Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Obecná diskusia

Strana 21 z 22 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Obecná diskusia - Stránka 21 Empty Re: Obecná diskusia

Odoslať  Matej So 26 máj 2018 - 11:55

Využil som novú funkciu na Schizofóre a pridal som udalosť (event):

https://www.schizoforum.net/e10006059-zello-dialógy

Obecná diskusia - Stránka 21 Zello10

cheers jumping2 jumping

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Obecná diskusia - Stránka 21 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Obecná diskusia - Stránka 21 Empty Re: Obecná diskusia

Odoslať  Tuto So 14 júl 2018 - 18:28

Čo tak Zello? Už za jeden a pol hodiny. T.

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Obecná diskusia - Stránka 21 Empty Re: Obecná diskusia

Odoslať  matus Ne 15 júl 2018 - 2:56

Ospravedlnujem sa za neaktivitu na zello dialogoch ale momentalne pracujem kazde soboty aj stredy do neskoreho vecera ale ak bude cas tak ma tam cakajte! Twisted Evil
matus
matus
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 101
Reputácia Reputácia : 31
Dátum registrácie : 24.03.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Euthyrox 75mg, Reagila 4,5mg, Lamegom 25mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Obecná diskusia - Stránka 21 Empty Re: Obecná diskusia

Odoslať  rene007 St 18 júl 2018 - 16:30

dnes nezabudnite na zello o 20tej tesim sa na vas Smile
rene007
rene007
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 79
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 31.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Obecná diskusia - Stránka 21 Empty Re: Obecná diskusia

Odoslať  Tuto St 8 august 2018 - 19:28

Tak asi za pol hodinku, ste vítaní... Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Obecná diskusia - Stránka 21 Empty Re: Obecná diskusia

Odoslať  Veroni St 29 august 2018 - 17:55

Kto dnes príde?

_________________
Existujú civilizácie ktoré nepoznajú koleso,ale neexistuje civilizácia ktorá by nepoznala príbeh.Campbell
Veroni
Veroni
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 123
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 19.08.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F31.6 F60.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paroxetin Tritico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Obecná diskusia - Stránka 21 Empty Re: Obecná diskusia

Odoslať  Hulk DF 365 1 Ne 2 december 2018 - 20:50

Ahoj,

Páni a dámy, neviete čo je s @Tuto, dlho sa neozval, chem len vedieť či na zelo dialogy je aktívny!
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Obecná diskusia - Stránka 21 Empty Re: Obecná diskusia

Odoslať  Tuto Ne 2 december 2018 - 21:20

Ahoj antifajny. Momentálne Zello funguje, pozývam Teba aj fórumákov vždy str. a sob. o 20:00. Zatiaľ si dávam malý oddych od schizofóra, ale plánujem sa znova rozpísať sem neskôr. Ďakujem za záujem. A čítam vás takmer denne. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Obecná diskusia - Stránka 21 Empty Zdravím Vás a představuji se

Odoslať  tomasurban So 10 apríl 2021 - 19:21

Ahoj všem lidem na Schizofóru,
rád bych se připojil k Zello dialogům - a podle pravidel, která jsem našel na stránkách www.slysenihlasu.cz - se tedy nejprve představím následujícími větami.

Jmenuju se Tomáš Urban, v současnosti je mi 36 let.

Od dětství slýchám ve své hlavě hlasy. Do mých šesti let nemám příliš vzpomínek, ale pravděpodobně jsem vedl spontánní občasný dialog s hlasem laskavým a obohacujícím. Tento laskavý hlas v mé hlavě mě jednoho podzimního sobotního dopoledne v mých šesti letech přiměl k jedné nevinné dětské hře - ta hra byla v tak čarovném souladu s počasím, že mě to přineslo pocit naprosté sounáležitosti s přírodou, hlubokou klidnou radost a pocit naprostého úžasu nad životem. Bohužel jsem byl o pár minut později za svou nevinnou dětskou hru velmi nemilosrdně a psychologicky brutálně potrestán svou matkou. To na dlouhá léta změnilo můj svět - začal být ponurý, plný pocitu zmaru a nepochopení.

Onomu laskavému hlasu jsem se začal vyhýbat a snažil se jej kompletně vytěsnit. Až do svých zhruba 13 let si nepamatuji žádnou jeho promluvu.

Ve čtvrté třídě na základní škole mě začala ukrutně bolet hlava, tento problém se mi vracel celých dalších dvacet let (zhruba od mých 11 let do mých cca 33 až 35 let). V dospělosti mě obvykle bolívala hlava zhruba čtyři dny v týdnu většinu času, kdy jsem byl vzhůru. Jediné, co se s tím smysluplně dalo dělat, bylo lehnout si do postele a mít zavřené oči. V posledních měsících již bolesti hlavy prakticky kompletně odezněly. Doufejme, že to tak zůstane.

V mých 12 letech mě asi půl roku celkem tvrdě sexuálně zneužíval jeden o deset let starší muž.

Takže se zákonitě přidaly problémy se zády, ledvinami, velká nedůvěra k lidem a podobně.

Během dospívání mě každý den pronásledovaly "hlasy v hlavě" agresivní, šikanující a tyranizující.

Ovšem od svých 13 let jsem se rozhodl, že když tyto fenomény (bolesti hlavy, zlé nálady a podobně) moji rodiče kompletně ignorují a zakazují mi o tom mluvit - budu si muset zkusit pomoci sám.

A tak jsem strávil mnoho mnoho mnoho hodin, dní, měsíců a let systematickým experimentováním ohledně svého psychického a zdravotního stavu.

Paradoxně jsem v dospělosti nevyhledal pomoc lékařů, velmi jasně jsem tušil, že většina mého problému bude mít psychiatrickou povahu... (přišlo mi, že bolesti hlavy a zad či podobné každodenní obtíže jsou pouze důsledkem stresu z permanentního "strašení v hlavě")... a dostat psychiatrickou diagnózu a psychiatrické medikamenty jsem z více důvodů nechtěl.

Takže jsem ve své dospělosti nebral žádné medikamenty a nemám ani žádnou diagnózu. Dokonce ani prášky na bolest jsem nikdy nebral kvůli jednoduché matematické úvaze: hlava mě třeštila tak často, že i kdyby prášky na bolest zabíraly, musel bych je stejně brát tak často, že by mě dozajista časem skolily jejich vedlejší účinky - takže si zákonitě musím zkusit ulevit jinak než chemií.

Býval jsem většinou v bolestech a pracovně neschopný, cítil jsem se jako přítěž pro svou milující manželku a naše společné děti. Ale zkoušel jsem se všemi silami zotavit. Manželka mi vždy byla velkou oporou. Rovněž i děti. A také pár úžasných přátel.

V posledních několika letech (zhruba od mého třicátého roku života) jsem se občas pokoušel navázat smysluplný kontakt se svým laskavým hlasem v hlavě, který jsem znal z dětství a také z pár jeho promluv během mého dospívání. Šlo to dost ztuha a s dlouhými přestávkami. Problém nebyl v tom hlase, ale v mém paralizujícím strachu z toho fenoménu.

Nicméně postupem času to bylo vyrovnanější a vyrovnanější. Občas jsem zkoušel tento svůj "vnitřní dialog" zapisovat a dokonce umisťovat na webové stránky.

Potřeboval jsem ale vyřešit problém "hlasů agresivních". To se nejspíš v posledních měsících efektivně daří. Zrovna tak se v poslední době rapidně zlepšuje mé fyzické zdraví, důvěra v lidi a vyrovnanost nálady. Uvidíme, do jaké míry to bude "dlouhodobě spolehlivé".

Před dvěma dny večer mě napadlo zadat nejprve na wikipedii výraz maniodeprese - po přečtení mi ale přišlo, že tento problém nemám. Pak jsem si přečetl klasické deprese, ale ani v tom jsem se už k mému velkému překvapení příliš nepoznával. Nakonec jsem s velkým strachem zadal do googlu toto vyhledávání: "slyším hlasy v hlavě co s tím"

Byl jsem si jistý, že na mě vyskočí buď laciné new age články s rychloinstantním řešením, anebo nějaké medicínské horory - k mému velkému překvapení namísto toho ukázal google na prvním místě stránky www.slysenihlasu.cz, které mě velmi oslovily. Přijdou mi zároveň stručné, ale také komplexní a smysluplné. A přístup v nich uvedený velmi odpovídá mým osobním zkušenostem. Rád bych přiložil svou ruku k dílu a poskytl oporu lidem, kteří si procházejí něčím podobným, čím jsem si procházel a procházím já.

Bydlím ale v severním cípu jesenických hor, takže na setkání do Brna či Opavy to mám dost z ruky. A tak jako první možnost volím Zello setkání. Rád bych to stihl již za necelou hodinu dnes večer v sobotu, pokud se mi podaří nainstalovat a popasovat se s aplikací na telefonu.

Promiňte mi prosím, že píšu takto na poslední chvíli. Nerad bych narušoval důvěrné prostředí této online skupiny. Rád na začátku Zello setkání zodpovím všechny dotazy ohledně mě a mého osobního příběhu do éteru.

Zdravím,
s úctou a láskou Tomáš

P.s.: přečetl jsem si toto diskuzní vlákno od začátku v roce 2014 až do konce - a klobouk dolů, nevzpomínám si, že bych někdy na internetu zahlédl na fóru komunikaci více lidí, která je tak citlivá, naslouchající, vděčná a plná respektu... a přitom obsahuje tu a tam i zlepšovací návrh či konstruktivní kritiku. Jsem dojat.
tomasurban
tomasurban
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 1
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 10.04.2021

xkrchnav and Dušan like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Obecná diskusia - Stránka 21 Empty Re: Obecná diskusia

Odoslať  xkrchnav Ne 11 apríl 2021 - 11:41

Ahoj Tome, díky za otvorené zdieľanie, poslal som Ti odpoveď aj na mail, takže tu už sa opakovať nebudem. Prajem, aby sa ti v Zello dialógoch páčilo.
J.

_________________
Pridajte sa na Zello dialógy, aplikácia pre počitač aj mobil na http://zello.com/
Moje návody na použitie http://krizovatkaduse.osvobodse.cz/zello-dialogy
Stredy a soboty 20:00

Video projekt S duševní ne-Mocí v partnerství môžete sledovať na:
YouTube
Facebook
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz

Dušan likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Obecná diskusia - Stránka 21 Empty Kulich Jiří - Paranoidní schizofrenie

Odoslať  KulichJiri St 30 jún 2021 - 11:17

Dobrý den,

Jmenuji se Jiří Kulich, je mi 24 let a od roku 2013 trpím paranoidní schizofrenií. Projevují se mi hlasy a úzkosti. Odbornou pomoc mám od mých 16ti let. Ale poslední dobou mi sociální pracovníci a Linka Krizové pomoci Chytrá péče doporučila Vaši skupinu. A pomocí stránky slysenihlasu.cz jsem se dostal k tomuto fóru.

Byl bych rád když by jste mě přijmuli do Vaši skupiny.

Děkuji za případné sezení online skupiny.

Přeji hezký zbytek dne. Se srdečným pozdravem,
Jiří Kulich
KulichJiri
KulichJiri
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 7
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 30.06.2021
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidní Schizofrenie
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Asentra 100 mg, INVEGA 6 mg

Matej, Dušan and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Obecná diskusia - Stránka 21 Empty Re: Obecná diskusia

Odoslať  Iacobus St 30 jún 2021 - 12:53

Dobrý deň, @KulichJiri

Vítam vás na tomto fóre. Verím, ze pre vas bude osozne, rovnako ako pre mňa.

Ja som Jakub, mám 23 rokov. Som na fóre asi už tri roky. Liečim sa na schizofreniu od 2018.

Odporučil by som vám prezrieť si fórum. V sekcii "Ako sa dnes máš? 14" píšeme, o tom aký deň sme mali, čo je nové, ako sa cítime a podobne. Keď budete mat chuť, napíšte. Ta sekcia je najnavstevovanejsia. Okrem toho máme rôzne iné, kde píšeme o svojich záujmoch, kauzách, liekoch a tak.

Pozdravujem. J.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Matej, Dušan and KulichJiri like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 21 z 22 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore