Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Naši liečitelia

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naši liečitelia Empty Naši liečitelia

Odoslať  Tuto Po 13 august 2012 - 23:33

Celý život som mal starostlivých rodičov. Aj v čase prepuknutia ochorenia sa snažili o niečo, keď klasická medecína toho so mnou veľa neurobila.

A tak nastala dvojročná patália s návštevami liečiteľov niekedy známejších inokedy zastrčenejších. Zaujímavé, že viacerí z nich, vlastne väčšina nechcela na začiatok ani vedieť moju diagnózu dokonca ani medicínsky obor. Po tých mnohých desiatkach šamanov, každý si trúfol odhadnúť moje problémy typu ladvín, obličiek, močového ústrojenstva, pečene, srdca, štítnej žľazy atď atď. Ani jeden správny zásah.

Avšak čo môžem s istotou povedať o všetkých tých liečiteľoch, že ani jeden mi ani v najmenšom nepomohol. Jednoducho je to všetko banda hňupov, ktorí zneužívajú zúfalstva chorých. V niektorých prípadoch mi nakázali to, čo by mi určite ublížilo.

Tí *** často s výučným listom a týždenným kurzom akejsi liečiteľskej hatlaniny sú pre spoločnosť menej hodnotní ako tí neprispôsobiví v chatrčiach, lebo oni neubližujú často veľmi chorým ľuďom.

...................................

Máte skúsenosti? Akyý je váš názor?
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naši liečitelia Empty Re: Naši liečitelia

Odoslať  frances farmer Ut 14 august 2012 - 19:12

ahoj Tuto

mám skúsenosť. keď som mal výraznejšie psychické problémy cez jednu známosť som sa dostal k liečiteľovi. bol to normálny atestovaný psychiater z karlovej univerzity s kopou diplomov a dlhoročnou praxou - vydal sa však na cestu alternatívnej medicíny. ktovie prečo, ale nezákonne používal titul psychoterapeut, lebo nebol zaregistrovaný v slovenskej komore psychológov (asi staval na tom, že on medzi nich nepatrí). jeho terapia spočívala v učení o egu na základe východných filozofií, tak isto v náuke o dýchaní. robil úkony ako čistenie čakier, meditácia, mantra, správne dýchanie a dýchacie techniky. niečo som sa od neho za ten čas, čo som ho navštevoval naučil, najmä o východných filozofiách. to, či mi pomohol je veľmi relatívne. spočiatku som od neho chodil plný nadšenia, ale nikdy som sa nevenoval terapii, ktorú mi predpísal - meditácii, mantre, dýchaniu. mal som pocit, že keď sa tomu nevenujem naplno, tak to ani nemôže fungovať a mal som pravdu. neskôr som, ale zistil, že po mnohých sedeniach sa iba opakuje a jeho odpovede mi proste prestali stačiť. posielal ma domov aj s radou robiť liekové víkendy - cez víkend vôbec nebrať lieky; mal to vraj podložené praxou, že to robili normálne na oddeleniach, ale ktovie, mojej doktorke sa pri tom zježili vlasy a upozornila ma, že časté vynechávanie dávky liekov vedie k zníženiu hladín. za každé sedenie bral pekný obnos peňazí, ale mame to bolo jedno, do môjho zdravia by investovala aj všetko. ak mi vážne nepomohol, tak som mu určite vďačný aspoň za to, že som dostal slušný základ a dnes sa viem dobre orientovať v niektorých východných učeniach, čo niekomu môže byť úplne ľahostajné. podľa mňa to bol dobrý človek, ktorý chcel naozaj pomôcť, ale či jeho liečba naozaj pomáhala, to už neviem. počul som na neho aj názory, že je šarlatán, a pod. mal som pochybnosti, či on sám žije tak ako káže, či dodržuje princípy, o ktorých hovorí. to sa už dnes nedozviem. ale na to, že musel zarábať naozaj slušne a podľa toho, koľko mal klientov a dostával od nich balíky žil naozaj skromne. to ma aspoň utvrdzovalo v tom, že to nerobí iba pre peniaze.
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naši liečitelia Empty Re: Naši liečitelia

Odoslať  Anonymka St 27 november 2019 - 13:55

Ahojte
Raz som bola pri jednom liečiteľovi pri Zvolene, už neviem kde to bolo, ale robil to zadarmo. Žiaľ, stratila som naň kontakt.
Krúžil mi nad hlavou rukami a sám mi povedal, že sa viem na neho napájať. A ja som vedela o čom hovorí. Chcel, aby som sa naň napájala, lebo jemu sa namňa ťažko napájalo, a to preto, lebo som nebola uvoľnená.
Povedal mi, že sa stretnem s Lornou Byrne na nejakom mládežníckom (a ešte použil nejaké starecké slovo...) a naozaj sa tak stalo.
Potom keď som sa stretla s Lornou Byrne, tak na konci prednášky mala požehnanie. Na tom požehnaní som sa cítila podobne ako u toho liečiteľa. Tak čudne.
Myslím si, že by mohlo byť možné, že títo liečitelka liečia, ale niektorí možno zlou silou. A to neviem ako zistiť.
Ak by ste mali niekto kontakt na toho liečiteľa pri Zvolene, tak prosím dajte mi vedieť, ďakujem!
Anonymka
Anonymka
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 30
Reputácia Reputácia : 5
Dátum registrácie : 23.07.2018

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: abilify maintena 400 mg/mesiac

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore