Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory Empty Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory

Odoslať  frances farmer Ut 12 apríl 2011 - 14:09

odkedy som začal brať ziprasidon (teraz ho už neberiem, problém zostáva) snívajú sa mi nezvyčajné, komplikované a mnohotváre sny, bez nejakého hlbšieho významu, niekedy sú však až príliš bizarné, alebo desivé. v popise vedľajších účinkov je táto vec zaznamenaná. lenže ziprasidon mi bol vymenený už pred pol rokom za quentiapin, v ktorého popise vedľajších účinkov sa tento nenachádza. stretli ste sa už s tým?
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory Empty Re: Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory

Odoslať  filipka St 13 apríl 2011 - 19:18

Abnormalne sny sa mozu prejavit po akomkolvek psychofarmaku, bez ohladu na to, ci sa to nachadza v pribalovom letaku. Pribalove letaky sa mozu lisit pri liekoch obsahujucich tu istu ucinnu latku a navyse sa stale aktualizuju pocas doby, kedy je liek na trhu.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory Empty sny

Odoslať  kwecko Po 6 máj 2013 - 20:42

Mávam veľmi skutočné sny odjakživa. Ale po vysadení liekov boli hrozné! Niežeby som sa budila s hrôzou, práveže nie. Zobudila som sa štýlom "mň, mň, mň, ale som sa vyspinkala doružova..." a v priebehu pár sekúnd mi nabehli všetky tie hrôzy:

Topila som dieťa, a v sne mi to pripadalo úplne normálne, bola som masová vrahyňa a schovávala telá na všetky možné miesta a bola som na to hrdá. S kadekým som sa vyspala a bolo mi to jedno. Umierala som na elektrickom kresle, alebo len tak v posteli som odratávala sekundy do konca života, a tešila som sa s toho...

ľudia z tých snov sa na druhý deň prechádzali okolo mňa v robote a ja som šla zošalieť! V mojich snoch fungujú všetky zmysly, cítim dotyky vône, chute... je to ako skutočnosť. (Raz sa mi snívalo, ako mi priateľ ukazuje, že mi zašil peňaženku. Vraj mi z nej už nebudú padať mince. Na druhý deň som platila v obchode a pár sekúnd som kukala jak puk, prečo tá peňaženka nie je zašitá Very Happy )

Začala som proti tomu bojovať. kamoška mi poradila modliť sa. Väčšinou sa proti básničkovým modlitbám vyslovene búrim, sú hrozné - ale našla som jednu skvelú, tak som si ju zarámikovala. Na internete som tiež našla reklamu: "Plyšoví mackovia - chránime deti pred monštrami pod posteľou od roku 18xx" Keď som sa nad tým zamyslela, pripadalo mi to také zlaté, logické a skvelé, že som vyhrabala Emila - plyšáka z mojej osemnástky a teraz ma stráži aj on. Tieto dve veci fakt pomáhajú, buď si tie sny vôbec nepamätám, alebo sú akceptovateľné Smile
avatar
kwecko
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 201
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 05.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory Empty Re: Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory

Odoslať  Michal Ut 7 máj 2013 - 10:07

Veru,modlenie a viera vôbec aj mne mimoriadne pomáha. it is perfect
Michal
Michal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 265
Reputácia Reputácia : 25
Dátum registrácie : 12.04.2013
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : Poprad resp.Levice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory Empty Re: Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory

Odoslať  kwecko Ut 7 máj 2013 - 20:12

No sranda, že zrovna modlitba mi pomohla. Nie som veľmi cirkevne založená. Ale asi je to v každom človeku. Keď už prestáva veriť v tento svet, ľudí a lieky... Ten pocit, že niekto všemocný vie všetko a postará sa o to, aby to bolo ok. Stačí len nerobiť kreposti a neznepríjemňovať život iným. Proste byť dobrý saint
avatar
kwecko
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 201
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 05.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory Empty Re: Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory

Odoslať  regina Ut 7 máj 2013 - 21:57

Tiež mávam desivé sny a ťažko sa z nich spamätávam, ťažko sa preberám do reality.
Zaujímavé však je že niektoré sny sa mi snívajú na pokračovanie, ako seriiál. Nie sú desivé, skôr naopak príjemné, no vnášajú mi do života zmätok, niekedy neviem, či sa niečo stalo v skutočnosti alebo sa mi to len minule prisnilo...
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 647
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory Empty Re: Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory

Odoslať  kwecko St 8 máj 2013 - 9:32

NO veď to, už sa mi pár krát stalo, že som niekomu vravela - "Pamätáš, ako sme..." a on na mňa kukal ako puk... Je to silné ako ozajstná spomienka!
avatar
kwecko
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 201
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 05.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory Empty Re: Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory

Odoslať  kwecko Št 13 jún 2013 - 20:13

Dlho som vstávala bez toho, aby som si pamätala sny. Vedela som, že sa mi snívalo čosi, ale ani som sa nechcela rozpamätať...

Dnes sa mi snívalo, že sedím po kúpeli a obzerám si lýtka. Na pravom som objavila veľkú hrču. Dotkla som sa jej a ona praskla. Potešila som sa, v hlave mi prebehla myšlienka - "konečne mi dodali ten syr" . a z tej rany som začala vyťahovať kusy syra v malých hranoloch. Posledný sa mi rozlomil tak, že v rane na lýtku kus ostal... Na druhom lýtku som tiež našla hrču, ale tá nechcela prasknúť...
Potom som šla do kúpeľne, vzala telový sprej a striekala ho na seba. Ale zrazu som bola celá lepkavá, ako keby som na seba nasprejovala lak na vlasy. Zobrala som sprej a čítala popisky vo všetkých možných jazykoch. Nakoniec som niekde našla, že je to sprej na topánky, aby nepremokali. Začala som sa obzerať, a mala som na sebe od spreja modré kruhy. Pozrela som sa do zrkadla, otvorila ústa a videla som, že mám úplne-fest-absolútne kriklavo modrý jazyk a ústa. Rozmýšľala som, ako to zo seba zmyť...

Jak sa do hlavy môžu dostať takéto kreposti??? Sad
avatar
kwecko
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 201
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 05.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory Empty Re: Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory

Odoslať  Matej St 17 júl 2013 - 13:18

Prečo ten smutný smajlík pri opise toho bláznivého sna? Často sa mi snívajú hlúposti, ale vždy ma to pobaví. Napríklad túto noc sa mi snívalo, že moji rodičia prišli do mojej novej školy a tatino mal špinavé ponožky. Spolužiak sa mu začal smiať a ja som ho preto uškrtil k smrti. A potom ma prenasledovali ako teroristu po celom meste, pričom už bol rok aj 2030. Všade celá Trnava bola posiata ozbrojencami, len aby ma chytili. Nakoniec to vrcholilo tým, že som prišiel domov a čudoval sa nad tým, že je v júli vonku sneh. laughing 

Potom to už za bdelého stavu rozprávam mame a spolu sa nad tým smejeme. laughing 

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory Empty Re: Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory

Odoslať  kwecko Po 22 júl 2013 - 17:28

No dosť dlho som sa smiala aj ja, ale sú čoraz živšie a hroznejšie... Už si topil dieťa? Sedel na elektrickom kresle? Odpočítaval sekundy do svojej smrti? Kúpal sa krvi? Cítim úplne všetko. Bublinky vo vode, čo bublú okolo prstov, putovanie elektriny po všetkých nervoch v tele, cítim pachy, dotyky, teplo, zimu, počujem aj to, čo sa ani nedá počuť. Druhá realita.
Dnes som sa zobudila na to, že na mňa volá kamoška z poza okna. Jej hlas, moje meno zúfalým tónom. Bývam na druhom poschodí. Zliezla som z postele a kukala cez tie žalúzie, že kde je Shocked 
Desí ma hlavne to, že sny nie sú filmy. Sú moje, produkuje to môj mozog, a rozhodne ho to veľmi baví, pretože jeden sen presnívam niekedy aj 5 x.  Myslím, že ak to môj mozog vie takto dať dohromady, tak som toho schopná aj za bdela. Ktovie, aká tenká-hrubá hranica je medzi tým a tým... to ma desí.... Z toho som nešťastná Sad
avatar
kwecko
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 201
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 05.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory Empty Re: Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory

Odoslať  historik St 24 júl 2013 - 17:30

Zdá sa mi, že ja vo svojich snoch mávam len vizuálne a sluchové vnemy. Niekedy si po prebudení pamätám nejakých pár slov, ktoré mi niekto v tom sne hovoril alebo čo som hovoril ja. Občas sa mi sníva, že sa rozprávam po anglicky alebo po nemecky. laughing A tuším, že naozaj hovorím celé vety v týchto jazykoch. Samozrejme, že to nie je ideálna reč, lebo dosť dobre to neovládam, no mám pocit, že to je asi na takej istej úrovni ako za bdelého stavu. A čo sa týka iných zmyslových vnemov, ako sú napr. dotyky alebo aktivácia čuchu, tak tie asi ani nemávam, resp. možno aj mám, ale ony potom sú veľmi slabé.

Teraz, i keď to bude trochu mimo témy, nejdem písať o desivých snoch ale, naopak, o tých príjemných. jumping Ja mám nesmierne rád, keď sa mi sníva, že som v nejakom interiéri, v budove. Napr. v knižnici, na úrade, v bytovke, keď chodím po schodoch, prechádzam sa po novostavbách ale i po už obývaných domoch, či keď sa nachádzam v nejakom pekne zariadenom byte. V tých mojich snoch v takých priestoroch býva úžasná atmosféra. Je tam pekný starý nábytok, krásne veci, knihy, kvety v kvetináčoch; robia na mňa dojem aj dvere a schody so zábradlím a pod. Veľmi si užívam pobyt v takých interiéroch, zaplavuje ma vtedy pocit blaženosti. I love you Všetko mi tam pripadá ozaj pekné. Ale keď navštívim najakú budovu v realite, nikdy z toho nemávam také príjemné pocity. Pripadá mi to celkom obyčajné. Na náš byt som, samozrejme, zvyknutý, takže ani v ňom nič podobné nezažívam.

Aj dnes som mal takýto sen. Chodil som po bytovke. Len škoda, že tentokrát to trvalo veľmi krátko. Tieto sny sa mi naozaj páčia. Sleep 
historik
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 78
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory Empty Re: Nezvyčajné, desivé sny, alebo nočné mory

Odoslať  kwecko Pi 11 október 2013 - 20:33

Išla som do obchodu, ale zamyslela som sa tak, že som sa ocitla niekde za mestom. Stála som na cestička uprostred tak sviežej trávy, až ma to hrialo pri srdci. Odniekadiaľ pribehol ku mne vlk, zavrčal, uhryzol ma do kolena a mykal ním. Vôbec som nemala strach, pozrela som na neho a poškrabkala medzi ušami. Pustil mi koleno a zavrtel chvostom. Zohla som sa k nemu a prehrabávala rukami kožúšok a jemu sa to hrozne páčilo. Potom povedal "Poď, niečo ti ukážem" a viedol ma tunelu, čo vyzeral ako dlhokánsky podchod. Bola tam úplná tma, ale vedela som, že tam je plno monštier. Zvieratá a znetvorení ľudia. Vytiahla som maličkú baterku a priložila si ju na čelo, aby som pred seba videla. V tme sa blýskali oči a sem tam sa mihli akési údy. Tunel bol hrozne dlhý, ale po dlhom kráčaní sme došli na koniec. Bolo tam svetlo, bola to vlastne chodba, z ktorej sa vchádzalo do niekoľkých bytov. Vošla som do jedného z nich, bol úplne maličký. V kuchyni mohol byť len jeden človek, lebo dvaja by sa tam hýbať nevedeli. Ale bolo tam útulne, čisto a ľudia sa neskutočne šťastne usmievali. Povedali mi, že sem ušli pred svetom. Že tu im je dobre a nepotrebujú sa škriepiť tam vonku. Občas zájdu nakúpiť a inak im vôbec nič nechýba...
avatar
kwecko
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 201
Reputácia Reputácia : 47
Dátum registrácie : 05.05.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore