Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

smutno mi je...

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Goto down

  • Zaslať odpoveď

smutno mi je... - Stránka 3 Empty matej - omse

Odoslať  strafomir St 4 máj 2016 - 1:06

Ahoj Matej,

viem si predstaviť aké to máš ťažké s tým, že nevieš chodiť von. Nemusíš sa cítiť za to vinný, ak by si aj vynechal omšu, ak je to kvôli tvojmu ochoreniu. Doporučujem ti, aby si sa o tom porozprával s kňazom. A možno by si mohol využívať takú monžnosť, že sväté príjmanie sa niekedy zvykne nosiť aj priamo domov k ľudom, čo trpia nejakou chorobou, takže by si možno mohol skúsiť aj túto cestu, kým sa tvoj strach z vonkajšieho sveta nezmení.

A určite o tom hovor s kňazom pri spovedi, povedz mu, že máš nejakú chorobu, ktorá ti znepríjemnuje kontakt s vonkajším svetom a aj so svätými omšami. Je to veľmi závažná poľahčujúca okolnosť v tvojom prípade.

Čo sa týka mňa, od negatívnej fázy psychózy mám aj ja problémy občas na omši v nedeľu. Ale svoj stav už hodnotím ako dobrý. Jedine mám trochu problémy so štúdiom, že mám voči nemu odpor, ale snáď sa aj to zlepší. Dnes som si trochu poplakal, kvoli jednému predmetu v škole, nechce sa mi to učiť vobec a je to povinný predmet Sad. Pred psychozou som so školou nemal problém. Ale aj keby sa mi tá škola nepodarila, v auguste nastupujem do práce a na to sa veľmi teším Smile.
strafomir
strafomir
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 5
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 08.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F23.0, F32.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid Mylan 100mg, Neurol podľa potreby

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

smutno mi je... - Stránka 3 Empty Re: smutno mi je...

Odoslať  Lucka Pi 6 máj 2016 - 9:24

Ahoj Matej, to ma mrzi, ak v Tebe nejaky knaz vyvolal pocity viny kvoli omsiam, na ktore Ty ocividne nemozes  chodit. Mal by si mu naozaj povedat, ze si chory a ak to nepochopi, kaslat na to, aj knaz je iba clovek a nemusi chapat vsetko, ale to neznamena, ze ma pravdu, ak Ta sudi.

Moja starka pocuvala inak vzdy radio Lumen, a pocuva to aj moja mama. Myslim, ze to je pre Teba prave najvhodnejsia forma udrzovania kontaktu s Tvojou vierou.
Ak by si mal naozaj trpiet kvoli tomu, ako sa knaz citi, ked kaze, alebo ako sa ludia mrvia a deti behaju, na co je to dobre sediet tam. Doma si mozes v pokoji omsu v nedelu vypocut bez tychto negativnych pocitov.

Ist sa vonku prejst je ale prospesne, skus ist, ked je na ulici menej ludi, pripadne si sadni na balkon, ak mate? Aby si bol na slnku.
Slnko, trochu pohybu, mozno si zacvicit - to by Ti pomohlo, podla mna. Ak sa Ti teda cvicit da, ak sa prinutis. Ale budem Ti drzat palce.

Aj ja sa snazim cvicit, posledne teda 5 dni uz dost neuspesne, ale ak sa mi to podari,  je to uzasny pocit a cerpam z toho cely den. najhorsie je naozaj zacat, po par minutach si v tom a naskocis. Cez tyzden sa Ti mozno nebude vzdy dat, lebo pracujes, ale cez vikend by Ti to podla mna zdvihlo naladu.

Ak by sa Ti teda cvicit dalo, dufam, ze sa Ti bude dat.   flower

Ja uz zajtra cvicit musim, uz viem, ze mi to chyba. Dufam, ze aj v sobotu. Dam vediet, ako sa mi co podarilo. jumping jumping2 jumping
Lucka
Lucka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 49
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 12.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F41.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Cipralex 10mg, Temazepam

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

smutno mi je... - Stránka 3 Empty Re: smutno mi je...

Odoslať  Matej Št 2 jún 2016 - 21:07

Je mi smutno, že možno budem musieť mamu rozosmutniť. Žiaľ, presolila rizoto a nejako mi až tak nechutí. Ona sa tešila, že mi toto obľúbené jedlo navarila, no nezjedol som celý tanier, vyhovoril som sa, že som plný ešte z džúsu. Krátko predtým som vypil takmer liter šťavy. Už prešli tri hodiny odvtedy a k tanieru som sa ešte dojesť nevrátil. Strašne nechcem, aby bola smutná, jej smútok a to, že ho spôsobím ja tým, že nemôžem pochváliť jedlo, mi robí veľmi veľké pocity viny. Zatiaľ som ho pochválil, ale je toho ešte plný hrniec a neviem dopredu povedať, či to budem schopný zjesť. Najradšej by som to zjedol a nepovedal jej o presolenosti nič, aby si nič nevyčítala. Snáď sa zapriem a nejak to zjem, skúsim si do toho dať viacej kyselých uhorkov, čo tú slanosť zmierňuje. Ma to mrzí celé, aj keď je to asi banalita pre väčšinu z Vás, ale všetko, čo sa týka pocitov viny, je pre mňa vec silno osobná. sad and unhappy A mamu mám veľmi rád, nechcem jej kritizovať jedlo, keď ho tak statočne vyvára zadarmo pre nás s otcom, stále každý deň musí vymýšľať, čo urobiť, no nemajú to tie gazdiné ľahké. Zvykol som si jej nekritizovať jedlo, skôr keď nemôžem pochváliť, tak potichu zjem a mlčím, len aby mala radosť, že spravila dobre. Ona sa veľmi teší, keď nám chutí, ale tiež si vie vyčítať, keď náhodou nie. Obzvlášť otec si nedáva servítku pred ústa a otvorene vie skritizovať. Vidím potom, ako ju to trápi, že sa snaží, varí, nakupuje, a nemá z toho žiadnu pochvalu. Nechcem sa k takémuto správaniu pridávať...


Naposledy upravil Matej dňa Št 2 jún 2016 - 21:12, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : doplnenie textu)

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

smutno mi je... - Stránka 3 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

smutno mi je... - Stránka 3 Empty Re: smutno mi je...

Odoslať  ester Pi 3 jún 2016 - 8:11

Matej nie je to banalita. Asi za všetky "kuchárky" poviem, že pochvala a najmä od najbližších na jedlo padne veľmi dobre. Ja sa vždy pýtam, či im chutí a známkujú ma Very Happy tak keď mi dajú 1 tak to veľmi teší na srdiečku Very Happy
Ale to naozaj dobre vnímaš, že radšej nič nepovedať... takže za všetky matky, čo sa snažia každým dňom vymýšľať a variť niečo chutné ti ďakujem it is perfect
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

smutno mi je... - Stránka 3 Empty Re: smutno mi je...

Odoslať  dzuli08 St 15 jún 2016 - 13:29

Ahojte všetci, mne je teraz smutno za mojím malým chlpáčom, ktorého sme museli včera dať utratiť....je tu doma bez neho taká prázdnota Sad veľmi mi to je ľúto, aj som si poplakala..... very sad5 bol s nami skro 13 rokov a bol to veľký bojovník, ale už je v psom nebi tak mu je dobre snáď ....
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 544
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore