Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Naše (samo)štúdium

Strana 25 z 27 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26, 27  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 25 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  kimi2028 Pi 10 december 2021 - 19:38

Ahoj Dušan, držím ti palce, aby vydržalo ti to. Ja nevydržím pri ničom, ale tak snažím sa, ale je to ťažké. Chcel by som študovať intenzívne šachy a čerpať vedomosti. Len neviem, že ako mám to robiť. Či šachu sa venovať 14 hodín denne alebo stačia len 2-3 hodinky. Tie 2-3 hodinky sa mi vidia málo, keď si predstavím určitú líniu svojho šachového programu, ktorý som si rozdelil na 2 tréningové bloky:
1. blok je práca bez PC (6 hod.):
a) Online šachový tréning 2,5 hod.
b) Taktika - min. 12 diagramov (1,5 - 2 hod.)
c) Stratégia 4 partie (1-1,5 hod.)
2. blok je už práca na počítači:
a) Šachový repertoár - jedno otvorenie na týždeň
b) Internetový šach - 2-3 partie
c) Analýza vlastných partií
d) Šachová psychológia
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, rasto and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 25 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  kimi2028 St 15 december 2021 - 17:35

Samoštúdium pre rok 2022:
- pozitívne sa naladiť na tréningové dní v roku 2022
- založiť šachový zošit 2022 a písať každý deň si svoje poznámky ku svojej práci
- vypnúť šachový stroj ( v súčasnosti je to veľká moja brzda)
- podrobne začať analyzovať vlastné šachové neúspechy (vytvoriť štatistiku príčin prehier - šachové, nešachové)
- dbať na správny tréning taktiky a stratégie (lepšie menej ako viac a menej kvalitne)
- robiť šachový repertoár (jedno otvorenie 1 mesiac, aby som chápal všetky šachové nuansy)
- študovať šachovú psychológiu
- hrať partie na internete s rozumom (1-2 partie denne, občas 1-2x môže byť tých šachových partiíí 7)

Základy šachového tréningu pre rok 2022:

1. Taktika
- stavať úlohy na šachovnicu
- riešiť min. 6 diagramov denne
- kontrolovať zlaté šachové pravidlá a vždy napísať hodnotenie pozície (bez hodnotenia pozície berie sa úloha za automaticky nesprávnu)
2. Stratégia
- hádať ťahy vybraného veľmajstra ( v roku 2022 vyzerá to na Aljechina, Karpova a Marshalla)
- každý deň min. 2 šachové partie
- využívať 2 šachovnice
3. Šachový repertoár
- pochopiť základy každého otvorenia po 1. e4 a naučiť sa aj 1. c4 bielymi
- ujasniť, že čo chceme hrať čiernymi po 1. e4, 1. d4 prípadne 1. c4
- študovať jedno otvorenie 1 mesiac
4. Analýza vlastných partii
- stanovenie príčiny neúspechu
- zakázať používať šachový stroj
- zanalyzovať všetky svoje partie
5. Prax
- ako bolo naznačené v šachovom repertoáre (hrať len jedno otvorenie)
- hrať počas bežného obdobia 1-2 partie na internete denne
- analyzovať svoje partie na internete
- učiť sa stanovovať príčinu prehier
- rozširovať šachový repertoár
6. Šachová psychológia
- určiť svoje silné a slabé šachové stránky
- urobiť komplexnú analýzu svojej hry
- hodnotiť svoju šachovú prácu po každom jednom dni
- zaoberať sa nešachovými vecami ako je nálada na tréning, či šachové partie
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 25 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  vrana Št 23 december 2021 - 20:24

Ahoj

Chcem sa vás opýtať, ako ste riešili svoje starosti... ohľadom študovania, keď ste študovali, alebo ešte študujete?

Totiž, keď nejdu veci našrobovat do hovnivej búdky, ste v lajne. Zmyslom života je byť (o)slobodený od veškerého (u)trpenia.

Dosť často nadávam, trápim sa, mením techniku študovania, aby sa mi tie znalosti vryli do hlavy. Napríklad, keď robím úlohy, nie Som s nimi vždy spokojný. Žerú veľa času! Akokeby, Som sa niekam ponáhľal. Akokeby, boli zlodejmi času, najmä tvorba poznámok a ich editovanie. Ale, práve vyriešenie úloh je dobrou praxou. Nechce sa mi ich mechanicky navŕtávať do hlavy.

Na druhej strane, niektoré úlohy Som robil aj dvanásť hodín/denne a ich vyriešenie ma posunulo na ďalší bazénový mostík vyššie. Mal Som vtedy z nich radosť, potešenie.

Čiže sa vás pýtam, ako ste riešili svoje (ne)chute k študovaniu. Dosť často mi pomáhajú prestávky s tým, že si poviem, aby Som sa moc (ne)pretažoval.
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 25 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Juraj Št 23 december 2021 - 20:50

Ja keď som študoval, tak som to flákal. Učil som sa na štvorky. To bolo na strednej škole. Vysokú nemám.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 575
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

vrana likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 25 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  dzuli08 Pi 24 december 2021 - 7:54

Ahoj Dušan,
tak ja som problémy s učením nemala nejaké zásadné hlavne na ZŠ. To sa mi stačilo pozrieť do učiva cez prestávku a keď ma vyvolala na odpoveď vedela som. Na strednej sa to už tak kryštalizovalo (mala som biligvalny gympel) a veru fyzika, chémia, a aj matika neboli moja parketa.....s tým som sa natrápila....Tuším aj 4ka bola z matiky raz. Ale mohli sme si v 4 a 5 ročníku zvoliť predmety. Tak som šla smerom geografia a tak. Tá ma neskutočne bavila. Celkom aj biológia. No a potom VŠ, tam sa mi už až tak nechcelo učiť, hlavne na štátnice potom ....ale ako si písal, treba prestávky.... a trocha prejsť na inú činnosť ako učenie. Mňa na Vš bavilo písať aj diplomovku Very Happy má cca 107 strán aj s prílohami. Teraz na "staré kolená" uvažujem ešte že si spravím rigoróznu skúšku, čiže aj prácu, ale to nie kvoli titulu ale kvoli lepšiemu platovému ohodnoteniu. Tak uvidím, lebo neviem, či moje bunky budú mať chuť sa ešte učiť Very Happy ale zas španielčinu sa radi učia, síce to už flákam teraz ale niečo sa na mňa lepí a možno raz budem schopná aj rozprávať. jumping2 dancing

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 544
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 25 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  kimi2028 Pi 24 december 2021 - 8:00

Ahoj, problém je trochu v tom, že nie si pod tlakom. Ty môžeš študovať, ale aj nemusíš a to je ten veľký rozdiel. Nie si nútený študovať. Ja sa nedokážem teraz prinútiť ku ničomu, čo sa týka štúdia nejakých odborných predmetov. Pričom keď som študoval na VŠ, tak som dokázal nasávať vedomostí a učiť sa aj 12 hodín denne. Problém je ten, že dlhodobo nevydržíš to. Ja som mal potom neskôr problémy s koncentráciou a musel som školu jednu skúšku do inžiniera vzdať, lebo mi to vôbec nešlo… Navyše som schytal tu našu diagnózu. Od nového roku by som chcel zamakať na všeobecnom prehľade. Urobiť si nejakých 10000 otázok a odpovedí na rôzne témy...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

vrana likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 25 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  vrana St 29 december 2021 - 18:15

Ďakujem @Juraj za reakciu, ja Som sa učil, skôr robil domáce úlohy cez prestávky, alebo počas inej hodiny. Dotiahol Som to len na výučný list bez maturity. Doma, doma, skorej Som počas štúdií žil v uliciach. Privirábal Som si ako strechar a chodil žurovať s kamaradma.

@dzuli08 dik za reakciu. Kebyže chcem pokračovať v štúdiu, najprv by Som totiž musel odmaturovať a potom VŠ.

@kimi2028

Každý to s vytrvalosťou máme všelijaké. Tak od začiatku tohto roka môžem povedať, že Som sa štúdiom viacmenej bavil, bolo len veľmi zriedkavé, že Som sa do toho tlačil nasilu.

Ahojte

Pred par dňami padli úvahy, že so študovanim skoncujem, poprípade vymažem všetok nazbieraný obsah poznámok z tohtoročného štúdia. Ale povedal Som si, že si dám ešte šancu.

Totiž duša moja v posledných dňoch bola preťažená, (ne)chcelo sa jej. Príčina bola naháňanie času, a preskakovanie domácich úloh. A tak duša moja bola z tohoto všetkého frustrovaná, trápila sa, robila si starosti. V noci Som sa budil aj zo päť krát.

A tak, mojim opatrením sú, boli a budú prestávky. Totiž Som si povedal, že si dám mesiac pauzu od učiva a potom pôjdem po starých kolajach. (Ne)
prebehol ani týždeň a už opäť sedím za NB.

Duša moja a telo moje sú tak odpočinúté a naplno odhodlané nasávať jak teóriu, tak aj prax. A práve prax je tým hnacím motorom za úspechom.

Keď pocítim (pre)ťaženie, že duša moja odporuje, alebo aj telo moje, že ho riť bolí, dávam prestávku. Tentokrát mi postačil jeden týždeň. Ako alternatívu Som predĺžil čítanie knižok.

Želám a prajem veľa radostný h chvíľ za úspechom doma i v práci, či i v samo štúdiu. S pozdravom:

vrana
streda 29. dec 2021 17:14hod
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej, kimi2028 and Juraj like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 25 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  vrana Pi 11 február 2022 - 18:19

Moje (samo)štúdium 12

Ahoj

(Ne)mám sa dobre, trpím, robím si starosti ohľadom (samo)štúdia. Úprimne povedané, to študovanie mi ide na nervy. Nikam Som sa opticky (ne)posunul, stále si pripravujem poznámky na (ne)skoršie študovanie.

Väčšinu času štúdia trpím takpovediac administratívou. Stále sa na to chystám. Pripravujem si príklady, komentáre ku kódom, vzhľad a takéto zbytočné chujoviny.

No nič, dávam si týždeň pauzu nič (ne)robenia, potom sa uvidí. Padali aj úvahy, že sa na toto všetko vyprdnem, (z)važujem to. Ale drží má myšlienka, že by Som sa chcel v budúcom pritomnom oKamihu tymto aj živiť. Je jedno, či ako zamestnanec, či zamestnávateľ.

Ďalšou motiváciou je tvorba a vývoj desktopových, webových a mobilných aplikácií. Nápadov mám dosť.

Želám a prajem vám veľa (bez)starostného odpočinku a veľa nič (ne)robenia. S pozdravom:

vrana
piatok 11. feb 2022 18:14hod
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

kimi2028 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 25 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  kimi2028 So 12 február 2022 - 13:43

Duško nikam sa neponáhľaj a rob si vecí kľudne. U nás je napredovanie postatné, ale ide o to, aby sme aspoň nejako trávili voľný čas. Neklesaj na duchu a pracuj na sebe. Veľmi silno držím ti prsty. Aj keď ja by som chcel robiť všeobecný prehľad, ale duša cíti odpor akosi ku tomu. Od zajtra idem každý deň pár otázok a odpovedí. Chcel by som dať aspoň 3000-5000 otázok, ale neviem či sa mi to podarí...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2205
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 25 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  vrana So 12 február 2022 - 14:02

Ahoj Kamil

Potrebujem resetnut, vypnúť, tak si budem zatiaľ čítať knižky. Mňa dokonca prestali aj online hry baviť. V hľadáčiku mám offline, ale najprv si musím kúpiť joystick 🕹️.

Každého baví niečo iné, z mojich skúseností, keď niečo načnem nové, tak ťažko sa to ukončuje. Prajem ti a želám veľa (ne)trpiacich, či (ne)frustrujucich aktivít, koníčkov.

Pevne verím, že si nájdeš optimálnu cestu k ich realizovaniu.
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 25 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  vrana St 16 február 2022 - 10:20

Moje (samo)štúdium 13

Ahoj

Už niekoľko dní, teda od piatka, čo Som si nastavil nič nerobenie, na (ne)čisté vedomosti ohľadom (samo)štúdia (ne)myslím. Hrám hry, či čítam knižky. Myseľ je tak presmerovaná, teda (o)slobodená od (ne)čistého (samo)štúdia. Nič ma (ne)trápi, (ne)robím si starosti.

Čo sú to (ne)čistoty? Ide o (ne)správny duchovný postoj, v tomto prípade o odkladanie úloh, príkladov na neurčito, preskakovanie ich, tvorenie a estetikoš poznámok, preskakovanie lekcií, ponáhľanie sa (ne)viem kam! (Ne)čistoty ako (ne)záujem, (ne)chcenie, či trápenie sa pochopiť danú lekciu.

(Ne)čistoty, ako (ne)ustále myslenie, trápenie sa s daným kurzom, robiť si kvôli jemu, starosti, (u)trpenia, trápenia, problémy, bolesti, že prečo to (ne)jde, (ne)funguje tak ako má, prečo to neviem pochopiť, zapamätať si...

Čistoty by mali byť, niečo ako správny duchovný postoj, v tomto prípade, čisté myslenie o získavaní vedomostí, ich správne zamýšľanie, ich správne pochopenie, ich správne myslenie, ich správne chápanie... danej lekcie, látky.

Pri čistotách, by Som sa mal správne zamýšľať... o týchto vedomostiach, pri ktorých by Som si (ne)robil starosti. (Ne)mal by Som pri pomyslení na tieto vedomosti, ich štúdiu, trpieť.

Ak po týždni budem i naďalej v (ne)čistotach, teda budem si robiť starosti, trápenia... (samo)štúdium balím a končím s ním. Aspoň ušetrím na tom (ne)malé peniaze.

Želám a prajem veľa duševnej pohody a veľa pochopenia v živote. S pozdravom:

vrana
streda 16. feb 2022 10:14hod

avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 25 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  vrana Št 10 marec 2022 - 11:53

avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 25 z 27 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26, 27  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore