Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Dnes ma teší 2 :-)

Strana 48 z 65 Previous  1 ... 25 ... 47, 48, 49 ... 56 ... 65  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 48 Empty Čítanie

Odoslať  Mous Pi 10 jún 2022 - 15:12

Ahojte na fóre,

Rozhodol som sa sem pridať,čo ma zvykne dosť v poslednej dobe tešiť.Možno to niekomu poslúži ako motivácia.Zistil som,že ma baví čítať knižky.Aj tie dobré,aj tie menej dobré,od svetových autorov,nositeľov nobelových cien a podobne.Som rád,lebo mi čítanie v niečom pripomína aj štúdiá.Myslím si,že je dobre vždy takýmto spôsobom posilňovať mozgové závity.Ktosi povedal,že "človek číta,kniha odpovedá".Čosi na tom pravdy bude.Mňa fascinuje prehŕnať sa v stránkach.Zlepšuje to aj slovnú zásobu a bol by aj dôvod sa o knižkách porozprávať.Možno tu na fóre sú nejakí čitatelia,ktorí by radi o knižkách pokecali.O zlepšovaní rečového prejavu a gramatiky ani nehovorím.Tak sa teda teším,že mam takýto koníček.Myslím si,že to nie je zle zúžitkovaný čas.A človeka to môže pohnúť aj k vlastnej tvorbe.Páči sa mi čítať poéziu aj prózu.Básne,poviedky,novely,romány,vedecké knihy.Zdá sa mi,že si viem celkom dobre dielo vybrať.No čítam niekedy aj to,čo ma nezaújme.Aspoň mám prehľad.A ak si tiež taký knihofil,knihofilka-kľudne mi napíš tu na fóre správu-pokecáme o čítaní.

Pekný deň snáď záujmov-plný


Naposledy upravil Vladimir dňa Pi 10 jún 2022 - 17:07, celkom upravené 2 krát.
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 877
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Iacobus and Anonym woman like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 48 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Anonym woman Pi 10 jún 2022 - 15:34

ja nečítam žiadne knihy, všetko si googlim, dokopy som v živote prečítala možno 3-4 knihy na základke, ale určite to má teda niečo do seba a vo viacerých bodoch súhlasím Smile
Anonym woman
Anonym woman
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 119
Reputácia Reputácia : 51
Dátum registrácie : 02.10.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 48 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  vrana Pi 10 jún 2022 - 18:11

Ahoj Vladimír

Teší ma, že si sa vrhol na presmerovanie mysle, teda myšlienok smerom od tých chorých, (ne)čistých. Ja mám na jedálničku, každý deň, od roku 2018, knižky prevažne odbornej literatúry, spoločenských vied, motivačnej literatúry, ezoteriky a duchovna, biznis a manažment, peniaze a zisk, investovanie, účtovníctvo, ale aj zdravie a životný štýl, medicína, hobby a voľný čas, história, biografie a životopisy.

Celkom za tých pár rokov mám sčítaných cca. 130 (e)kníh a vypočutých cez 20 (audio)kníh, niektoré aj zo päť krát.

Píšeš že čítaš poéziu, prózu, či básne... Nuž Vladimír, toto nieje moja méta. Vždycky Som pre toto (ne)mal pochopenie. Keď tak, tak Som vo svojich počiatkoch čítal fantasy-hororovú trilógiu o P. Breet - Demoni.

Ale knižky majú svoje čaro, ako tvrdíš. Kultivuješ tak svoju písanú reč.
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej, Anonym woman and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 48 Empty Ahoj vrana

Odoslať  Mous Po 13 jún 2022 - 9:58

Zaujímavé,čo všetko čítaš.ja som začal s čítaním už dávno,kdesi na základnej škole.prešiel som kadečím,nie len básňami od Smreka.istý čas som napr.čítal Osha z kategórie ezoterika.teraz mi to už nereže.v inom období som napr.pričuchol k Bukowskému.teraz si vyberám,asi pred dvoma rokmi som kúpil dosť kníh z antikvariátov.mne sa veľmi páči Zola,Steinbeck,Heller či Galsworthy.to je potešeníčko čítať čosi z tejto klasickej beletrie.ako išli roky,začal som aj písať.veľa napísaného som síce zničil,no ostali tri knihy-fotocestopis,cestopis a vedecká fantastika.Mal som v tom záľubu-v písaní-len už dlhšie sa tomu nevenujem-je to namahavé a aj by som bol nerád,keby to nemá hlavu ani pätu kvôli chorobe.teraz už však bude za chvíľu rok,čo mám nastavenú liečbu a som bez príznakov,našťastie-takže sa možno opäť pustím do písania.mám aj rozpísane pokračovanie jednej z tých troch kníh.aby človek mohol písať,musí mať veľa skúseností aj načítaneho si myslím...tiež som prečítal veľa,mal som obdobie 30 po sebe a podobne.niekedy si myslím skús taký maratón-je to zdraviu prospešnéSmile
Pekný deň,v.
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 877
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, vrana and Anonym woman like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 48 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  kimi2028 Po 13 jún 2022 - 19:03

Ahojte, čítajúci. Nečítam veľmi knihy a keď už tak jediného žánru (šachové). Chcel by som tiež skúsiť napísať nejaké šachové. Chcel by som napísať niečo o svojom šachovom repertoári, z ktorého by som mohol čerpať. To je prvá vec a navyše súri už to aj celkom. Keď chcem chodiť na klubové priateľské turnaje, tak by som mohol to trénovať konečne. Nie je to záležitosť na pár dní. Dobrý repertoár trvá vytvoriť roky... To by som chcel prvé. Urobiť niečo na biele aj čierne...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2206
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Sweetheart, Anonym woman and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 48 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Mous Ut 14 jún 2022 - 0:22

No mohla by to byť zaujímavá praca,len potreboval by si viac hráčov pravidelne,striedať.Je aj stránka šachy.cz,sa mi zdá,že tam partie aj zobrazuje po dohratí.Ja by som si musel každý ťah zapisovať,protihráča by to mohlo štvať.fandím Ti,nech sa to podarí

_________________
Living is easy with eyes closed.  What a Face
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 877
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 48 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  kimi2028 Ut 14 jún 2022 - 13:10

Prečo by malo to štvať? Zapisovať ťahy v šachu je normálne. Podľa pravidiel dokonca nutnosť. Akurát len na bleskovky sa nemusí zapisovať... Nestíhalo by sa hrať... Ja hrávam šachy na lichess.org... Tiež celkom dobrá stránka na hranie šachov. Vyhovuje mi najviac. Navyše dajú sa sťahovať aj vlastné partie...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2206
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 48 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Mous Ut 14 jún 2022 - 19:39

O takej stránke som ešte nepočul.na základke aj na výške som mal kamošov,s ktorými sme hravali šachy.aj dosť.teraz sa síce na to necítim,asi by ma to nebavilo,-no ak by raz,mozme si zahrat spolu.tu v okolí máme vraj aj šachový klub,trochu som nad tým rozmýšlal.tesi ma,že chodíš aj na prechadzky.ono je dobre vypnut,to ako pri tomto mojom citaní nekonecnom

_________________
Living is easy with eyes closed.  What a Face
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 877
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

vrana likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 48 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  kimi2028 St 15 jún 2022 - 17:32

Ako som písal je to dobrá stránka, na ktorej máš pripojených väčšinou 100 000 hráčov rôznej sily. Škoda, že nedarí sa mi v bleskovkách. Čo sa dá robiť. Je to na mňa rýchle tempo. Nevadí. Na šťastie v šachu dá sa pozerať veľmi veľa vecí a nikdy nie je nuda. Osobne mám rád šachové partie velikánov, ale nerozumiem im veľmi, tiež aj otvorenia študujem rád. Chcel by som sa naučiť aj koncovky... Nejako rozoznať lepšiu od zlej. Väčšinou teraz poznám tak, že veľmajster povie, že je to dobre. Tak sa snažím o ten prechod v danom otvorení...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2206
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Sweetheart and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 48 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  Mous St 15 jún 2022 - 19:11

Ja som rád otváral kráľovským gambitom.jediné čo viem😄tiez mame doma miniaturky,tak sa mozno do toho dam

_________________
Living is easy with eyes closed.  What a Face
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 877
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 48 Empty Re: Dnes ma teší 2 :-)

Odoslať  dzuli08 So 18 jún 2022 - 16:59

Ahojte mna dnes teší,ze som bola na bicykli,nie stacionarnom...myslim ze nejakych 25 km to bolo dokopy. Som rada ze som bola i ked zadok otlačený,ale to patri k tomu 🙂 hlavne je,ze som sa kusok nastartovala...zajtra asi pojdem na mensiu túru...uvidim čo nohy povedia po tom dnešku 😀 majte sa pekne.

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 544
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, kimi2028, Juraj, vrana, Sweetheart, Anonym woman, kiralyos and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Dnes ma teší 2 :-) - Stránka 48 Empty Potešilo ma

Odoslať  Mous St 22 jún 2022 - 20:40

Ahojte,len taký krátky príspevok.Dnes ma potešilo,že asi začnem opäť písať príbehy.Mám v hlave nápad na jednu knihu-tak držte palce!Už som nad dejom premýšľal dávno,teraz to asi zhmotním.Aspoň že mám dosť času a nie je sa kam ponáhľať.

Snáď sme a budeme v zdravíčku
V.
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 877
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, dzuli08, Iacobus and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 48 z 65 Previous  1 ... 25 ... 47, 48, 49 ... 56 ... 65  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore