Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

schizofrenia simplex

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

  • Zaslať odpoveď

schizofrenia simplex - Stránka 2 Empty Re: schizofrenia simplex

Odoslať  relouth Po 9 marec 2020 - 21:11

Viete ako dopada neliecena schizofrenia simplex ?
Potreboval by som pomoc najst nejake kauzy tejto choroby. Velmi malo sa o nej pise. Viete pomoct ?
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 196
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

schizofrenia simplex - Stránka 2 Empty Re: schizofrenia simplex

Odoslať  Couz St 16 december 2020 - 20:40

Zdravim, zaujala ma správa od relouth. Ja sa totiž liečim na depresiu 10 rokov,no stále dosť neúspešne, keďže sa mi to vracia niekoľko krát v roku confused momentálne už cca 2 mesiace brutálna depresia ku ktorej sa pridali úzkosti. Zmenila som už aj psychiatričku, prvú som mala v inom meste ako bývam, tak to bolo dosť obtiažne častejšie tam chodiť, riešili sme aj cez telefón, ale naposledny keď mi bolo vážne zle, už som myslela že sa asi úplne scvoknem, nemohla som sa jej dovolať 2 dni, tak som zavolala lekárke v našom meste,ktorá ma objednala na čo najskorší termín a nasadila na pár dni niečo proti úzkosti plus navýšila antidepresiva. Uzkosti pominuli,ale vôľa niečo robiť je veľmi slabá, musím sa premáhať,navyše celé okolie sa mi zdá nejaké skreslené asi derealizácia, problémy so sústredením, veľka únava a hlavne stále bez chuti do života, neviem sa tešiť, emocie otupené, a pocit akoby som hlúpla, zlá pamäť a hlavne nechuť komunikovať s ľudmi, pričom som veľmi ukecaná a spoločenská keď mi je oukej, strašne mi chýba moje starè Ja Crying or Very sad Musela som vysvetliť svoju situáciu, a teraz k tej simplexnej schizofrenii, natrafila som.na ňu keď som bádala na googli o nejakých skúsenostiach s pocitmi aké mám ja a vybehla mi aj simplexna schiz. kde sa pisalo že sa veľakrat zamiena s depresiou, keď som spomenula psychatričke schizofreniu, povedala mi na to že nepočujem hlasy a nemám bludy tak schizofreniu určite nemám. Bola by som zvedavá na základe čoho ti ju diagnostikovali ?
Couz
Couz
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 5
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 16.12.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

schizofrenia simplex - Stránka 2 Empty Re: schizofrenia simplex

Odoslať  Couz St 16 december 2020 - 20:51

Dodala by som ešte ,že keď som mala asi 18 rokov a riešila prvú lásku, bola som dosť v oblakoch, prišiel na mňa stav ,ktorý som rodičom nevedela popísať všetko mi pripadalo ako v sne, bolo mi proste divne tak som to nazvala, tak sme šli k neurologičke, ktorá mi robila vyšetrenia a všetko bolo ok. Ten stav po nejakej dobe prešiel a ja som ďalej žila život normalneho dievčata, škola, kamošky, zabava, plná elánu. Po ukončení SŠ sme s priateľom šli pracovať do Čiech, bolo to dosť náročné, hlavne nočne zmeny mi nerobili dobre. Po roku sme tam skončili, a ja som nastúpila na VŠ, kde sa mi pod tlakom učenia a celej tej zodpovednosti, zrútila psychika a prvykrat som navštivila psychiatričku,ktorá mi diagnostikovala depresiu. Vystriedala som niekoľko antidepresív no stále sa mi to vracia...
Couz
Couz
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 5
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 16.12.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

schizofrenia simplex - Stránka 2 Empty Re: schizofrenia simplex

Odoslať  Iacobus Št 17 december 2020 - 10:02

Zdravím, @Couz,

Jednoduchá schizofrenia je typická tým, ze absentujú pozitívne príznaky schizofrenie, teda halucinacie a bludy, na druhej strane sú prítomné negatívne príznaky, ako strata motivácie, apatia, sociálna izolacia. Čiže môže sa to ľahko pomýliť s depresiou.

Podľa mňa je nepodstatné, čo máte napísané v lekárskej správe. To vám chorobu nevylieci. V psychiatrii sa používajú len dve hlavne skupiny liečiv, a to antidepresiva a antipsychotika. Ide o to, ze ak na depresiu nezaberu antidepresiva, dobrý psychiater vie, ze ma vyskúšať antipsychotika. A dôležitá je hlavne odpoveď na tieto liečivá a nie to, ci mam formalne depresiu alebo schizofreniu. Veľmi často sa tieto liečivá kombinuju. Schizofrenik užíva aj antidepresiva a naopak.

Toľko za mňa. Želám vám, aby ste spolu so svojim lekárom našli správny liek, ktorý vám pomôže cítiť sa aspoň trochu tak ako pred rokmi.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Matej and Couz like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

schizofrenia simplex - Stránka 2 Empty Re: schizofrenia simplex

Odoslať  Couz Št 17 december 2020 - 12:21

Lacobus, ďakujem za reakciu. V to dúfam už 10 rokov, tak snáď, lebo takýto život ma nebaví to že ešte žijem je kvôli mojej rodine a momentálne bábätku, po ktorom som veľmi túžila a teraz pre chorobu si ho nemôžem užiť a tešiť sa z neho Crying or Very sad
Couz
Couz
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 5
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 16.12.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Iacobus likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

schizofrenia simplex - Stránka 2 Empty Re: schizofrenia simplex

Odoslať  kimi2028 Pi 10 február 2023 - 11:03

Matej napísal:
Lapaj napísal:http://www.uvn.cz/index.php?option=com_kunena&Itemid=438&func=view&catid=12&id=2263&lang=cs

Nemocný postupně kousek po kousku vypadává ze svých rolích v životě – role syna či dcery, role studenta či pracovníka, role kamaráda… Prostě nám pomalu mizí před očima, a my cítíme, že tento proces asi nemůžeme zastavit.

Moja reakcia je asi takáto:  affraid

Tá simplexná schizofrénia je teda ale potvora. Osobne si myslím, že keby sme to mali vziať štatisticky, tak rodina musí znášať najviac obtiaže a utrpenia vtedy, ak jej rodinný príslušník trpí práve schizofréniou simplex.  scared2 Myslím si to preto, lebo s paranoidným človekom sa dá ešte všeličo robiť, môže bojovať nejak s mínusovou symptomatológiou, môže teda chodiť do školy alebo do práce. Ale pri simplexnej sú negatívne príznaky také mocné a svojimi chapadlami také devastujúce pacientovu osobnosť, že neviem, či dnešné lieky dokážu tento neblahý stav nejako úspešne riešiť. Právom môžem nazvať simplexnú schizofréniu rakovinou pacientovej osobnosti.  No

sad and unhappy

Ono všetko závisí od stavu. Ja mám paranoidnú a nie je to med lízať. Mám aj negatívne príznaky (aj 6 rokov od choroby), mal som aj hlasy a bludy tak vážne neviem, čo je horšie. Áno, negatívne príznaky sú to najhoršie, čo môže byť, ale je takto aj pri iných diagnózach z okruhu schizofrénie nielen pri jednoduchej... S tými negatívnymi príznakmi sa nedá skutočne bojovať. Hlavne keď si človek naplánuje aj niečo a vďaka tým príznakom nesplní ani 5%. U mňa je to ťažké v tom, že ja ku mojej diagnóze patria pozitívne, negatívne aj kognitívne príznaky. Nie je to o tom, že tak ten má len paranoidnú tak trochu pozitívnych príznakov, ktoré odoznejú a potom nie je už nič... Aspoň u mňa to takto nefunguje...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore