Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 8

Strana 86 z 88 Previous  1 ... 44 ... 85, 86, 87, 88  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 86 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Ut 7 február 2017 - 17:15

Ahoj Jaro!
Fakt je, že odkedy mi nasadili Haloperidol, tak mám viac príznakov v podobe "hlasov", vzťahovačnosti a niekedy aj fyzickej aj psychickej precitlivosti (tras rúk, sťahovanie žalúdka, strachov a podobne). Mierne sa zlepšila citlivosť medzi ľuďmi a to je v skratke všetko. Prajem zníženie nerozhodnosti a zmeny predsavzatií.

..............

Ahojte čitatelia tohoto príspevku!
Dnes mám taký priemerný, ale aj pekný deň. Vstal som ešte ráno, čo ma prekvapilo, ale aj potešilo. Prechádzku som ako tak zvládol aj na boľavej nohe, ale cítim, že toto ide k lepšiemu. Keď už som bol vonku vybehol som aj do supermarketu pre základné potraviny. Zlákala ma aj kola s umelými sladidlami, tak som aj ju položil do koša. Inak som bol hlavne doma ešte aj teraz mám rozrobené akožepovinnosti na nadbehnutie, tak sa s nimi pomaly zabávam.

Mám sa celkovo pomerne dobre, utorok prebieha až prekvapivo normálne. Predvčerom som sa zapozeral do Youtube, teda Spartakiády ´85, úplne ma to uchvátilo, že takéto niečo sa dá zorganizovať a výsledný efekt je vynikajúci. Celkom by som si vedel predstaviť, že by som sa tam ako divák ocitol. Inak v prakticky po starom.

Zdravotne-duševne celkom fajn, pod hranicou sa ocitla vzťahovačnosť aj hlasy, teda nemajú vplyv na akékoľvek správanie. Trochu cítim "lenivosť" možnože z liekov. Trochu ma trápi mierne chvenie rúk, čo dávam za vinu najmä kombinácii liekov Haloperidol-Amisulprid-Lítium.

Majte sa čo najlepšie. S pozdravom Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 86 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  historik Ut 7 február 2017 - 18:03

Ahojte, drahí priatelia, Smile

Ahoj CHINAMAN! Prajem Ti skoré uzdravenie v nemocnici. Drž sa! Wink

Ja tiež beriem Haloperidol, 4 tbl denne. Spím so Stilnoxom. Občas si dám polovicu Diazepamu, čo mi lekár dovolil - podľa potreby. A verím v zlepsenie stavu. Prajem to nám vsetkým. Very Happy Bývajú vselijaké úzkosti, ale nevadí.

S pozdravom,
historik

Workman
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 86 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Jaro.BludnySlovak Ut 7 február 2017 - 19:33

Ahoj Tuto-Haloperidor mi zopar krat daly a po nom ma vykrucalo sliny mi tiekly as mi museli dat protilatku alebo daku inekciu co mi to preslo a vysadily mi to.Haloperidor nan som alergicky.Doporucil by som ti tuto ak ti robi dake sarapaty zmenit na iny liek! Wink Prajem zlepsenie stavu a uzdravenie maj sa a drz sa Wink

Ahojte All-Mam sa stabilizovano nezaznamenavam ziadne zdravotne vikivy dufam ze mi to vydrzi dlho, pred 2mesiacmi som mal vikivy tak teraz sa tesim ze to je lepsie Cool

Pozdravujem vas vsetkych majte sa dobre a nech sa vam dari papa Wink

_________________
Jaro-slav Bludny-Slovak
Jaro.BludnySlovak
Jaro.BludnySlovak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 152
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 26.03.2016
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 86 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Meretseger Ut 7 február 2017 - 19:41

Ahojte,
CHINAMAN, drž sa!
Tuto, historik, Haloperidol je humus, ako na ňom môžete fungovať?

Zdravím aj zvyšok,
dnes som bola po troch mesiacoch u diabetologičky a podľa hodnôt hemoglobínu som sa zlepšila, že yay dancing Problémy stále nemám, tak si klopem na hlavu, ale zdá sa, že ešte môžem byť happy. Teraz zas sedím u starkej a zatiaľ si stále ťahám net cez mobil, no zajtra/napozajtra by mal prísť kuriér s balíčkom, s ktorým to už brat nastaví. Okrem toho sa dohadujem s fotografom, aby mi dal na USB fotky, teda v originálnej kvalite, náhľadové som videla a sú bohovské Shocked Shocked Akurát som ho, chudáka, asi urazila, pretože som prejavila nedôveru v tom, že mu dám peniaze a tie fotky sa mi trebárs nebudú pozdávať, ale napokon sme sa dohodli a zajtra, hádam, ich budem mať. Uschnem Yes
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 86 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Matej Ut 7 február 2017 - 20:57

Ahojte, kamaráti. welcome or bye

Dnes sa mám zhruba dobre. Stav hodnotím na 1-. Mám trochu iba strachy, že či dostanem nejakú známku za diplomový seminár, resp. či bude môjmu vedúcemu práce zaslaný text stačiť - nebolo ho zrovna veľa. scared V práci, zdá sa, všetko ok, aj vzťahy v kolektíve zlepšené. Dnes som bol na preventívnej prehliadke u praktickej lekárky - všetko ok, som vraj fit, len mám náznaky skoliózy chrbta, trochu je chrbát krivý a mám zlé držanie tela. V tejto súvislosti mi dr. odporučila pravidelné uvoľňovacie cvičenia na chrbát, pretože podľa jej slov za 10-15 rokov ma ten chrbát začne bolieť a nebude ľahké túto bolesť už potom riešiť. Ešte zajtra alebo pozajtra budem vedieť výsledku z moču a krvi, odobrala mi 2 ampulky krvi. Keďže mám 30 rokov, tak ma hneď aj zaštepili proti tetanu, dostal som protitetanovku do ľavého ramena, krv mi brala z pravej ruky. Dostal som aj razítko na priepustku, ale asi mi ju netreba, lebo síce som vynechal ráno z práce hodinu a pol, zrovna hodinu a pol som nadčasoval (17:00 do 18:30). Takže asi mi to šéfka dovolí zapísať ako riadny deň.

Čo sa týka stravy, naďalej bojkotujem všetky maškrty v práci - aj dnes som jedol vlastne len 4krát (1. dve párky s maslovým rožkom a horčicou, 2. zeleninovo-kuracie rizoto asi 400g, 3. slepačí vývar tri deci, 4. drobná porcia francúzskych zemiakov s 30ml tatárskej celkovo najviac 200g). Pil som limonádu (sotva 20 kJ na pohár) a energeťák 1 liter (dokopy asi 350 kJ, lebo je so sladidlami). Sumárne 7900 kJ. Hladný Psychicky sa chystám na ten rotoped... som trochu ale nespokojný, že ešte ďalej chudnem a zrovna z rúk, predlaktia sa zúžili a bicepsy klesli o centimeter. Zatiaľ čo brucho zostáva na 90 cm. Treba to asi riešiť intenzívnym cvičením svalstva, aby rástlo, plus srvátka a iné proteíny. Vtedy by som si svaly nechal, prípadne by rástli, a chudnutie by sa obmedzilo možno na brucho, lebo ostatné časti tela by boli posilňované. A nie jak teraz, keď mi ubúda odvšadiaľ, a zrovna z brucha najpomalšie, alebo vôbec. Bolí ma hlava

Na lícach mám naďalej suché plôšky, šupinky, červeň. Niveu mám vysadenú už niekoľko dní a zatiaľ sa to nehojí. Takže asi to ona nerobila. Že by to robila Mixa BB krém? Ale tú som používal pomaly rok a nerobila mi to. Doma si na noc dám Mixa CC krém, ten je vodový, rozvláčny, možno to prelieči.  Sestrička 2 Smile Bojím sa začať opäť užívať B-komplex, ktorý je na pokožku dobrý, pretože mi naozaj spôsobuje žratie. Konečne som zastavil žratie maškŕt, nechcem si to naspäť privodiť. Môja vôľa je slabá, preto nepotrebujem jej ďalšie podkopávanie.  Very Happy

Čo sa týka rodiny, švagrinke odtiekla voda, takže čakáme, kedy mi synovec príde na svet. Snáď všetko dobre dopadne. Zírám Nevlastný synovec je zatiaľ prvák na ZŠ, skončil prvý polrok, dostal veľkú jednotku na vysvedčení ako všeobecné hodnotenie celého polroka. Dojatie 2 Tak sme hrdí. Dojatie

A to je všetko, čo som mal na srdci. Ďakujem za vypočutie, prečítanie. Smile Prajem Vám všetko dobré.

S úctou

matej
Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 86 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 86 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Ut 7 február 2017 - 23:48

Ahoj historik!
Ono fakt je, že antipsychotiká fungujú na môj vkus až príliš individuálne. Niekomu zaberie niečo také úplne v pohode, ďalší sa topí v nepriaznivých účinkoch. Radšej by som sa s Haloperidolom ani nestretol. Ešte napíš a veľa zdaru!

.................

Ahoj Jaro!
Mne zase robila problémy Zyprexa. Dostával som silné kŕče do celého tela. Vlastne som o tom už v minulosti písal... Drž sa!

.................

Ahoj Meretseger!
Dúfam, že sa na blogu fotky vyskytnú čo najskôr. Fakt som zvedavý a dúfam, že sa podarili tak, aby čitatelia Tvojho blogu boli Tebou nadšený (aj ja ako fanúšik). Drž sa!

.................

Ahoj Matej!
Osobne si myslím, že je dobre to, aký máš stravovací režim. Trošku mi pripadá, že by možno bolo fajn, aby si už nešiel s váhou príliš dole, keďže si telo už ťahá energiu zo svalstva. Teraz je kvantitatívne už strašne veľa príručiek a rôznych kníh "ako na to" v zmysle získavania maskulatúry a o súčasných trendoch ohľadom stravovania pri objemovom cvičení ani nepíšem... Reálne, ja som z toho už vyšiel, to čo poznám je už zastarané, hoci...

Tak do toho kamarát, rád si čítam o Tvojich úspechoch.
Držím palce! Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 86 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Jaro.BludnySlovak St 8 február 2017 - 15:30

HI ALL! Very Happy

Kazda Bbaba co si vsimnete ma PREFARBENE Vlasi najde sa 1 s milion co ma vlastnu prirodzenu farbu vlasou cest jej,ale zase ma mejkap,ruz,mihalnice natrete,obocie,.Pretoto ostanem starym mladencom ze nemozem najst prirodzenu zenu bez farbiciek.budu mat zato trest?asi nie ci,,nepacia sa mi take!!!!!!tolko k dnesnim zenam!!!! I disagree

Mam sa dobre,zajtra ma caka inekcia tak zas ma ponej bude bolet z....,,,,,,,ale co uz musim daco brat inak by som bol v psychoze ci.


Pozdravujem vas vsetkych nech sa vam dari,drzte sa ahojte my friends Wink

_________________
Jaro-slav Bludny-Slovak
Jaro.BludnySlovak
Jaro.BludnySlovak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 152
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 26.03.2016
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 86 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Jaro.BludnySlovak St 8 február 2017 - 19:23

Hm Hral som pes club manager,futbalovu hru asi 2dni a uz ma to omrzilo Very Happy ,vracam sa k staremu dobremu zmyslaniu a konaniu juchuuuuuuuuuuuuuuuu Very Happy it is perfect


Majte sa dobrucko a napiste ahojte pa

_________________
Jaro-slav Bludny-Slovak
Jaro.BludnySlovak
Jaro.BludnySlovak
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 152
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 26.03.2016
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 86 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Meretseger St 8 február 2017 - 20:06

Ahojte!
Okej, tak fotky budú hádam až zajtra, dnes že fotograf nemal čas. Pche. Budem mu za "prodlevu" strhávať päť eur, hneď by docválal Very Happy
Inak v pohode, dnes došli dvaja kuriéri, jeden doniesol balíček, podľa ktorého brat zavedie internet, juch cyclops Cez mobil síce funguje, ale platím za to, po prvé, a po druhé, je dosť pomalý. Videá sa načítavajú tak dlho, že ma to prestane baviť a ani ich nezhliadnem, napr.
Po psych. stránke v poriadku - že ha -, po fyz. to ujde.
Majte sa, držte sa!
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 86 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto St 8 február 2017 - 23:30

Ahoj Jaro!
Som rád, že si našiel správnejšie smerovanie ohľadom choroby a vrele Ti prajem, aby to už išlo len tým správnym smerom, teda k zdraviu. Určite Ťa zlepšenie potešilo. Majsa dobre!

.....................

Ahoj Meretseger!
Hmm... Určite si už veľmi zvedavá na Tvoje stvárnenie formou fotoaparátu. Priznám sa, že aj ja som nedočkavý, keď aspoň čosi na blogu zverejníš. Dobre, že si v pohode, prajem Ti tak, aby to aj naďalej bolo takto.

.................

Ahojte čitatelia tohoto príspevku!
Keby nebolo toho vstávania, tak by to bol celkovo pekný deň. Vybavil som potrebné a prirodzene som bol tomu aj rád. Keďže ma za to nikto neodmení, kúpil som si na potešenie C. Colu Zero a som spokojný, keď ju pochlipkávam.

Za chvíľu sa budem chystať na spánok, teda Gerodorm a tak... Už aby som zaspal.

Zdravotne sa dá. Bola aj vzťahovačnosť, nervozita a aj tras rúk. Členok sa zlepšuje. Spánok, teda hlavne zaspávanie je menšia katastrofa. Gerodorm zaberá menej akoby som si prial. Inak dobre.

Deň hodnotím na 2 podľa Matejovej stupnice.

S pozdravom a želaním bezpríznakovosti Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 86 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Tuto Št 9 február 2017 - 18:17

Ahojte všetci!
Dnes je fórum akési pustejšie ako býva zvykom, tak dúfam, že ste v poriadku a prípadné príznaky máte ustúpené.

U mňa sa dnes tak mierne objavilo inverzné spanie v menšom, teda spal som cez deň a v noci som bol hore, čo ma škrie. V spánkovom režime mám tak seriózny chaos, neviem ako bude s touto nocou. Na jednej strane som rád, že som aspoň trochu pospal, ale radšej som mal počkať na večer, či až noc.

Ohľadom ostatného asi toľko, že dnes sa vzťahovačnosť neobjavila, trochu som pocítil nadávajúce hlasy, ale nebolo toho veľa.

Ohľadom dnešku som dosť napísal do "tešiacej témy", ešte môžem dodať, že je mi celkovo OK a v zásade sa nevyskytlo nič čo by mi do extrému zmenilo prežívanie smerom k horšiemu. Trochu nezvyklý deň.

Isteže napíšte aspoň pár slov, ako sa máte. Dúfam, že ste všetci v zásade v pohode a to aj prajem.
Dobré spanie a čo najkrajší piatok praje Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 8 - Stránka 86 Empty Re: Ako sa dnes máš? 8

Odoslať  Meretseger Št 9 február 2017 - 20:21

Čauko, Tuto! Páči sa mi Tvoja starosť o členov fóra, že na nás myslíš a vždy nám praješ pekný deň, je to milé. Máme Ťa radi! giving a hug
Ahojte vospolok,
teraz večer mám konečneeee fotky, tak slintám a slintám (a leziem si už na nervy Very Happy ). Návšteva fotografa potešila, je milý. A zdupľoval mi, že nabudúce to bude chcieť niečo "obtiahnutejšie a dráždivejšie" Very Happy Very Happy Ony tepláky a rolák zrovna sexy nie sú, to viem, ale čo už, keď bola zima, catsuit musel počkať v skrini. Som úplne excited, ani nezaspím Very Happy
Ach, dnes je taký fajn deň.
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 86 z 88 Previous  1 ... 44 ... 85, 86, 87, 88  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore