Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

schizofrenia simplex

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

schizofrenia simplex Empty schizofrenia simplex

Odoslať  anonym Ut 29 jún 2010 - 16:54

http://www.uvn.cz/index.php?option=com_kunena&Itemid=438&func=view&catid=12&id=2263&lang=cs


Nemocný postupně kousek po kousku vypadává ze svých rolích v životě – role syna či dcery, role studenta či pracovníka, role kamaráda… Prostě nám pomalu mizí před očima, a my cítíme, že tento proces asi nemůžeme zastavit.
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

schizofrenia simplex Empty Re: schizofrenia simplex

Odoslať  Laura St 30 jún 2010 - 0:05

Lapaj,nestotožňuj sa s prípadom,že tebe tiež niet pomoci.Už len to,že vieš užívať počítač na takej úrovni ako vieš,aj na citáty,čo píšeš,myslím,že je viacerým jasné,že to aspoň zatiaľ nie je Tvoj prípad.Ja viem,že som podstatne staršia a na SŠ som ešte počítač nemala,no poznám spolupacientov mladších odo mňa,ktorí majú roky mobil a nevedia ani napísať SMS.Neverím tomu,že Ty tak dopadneš,ako popisovaná žena.A možno sa naozaj dožijememe,že bude účinná aj alternatívna liečba, iná ako liekmi a ETC.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

schizofrenia simplex Empty Re: schizofrenia simplex

Odoslať  anonym St 30 jún 2010 - 7:01

ahoj, laura, ja sa vobec nestotoznujem. dal som to sem len ako zaujimavu vec, kotra by vas mohla zaujat. ja som na tom chvalabohu ovela ovela lepsie. What a Face
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

schizofrenia simplex Empty Re: schizofrenia simplex

Odoslať  Laura St 30 jún 2010 - 7:25

To som rada. Wink
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

schizofrenia simplex Empty Re: schizofrenia simplex

Odoslať  Matej Pi 2 júl 2010 - 10:28

Lapaj napísal:http://www.uvn.cz/index.php?option=com_kunena&Itemid=438&func=view&catid=12&id=2263&lang=cs

Nemocný postupně kousek po kousku vypadává ze svých rolích v životě – role syna či dcery, role studenta či pracovníka, role kamaráda… Prostě nám pomalu mizí před očima, a my cítíme, že tento proces asi nemůžeme zastavit.

Moja reakcia je asi takáto: affraid

Tá simplexná schizofrénia je teda ale potvora. Osobne si myslím, že keby sme to mali vziať štatisticky, tak rodina musí znášať najviac obtiaže a utrpenia vtedy, ak jej rodinný príslušník trpí práve schizofréniou simplex. scared2 Myslím si to preto, lebo s paranoidným človekom sa dá ešte všeličo robiť, môže bojovať nejak s mínusovou symptomatológiou, môže teda chodiť do školy alebo do práce. Ale pri simplexnej sú negatívne príznaky také mocné a svojimi chapadlami také devastujúce pacientovu osobnosť, že neviem, či dnešné lieky dokážu tento neblahý stav nejako úspešne riešiť. Právom môžem nazvať simplexnú schizofréniu rakovinou pacientovej osobnosti. No

sad and unhappy
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

schizofrenia simplex Empty Re: schizofrenia simplex

Odoslať  simplex Ut 8 september 2015 - 18:00

Ahoj, mám diagnostikovanú simplexnú schizofréniu (F20.6) Je to hrozné, ževraj sa to ani nedá liečiť Sad Je tu niekto s touto diagnózou? Ako sa s tým vyrovnať?
simplex
simplex
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 3
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 06.09.2015

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

schizofrenia simplex Empty Re: schizofrenia simplex

Odoslať  opadané lístie Ut 8 september 2015 - 19:56

ahoj, vitam Ta na fore.

je pravda, ze simplexna schizofrenia sa vacsinou lieci tazsie ako ine formy, najma preto, lebo je tvorena prevazne negativnymi priznakmi a tie horsie reaguju na liecbu ako priznaky pozitivne, napr. pri paranoidnej schizofrenii. ale co je trochu potesujuce je fakt, ze kazda forma schizofrenie moze mat rozny priebeh. cize aj simplexna schizofrenia moze mat lahsi priebeh. niektore lieky su zrejme pri simplexnej schizofrenii vhodnejsie ako ine. vacsinou sa pouzivaju atypicke antipsychotika v nizsej davke. overeny je amisulprid (solian), pripadne aripiprazol (abilify), ale aj ine. ja osobne si myslim, ze su vhodnejsie antipsychotika, ktore netlmia, ale skor povzbudzuju, kedze pri simplexnej schizofrenii je casto nedostatok energie a unava, pasivita. na povzbudenie vitality sa niekedy kombinuju s antidepresivami.

ak sa mozem opytat, ake konkretne problemy Ta trapia? nemyslim si, ze by s tym nic neslo robit. cital som kazuistiky pacientov, ktori sa aspon ciastocne na liecbe zlepsili. tiez doktori odporucaju napriklad denne psychiatricke stacionare. nieco, co by cloveka nutilo rano vstat a pomohlo mu vyplnit cas, ktory by mozno inak stravil v necinnosti. chapem, ze niekedy je narocne premoct sa. mozno by si si mohol/mohla zostavit jednoduchy denny plan, ktory by obsahoval zakladne cinnosti. postupne by sa dali tie cinnosti pridavat, ak by Ti to islo. proste pomalymi krockami sa snazit umelo upevnit volu a motivaciu. chapem, ze niekedy to nejde, ale mozno by stalo za to skusit to.

kazdopadne, forum Ti je k dispozicii. je nas tu viacero aktivnych, urcite Ti aj ostatni nieco poradia. pripadne skus napisat o sebe trochu viac. a neklesaj na duchu. ja osobne nemam simplexnu schizofreniu, ale tiez mi bolo dlhy cas zle a neveril som, ze sa to zlepsi. a ono sa to zlepsilo. vzdy je nadej.
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

schizofrenia simplex Empty Re: schizofrenia simplex

Odoslať  simplex Ut 8 september 2015 - 22:40

opadané lístie: Ďakujem za reakciu. Ty sa asi vyznáš lebo presne sulpirid, amisulprid a abilify som bral, prvé 2 nemali žiadny účinok a po abilify som sa cítil ako keby som požil jed.

Čo ma trápi? Najviac asi neschopnosť prinútiť sa do činnosti, musím sa premáhať aj vyčistiť si zuby.

Do stacionára by som išiel hneď nebyť druhého problému súvisiaceho s ľuďmi. Proste nedokážem vôbec rozprávať v skupine. Takže asi začnem znova s nejakým tým denným plánom.
simplex
simplex
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 3
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 06.09.2015

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

schizofrenia simplex Empty Re: schizofrenia simplex

Odoslať  opadané lístie St 9 september 2015 - 4:24

s tou neschopnostou do cinnosti Ta chapem. tiez som to kedysi mal a v malej miere este mam. viaceri tu na fore sme si tym presli. ale tiez to nemusi byt nemenny stav. ani u mna nebol. co hovori na Tvoju liecbu doktorka teraz? uzivas momentalne nejake lieky?

moje skusenosti so stacionarom su take, ze personal tam pacientom vychadza maximalne v ustrety. su velmi tolerantni a chapu rozne problemy pacientov. aj ja som mal velky problem rozpravat v skupine. s tym Ti moc neviem poradit, kedze kvoli podobnemu problemu nechodim (este okrem inych veci) na stacionar ani ja. ale vazne tam staci malo. treba sa potom zamerat na ostatne veci. trebars by si chodil na pracovnu terapiu, kde netreba v podstate rozpravat alebo v case prestavky hral s ostatnymi karty a podobne. mozno by si casom tento problem prekonal alebo zlepsil.

ten denny plan bol len taky napad. chapem, ze niekedy sa prinutit neda a clovek je unaveny. mozes to skusit, mozno Ti to pojde.
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

schizofrenia simplex Empty Re: schizofrenia simplex

Odoslať  simplex St 9 september 2015 - 19:35

opadané lístie

Doktorka ma posiela do stacionára a užívam len olanzapin kvôli tým strachom.

Pracovná terapia a karty to by bolo asi niečo pre mňa. Tak nejako by som si to ja predstavoval, ale bohužiaľ predpokladám najviac to bude o tom rozprávaní.
simplex
simplex
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 3
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 06.09.2015

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

schizofrenia simplex Empty Re: schizofrenia simplex

Odoslať  relouth Pi 10 január 2020 - 15:07

Zdar,od vcera mam diagnostikovanu f20..nikdy som nemal halucinacie,ani bludy,takze je to zrejme simplex.
Cize budem bojovat len s negativnymi priznakmi.

Bol mi predpisany liek Reagila,tak som zvedavy ci pomoze. Kedysi davno som bral asi tyzden rispen a horsie mi nikdy nebolo,tak to snad nebude rovnake..i ked citim ,ze zrejme hej very sad2
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 196
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

schizofrenia simplex Empty Re: schizofrenia simplex

Odoslať  Tuto Pi 10 január 2020 - 16:54

Zdar relouth! Držím palce, aby si všetko zdravotné zvládal tak, ako sa Ti len dá. Tu na fóre Ti iste nájdeš pochopenie od nás, čo sme si prešli, aj prechádzame, zákernosťami ochorenia. Drž sa! Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore