Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

...odchod...

Strana 3 z 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

...odchod... - Stránka 3 Empty Re: ...odchod...

Odoslať  slnecnica So 5 december 2009 - 11:00

no, mozno by som mala zmenit lieky... porozpravam sa o tom s doktorom, zacina to byt neznesitelne Sad
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...odchod... - Stránka 3 Empty Re: ...odchod...

Odoslať  Laura So 5 december 2009 - 15:43

Asi to bude múdre.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...odchod... - Stránka 3 Empty Re: ...odchod...

Odoslať  denisa Št 10 jún 2010 - 17:41

Minulý rok v lete ma prenasledoval hlas, ktorý mi tvrdil, že najlepšia pre mňa a pre moje okolie by bolo spáchať samovraždu. Vlastne som si chvíľu naozaj myslela, že je to to najspravnejšie čo môžem urobiť a le ani som dosť dobre nevedela ako to mám urobiť. Vlastne som sa obávala, že sa len dokaličím miesto toho, aby sa mi to fakt podarilo.
Počúvala som ten hlas a brala som to za svoje a tak som plakala. A vtedy mi došlo, že to nie je moja vôľa a keď sa ten hlas znova ozval, tak som si povedala, že to nebudem počúvať.
A som tu, neviem, či si nemám povedať zatiaľ.
Ale pri tom všetkom chaose v hlave, ktorý sa mi občas objaví úplne chápem každého, kto sa o to pokusí. A občas aj nepochybujem, že je to správne.
Anonymous
denisa
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...odchod... - Stránka 3 Empty Re: ...odchod...

Odoslať  popoluska Ne 13 jún 2010 - 19:00

Ahojte,ja sa dnes citim na pozobkanie liekov.Akosi v nicom nevidim zmysel,nikam nepatrim,nic sa mi nedari a citim sa strasne osamela.Vobec ma to tu uz nebavi,rada by som uz mala tento zivot za sebou.Z nicoho nemam radost,nie som schopna ziadnych citov. very unhappy very unhappy very unhappy very unhappy very unhappy
popoluska
popoluska
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 455
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 10.11.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...odchod... - Stránka 3 Empty Re: ...odchod...

Odoslať  denisa Ne 13 jún 2010 - 20:02

popoluska,
nerob to. Bude lepšie, vydrž.
Anonymous
denisa
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...odchod... - Stránka 3 Empty Re: ...odchod...

Odoslať  Anonymný Po 14 jún 2010 - 9:49

chybala by si tu, popoluska...
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...odchod... - Stránka 3 Empty Re: ...odchod...

Odoslať  hviezdička Po 14 jún 2010 - 10:31

Popoluška, dúfam, že si OK. Nerob to. Ja tiež na tom bývam zle, mala som obdobie, keď už som nedokázala ani napísať, všetko prejde, všetko prebolí, a vyjde znova slniečko... Tiež som mala myšlienky na odchod, ale nejako to vyprchalo, teraz sa mám fajn. A priala by som to každému z tohto fóra. Mám zmenu liekov (Ketilept namiesto Zyprexy), ktorá mi život otočila o 180 stupňov. Schudla som 11 kg, som aktívnejšia, stíham veľa vecí, život je pestrejší, mám viacej zážitkov... všetko ide normálne. Možno stačí len výmena liekov, skús to ešte a nepoddávaj sa depresii. Patríš k nám, a môžeš sem napísať všetúčko, z čoho pramenia Tvoje zlé myšlienky. Sme tu preto, aby sme jeden druhého podržali.
hviezdička
hviezdička
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 39
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 06.12.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...odchod... - Stránka 3 Empty Re: ...odchod...

Odoslať  frances farmer Št 13 január 2011 - 19:54

Anonymný napísal:Hlavne clovek, ktory spacha sebevrazdu nenajde pokoj ani na druhej strane. Taka dusa je priputana k zemi, trpi. Musi zotrvat aj niekolko rokov priputana k zemi, kym sa dostane dalej.
Potom nastane ocistenie a po sude, ci pojde do neba alebo pekla sa zase vrati na zem a znova sa narodi. Zivot mu zase pripravy situacie ako skusky, ci ich zvladne alebo nie. Aby sa poucil z vlastnych chyb.

takto toto je podľa mňa úplny nezmysel. duša nijako a nikdy nie je pripútaná k tomuto svetu, je načas pripútaná k telu a to je všetko.
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...odchod... - Stránka 3 Empty Re: ...odchod...

Odoslať  frances farmer Št 13 január 2011 - 19:59

48


Naposledy upravil woJAczek dňa Ut 5 júl 2011 - 19:08, celkom upravené 2 krát.
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...odchod... - Stránka 3 Empty Re: ...odchod...

Odoslať  derw Ne 6 marec 2011 - 5:06

Já jsem se o sebevraždu pokoušel hodněkrát, tim, že jsem spolykal nějaký léky, nebo sem se věšel, ale to bylo demonstrativní, těch léků jsem si nevzal tolik, a věšel jsem se, protože, no vlastně jsem tim trápil rodiče, něco jsem chtěl, pro mě důležitýho, jak jsem měl ty bludy, tak některý věci mi způsobovali úzkost, tak jsem třeba nechtěl, aby k nám chodili na návštěvy některý lidi, protože jsem z nich měl špatný pocity. Léčim se 13 let a za tu dobu jsem zkusil hodně léků, ale mám pocit, že se muj stav pořád zhoršuje, jsem si tim jistej, asi jsem farmakorezistentní. Před rokem se muj stav výrazně zhoršil, a to jsem poprvý reálně přemejšlel o sebevraždě, tak jako, že jsem jí plánoval, skončilo to tim, že jsem stál u trati a čekal na vlak, a přemejšlel jestli mám skočit nebo ne, a pořád mě děsí představa, že jsem si nebyl jistej, že to neudělám, nakonec vlak přejel a já jsem za čas přestal o sebevraždě uvažovat, prostě jsem se smířil s tim, že se muj stav zhoršil a řekl jsem si, že s tim budu dál žít. Ale asi tak před měsícem přišla další událost, která mě dost rozhodila a začal jsem mít výrazný depky, brečim každej tejden aspoň jednou, a přemejšlim zase o sebevraždě, sice už to neni tak intenzivní jako před rokem, ale žiju s pocitem, že si nemůžu bejt jistej, že to v blízký budoucnosti, že se o sebevraždu nepokusim znovu. Neberu žádný antidepresiva, tak jsem rozhodnutej, že při příští návštěvě u doktorky si o ně řeknu, když nezabíraj antipsychotika, tak aspoň antidepresiva kdyby zabrali, protože jsem je nikdy nebral.
Anonymous
derw
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...odchod... - Stránka 3 Empty Re: ...odchod...

Odoslať  Tuto Ne 6 marec 2011 - 14:22

derw napísal: Neberu žádný antidepresiva, tak jsem rozhodnutej, že při příští návštěvě u doktorky si o ně řeknu, když nezabíraj antipsychotika, tak aspoň antidepresiva kdyby zabrali, protože jsem je nikdy nebral.

To je dobre, že problém riešiš a nenecháš všetko len tak na svojvôľu osudu. Kým nevyčerpáš všetky dostupné prostriedky na pomoc, nemá zmysel strácať nádej. Z toho čo si napísal, práve antidepresíva môžu byť pre Teba to, čo Ti pomôže. Držím palce. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

...odchod... - Stránka 3 Empty Re: ...odchod...

Odoslať  frances farmer So 11 jún 2011 - 18:33

Albert Camus - Mýtus o Sizyfovi
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 3 z 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore