Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Fixácia na psychiatrií

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Fixácia na psychiatrií - Stránka 2 Empty Re: Fixácia na psychiatrií

Odoslať  Juraj St 20 december 2023 - 19:09

Ja som kobky pochopil ako samotky. Držať psychicky chorého samého na izbe, pokiaľ je pre seba a svoje okolie nebezpečný, mi nepríde ako niečo kontroverzné. To už to pripútanie remeňmi k posteli mi pripadá horšie.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 551
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Fixácia na psychiatrií - Stránka 2 Empty Re: Fixácia na psychiatrií

Odoslať  Lucas St 20 december 2023 - 19:38

@Juraj
A to je presne to, čo sa aj riešilo v zahraničí, keď boli psychiatrickí pacienti uzavretí v amoku napríklad na 12 hodín do pacifikačnej izolačnej miestnosti - že to bol najhorší zážitok (proste žiaden kontakt s okolím). Samozrejme je rozdiel byť takto zavretý chvíľu a doživotne...
Detenčný ústav má veľký význam práve pre mimoriadne nebezpečných páchateľov, ktorí nie sú zodpovední za spáchanie trestného činu (doteraz boli zväčša uzavretí v liečebňach alebo ešte horšie vo väzení, kde im nebola poskytnutá adekvátna psychiatrická liečba). Ale, samozrejme, nie sme v 18. storočí - čo som videl zábery z nášho detenčného ústavu - disponujú modernou technológiou, kamerovým systémom v každej celé, dostatočným personálom (údajne na 1 pacienta pripadá sanitár, zdravotná sestra a príslušník ZVJS). Takže ak si to porovnáme s bežnou liečebňou - kde je často na 30 pacientov sanitár a zdravotná sestra, tak je to riadny pokrok v bezpečnosti pacientov i personálu.
Kiežby sme nič také nikdy nepotrebovali, keďže takáto práca je mimoriadne náročná pre celý personál. Každopádne verím, že tam sú zachované základné ľudské práva ako v iných liečebných ústavoch, keďže mnohí "klienti" za svoje spáchané skutky
nemôžu (je rozdiel sociopatom naplánovaná úkladná vražda, ktorý vedel, čo robí a mohol tomu zabrániť, ako nejaký trestný čin v dôsledku závažnej duševnej choroby...)
Lucas
Lucas
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 199
Reputácia Reputácia : 51
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 35
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj and ChoseCalimero like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Fixácia na psychiatrií - Stránka 2 Empty Re: Fixácia na psychiatrií

Odoslať  Juraj St 20 december 2023 - 20:12

Byť sám a bez kontaktu s okolím môže byť naozaj veľmi zlý zážitok. Spomenul som si že keď som chodil do škôlky, tak som po obede nevedel spať a rušil som ostatné deti. Učiteľky to vyriešili tak že kým deti spali, mňa dávali do takého výklenku kde boli uložené matrace. Matracov bolo viac ako detí, takže ich tam zostalo niekoľko uložených na sebe. Výklenok bol od miestnosti oddelený závesom a nebolo tam žiadne okno. Pamätám si že keď som tam musel ležať, tak mi tam bolo veľmi dlho a cítil som sa veľmi zle.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 551
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Fixácia na psychiatrií - Stránka 2 Empty Re: Fixácia na psychiatrií

Odoslať  janka,janka St 20 december 2023 - 21:29

Lucas obdivujem Tvoju vieru v ludské dobro. Kiez by sme na Slovensku v tomto nesli so svetom. Ja nikdy nezabudnem na nasho drahého Slováka, dobrého a nevinného človeka pána Chovanca, umučeného v Belgicku na letisku, tam pri bruseli. Aj tam som bola žial nedaleko kde turkyna kricala tam na nas a na poli s jahodami a tam sa rumunka plazila dva dni na poli doslova tam lezala a plazila sa v bolestiach, tam sa vobec nedodržuje zakon, ale naspat  V belgicku na letisku ho mučili ani nie niekde v zastrcenom ústave, kde som po dvoch mesiacoch stratila vieru v modernú vyspelú psychiatricku starostlivost.  Vo vsetkom ide iba o jednotlivcov, aky maju charakter a taki sa hladaju tazko ale sú a zachranuju situacie.. aj zalezi od veducich aku vytvoria atmosferu, celu filozofiu ako chcú viest oddelenie, inak sa zvrtne cela dobra myslienka na tychto veducich a to su na zaciatku politici. Trebalo by vychovavat takych ludi co budu charakterovo a moralne na urovni ale s tymto akoze co myslis  Lucas ako to bude vyzerat ta starostlivost v buducnosti, ked teraz mali sestricky v ba nariadene etické poucenie ako sa maju chovat? To je recnicka otazka iba Teraz som chodila k psychologicke, ta tam robila v hronovciach len tak si odfukla ako tam jej zle bolo ked tam robila a ona ma silnu karieru, velmi sikovna. Ale niekomu tam samozrejme pomohli iste. Ken ze neocakavam ako pises ze sa dodrzuje niekde nejaky zakon, lebo zakon je nič, ak neni moralka a charakter zakon to nezaxhrani. A tu je problem s tou moralkou to kazdy vie. Blbosti pisem mam maniu par dni.
A co mi tam v hronovciach povedal ten znamy psychiater, známy to odborník..musite sa pretvarovat. A ta psychologicka...musite byt viac aktivna. Ja mam tazke srdce na nich, ale verim ze niekomu pomohli, ale inak prisla tam z Pezinka jedna ze maju pristroj na depky bola zhrozena ako sme tam zatvorene na oddeleni. Takze ja sa uz nebudem vyjadrovat k psychiatrickej starostlivosti lebo mam zlu skusenost a ja verim skor v prevenciu ..dobry stát sa pozna ak podla poctu vazníc a ustavov pre delikventov, a jasne ze si myslim ze to je narocky. To je aj nejaky dovod ze ludia sa stanu takymi, ze musia byt zavreti ze zabijali v chorobe bez zodpovednosti za svoje chovanie, to neni len tak bez dovodu, to nemá byt ze sa pocet takych ludi zvysuje a dostanu sa do takeho bodu.  Moralne znicit cloveka, vsak video na Facebooku kopne do starenky len tak a co davaju z Ciech tie videa agresivity tak nic howgh ..ja mam rada náš štát. Ale jento tak ako to je aspon keby to takto ostalo a nezhorsilo sa to..

https://youtu.be/d1CMG2kWaQQ?si=lcm5Dxj71cCbk4iq  v komentaroch je odkaz na cele video ako ho umučili. Kazdemu normálnemu dojde o co ide. Inak to nepozerajte, vazne nie. Je to naozaj tazke to vidiet a nevhodné pre jazdeho to vidiet. Choreho cloveka umucili, zabili a ostali tak ze akoze nic sa nestalo. Kto si váži život uz dnes..ale fakt howgh
janka,janka
janka,janka
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 07.04.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Medotrygin, Stilnox +AP

Saladin likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore