemi so spankom a nech sa vam dary porazyt chorobu vam prajem vsetkym.
rasto
rasto
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 501
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 13 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Meretseger Po 25 december 2017 - 2:06

Bože, 2 hodiny v noci a ešte som ani oka nezažmúrila. Hrozné čosi. Mám chuť vstať a ísť niečo robiť na počítači, tablete... Ale nechcem si prevrátiť úplne režim, takže buď zaspať, alebo sa na to vybodnúť a fakt čosi porábať s tým, že túto noc proste prebdiem, však až také strašné by to zas nebolo. Aaah (a možno aj hej...) very unhappy
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 13 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto So 30 december 2017 - 3:49

Blíži sa štvrtá hodina, a keďže tu čítate moje riadky, tak isto predpokladáte, že aký som ja čerstvý ranostaj. Nieee! Fakt je, že už ma nebaví prehadzovanie v posteli, žiadna chuť na driemanie, či dokonca spanie. Som v stave zobrať sa a kálať stromy. Celá noc je tichá a až príliš pokojná. V podstate som zahodil hneď dva Gerodormy tým, že som ich bez efektu užil. Ani tá noc pred touto nebola extra na kvantitu, čo ma fakt štve je, že okrem akejsi divnej čerstvosti pociťujem aj pár príznakov úzkostného syndrómu, neviem kde sa mi tá opacha zjavila. Zatiaľ ju len mierne pociťujem navečer v malom rozsahu, čo považujem za veľmi významné.

Tak asi len toľko: Príjemné zobúdzanie do nového dňa praje T.

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 13 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Meretseger Po 1 január 2018 - 0:14

Zle sa spí, moc búchajú very unhappy Nuž, každopádne vás všetkých vítam v roku 2018! flower
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 13 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  kimi2028 Po 1 január 2018 - 10:44

No mer preto sa to volá Nový rok Very Happy  Aj keď ja som dnes nespal do pol 3., lebo mal niekto zo susedov novoročnú party Smile Hudba tak dunela, že koniec...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2189
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 13 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  rasto Ut 2 január 2018 - 1:37

tie oslavy noveho roka mi niejako zase pohli spanok vcera som pospal tak 2 hod nad ranom a neska to vyzera na prebdenu noc zasa a to som sa vytesoval ako sa mi v spanku dary respektive som pekne spaval cele noci ale to je asy podla hesla ak sa ma nieco pokazit tak sa to pokazy alebo mozno aj napravy tak len mi ostava dufat ze sa ten spanok da do dobrych kolaji.
rasto
rasto
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 501
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 13 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto So 13 január 2018 - 3:47

Momentálne ani neviem čo tu napísať. Snáď len toľko, že väčšina noci ubehla, ale počas nej som stále hore. Užil som 2x tbl. Gerodormu, ale v posteli som bol nervózny a nespokojný, chodil som fajčiť. Teraz sa už po minútach blíži ráno a vlastne už k svojmu znechuteniu nad sebou samým ani nič nemám. Dnes sa pokúsim ešte aspoň o 1h-3h zdriemnutie a budem dúfať, že mozog za pomoci pirúl ma udríží v stave aspoň fajn. Tejto noci dávam podľa Matejovej stupnice 4-.
very unhappy very unhappy confused Šašo Šašo Šašo

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 13 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Matej So 13 január 2018 - 10:26

@Tuto

Ahoj Tuto. Smile

Mrzí ma, že sa tak trápiš naďalej so spánkom. Napadá mi, že by mohol byť Tvoj smútok zo situácie, že si o tretej hore, čiastočne potlačiteľný, pretože treba rátať s tým, že po dlhšom spánku je ľudský organizmus normálnym spôsobom nastavený bdieť asi 14 hodín. Čiže, ak si vstal o dvanástej na obed po určitom výdatnejšom, viachodinovom buvaní, tak prvý zmysel ísť spať tak, aby telo spolupracovalo, má až o 12+14=26, teda po druhej, tretej hodine v noci. Chcem tým priateľsky povedať, že ak si o tretej hore, tak je to vlastne do istej miery akurát, lebo akurát vtedy sa začína fáza, že sa ide ešte len buvať. No a to je to, čo som chcel naznačiť o tom smútku, že teda by mohol byť potlačiteľný, lebo je to vlastne "doba akurát", keď sa ešte len začína úvod zaspávania. Vždy by som Ti odporučil si pričítať tých 14 hodín k času, kedy si sa po spánku zobudil... To vlastne reagujem na pocit úzkosti a smútku, že sa Ti nedarí zaspať, že reku by si sa tomu smútku čiastočne mohol vyhnúť, lebo situácia dáva určitú logiku a nie je excesom. Hlavný problém je potom už len tá inverzia, teda to posunutie zobudenia na neskoršiu doobednú hodinu a zaspávanie tým pádom na rannejšiu hodinu. To sa však dá dať späť do správnych koľají pravdepodobne len pomaličky, polhodinku za polhodinku si to posúvať denno-denne... myslím si, že sa to nedá naraz náhle, a síce liekmi zaspať včasnejšie, alebo sa nútiť zobudiť príliš skoro, trebárs už o siedmej ráno. Myslím si, že to by bol príliš tvrdý oriešok to tak zrealizovať. Preto by som skôr laicky odporučil pomaličky polhodinku za polhodinkou si to posúvať - vstať o polhodinku skôr v jedno doobedie, na druhý alebo skôr tretí deň zase o polhodinku skôr v ďalšie doobedie. Zostáva samozrejme pravidlo nespať cez deň, teda v Tvojom prípade medzi doobedným zobudením a nocou, a to fakt nasilu. Liečky na spanie by zostali opodstatnené samozrejme, sú dôležité, to nepochybujem. Príjem kofeínu v Tvojom prípade by som videl najneskôr o 16:00 alebo 17:00, aby polčas vyplavenia kofeínu bol okolo tej druhej v noci. Tiež by som odporučil určite nezaspávať v tichu, kde vnímaš plne tok svojich myšlienok. Najlepšie sa od tohto toku odpútať vhĺbením pozornosti do niečoho nepodstatného, napr. si na pozadí pustiť televízor, rádio po tichu (odporúčam z internetu, kde nie sú reklamy a hovorené slovo), bezprostredne pri ľahnutí si čítať knihu poležmo (pri rádiu). Cieľom je odpútať sa od toku svojich myšlienok a od svojej túžby zaspať. Aby sa Ti znížila jasnosť vedomia a sústredenie na seba.

Toľko mi teda napadá. Myslím to všetko priateľsky, bojím sa všeobecne Ti v tomto radiť, lebo sa s touto otázkou potýkaš, ako si raz naznačil, už odmalička (tuším si spomínal, že už v škôlke si býval hore, keď ostatné deti spali). Ale chcel som Ti nejakým komentom vyjadriť citovú účasť a záujem o Tvoj problém, ktorý zaiste je v Tvojom živote jeden z tých najväčších. Myslím na Teba, Tuto, a želám Ti úprimne polepšenie veci a veľa zdravia. giving a hug

Všetko dobré. Smile
S priateľským pozdravom
Matej
flower

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 13 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 13 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Ne 14 január 2018 - 3:58

Ďakujem Matej, že si to tak pekne (aj kriticky) napísal. Za tieto dva dni mám bilanciu 3h spánku včera v doobedí. Momentálne som pomerne "jarí" pričom som ani nezadriemal. Vyhodil som tak 2Xtbl. Gerodormu. Teraz sa obávam ďalšej noci...

Question Question Question pale exploding

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 13 z 26 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19 ... 26  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore