Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory - Stránka 2 Empty Re: Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory

Odoslať  historik Po 6 január 2014 - 14:51

Ja často nemôžem spať celú noc.  very sad3 No a včera večer som užil Melatonín a po určitom čase sa mi podarilo zaspať.  Sleep Ale trápil som sa presne tak isto, ako keby som vôbec nespal. A viete, prečo? Nuž lebo sa mi snívalo, že vylihujem v posteli a ani za svet nemôžem zaspať, a cítil som sa pri tom veľmi unavený a nevyspatý.  laughing very sad5 (Tu som sem musel hodiť tieto dva protikladné smajlíky, lebo mi je z toho aj do smiechu, aj do plaču.) Takže tú nespavosť som už zažil toľkokrát, že sa mi to už aj sníva v prípade, že spím. A nejaký podobný pocit som mal aj v predminulú noc. Zdalo sa mi, že nespím, ale v skutočnosti som možno spal, a pritom som mal takú "bezsennú nočnú moru." Dnes to bol naozaj zlý sen, lebo sa to skončilo spánkovou paralýzou. Tá však, našťastie, trvala len niekoľko sekúnd, lebo ja som v takom prípade zvyknutý vo sne sa prežehnať. V skutočnosti sa neprežehnávam, iba sa mi sníva, že to robím. Ide to fakt ťažko, v tej spánkovej paralýze sa zdanlivo nedá hýbať, ale ja si hovorím, že sa musím prežehnať, a pomaly to aj uskutočním. A hneď sa prebúdzam.  jumping 
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory - Stránka 2 Empty Re: Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory

Odoslať  Matej Po 31 marec 2014 - 18:25

Túto noc som veľa spal a mal som desivé sny. Napr. sa mi snívalo, že som bol dieťa, ktoré zmučilo svojich rodičov a bratov a celú rodinu. Proste som im pálil kožu, vypichoval oči, rezal ich, vytrhával zuby, zdieral z kože a všelijako inak som ich mučil. To preto, lebo som bol taký nevychovaný a vnútorne zlý. A potom ma oni neskôr uniesli a zavreli v takej desivej jaskyni. A tam ma priviazala celá rodina ku nejakému trámu a natreli ma horúcou smolou. Potom mi vypichli oči, rezali ma zaživa a odsekli prirodzenie. Každý člen rodiny mi vrátil to mučenie, ktoré som mu ja sám predtým spôsobil. Pointa bola v tom, že ma tak chceli prevychovať. Chceli, aby som pochopil, akú bolesť som im urobil a že mi je treba pokory. Jeden bývalý spolužiak zo základky ma našiel pohodeného v lese a zachránil ma. Potom som sa spamätal a išiel som k mame domov, zazvonil som a prosil som o odpustenie toho, čo som členom rodiny spravil, lebo už som sa zmenil a už som poučený. Mamina ma vtedy s láskou prijala a spolu sme od radosti plakali. A tým sa sen skončil. Potom sa mi snívali už len veci typu, že som lietal, vznášal sa, alebo som cestoval do minulosti... čiže už nič desivého.

Hm. Čo mi chceli tety múzy tým hororovým a veľmi nepríjemným snom povedať? Hm, aj sa bojím nad tým reálne zamyslieť... Shocked

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory - Stránka 2 Empty Re: Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory

Odoslať  kwecko Po 31 marec 2014 - 18:40

Skúsim ja Smile
Myslím, že sú to len výčitky svedomia. Svojich rodičov spomínaš často. Napr. ako ti hovoria, nech si oddýchneš aj keď cítiš, že niečo treba spraviť, ako sa im posťažuješ, ako na niekoho občas vybehneš, keď sa necítiš dobre... Možno tak trochenzi cítiš, že ich občas "trápiš" svojimi náladami a chorobou.
V poslednom čase si sa zaoberal skôr zmyslom života, ale podvedomie chce, aby si riešil vzťah s rodinou. Lenže si to odkladal a odkladal, a podvedomie to už odkladať nechcelo, tak to vo sne poriešilo za teba - oni ti aj tak vždy odpustia, lebo vidia, že sa snažíš a že si ich rady berieš k srdcu Smile

Ako mi to šlo? Smile

_________________
Svet je taký, za aký ho považujeme.

kwecko
avatar
kwecko
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 201
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 05.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory - Stránka 2 Empty Re: Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory

Odoslať  Matej Po 31 marec 2014 - 21:12

Wau, kwecko!  affraid  Very Happy  No palec hore.  it is perfect 

Neviem, či je Tvoja analýza správna, ale beriem to pre seba ako veľmi poučný výklad. Budem sa nad tým musieť zamyslieť.  Smile 

Vďaka za Tvoj rozbor.  giving a hug heart 

matej
 flower 

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory - Stránka 2 Empty Re: Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory

Odoslať  kwecko Ut 1 apríl 2014 - 6:27

Mám prax od kolegyne, občas sa jej sníva niečo desivé a ja jej potom vykladám sen lebo inak je z toho úplne mimóza celý deň Smile

Ou, ešte som zabudla na to násilie - to bude z Televíznych novín, Krimi novín a z krimináliek typu CSI valamit, kde sa črevá nájdu ešte aj v posteli hlavného hrdinu Smile

Dnes si budem musieť vyložiť svoj, dnes sa mi sníval výnimočne nechutný... Very Happy

_________________
Svet je taký, za aký ho považujeme.

kwecko
avatar
kwecko
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 201
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 05.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory - Stránka 2 Empty Re: Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory

Odoslať  Matej St 4 jún 2014 - 21:39

Nezvyčajné sny? Snívalo sa mi akurát, že som blokoval a zrazu sa zasekla fiškálna tlačiareň a ani za svet nereagovala na pokyny z pokladne. A kopila sa mi pred pultom šóra nervóznych zákazníkov.

Už mi z tej roboty načisto šibe. Šak čo už, keď zajtra idem už jedenásty deň do roboty po sebe, a mám za sebou zväčša desinky, jedenástky... no fasa. Si myslia, že keď je malá predajňa, že je aj menej roboty, a pritom nikoho nenapadne, že je na všetko aj PODSTATNE menej ľudí
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory - Stránka 2 Empty Re: Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory

Odoslať  xkrchnav Ne 13 september 2015 - 10:34

Ahojte,
Moje sny? Mne sa celkom pravidelne totiž objavuje sen s nukleárnymi zbraňami. Väčšinou keď riešim viac vecí, alebo mám z niečoho strach. Takže je to pre mňa trochu aj signál, že treba zvolniť. Je pravda, že tá návšteva Willa mi dáva zabrať. Neviem ako propagovať. Nikdy som to nerobil a treba nazbierať za mesiac 10 000. Tak dúfam, že sa to podarí, ale je to pre mňa veľmi nová a neistá vec. Zároveň by som bol ale veľmi rád ak to výjde.

Tak k snu: začalo to tak, že som bol niekde s ženuškou. Asi v byte, alebo dome. A len som vonku videl pár rakiet jasne žiariť a smerovať k zemi. Tak som ešte rýchlo povedal žene, že ju milujem a že to bude už asi koniec na tomto svete... potom to rachlo... klasika (už som zvyknutý, už som si to v snoch zažil hodne krát), ale tentokrát som dúfal, že hneď prvá vlná nás zničí a bude to bezbolestné. Nebolo... akosi sme to prežili (asi sme neboli dosť blízko) a ja som cítil jak sa na mne škvarí pokožka. Jak mi odpadáva, roluje sa... zobudil som sa. Cítil som vrnenie po celej koži aj v skutočnosti (teraz neviem či som bol zobudený, alebo som len sníval že som sa zobudil). Potom si pamätám taký "medzisen" bol taký postapokaliptický svet. Niekoľko nových planét sme mali v slnečnej sústave. Veľmi ďaleko od slnka (teraz nechápem, že tam mohlo byť teplo, ale vo sne to asi nevadilo). A dalo sa medzi nimi prelietať. Ale ak človek preletel, tak on nezostarol ale ostatní zostarli... ja som sa rozhodol "vyskúšať aj iné ženy" na iných planétach.. prístup k sexu bol akosi otvorený. Divný... proste sa šlo na vec hneď. V každej miestnosti bola indulóna a ... čo ja viem... tamtá žena si pochvaľovala, že dobré... bo ináč na tej planéte boli len samý starý a to jej moc dobre nerobilo.. tak som sa vrátil a moja žena už nebola ale boli potomkovia.. ktorý vyzerali dosť podobne... tak medzisen sa skončil a boli sme kdesi v kryte. Sledovali správy (asi ako teraz sa množia správy o uprchlíkoch) tak tam sa sledovalo či už prestali bombardovať. Bol to taký plytký kryt takže asi moc zdravý sme neboli. Ale pamätám si ešte, že sa oslavovalo že bol koniec. Ale ľudia boli zmätený, vyčerpaný... a konečne začali viacerý chodiť za mojou ženou ako duchovným vodcom... ona má centrum www.osvobodse.cz a teraz má problém, že málo ľudí k nej zavíta, tak tam sa to zmenilo. Ale dúafm, že zmene nebude musieť predbiehať takáto tragédia... ufff. díky za prečítanie. Majte sa.

J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory - Stránka 2 Empty Re: Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory

Odoslať  filipka Po 14 september 2015 - 21:12

Ja mávam občas sny o konci sveta, zväčša o nejakej vesmírnej kolízii, vždy sa však zobudím tesne pred...bývajú veľmi hrozivé a spojené s derealizáciou.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory - Stránka 2 Empty Re: Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory

Odoslať  rasto Po 26 október 2015 - 0:10

je zvlastne aký je mozog konspirator ako dokaze s podnetov vytvorit suvisly príbeh, mne sa napriklad často sníva že cestujem v čase vždy do minulosti tak 20 rokov spet je to prijemne lebo vždi viem čo sa bude diat ale mavam aj nepríjemne sny že ma chce rostrhat medved a vtedy aj vykrikujem zo spania.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 495
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory - Stránka 2 Empty Re: Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory

Odoslať  xkrchnav St 16 marec 2016 - 2:36

Píšem... unavený jak pes takže ani nečítam ostatné nočné príspevky. Prvý krát ste sa mi do snu, žiaľ nočnej mory primotali vy - konkrétne Apbt. Nič proti tebe nemám. Len som sa strašne bál. Fuj bol to zas jeden zo snov, kde to bolo na viac úrovní zaspavania a budenia sa. Že sa mi Snivalo, že spím a že sa aj budim ale stále som spal! V skratke. Leteli sme na dovolenku nejak s rodinou. Sedel som jaksi blízko pilota. Že keď som sa trochu mykol aj som do neho drbol A poskocilo celé lietadlo. Snivalo sa mi o starom dome, tam neďaleko bol ostrovček zelene v meste malinky. A tam boli suché pne. A ja som so jeden zapálil - tu prišiel na scénu Apbt. Resp trošku spojitosť. Ale volal sa Wilson alebo wilis. Že to bol strašný mág ktorý cez sny ovláda ľudí. A tak z toho lietadla som sa chcel zobudiť. Podarilo sa ale objavil som sa v tom starom dome z pred rozvodu rodičov. Tam som to popisoval mamke mojej. A keď som sa dostal na tému Wilson strašný obrovský strach som pocítil. Že sa nezobudim. Dýchal som z hlboka - to bolo asi prvý krát čo som vo sne vnímal dych... No nakoniec sa podarilo A píšem na schizofórum...

Určite tmu snu neprispela hádka s ženou večer.. ale fuj taký strach. Ten pilot mal milión medzipristani a lietal jak magor, pristaval smykom driftoval na dráhe ľudia len naskakali A vyskakali. ..uffff
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory - Stránka 2 Empty Re: Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory

Odoslať  CHINAMAN St 16 marec 2016 - 22:24

V pohode Jožin, len by ma zaujímalo ako som v tom tvojom sne vyzeral? Smile Mne sa snívajú živé sny aj nočné mory občas ale nepamätám si ich, vlastne len krátko keď sa zobudím ale ešte driemem.
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory - Stránka 2 Empty Re: Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory

Odoslať  xkrchnav Št 17 marec 2016 - 6:19

Ako vravím skôr som cítil tú prítomnosť vzhľad neviem. Dnes sa mi trošku vrátil sen - že sme boli obkluceny vysokým plotom, že bol vojnový stav. Fuj fuj. Asi by som nemal čítať tie články o severnej koree a uprchlikoch...
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore