Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

...odchod...

Strana 6 z 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

...odchod... - Stránka 6 Empty Re: ...odchod...

Odoslať  Tuto Pi 16 október 2015 - 0:10

Ťažko povedať, či správne riešenie, ale hlavne konečné a posledné. Po ňom sa už nič nedá napraviť, ani zmeniť. Koniec. ... Možno na tomto svete sa všeličo dá zmeniť k lepšiemu, zmena je možná. Treba o tom porozmýšľať, zvážiť to a asi sa aj niekomu zdôveriť. 

PS: V Ústave SR: Právo na dôstojný život. ... Malo by tam byť aj na DôSTOJNÚ SMRŤ
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...odchod... - Stránka 6 Empty Re: ...odchod...

Odoslať  Schizomars St 24 február 2016 - 11:41

Aj ja mam samovrazedne myslienky a to rozpravam s uplnou vaznostou.

Rozmyslal som nad tym. Najlepsie moznosti mi pripadali, skocit z vysokeho poschodia, co som bol v Prahe teraz cez prazdniny zo 17 poschodia, ale akosi ked som sa pozrel aka to vyska tak som mal dost strach. Tak som to neurobil. Zo siedmeho poschodia nechcem zase skocit, lebo by som mozno prezil a na voziku by som zostal.

Potom som chcel skocit pod vlak si lahnut krkom na kolajnicu. Uz som bol na zeleznicnej trati, ale pod osobny vlak som nechcel velmi. Som mal zase strach, ze by vlak ubrzdil. Este by ma brala policia do nemocnice na psychiatriu a cele mesto by sa dozvedelo aky som ch.j. Zoparkrat som si napisal na papier odchody vlakov, ze by som skocil pod rychlik, ale neskor som si uvedomil, ze by to nebolo dobre riesenie. Mama by to nerozdychala, tak beriem ohlad na nu, len keby ma nejakym spôsobom velmi nastvala a najma permanentnym tak vtedy. Uvidim ako sa bude vyvijat situacia, ale zatial sa nemam tak zle. Keby chcela ma mama dat do ustavu tak by som to urobil. Zatial nemam az take dôvody preco by som to urobil. Priznavam mam myslienky, ale po case ma prejdu...

Podla mna mnohi maju obcas samovrazedne myslienky, ale nechcu si ich priznat. Najma chori tak ako ja. To je moj nazor.

Antidepresiva neberiem, lebo sa mi zda, ze nevidim rozdiel. Niektorym mozno zaberaju.... Bral som kedysi Eliceu, avsak nepripadalo mi, ze by mi nejako pomohlo. Nevedel som rozlisit moj stav, kedy bolo lepsie. Mi to pripadalo rovnake. Ked som mal agresivne jednanie tak mi vysadili lekari....

_________________
Schizomars
Schizomars
Schizomars
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 84
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 30.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify maintena 400, Questax 200, Xanax 0,5

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...odchod... - Stránka 6 Empty Re: ...odchod...

Odoslať  xkrchnav Pi 26 február 2016 - 9:48

Mars, asi na túto tému si chcel odpoveď a nedostal ju. Alebo sa mýlim? V prvom rade ďakujem, že si prišiel na zello a aj keď si sa možno spočiatku necítil dobre, odvážil si sa rozprávať. To chce určite odvahu. A teraz k odpovedi sem. Zaujímavé je, aj ja som niekedy takto uvažoval. A presne aj spôsob - ale ja som si hovoril že nie krkom ale hlavou proti valku po dĺke... že nech je istota... asi viacero ľudí takto zmýšľa. Ale tiež som rád, že si si povedal, že máš dôvod tu byť. Neni to jednoduché sa pasovať s tým čo máš/máme. Ale verím, že to ide a že ak sa spoločne podporíme, bude nám ľahšie. Teraz na také veci nemyslím. Skôr len taká hypotetická myšlienka - fúúha to je výška.. to by bolo rýchle... a tak.

Maj sa, ešte by ma zaujímalo prečo SchizorMars? Ja mám Mars ako obľúbenú planému našej sústavy. Kedysi som si hodne študoval o tom. A aj teraz sledujem ako tam tá megasonda Curiosity pobehuje a zisťuje vodu - ktorú mimochodom už potrvdili!

J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...odchod... - Stránka 6 Empty Re: ...odchod...

Odoslať  Schizomars Pi 26 február 2016 - 13:27

Ahojte vsetci, Ahoj Jozin,

dakujem za prispevok
Viem, ze mam take myslienky obcas, ale ma prejdu.
Kazdy ma podla mna miesto na Zemi, aby zil.
Nesmiem byt egoista a mysliet, len seba. Mama sa o mna starala dlhe roky a jej by som to urobil. Mrzi ma, ze zo mna spravila choreho, ale napriek tomu si myslim ze, za to si mozem sam resp. ochorenie, ktore na to vplyvalo...
Maju ma radi vela ludi aj tu priatelia na Fore si myslim, aj kamarati aj mama... Nie som v tom sam a to je DOLEZITE, ked clovek trpi nejakou chorobou....

Na zle myslienky uz nechcem mysliet... Je dobre, ze sa clovek moze porozpravat aj tu takouto formou, ze potom sa mu ulavi...

Mars koli tomu ze inicialky takto u mna zacinaju, je to taka obmena. Nic viac, len sa mi paci ten nazov Very Happy

_________________
Schizomars
Schizomars
Schizomars
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 84
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 30.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify maintena 400, Questax 200, Xanax 0,5

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...odchod... - Stránka 6 Empty Re: ...odchod...

Odoslať  Matej St 9 marec 2016 - 20:04

Často mám v tieto dni myšlienky, že by bolo dobre, keby som sa už aj pobral zo sveta. Ja sám nemôžem. Ale trebárs cez nejaké ochorenie alebo úraz, nehodu, to by šlo. V takomto tele nechcem dlho žiť. Už aj to, že v apríli mám 30 rokov, znamená, že som sa dožil už príliš veľa. Na čo takýto život? O čom to je? Je mi všetko veľmi ľúto.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

...odchod... - Stránka 6 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...odchod... - Stránka 6 Empty Re: ...odchod...

Odoslať  Tuto St 9 marec 2016 - 21:23

Ahoj Matej!

Vieš možno je to aj tým, že postrádaš blízkych ľudí. Kolegovia a šéfovci to sú poväčšine pracovné vzťahy. Skús si nájsť nejakých kamarátov, kamarátky, alebo aj priateľku. Nie na on-line, ale niekoho hmatateľného.
Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...odchod... - Stránka 6 Empty Re: ...odchod...

Odoslať  strafomir Št 5 máj 2016 - 1:25

Samovrazebne myslienky mavam. Napada mi, ze aby som skocil z okna, z balkonu, pod elektricku, pod auto. Ze nechcem zit. Asi je to bezne po prekonani psychozy. Ale az odkedy som mal negativne priznaky a depresiu, odvtedy to mam. Ale da sa to zvladat, este som sa o nic z toho nepokusil. Obcas ked sa prechadzam, tak postojim pri elektrickovej trati a premyslam o tom, ze ci mam skocit, ale viem, ze to nespravim. Len tie myslienky prichadzaju a aj odchadzaju.

Co uz Smile.
strafomir
strafomir
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 5
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 08.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F23.0, F32.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid Mylan 100mg, Neurol podľa potreby

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...odchod... - Stránka 6 Empty Re: ...odchod...

Odoslať  Tuto Št 5 máj 2016 - 2:20

Ahoj Strafomir
Samovražedné myšlienky sú aj medzi bežnou populáciou pomerne časté. Štatisticky je najväčšia pravdepodobnosť samovraždy, po prvej hospitalizácii (ataku).

Samoliečenie môže byť napríklad venovanie sa/práca s hobby, rozprávanie sa s blízkymi, zameranie sa na drobnosti. Osobne doporúčam knihu/knihy "Slepačia polievka", ktorá má doslova terapeutický charakter.

S pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...odchod... - Stránka 6 Empty Re: ...odchod...

Odoslať  Eucrow Ut 16 august 2016 - 17:49

Zdravím.

O samovraždu som sa nepokúšal. Ale nebol som od toho ďaleko. V stave ťažkých depresií som sa ale touto možnosťou reálne zaoberal. Rôznymi metódami a tak, štylizoval som si v hlave, čo napíšem do dopisu na rozlúčku atď. Vlastne sa samovraždou zaoberám dodnes. Premýšľam o nej, niekedy len tak nekonkrétne, ale tá myšlienka tu stále je. Obzvlášť v poslednom období, kedy sa môj zdravotný stav pomerne zhoršil.

Nedá sa povedať, že by som bol na tomto svete príliš rád. Nikdy som nebol, naviac v budúcnosti vidím len pramalú nádej. A teraz nehovorím len o svojom zdravotnom stave, ale aj o spoločnosti ako celku. Zo svojim zdravotným stavom sa môžem naučiť žiť, koniec-koncov, asi som sa to do istej miery naučil, keďže tu po tých rokoch stále som, ale to neznamená, že to človeka napokon nevyčerpá...  

Vždy si však hovorím, že ak sa budem cítiť naozaj zle a budem cítiť, že niet iného východiska, radšej skúsim ísť do liečebne a keď nezaberie ani to, tak potom sa uvidí. Momentálne som si ale dosť istý, že sa o samovraždu nepokúsim. Hlavný dôvod je ten, že proste neznesiem pomyslenie na to, aké utrpenie by som tým spôsobil svojim rodičom. Ale ak by tu moji rodičia / blízka rodina neboli (z akýchkoľvek dôvodov), skrátka ak by som bol viac-menej sám, tak by som to urobil...
Eucrow
Eucrow
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 10
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 23.05.2016
Vek : 34
Bydlisko Bydlisko : južné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F41.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten, Alventa, Rivotril

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...odchod... - Stránka 6 Empty Re: ...odchod...

Odoslať  Tuto Ut 16 august 2016 - 18:31

Ahoj Eucrow,
ten posledný odstavec je mi pomerne dosť blízky, ale dúfam, že sa to bude dať zvládnuť. Zatiaľ len toľko, že Ti držím palce... Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...odchod... - Stránka 6 Empty Re: ...odchod...

Odoslať  Dušan Ut 16 august 2016 - 19:01

ahoj @Eucrow,
tak tak ako hovori tuto treba to riesit cez doktorku,postaci aj telefon do jej ordinacie
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...odchod... - Stránka 6 Empty Re: ...odchod...

Odoslať  Eucrow Ut 16 august 2016 - 19:08

fajny: áno, s doktorkou to riešim. vždy jej o svojich myšlienkach hovorím pravdu. v poslednej dobe som mal myšlienok na samovraždu viac. alebo skôr myšlienok na smrť ako takú - teda nie vyslovene samovraždu. je to vysiľujúce, ale snažím sa nejako zamestnať, rozptýliť. niekedy sú dni, keď mi je strašne fajn a na tieto veci ani nemyslím.

tuto: vďaka, tiež držím palce Smile
Eucrow
Eucrow
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 10
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 23.05.2016
Vek : 34
Bydlisko Bydlisko : južné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F41.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten, Alventa, Rivotril

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 6 z 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore