Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

psychiatria

Strana 1 z 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

psychiatria Empty psychiatria

Odoslať  Anonymný So 24 október 2009 - 20:03

Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

psychiatria Empty Re: psychiatria

Odoslať  Laura So 24 október 2009 - 21:26

No celé sa to ťažko číta človeku,ktorý je roky na psychiatrických liekoch.Nemyslím si,že sú to úplné blbosti.Tiež si myslím,že podávanie neuroleptík je vecou času.Ano časť mužov má problémy s potenciou,časť nie.Sterilita? Ťažko povedať.Kamoška z nemocnice bola pri liekoch veľa krát tehotná.Má dve deti o ktoré však nie je schopná sa sama starať.Má šťastie,že nie sú v ústave,ale u starých rodičov.Ťažko sa mi to píše,ale mne dali pred 16timi rokmi vnútromaternicovú antikoncepciu Dana bez toho,že by sa ma to niekto na psychiatrii pýtal,či ju chcem.Bola som hospitalizovaná po neúspešnom tehotenstve,zobrali ma so spomínanou kamoškou do sanitky a odviezli nás rovno na gynekológiu,kde nám dali spomínané Dany.Ja som potom však aj s tou Danou otehotnela,prišla som opať o dieťa a Danu mi dali našťastie preč.No dieťa som už nemala.Možno niekto tomu ani neuverí.Ťažko sa mi to aj píše.
Musím však oponovať jednému,čo píšu v spomínanim Martininom odkaze.Nie je pravda,že by nebolo dokázané,že schizofrénia je zmena chemických procesov v mozgu.Ono to dokázané je.Bolo to v prednáškach od renomovaných psychiatrov v starom Triadovom fóre.Viem to z konzultácií s lekármi.Na viac sa odvolať momentálne neviem.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

psychiatria Empty Re: psychiatria

Odoslať  Laura Ne 25 október 2009 - 9:17

No prečítala som si to celé.Dotyčný pán,čo to píše je Ing.,nie lekár a asi má sám skúsenosti so psychiatriou.Je pravda,že pred rokmi,keď som sa začala liečiť,tak sa v nemocnici chovali dosť nehumánne.No pomaličky sa psychiatria smerom k právam pacienta zlepšuje.Aj lieky sú o niečo dokonalejšie.Dotyčný pán odsudzuje aj antibiotiká,bez ktorých by sme už pomaly vyhynuli na zápaly pľúc,pohlavné choroby a rozne druhy infekcií.Verím,že možno za 100 rokov,alebo aj skor,budú možno psychiatrické liečebne ukazovať len v deprimujúcich dokumentoch a hororoch.Kiež by to tak bolo,hoci ja sa už toho asi nedožijem.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

psychiatria Empty Re: psychiatria

Odoslať  Anonymný Ne 25 október 2009 - 12:23

Ahoj Laura,, je mi luto, cim si musela prejst..myslim ten prispevok vyssie..pri liekoch, ktore berieme je riziko otehotniet..ja som na tym tiez rozmyslala a pravdou je to, ze sa bojim mat dieta, hlavne kvoli tomu, aby to nezdedilo po mne..mam aj ine choroby, ktore su dedicne, tak hlavne preto velmi nechcem mat dieta. Nechcem, aby zilo zivot chudaka, aby sa trapilo, takze uz som sa s tym zmierila.
Hlavne poslednu dobu, ked vidim deti ake su zle, stale placu a kricia, asi by som na to nemala nervy Smile

Co sa tyka toho prispevku o psychiatrii, myslim, ze tam je dost pravdy...
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

psychiatria Empty Re: psychiatria

Odoslať  Laura Ne 25 október 2009 - 18:27

Ďakujem,Martinka,za prejav súcitu.Mne nikdy detský plač nevadil.No už aj ja som sa s tým zmierila,že nemám deti.Spomínanej kamoške zo psychiatrie dokonca zobrala svokra dcéru súdne.Ona s tým však súhlasila.Mne keby sa to stalo,určite by som bola z toho nešťastná.Aj po mne by dieťa mohlo zdediť aj iné choroby.A moja babka tiež bola duševne chorá.Alebo moderne povedané,mala duševné poruchy.Ináč,čo sa týka dedičnosti,keď možu mať deti trpaslíci a hluchonemí,prečo by sme my nemohli mať deti?Ja mám však už svoje roky.Druh má deti už dospelé.Možno sa dočká vnúčaťa. Very Happy
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

psychiatria Empty Re: psychiatria

Odoslať  Anonymný Ne 25 október 2009 - 18:38

to si pekne povedala, ze ked mozu mat trpazlici a hluchonemi deti preco my nie?
no neviem nakolko su tieto nemoci dedicne, ale schizofrenia dedicna je..aj ked v nasej rodine netrpi nikto dusevnou poruchov, a ja ju mam..tak neviem, deti nechcem hlavne kvoli tomu..cely zivot vidiet pred sebou chudaka..to im nechcem spravit
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

psychiatria Empty kk

Odoslať  kk Po 30 november 2009 - 19:21

Nemyslim si ze deti by ta brali za chudaka. Mam kamaratku, ktora ma schyzofreniu a jej deti ju neberu za chudaka. Sice mala stastie ze jej z vychovou pomali dost rodicia a sestra. Smiat sa bude pokial je to dospely clovek iba obmedzenec pretoze nikdy nevie co ta caka. Ohladom tej deticnosti i zdravim ludom sa rodia chore deti. I ked niesom genetik ale mozno existuju vysetrenia kde sa da zistit aka je pravdepodobnost ze sa take dieta narodi. Pokial by si sa dokazala o deti postarat s pomocou partnera alebo rodicou tak podla mna tie deti nie su na tom horsie ako, deti o ktore rodicoa nejavia zaujem.
Anonymous
kk
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

psychiatria Empty Re: psychiatria

Odoslať  Anonymný Ut 1 december 2009 - 11:47

Dakujem ti anonym. Pravda je taka, ze nie kvoli tomu nechcem mat deti, aby ma brali za chudaka, ale kvoli tomu aby oni neboli chory. Pretoze to by som im neurobila, aby to zdedili po mne a mali cely zivot na hovno. Pretoze tak to je. Dusevne chory clovek ma zivot na hovno. Nevie si tak uzit zivot ako zdravy clovek. Ma svoje stavy, kedy by bol najradsej keby nezil a nevie sa z nicoho tesit. Su chvile ked je mu fajn, ale je to nic oproti zdravemu cloveku.
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

psychiatria Empty Re: psychiatria

Odoslať  Matej Ut 1 december 2009 - 19:28

martina napísal:Dakujem ti anonym. Pravda je taka, ze nie kvoli tomu nechcem mat deti, aby ma brali za chudaka, ale kvoli tomu aby oni neboli chory. Pretoze to by som im neurobila, aby to zdedili po mne a mali cely zivot na hovno. Pretoze tak to je. Dusevne chory clovek ma zivot na hovno. Nevie si tak uzit zivot ako zdravy clovek. Ma svoje stavy, kedy by bol najradsej keby nezil a nevie sa z nicoho tesit. Su chvile ked je mu fajn, ale je to nic oproti zdravemu cloveku.

Úplne do posledného písmena s Tebou, drahá Martina, súhlasím. Sad Udeľujem Ti reputačný hlas. Ani ja nechcem mať deti, a to hneď z viacerých dôvodov:

1.) som nesmelý, neviem si predstaviť sex s nejakou osobou, na to som príliš plachý a hanblivý, veď ja sa ani neprezliekam pred svojimi príbuznými, ale vždy zaleziem, aby nikto nevidel, a tak sa prezlečiem; intimita sexu je preto pre mňa totálne tabu a nemôžem si to predstaviť...

2.) dôvod, aký máš Ty, že nechcem aby to po mne niekto zdedil a trpel celý život len preto, lebo som ho ja splodil a on zdedil po mne špatné gény...

3.) dôvod anonyma - že nechcem, aby mali pred očami chudáka a slabocha, som príliš nezodpovedný, aby som dokázal uniesť taký celoživotný záväzok, akým je dieťa...

Nikdy som nemal nejaké dievča. A ani nerátam do budúcna, že sa nejaké také nájde. Nie som na vzťahy. To je pre mňa tabu,... svet, ktorému nerozumiem. Embarassed

A to, že máme život na hovno, ako si povedala Ty, Martina, je trefa. Teraz pri tejto agitovanej depresii, čo mám, sa mi to tak vidí úplne zreteľne. A považujem to za pravdu. pale
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

psychiatria Empty Re: psychiatria

Odoslať  Igor Ut 1 december 2009 - 19:52

Ani ja som nemal zatiaľ vážnú známosť, ani sex. Hoci si to tiež neviem predstaviť, tak ako Matej. Na rozdiel od Mateja však nie som až tak hanblivý a sex ma láka, keby bola naozaj nejaká chápavá priateľka tak by možno z toho niečo bolo.
A neviem či chcem mať deti, predsa je to len veľká zodpovednosť. Ani nie tak kvôli génom, lebo hoci to môže byť dedičné, pravdepodobnosť nie je až taká veľká. Mám kamárata, ktorý trpí schizofrénnym ochorením od roku 1997. Začiatkom roka 2003 si našiel priateľku a žili spolu v jednom byte, ona vedela, že je chorý. V roku 2006 otehotnela a zrazu jej jeho choroba začala prekážať. Odsťahovala sa a rozišla sa s ním. Narodil sa im syn, ale to už neboli spolu.
Ja by som napríklad aj dieťa chcel, ale muselo by byť silné zázemie pre rodinu, aby mi okrem manželky s dieťaťom pomohli, lebo je to ozaj veľmi veľká zodpovednosť. Keď som bol v nemocnici, bol kopec schizofrenikov, ktorí boli rodičmi, ale väčšinou rozvedených. V minulosti sa mladí brali a mali deti skôr ako to je teraz. 19-23 roční sa zosobášili po roku dieťa po roku druhé a oni ochoreli 26-30 roční.
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

psychiatria Empty Re: psychiatria

Odoslať  Anonymný Ut 1 december 2009 - 21:41

Dakujem Matej za reputaciu, napisala som len to co si myslim. Aj ked sa teraz na tom zdravotne citim dobre, t.j. nemam bludy, nie som mimo, tak mam take stavy, ked rozmyslam nad svojim zivotom. To, ze som ochorela mi zmenilo totalne zivot. Bola som mlada, plna energie, pekna a to sa nechvalim. Predstavovala som si svoju buducnost inak. Teraz som tucna, skareda, bez priatela samozrejme, kto by ma chcel, bez prace a bez penazi. Takze moje vyhliadky do buducnosti su nulove.. a deti vobec neprichadzaju v uvahu. To nedovolim, aby im choroba znicila zivot. A hlavne do tohto sveta priniest dieta?
Inak suhlasim s Igorom, ze aj ked si my chori najdeme niekoho, hlavne zdraveho, casom presne ako hovoril, moze utiec. Pretoze stavy dusevne chorych sa tazko zvladaju. A hlavne staci len naznak agresivity, nervozity, depresie a uz ma dus. chory po chlebe. Berie sa to inak ako u zdravych ludi, ktori tiez maju obcas svoje stavy.
Takze tak.
Majte sa krasne a vsetko dobre!! sunny
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

psychiatria Empty Re: psychiatria

Odoslať  filipka St 2 december 2009 - 17:32

Ja som mala aj vztah, aj sex, ale s liekmi si ho velmi nedokazem uzit. Po biologickej stranke som schopna mat dieta, ale som stale tak unavena, ze velmi pochybujem, ze by som sa on vedela dobre postarat. No
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore