Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Čo ste dnes jedli?

Strana 7 z 21 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 14 ... 21  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Čo ste dnes jedli? - Stránka 7 Empty Re: Čo ste dnes jedli?

Odoslať  Dušan Po 31 júl 2017 - 19:46

r-rozok+pomazanka
d-maso+ryza
o-5 rozkov+pomazanka
o-nic
v-nic
2.v.chleba+pomazanka+syr+salam

nastvany som na ten obed,premohla ma zravost,zajtra pokracujem dalej,dnes - 250g
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Čo ste dnes jedli? - Stránka 7 Empty Re: Čo ste dnes jedli?

Odoslať  rasto Pi 4 august 2017 - 2:53

ja vcera.ranajky tuniakova pomazanka krajec chleba,obed hubova polievka zemiakova placka,vecera konzerva bravcove na paprike 2 rozky.
rasto
rasto
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 502
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Čo ste dnes jedli? - Stránka 7 Empty Re: Čo ste dnes jedli?

Odoslať  Matej Pi 4 august 2017 - 20:39

Dnes ja:

- raňajky: kakaové mušličky s mliekom
- desiata: energetická tyčinka BA!
- obed: kurací gordon blue, ryža, šalát, šošovicová kyslá polievka
- olovrant: 3 cukríky, 1 zmrzlina z mekáča v kormútku
- večera: 2 cereálne kaiserky s maslom Rajo

Pitný režim: 2 litre minerálky, liter ochutenej umelosladidlovej limonády (ešte plánujem ďalej piť aspoň pol litra)
Energia: 9700 kJ Vybavené

Mám silné nutkanie si ešte dačo dať. Jedol som naposledy o 18tej a cítim, že aj z nudy, aj z napätia, aj z dôvodu vytrávenia by som rád niečo zobol. Zobnúť je čo, ale prekročil by som zase limit. Nie že by to bola katastrofa ho prekročiť, veď aj tak ho prekračujem takmer stále a nič sa nedeje dlhodobo. Ale ono mi to aj zvyšuje sebaúctu, keď si viem prikázať a ovládať sa. Naopak mám zo seba mizerný pocit, keď si neviem povedať... A to vo všetkých mojich zlozvykoch, nemám naozaj rád, keď ma niečo ovláda, to ja chcem veliť svojej vôli, nie že moju vôľu ovláda niečo nižšie od rozumu. Bezradný

Neviem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Čo ste dnes jedli? - Stránka 7 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Čo ste dnes jedli? - Stránka 7 Empty Re: Čo ste dnes jedli?

Odoslať  Matej So 5 august 2017 - 20:43

Dnešná sobota u mňa v mojom žalúdku:

- raňajky: kakaové mušličky s mliekom
- desiata: malý zobanec kaiserky s maslom Rajo, 1 banán
- obed: špagety carbonara v rýchloobčerstvení (asi 450 g)
- olovrant: 1 kukurica, hovädzí vývar s nudlemi
- večera: 2 biele rožky s maslom Rajo

Pitný režim: asi 7 deci nízkokalorického energeťáku, 2 litre sladidlovej limonády, šálka čierneho čaju, 3 deci malinovky
Energia: 10 100 kJ  Vybavené
Športová aktivita na bežiacom páse: 11 minút chôdze 3,5 km/h, 40 minút chôdze 4 km/h (spolu asi 5400 krokov)

Komentár: Živiny ok, energia zhruba ok, aktivita ok, trošku nemilé sú tuky, ktorých som prijal 100 g, obzvlášť živočíšnych... Ale väčšinou tých 100 ešte viem akceptovať (limit je aj tak asi 70-80), aby som to nebral nejako ortorekticky, teda aby som nejavil známky úzkosti alebo depky z toho, že nie som dôsledný v strave. Veď zhruba je to ok dnes. Pozitívom mi je, že najviac chôdzovej aktivity som vyvíjal teraz večer, čo mi zvláštnym spôsobom pomáha akosi k nechuti k jedlu, alebo lepšie povedané: necítim priveľký hlad, naopak cítim nad chuťou kontrolu. alien

PS: Ako sa Vám, priatelia, darilo dnes v papaní? Aké máte ciele v režime, čo sledujete, alebo čo Vám dnes jednoducho pochutilo? Som zvedavý, čo papáte, lebo vlastne aj potrebujem si zistiť, koľko toho jedia iní ľudia, lebo často mám pocit, že jem príliš veľa a že iní ľudia jedia oveľa menej. Preto mi môžete pomôcť otvoriť oči aj svojím príbehom, alebo svojím jedálníčkom. Smile jumping

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Čo ste dnes jedli? - Stránka 7 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Čo ste dnes jedli? - Stránka 7 Empty Re: Čo ste dnes jedli?

Odoslať  Matej Ne 6 august 2017 - 20:58

Dnes v nedeľu:

- raňajky: kakaové mušličky s mliekom
- desiata: 1 kukurica, 1 biely rožok s maslom
- obed: trenčianske párky s fazuľou (Hamé), 1 biely rožok
- olovrant: 2 banány, 3x malé Monte, 1 biely jogurt
- večera: 1 biely rožok s maslom, 3 deci instantnej polievky

Pitný režim: nesladená limonáda 2 litre, 2 deci energeťáku
Energia: 11 700 kJ pale

Komentár:
Skúsim si zajtra dávať menšie porcie a obmedziť porcie na 4 denne (teda pravdepodobne vynechať doobednú desiatu). Do raňajok chcem vkomponovať viac proteínov, špeciálne asi kokteil zo srvátky, pričom mušličky by zostali. Pravdepodobne aj trochu mlieka. Možno by som si pridal trošička ovsených vločiek, aby mi to napučalo v bruchu ako vláknina, takže by som vydržal do obeda. Obed by som chcel presunúť až na 12:30, prípadne, 13:00. Skúsil by som menšie porcie, trebárs na obed v práci zjesť len 3/4 donášky, poslednú štvrtinu by som jedol na olovrant okolo 15:15 a možno by som pridal banán alebo biely bio-jogurt. Večera by bola u mňa doma pravdepodobne pečivového charakteru, figurovať by mali pestré nátierky, špeciálne mám na mysli pravé maslo, ktoré mi veľmi chutí a vie ma nasýtiť. Uvidím, ako takýto program zvládnem. Začnem hneď od zajtra rána, ale s tým, že ešte doma nemám srvátku, je u rodičov v jednej komode. Vločky si kúpim večer. Večer som tiež dohodnutý, že k rodičom prídem vziať nejaké veci (najmä oprané prádlo), takže hneď si vezmem aj tú srvátku Gold Whey 100%.

Predpokladám, že u mňa cesta vedie cez menej jedál cez deň, za to o trošku väčších. Moje pravidelné jedenie každé 2 hodiny mi síce dobre upravilo metabolizmus, že ho mám dosť rýchly, no celkovo vnímam už aj silné zápory takéhoto životného štýlu, lebo prakticky žalúdok je furt v činnosti, furt je naliaty alebo roztiahnutý, a tak už telo akosi je pravidelne a často hladné, pýta si ďalšie a ďalšie dávky, prísuny. Byť bez stravy 3-4 hodiny je pre mňa dosť zaberák, telo nie je na to zvyknuté, azda iba v noci. Musím žalúdok naučiť najprv na 4 prísuny, a neskôr možno na 3, ak sa bude dať. Ak nie, tak aj 4 je lepšie, než terajších 6-7.  I love you Žalúdok si aj u mňa musí zvyknúť na stiahnutý a relatívne nečinný stav, a to bez toho, aby vysielalo splašené signály do mozgu, že telo umiera od hladu. laughing

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Čo ste dnes jedli? - Stránka 7 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Čo ste dnes jedli? - Stránka 7 Empty Re: Čo ste dnes jedli?

Odoslať  Matej Ne 6 august 2017 - 21:19

Ešte som v predošlom príspevku zabudol na športovú aktivitu. Dnes to bolo asi 5400 krokov na bežiacom páse, zväčša rýchlosťou 3,5 až 4 km/h, ako kedy. Spálené kalórie sú tu zanedbateľné, hoci som sa trochu potil... sotva 500 kJ. To nevadí, ide mi hlavne o pohyb ako taký, o priaznivý efekt na metabolizmus, kondíciu a na náladu. Zatiaľ je v tomto smere moja kondícia dosť smiešna, verím však, že do 2 týždňov by som mohol byť azda schopný každý deň prejsť 5000 krokov športového pôvodu bez väčšej námahy. Pod pojmom "športový pôvod" myslím také kroky, ktoré nie sú cestou do obchodu, do práce alebo kdekoľvek, proste ide o kroky, ktoré sú robené celkom navyše na bežiacom páse...

Hm, tak snáď sa moja vízia do 2 týždňov splní... Embarassed

Cvik 2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Čo ste dnes jedli? - Stránka 7 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Čo ste dnes jedli? - Stránka 7 Empty Re: Čo ste dnes jedli?

Odoslať  rasto Po 7 august 2017 - 10:08

ja vcera. ranajky mexicky salat 15 deko 2 rohliky,obed bravcove na zelenine zemiaky,vecera tuniakova pomazanka 2 rozky.
rasto
rasto
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 502
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Čo ste dnes jedli? - Stránka 7 Empty Re: Čo ste dnes jedli?

Odoslať  veronicka Po 7 august 2017 - 21:01

Dnes som jedla:
RANAJKY: keiserka s chilli cottage cheesom
OBED: kuracie sote s haluskami so salatom
OLOVRANT: keiserka s chilli cotage cheesom
VECERA: hrozno, dve broskyne, paradajkova stava
DRUHA VECERA: granko s mliekom a piskoty
avatar
veronicka
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 154
Reputácia Reputácia : 30
Dátum registrácie : 30.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Čo ste dnes jedli? - Stránka 7 Empty Re: Čo ste dnes jedli?

Odoslať  Matej Pi 11 august 2017 - 21:08

- raňajky: kakaové mušličky s mliekom
- desiata: 1 cukrík
- obed: smažené rybie filé, zemiakový šalát, hŕstková polievka
- olovrant: banán, energeťák Semtex
- večera: 2 litre Caprio jablkového džúsu so zníženým obsahom cukru

Pitný režim: 2 litre džúsu, asi liter vody, 5 deci energeťáku
Energia: 8900 kJ Vybavené

Dosť mi dnes vyskočili sacharidy, cez 370 g. Ale hlavne žiadne výčitky už! Proste len konštatujem. Smile To ukľudňujem samého seba, že som akože jedol ok, takže hlavu hore si hovorím, dalo sa. Smile Iste, je tam všeličo nezdravé, veľa cukrov, aj vyprážaný obed bol. Ale je to naozaj také zlé? Svieti mi z toho jedenia "matej, pozor, koleduješ si o rakovinu" ? Strašne mám úzkosť z toho, že zomriem v bolestiach na smrteľnú chorobu, ktorú som si privodil sám svojím životným štýlom. To by som považoval za najhoršiu prehru svojho života, že som si sám zodpovedný za predčasnú smrť a keby som nerobil to a ono, nejedol to a ono, tak by som si to nespôsobil. Táto predstava ma strašne desí a je základom môjho úzkostného vzťahu k jedlu, ktorý spomínam v téme "Ako sa dnes máš". Rain 3

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Čo ste dnes jedli? - Stránka 7 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Čo ste dnes jedli? - Stránka 7 Empty Re: Čo ste dnes jedli?

Odoslať  Matej So 12 august 2017 - 12:05

Pomaličky, ale isto, si ustáľujem, ako idú týždne, čo papávam, keď som tu sám. Keď to tak spätne hodnotím, tak vidím v "zápisníku", že jedávam varené jedlá hlavne v práci z donášky (aj s polievkou). Medzi nimi dosť často bývajú vyprážané pokrmy, čo ma trochu mrzí, pokúsim sa v budúcnu vyberať si z ich ponuky aj nejaké alternatívy. Vždy ponúkajú aj niečo nevyprážané v daný deň. Na desiaty a olovranty, ak dám pomimo kancelárske maškrty, ktoré naďalej túžim úplne eliminovať, tak na ne papávam zväčša banán, zriedka jablko, niekedy nejaká instantná polievka, možno rožok s nátierkou. V pláne mám viacej zakomponovať srvátku s mliekom práve pri príležitosti svačín. Svačiny teda sú skôr viac-chodové, čiže pozostávajú niekedy aj z dvoch, troch potravín, napr. banán, srvátka, maškrta, alebo rožok. Desiaty sa snažím eliminovať, ale niekedy sa to nepodarí, no nerobím z toho vedu. Okrem toho kupujem pravidelne biele jogurty s bakteriálnou kultúrou, niekedy bio, niekedy značky Clever. Skúšam zakomponovať jogurt raz za deň, zatiaľ to ešte takto pravidelné nebolo. Často sa mi mení vzťah k polotovarom alebo ku konzervovaným hotovým jedlám. Niekedy som za, niekedy sa ich bojím ako nezdravých. Výrobky Hamé, najmä šošovičové prívarky, fazuľové, alebo Maggi (wifonky, kuracie na paprike a cestoviny), tie patria medzi moje výnimky, ktoré si doprajem, hoci sú chemicky spracované. Verím, že časom, ako sa pustím do vlastného varenia, tak ich opustím... variť sa už pomaly chystám, panvicu na miešané vajíčka už mám, mal som zhruba predstavu, že si už v tento víkend uvarím prvé špagety a dám si ich len tak čisto s kečupom ako moje prvé varené jedlo, úplne primitívne, ale moje. Smile Uvidím, ako sa to vyvinie, zatiaľ mám v "zápisníku" naplánované hotové tovary.

Aby v mojej strave nechýbali nejaké látky, keďže už nie je taká pestrá, tak skúšam multivitamíny, aj vitamíny GS Forte, minerály, minerálky. V pitnom režime som sa dnes vrátil k Pigi čiernemu čaju po asi týždeň a pol dlhej pauze, kedy som pil len vody alebo žbrndy namiesto ovocných čajov. Laughing Znovu sa vraciam tiež k energeťákom vzhľadom na rozkolísaný duševný stav, na ktorý mi oni vedia badateľne pomáhať.

Finančne - zatiaľ ma od poslednej výplaty stála strava podľa môjho excelu asi 160 eur, s tým že do utorňajšej výplaty asi sa to navýši na 170 eur. Šéfka mi povedala, že na jednu osobu to nie je veľa, že je to ok. Asi sa mi nepodarí len tak ľahko klesnúť mesačne pod 160 eur za stravu, verím však, že isté zmeny k lepšiemu môže priniesť vlastné varenie, ktoré to skresať azda by trošku vedelo. Ale nemyslím si, že zásadne, jedine že by som si fakt varil až tak hojne, že by som svojím jedlom nahradil aj donáškové obedy v práci. To by bolo fajn, ale ako laik vo varení sa cítim subjektívne od takéhoto ideálu dosť vzdialene. Zostáva mi však sa o to pokúšať a učiť sa. Embarassed

Ďakujem za vypočutie. Všetko dobré, priatelia. Super!
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Čo ste dnes jedli? - Stránka 7 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Čo ste dnes jedli? - Stránka 7 Empty Re: Čo ste dnes jedli?

Odoslať  Matej So 12 august 2017 - 21:15

Dnes v sobotu:

- raňajky: kakaové mušličky s mliekom
- desiata: rohlík s Perlou, rajčina
- obed: šošovicový prívarok s údeným (konzerva od Hamé), rohlík
- olovrant: 1 kukurica, 1 liter pomarančového džúsu
- večera: maďarský guláš s knedľou (250g/80g) od rodičov

Pitný režim: 1 l džúsu, 6 deci vody, 1 l nízkokalorického energeťáku, 1 l čaju Pigi
Energia: 10 000 kJ Vybavené
Športová aktivita: žiadna
Dnešný štýl: sedavý až ľahko aktívny

Dneska zhruba dobre. Nevyskočili do červených čísel žiadne živiny, je to zhruba okolo normy. Pomerne málo vlákniny... Snow 1 Ok. Neviem

Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Čo ste dnes jedli? - Stránka 7 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Čo ste dnes jedli? - Stránka 7 Empty Re: Čo ste dnes jedli?

Odoslať  Matej Ne 13 august 2017 - 20:19

V nedeľu:

- raňajky: kakaové mušličky s mliekom
- desiata: 1 ovocný jogurt
- obed: špagety s kečupom (450g/50ml)
- olovrant: 1 banán, 1 kaiserka s maslom
- večera: kúsoček kaiserky s maslom, 1 mrkva, 1 rajčina

Pitný režim: 0,75 l nízkokalorického energeťáku, 1 l čaju, 6 deci vody
Energia: 7600 kJ Vybavené
Športová aktivita: 2600 krokov na páse (30 min kráčania asi 2,6 km/h)
Dnešný štýl: sedavý, ležavý

Komentár: Dnes ok. Sun 1

Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Čo ste dnes jedli? - Stránka 7 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 7 z 21 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 14 ... 21  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore