Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ekonomické zdravie

Strana 2 z 11 Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ekonomické zdravie - Stránka 2 Empty Re: Ekonomické zdravie

Odoslať  Dušan Ne 24 september 2017 - 15:38

ahoj @Matej

na tvojom mieste by som si vybavil ID,ak mas nan narok a doktorka ti ho doporucila,nechapem ze vahas,co sa tyka priznania v robote to zase az tak nemusi byt zle,
na otazku co ti je si verim ze najdes tu spravnu odpoved,mna osobne dost tieto otazky ohladom ID stvali ale v poslednej dobe mam odpovet a to nekvalitny spanok a bodka,a ak sa bude malit odpoviem co ta do toho ci nie som povinny sa s tebou/svami zhovarat,je mi to neprijemne a tak,

s pozdravom dusan alias antifajny
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ekonomické zdravie - Stránka 2 Empty Re: Ekonomické zdravie

Odoslať  Matej Ne 15 október 2017 - 11:12

Dneska je pätnásteho, takže mi končí "účtovný mesiac". Žiaľ, nemôžem podať informáciu o žiadnom prebytku v rozpočte, naopak - dosiahol som schodok asi -13 eur. To znamená, že som o 13 eur minul viac, než som 15. septembra zarobil, pričom tieto peniažky som musel vykryť z rezervy. Sad

Na deficite sa mi podpísali určite 2 veľké výdaje - jednak, že som musel zaplatiť prvý fond opráv a prvý "nájom" správcovi, pričom som s takou veľkou sumou nerátal (83 eur). Druhý spomínaný veľký výdaj bola dozaista zubárka a jej zákrok v hodnote 95 eur.

Som veľmi rád, že sa mi podarilo čiastočne znížiť výdaje na stravu, a to na 155 eur (oproti minulajšku asi -5 až -7 eur). A bolo by to menej, keby som si v tento týždeň nedal mcdonald. Embarassed A keby som si nechal kúpu nového sunquicku do nového účtovného obdobia...

Očakávam, že nové účtovné obdobie (15.10.-15.11. '17) bude úspešnejšie a vygeneruje sa aj nejaký prebytok. Zubárke zatiaľ neplánujem, uvidíme. Smile  Neočakávam žiadne zásadné výdaje, okrem tých, ktoré riešim z rezervy (totiž kúpa pračky a TV, som si objednal z nayky lacnejšie modely - dovoz je v budúcu sobotu).

S príchodom televízora chcem prejsť na operátora UPC, z ktorého budem čerpať 40 základných kanálov + optický internet a wifi - to vyjde prvých 6 mesiacov len 10,90 eur. Paušál v 4ke by som zrušil a prešiel na program "Platíte za to, čo spotrebujete", sú tam 4 centy do všetkých sietí, takže pri vyrátaní mojej bežnej spotreby telefónu to vyzerá na asi 2 až 2,50 eura mesačne. Takýmto spôsobom by som položku telefón/internet znížil z 20 eur na nejakých 13, a to by som mal stabilný internet, nebijúci sa s telefonovaním, a navyše 40 kanálov v telke. To sa mi dosť oplatí, som si povedal. Embarassed

Zdá sa, že mi banka dáva vedenie účtu zadarmo vzhľadom na množstvo platieb kartou a množstvo trvalých príkazov + sporenie. To sú jej obvyklé podmienky. V súčasnosti by sa teda celkové "paušály" pohybovali u mňa na úrovni so vším všudy 280 eur, pričom je tendencia do jari 2018 to znížiť až na 260 eur (fond opráv, správca, telefón, internet, telka, koncesie, účet, hypotéka, elektrika). Coines_Euro Okrem zrušenia fitka vo februári totiž očakávam aj rekalkuláciu preddavkov na kúrenie a vodu, a zaiste aj na elektriku (mám tie kalkulácie zdedené po predchádzajúcich miestnych, a ja mám nižšie spotreby než oni).  Yes

Ciele do skončenia nového obdobia:
- vygenerovať prebytok
- stravu mať na úrovni 150-160 eur, tak ako tri posledné obdobia za sebou, zdá sa, že ide o optimálnu čiastku na to, aby som sa cítil ako-tak najedený a nemal pocit strádania, a zároveň nemíňal na hlúposti Pretty good
- skúsiť to v tento mesiac bez zubárky (objednaný nie som už, ale trochu ma dačo pobolieva, tak ma to láka sa k nej dotrepať)
- v zásade šetriť a šetriť - ako povedal Benjamin Franklin: "Každé ušetrené penny je novozarobené penny." Smile

Ekonomické zdravie hodnotím v dnešok asi na 2+ (veď aj ten schodok mohol byť vyšší, pravdupovediac naozaj som ho čakal vyšší).  Workman

Všetko dobré, ďakujem za vypočutie.  Sun 1

Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ekonomické zdravie - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ekonomické zdravie - Stránka 2 Empty Re: Ekonomické zdravie

Odoslať  Matej Ne 29 október 2017 - 10:51

Som zhruba v polovičke účtovného mesiaca. Zatiaľ sa viem podeliť len s maličkým úspechom, že sa podarilo dosť výrazne znížiť náklady na stravu. Za 2 týždne som na stravu minul len 41 eur, pričom obvykle o takomto čase mám už minutých aj 80. Vysvetľujem si to redukciou zbytočností v prvý týždeň a následne častejším stravovaním u rodičov počas druhého týždňa, ktorý sa vyznačoval dovolenkou. Ešte ma čaká niečo vyše 2 týždňov do konca obdobia. Ak by to takto išlo ďalej, tak namiesto obvyklých 150-160 by som dal na stravu len niečo cez 100. To by bolo priam zarážajúce pre mňa. Shocked Občas mám chuť na mcdonald, ktorý je drahý, a celkovo sa aj nažrať vo fastfoode iného typu. No chcem ísť v duchu minimalizmu, že teda nemínať na takéto hlúposti, ktoré sú aj drahé, aj veľmi nezdravé. Chcel by som si prestať robiť radosť jedlom, to je asi základ, ktorý keby som zvládol, tak by som dostal pod kontrolu kompenzovanie si negatívnych emócií prejedaním. Myslím si to, že by to tak mohlo vyjsť. Uvidím.

V položke "ostatné" som zatiaľ minul asi 22 eur, pričom ešte tam bude poplatok za aktiváciu UPC internetu + nový hrniec asi + prací prostriedok a nejaké drobnosti do kúpeľne. Už je čoraz mokrejšie vonku, tak treba kúpiť rohožku pred vchodové dvere, nemám zatiaľ žiadnu. Čaká ma do konca obdobia ešte aj holička raz, lebo chodím každé 2-3 týždne.

Z tzv. paušálnych výdajov (teda všetky príkazy a inkasá) je už takmer všetko uhradené na toto obdobie, zostáva len fitko 9. novembra (30 eur) a telefón/internet 12. novembra (20 eur), aj to neviem, či uhradím, lebo si ten paušál chcem zrušiť, akonáhle mi aktivujú internet od UPC.

Špeciálne si musím odložiť z rezervy nejakú vyššiu sumu na svadbu, lebo som svedok bratovi na obrade, a tam sa dáva nejaká suma ako dar. Plus zaplatiť tortu, plus ešte sa prispieva na hostine za tanec s nevestou (svadba je v tomto účtovnom období, konkrétne 11. novembra). Toto všetko nebudem riešiť z výplaty, ale z rezervy. Embarassed

Ekonomické zdravie po 2 týždňoch hodnotím asi na 2+.  Druhé miesto Dal by som 1-, keby som mal vyššiu rezervu a nehrozila by jej kompletná strata svadbou a doplatením sociálneho poistenia.

Dojatie 2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ekonomické zdravie - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ekonomické zdravie - Stránka 2 Empty Re: Ekonomické zdravie

Odoslať  Matej Pi 17 november 2017 - 14:05

V stredu mi skončil účtovný mesiac, ktorý som uzavrel s určitým prebytkom. Prirodzene sa tomu teším. Dojatie 2 Podarilo sa mi minúť na stravu zatiaľ najmenej v "ére vlastného bývania", konkrétne 140 eur. Peniažky však boli minuté na dosť nezdravé kuchyne, trebárs boli aj mekáče, chipsy, džúsy... Treba povedať, že som tam mal týždeň dovolenku, kedy som sa často stravoval u rodičov, čiže aj to prispelo k zníženiu nákladov v uplynulom účtovnom období. Trvalé príkazy a inkasá sa podarili pokryť. V novom účtovnom období mi o čosi klesnú, pretože prechádzam zo Štvorky do Orangeu a budem namiesto 20 eur platiť paušál desaťeurový (pričom domov mame budem mať volania nekonečné jednosmerne a nekonečné SMS do všetkých sietí).

Zatiaľ teda gazdujem a hospodárim v rámci možností asi aj uspokojivo. Necítim tlak chudoby, nedostatku, ale ani neprekypujem solventnosťou, veď aj príjem je oveľa nižší než je údajný priemer v národnom hospodárstve. Dávam zhruba známku 2. Uvidím, čo prinesie ďalší mesiac.  Embarassed

Sun 1

Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ekonomické zdravie - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ekonomické zdravie - Stránka 2 Empty Re: Ekonomické zdravie

Odoslať  Matej Ne 17 december 2017 - 19:58

Ahojte kamaráti.  giving a hug

V piatok mi skončil ďalší účtovný mesiac.  indifferent Uzatvoril som ho s deficitom 85 eur, pričom na stravu som minul zatiaľ najviac vo svojej osobnej histórii, či už z éry samostatnosti alebo z éry rodičovskej domácnosti - konkrétne 205 eur. Toto číslo je spôsobené najmä mojou snahou polepšiť si trávenie, takže som si istý čas kupoval dve teplé jedlá, resp. dve teplé donášky denne. Shocked V posledný týždeň som od takýchto móresov napokon ustúpil, hoci môžem povedať, že mi to na trávenie vskutku pomáhalo. Neraz sa však vstávalo, že mi jedlo príliš nechutilo, alebo som nebol až tak hladný, aby som aj večer si dával plné jedlo s plnou polievkou á lá obed. Spomínaný deficit je spôsobený podľa mojej analýzy určite práve vianočnými nákupmi - som sa rozsšupol a pritom to vôbec nebolo nutné, dosť som tam pokupoval veci, ktoré vyjdu nazmar v dôsledku môjho zlého úsudku.

Situácia v mojom ekonomickom zdraví sa mi teraz dosť pohoršila - je možné potvrdiť, že od krachu ma delia asi 2 výplaty, čiže stačí asi 2krát po sebe nedostať výplatu, a už nebudem solventný uhradiť všetky svoje paušálne záväzky, ani hypotéku. To sa považuje za jeden z indikátorov finančného zdravia obyvateľstva nejakej krajiny, že koľko výplat delí rodinu alebo jednotlivca od krachu. Voľakde som čítal, že aj v takej vyspelej krajine, ako je Veľká Británia, sa šplhá do niekoľkých desiatok percent počet rodín, ktorých delí od krachu jedna jediná výplata. Je to zvláštne, ale je to tak. Iný indikátor je napr. koľko si dokáže ušetriť rodina z výplaty každý mesiac - vraj na Slovensku je priemer 80 eur, ktorý sa považuje už za porovnateľný s Českom. Ja tento priemer ešte nezvládam, odkrajujem si na sporenie povinných 10 eur, občas prihodím aj viacej tzv. mimoriadnymi vkladmi, ale vcelku ak súdim podľa uplynulého polroka, tak môj priemer je malý, asi 25 eur.

Už som napísal výpoveď zo zmluvy z fitka, takže uhradím viazanú platbu ešte v januári a vo februári, a od marca už budem disponovať 30 eurami navyše v rozpočte, lebo budem od fitka finančne slobodný. To dosť pomôže, každá korunka je dobrá.

Cieľom mi je po Vianociach začať trošku šetriť, zvoliť si priority, nejaký finančný rozpočet pre dlhšie časové obdobie viacerých mesiacov tak, aby som zvýšil pravidelné sporenie a blížil sa slovenskému priemeru. Na jar ale má veľa ľudí z môjho okolia sviatky, takže dosť stoja kytice a darčeky, čiže opäť hrozia deficity. Chcem veriť, že sa to ale bude dať bez nich, pričom chcem znížiť ohrozenie krachom v priebehu roka 2018 na úroveň 4-5 výplat (čiže že by som bol nesolventný uhradiť záväzky, keby som kontinuálne 4-5 mesiacov nemal príjem v súčasnej výške, to sa obvykle predĺži toto obdobie aj na 7 mesiacov, lebo dosť pomáha sociálna podpora zo strany štátu, napr. podpora v nezamestnanosti, tá vie krach oddialiť a naopak získať čas na znovuprinavrátenie mzdového príjmu).

Známku dávam situácii asi 3.

Predsavzatia:
- minúť na stravu maximálne okolo 150 eur
- nekupovať zbytočnosti, len to, čo je nevyhnutné (najmä nie chipsy, mekáče, džúsy) - ale budem potrebovať ústnu vodu a čistiaci prostriedok na vaničku v sprche  very sad3
- nekúpiť si vianočný stromček ani žiadnu výzdobu, až tak strašne to nepotrebujem, peniažky sú teraz prioritnejšie a ušetrím tak bezmála 30 eur

S úctou a pozdravom

matej
Coines_Euro

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ekonomické zdravie - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ekonomické zdravie - Stránka 2 Empty Re: Ekonomické zdravie

Odoslať  Matej Št 21 december 2017 - 0:15

Matej napísal:
(...) V piatok mi skončil ďalší účtovný mesiac. indifferent Uzatvoril som ho s deficitom 85 eur (...)

Jeden darček, ktorý som kúpil v dôsledku zlého úsudku, sa mi podarilo dnes predať cez Bazoš inému záujemcovi. Kupcu som našiel v priebehu 2-3 dní od zverejnenia inzerátu, takže sa strašne teším. cheers Napokon je ten deficit teda o niečo menší, "iba" 55 eur. Pretty good

Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ekonomické zdravie - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ekonomické zdravie - Stránka 2 Empty Re: Ekonomické zdravie

Odoslať  Dušan Št 21 december 2017 - 0:52

no ja som na tom tak ze rozdiel bude robit okolo cca -25€ mesacne a to kvoli jednej sprostej panicke od telekomu,ako vernostnemu zakaznikovi ponukla mi tablet za 0.86€ mesacne s viazanostou na 24 mesiacov,pri hlasovej telemetrii ktoru si obhajujem som potom ked dosla prva faktura,podal reklamaciu,totiz ta faktura ze 18....€,vzdy som si na tieto telefonaty daval pozor,je pravda ze v tej dobe som mal psychozu,z ktorej som sa neskorej dostal,preto zo skusenosti od mamusky,ktora takto platila za nevyuzity internet v mobile a to cca 2x20€ mesacne po dobe 4 rokof.konecne sa toho zbavila,jedina moznost bola to odstupenie od zmluvy so sakramenskym doplatkom,a prisiel rad na mna,spine jedni svinske,som ochotny s tym ist aj na sud a sudit sa,platit samozrejme nebudem a uz mi dosla aj 5€ upomienka,hlasova telemetria je telemetria,co mi dosli papiere,tak tam cisla sa nespominaju len zlavy na tablet,poslali mi totiz papiere,tablet a tu onu sim kartu o ktoru som nejavil zaujem,som si to prepocital ,novy tablet v hodnote cca 200€ by som takto preplatil cca.2.2x nasobne viac,
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ekonomické zdravie - Stránka 2 Empty Re: Ekonomické zdravie

Odoslať  Dušan Pi 12 január 2018 - 6:42

ahojte citajuci aj necitajuci,reklamacia dopadla negativne,z coho usudili ze hlasova telemetria s ich strane prebehla v poriadku,tak jedine co mi ostava je od zmluvy odstupit a zaplatit zmluvnu pokutu na ktorej prerobim za tablet 60€,totiz nemam na mesacne splatky a siel by som do minusu,takto co mi na kreditk ostalo budem muset minut,a to som si sporil na sachy a sipky
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ekonomické zdravie - Stránka 2 Empty Re: Ekonomické zdravie

Odoslať  Matej Ne 21 január 2018 - 13:00

Ahojte kamaráti.

V pondelok som sa prehupol do nového účtovného mesiaca. Predošlý som ukončil s prebytkom, ktorý patrí medzi tie lepšie, takže sa prirodzene teším. Na stravu som ale minul až 190 eur, čo zase patrí naopak medzi tie horšie čísla. Chcel by som papávať najviac na úrovni 170 eur mesačne - ale všetko je také strašne drahé, že je mi to zaťažko. V podstate skočím od obchodu na drobnosti a pod 5 eur je sa ťažké zmestiť. sad and unhappy

V toto účtovné obdobie (15.1.-15.2.) očakávam poslednú platbu pre fitko. Zároveň potrebujem splatiť dlh tatinovi za svadobnú tortu pre brata, na čo už mám peniažky vyčlenené. Rád by som si kúpil nejaké nové boty a azda nové rifle...

Po 15. februári v tom ďalšom účtovnom období by som rád riešil uzavretie poistky... poistenie insolventnosti voči hypotéke, úrazy, choroby a podobné poistné udalosti. Zatiaľ mám len poistený byt ako taký zo zákona a poistenie voči vytopeniu susedov. To je málo. Len teda doteraz som ešte nebol schopný si na poistky vyčleniť peniažky, no s valorizáciou platu a s odstránením viazanosti voči fitku už môžem na niečo také poškuľovať.

Momentálne je moje ekonomické zdravie v zmysle témy relatívne zlepšené. Je to trochu natesno ten rozpočet, ale dá sa z toho existovať a možno aj šetriť. Čo sa týka tohtoročnej platby za poistku bytu a za daň mestu z bytu, tak na to mám už vyčlenené peniažky, takže tento rok ok. Nemali by ma ani prekvapiť nedoplatky na energiách, resp. ak nebudú nejaké neviem-aké strašné, tak sa to bude dať uhradiť. Elektrinu platím na garsónku až 20 eur, a pritom jej pálim akurát tak po večeroch a cez víkend, keď stále svietia dve lampy. Ani nejak extra nevarím, práčka ide tak 3krát za týždeň a telka je v pohotovostnom režime. Možno bude preto aj preplatok... Plyn nemám, kúril som dosť málo, ako mi naznačili, keď mi v piatok odpisovali radiátor, ktorý mám aj tak len jeden. Trochu sa bojím studenej vody, lebo tej som minul azda dosť. Ale nevadí, nemalo by to byť také strašné, verím tomu.

Známku udeľujem asi 1- až 2+. Shocked

Matej
Coines_Euro

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ekonomické zdravie - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ekonomické zdravie - Stránka 2 Empty Re: Ekonomické zdravie

Odoslať  Matej Ne 18 február 2018 - 14:24

Ahojte priatelia. Super!

V štvrtok som ukončil staré účtovné obdobie a skočil po hlave do nového. Staré som ukončil s určitým prebytkom, takže som veľmi rád...  Dojatie 2

Plusy súčasnej situácie:
- zvýšenie platu o 17 eur netto
- už žiadna platba pre fitko v tomto období (zisk: +29,90 eur do rozpočtu)
- na stravu som minul asi 175 eur, čo patrí medzi tie moje tradičné čísla, ani premrštené, ani nízke
- kúpil som si nový matrac, 2 knihy a jedny boty z januárového rozpočtu, tiež som vyrovnal dlh za svadobnú tortu

Mínusy súčasnej situácie:
- v rámci valorizácie platu mi strhli z pohyblivej zložky, aby to zvýšenie nebolo také razantné a ušetrili na mne... (vlastne na všetkých, ktorí máme pohyblivé zložky) Zronený
- zvýšil sa mi fond opráv o 8 eur, teda už sumárne platím správcovi všetky tie poplatky (voda, smeti, teplo, atď.) plus za fond opráv dohromady 88 eur... zvýšenie je vecou súčasnej prerábky výťahu, ktoré sa ma týka vo vyššej tarife vzhľadom na to, že bývam až na 7. poschodí

V novom období mi napadá vybaviť zubárku... ale to mám ešte v procese rozhodovania. Vylámané zuby Poistenie sa mi zatiaľ nerysuje, uvidím, keď bude v marci pokojnejšie obdobie. V novom období výraznejšie výdavky asi ani neplánujem - azda nejaké lacnejšie tričká, arielky na pranie, aviváž mi tiež došla. Bude deň žien, takže určite pokupujem nejaké kytičky, synovec má tiež meniny, tak sa uvidí, či niečo vymyslím preňho... Chcel by som si tiež zadovážiť stolnú lampu, tá stará sa mi rozbila už dávnejšie. Embarassed

Ekonomické zdravie v súčasnom dni hodnotím na asi 1- až 2+. Druhé miesto

Matej
Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ekonomické zdravie - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ekonomické zdravie - Stránka 2 Empty Re: Ekonomické zdravie

Odoslať  Matej So 17 marec 2018 - 16:26

Ahojte, priatelia.

Ekonomické zdravie/nezdravie sa mi viac-menej nezmenilo ani v uplynulom účtovnom mesiaci (15.2.-15.3.). Na stravu som minul vlastne dosť veľa, až 180 eur, čo považujem za nepotešujúce - najväčšími bodmi rozhadzovania boli aj 2 mekáče, asi 3-4 drahšie obedy v iných fast-foodoch. Najväčšími výdajmi v oblasti "ostatné" mi boli činka a kytice na MDŽ. Ostatné sa zhruba dalo finančne utiahnuť a keď si tak pozerám, na čo som míňal, tak sú to už potom bežné položky, ktorým sa vyhnúť je len zaťažko, lebo sú v žití viac-menej potrebné. V strave som dosť penazí prepil energeťákmi, asi 25 eur, čo je druhá najväčšia položka v strave po tých mekáčoch a fastfoodoch. Mesiac sa vyznačoval aj snahou o vlastné varenie, niekedy úspešne, inokedy horšie. Čo sa týka účtov a inkás, tak sa podarili tento mesiac pokryť načas, čo je asi možno aj najdôležitejšie. Hospodárenie som v štvrtok ukončil s miernym prebytkom zopár desiatok eur, síce menším, než vo februári, ale aj tak sa tomu prirodzene teším. Stále nedosahujem prebytok, ktorý dosahuje podľa štatistík priemerná slovenská domácnosť, čo má činiť až 90 eur. To je zatiaľ na mňa nejak veľa.  Embarassed Čoskoro sa bude platiť poistka, nedoplatky energií a daň za nehnuteľnosť mestu - zdá sa však, že mám na to odložené, takže by ma to nemalo prekvapiť. Čo sa týka dane z príjmu, tak budúci týždeň idem podať daňové priznanie, predbežne som si vyrátal, že nedoplatok na dani nemám žiaden (iba asi 4 centy, ale to sa zaokrúhľuje pri fyzickej osobe na nulu). Shocked

Budúci účtovný mesiac sa mi už rozbehol, vyzerá to v ňom zatiaľ dobre, uvidím. Dúfam, že neprídu nejaké nečakané horibilné výdaje. Skúsim skresať stravu do 170 eur, ale musím si nejak vymyslieť ako. Lebo zdá sa, že ani nejem nejak pestro, a napriek tomu to toľko všetko stojí. Ale nevzdám sa, nejak to musí ísť. Chce to podrobný plán a tiež poriadny zdroj receptov a cvičiť si vôľu variť si...

S priateľským pozdravom
matej
Moon

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ekonomické zdravie - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ekonomické zdravie - Stránka 2 Empty Re: Ekonomické zdravie

Odoslať  Hulk DF 365 1 Ut 4 september 2018 - 19:49

Ahojte forumaci,

Dlho som neprispel do tejto témy,tak poďme stručne,

Neska som prijal ponuku o úver a aj mi už zostalo150€,
Totiž som vyplatil nima tri úvery a takto mi ostali len dva z piatich,jeden 6rocny a druhý sedem,
nuž banka mi ponúkla dve varianty(čo mala dobré prepocitane) a ja vybral predsa len tu ,čo dodá človeku pokoj a hold na dusi a tele,a vezme človeka aspoň na dva týždne von medzi ľudí,vyplateny členský príspevok na šach.sezonu 2018/19,jeden šípkový turnaj a jeden vstup na šípkový ligu,

Kúpil nový smartfón,lebo tomuto došla inteligencia,handsfree,mikro SD kartu,zdarma k tomu obal,sklo a časopis Pc reuve na rok,

Mame prispel stovkami €ckami na účet,nech si dopraje aspoň niečo,keď ju priam dennodenne vykoristujem na jedlo a cigaretu,mebiť jej,tak som úplne na ulici,alebo by som žil total,čo žil,prežíval z jedného dňa na druhý,

Čo sa týka investície okolo živnosti,tak to má ešte čas,nakoľko študujem momentálne podnikanie a všetko okolo toho,a chcem to skĺbiť s mojou profesiou,


Moja momentálna finančná situácia je taká,že mi chýbajú výdavky na základný rozpočet,základný,ide o život v dome a záhrade,
Strava
Cigarety


Pred nedávnom som si robil analýzu ideálneho rozpočtu a vyslo mi že na ideál potrebujem 1500€

nedeľa, 8. júla 2018
16:04


Môj-Rozpočet šablóna na rok xxxx/xxxx
xxxxx€/1.mes
xxxx€/1.rok
xxxx€/10.rok
xxxx€/50.rok

Rozpočet upravovat v závislozti na prijmu každý rok
Investovanie do výdavkov



Pokročilé výdavky: - xxxx€/rok =xxx€/mes

iDeposit 24.Slovak telekom mob.sieť č.2 xxx€/rok = xx€/mes

iDeposit 8.Vidieť a zažiť xxxx€/rok = xxx€/mes

iDeposit 9.Stretko =  xxx€/rok = xxx€/polrok = xx€/mes

DSS - xxx€/rok = xx€/mes
DDS - xxx€/rok = xx€/mes
iDeposit 12.Stravné - xxxx€/rok = xxx€/mes = 5€/deň
iDeposit 13.Ubytovanie - xxxx€/rok = xxx€/mes
iDeposit 25.Cestovné:
Auto - xx€/mes
MHD - xxx€/rok = 40€/mes
MMD - xx€/mes
MMND - xx€/mes
ŽSR - xx€/mes
MŽ - xx€/mes
LD - xx€/mes
ND - xx€/mes



Príjmy:- xxxx€/rok =xxx€/mes

ID príjem - xxxx€/ro = xxx€/mes
Pravdepodobnost znízenia ci odobratia ID = rok 2034/36 = -4200€/rok =  -350€/mes
Min.a max.2.príjem - zamestnanie,brigády - xxxx€/rok = xxx€/xxx€

1.Príjem zo zamestnania,brigády x€/rok = x€/mes
2.príjem zo Výhry z turnajov a líg x€/rok = x€/mes
3.Príjem - doživotná renta
4.Prijem - živnosť
5.Prijem z podnikania
SD príjem - x€/rok = x€/mes
iDeposit príjem x€/rok = x€/mes

Mama 26.v mesiaci - digy tv = xx€/rok = x€/mes
            -slovak telekom pevná sieť = xxx€/rok = xx€/mes
Miro 20.v mesiaci - Digi tv xx€/rok =x€/mes
                                -Slovak telekom = x€/rok = x€/mes
Tipos = x€/rok = x€/mes
Tipovanie= x€/rok = x€/mes
Casíná= x€/rok = x€/mes
DSS:
Nečakané výdavky
IDeposit 26.Domáce kino - xx€/mes
iDeposit 27.Televízor - xx€/mes
iDeposit 28.Bluethoot technológie - xx€/mes
iDeposit 29.Auto - xx€/mes
iDeposit 30.Knihy a scan - xx€/mes
iDeposit 11.Dlh xxxx€/mes
iDeposit 87.Smartfon xxxx€/mes
iDeposit 88.Tablet xxxx€/mes
iDeposit 89.NB alebo PC xxxx€/mes
iDeposit 90.Oblecenie - Stealth kamufláž


Herné výdavky: - xxxx€-3xxxx€/rok = xxx€-xxx€/mes

Šachové turnaje:
iDeposit 1.Topolčany xxx€/rok = xx€/mes
iDeposit 2.Tatry xxx€/rok =xx€/mes
iDeposit 3.Velkonočné xx/rok = x/mes
iDeposit 4.Vianočné xx€/rok = x/mes


iDeposit 5.Šípkové turnaje - xxx€/rok = xx€/mes

iDeposit 6.Šachové Liga/y -xx€/rok = x€/mes.

iDeposit 7.Šípkové liga/y - xxxx€/rok = xxx€/mes

iDeposit 10.1 Tipos - x€/rok = x€/mes
iDeposit 10.2 Tipovanie - x€/rok = x€/mes
iDeposit 10.3 Casína - x€/rok = x€/mes



Základné výdavky: xxxx€/rok = xxx€/mes

Môj dom a záhrada:
iDeposit 14.Strava xxxx€/rok = xxx€/mes
iDeposit 15.Cigarety - xxxx€/rok = xxx€/mes
Domácnost:
iDeposit 16.Kuchyňa - x€
iDeposit 17.Kúpeľna - x€
iDeposit 18.Záhrada - x€
iDeposit 19.Altánok  - x €

Energie:
Voda - xxx€/rok = xx€/š.r. = /3 = xx€/mes = xxx€/rok
Ele - xxx€/rok = xx€/mes = /3 = xx€/mes = xxx€/rok
Plyn - xxxx€/rok = xx€/mes = /3 = xx€/mes = xxx€/rok
Sme - xx€/rok = /3 = xx€/mes = xxx€/rok

Ďalšie výdavky:
Digi tv - xxx€/rok = xx€/mes
iDeposit 20.Slovak telekom mob.sieť č.1 = xxx€/rok = xx€/mes
                           pevná sieť - xxx€/rok = xx€/mes
iDeposit 21.Štandart karta - xxx€/rok = xx€/mes
Bývanie - xxx€/rok = xx€/mes
iDeposit 22.Tipos - x€/rok = x€/mes
DDS - xx/rok = x€/mes
DSS - x€/rok = x€/mes
iDeposit 23.Dlh xxxx€ = xxxx = x€/mes

Úvery:
Do 24.2 2023 (xxx€) - xx€/mes + x€/mes
Do 24.9 2024 (xxxx€) - xx€/mes + x€/mes
Do 24.12 2022 (xxxx€) - xx€/mes + x€/mes
+ nový,-2 uvery
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 11 Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore