Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 16

Strana 2 z 84 Previous  1, 2, 3 ... 43 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Katuska Št 16 február 2023 - 13:15

Ahojte . Ja by som sa tiež celkom rada s vami stretla . Žijem.v BB takže pre mňa by to bolo ideálne tu. Inak sa mám celkom fajn.. doobeda som si riešila čo som potrebovala a teraz oddychujem , možno si poobede poupratujem uvidím.podla nálady. Inak chodím.k psychiatrické raz za tri mesiace čo má teší a dúfam.ze to takto zastabilizovane vydrží čím.dlhsie. užívam si pekné slnečné dni keď mám.volno . V práci mám sem tam veľký stres čo sa mi nepáči ale zatiaľ to nejako vykryvam. Majte sa pekne .
Katuska
Katuska
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 141
Reputácia Reputácia : 131
Dátum registrácie : 28.09.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Sweetheart, Mous, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Catherin4 Št 16 február 2023 - 14:33

Ahojte moji mili, tak sa zase hlasim. Tento týždeň zvladam dobre, zatial nie som nijak zvlast unavena. Beriem pol tabletky Trittica a kazde poobede si trochu pospim. Este odrobim zajtra a potom mam dlho voľno. Sef ma donutil zobrat si dalsi tyzden dovolenku, lebo minuly rok som celu nevycerpala a ten zvysok musim vycerpat do konca marca. No a kedze od 1. marca som na lieceni, tak zostava len buduci tyzden. Dufam, ze bude aspon pekne pocasie, isla by som na turistiku ci na bicykel. Este sa k tomu musim donutit. Praca na tom druhom oddeleni ma nebavi, tak som aj rada, ze budem mat dovolenku. Dufam, ze potom uz pojdem na moje oddelenie.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 458
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Matej, Mous and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Catherin4 Št 16 február 2023 - 14:38

A kedy planujete to stretnutie? Ja by som sa s vami rada stretla, ale kedze zijem v Nemecku tak neviem ako mi to vyjde. Asi tam nebudem moct prist. Dovolenku mame uz naplanovanu, to my musime vzdy skoro planovat, najlepsie este v decembri predchadzajuci rok. A potom sa to menit uz prakticky neda, sef nam v tomto vobec nevychadza v ustrety.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 458
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Sweetheart likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Št 16 február 2023 - 14:48

@Catherin4 Tuším v sobotu 17.6. Taky si nejsem 100%ně jistá, jestli přijdu, ale kdybych přišla, tak právě tebe bych tam moc ráda viděla. flower
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 752
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Sweetheart likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Catherin4 Št 16 február 2023 - 17:02

17.6. mam sice nahodou naozaj dovolenku, ale to budem na Azoroch. Idem tam s mojim byvalym s ktorym sme sa pred 10 rokmi rozisli a teraz zase dali dohromady. Takze na stretko bohuzial nebudem moct prist.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 458
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Sweetheart likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Št 16 február 2023 - 17:17

@Catherin4 Tak si to tam užij. it is perfect
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 752
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Sweetheart Št 16 február 2023 - 17:40

Ahoj. Ja som si dal ziadost, kde som robil uz, pred tou zivnostou. A ozvali sa mi dneska, ze mozem prist na pohovor 😀 tak sa tesim. Uz som tam robil, styri roky dozadu. Ale strasne chcem robit na psychiatrickom oddeleni 😀😂 kto tym ludom bude lepsie rozumiet, ked nie ja 😀😂 tak mozno ma tam daju. Uvidim
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 554
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

Matej, Tuto and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Sweetheart Št 16 február 2023 - 17:45

A zabudol som napisat, ze na opatrovatela som si dal ziadost. Lebo som robil aj instruktora socialnej rehabilitacie 😀 kurzy som si robil. Inak dufam, ze ma zoberu za opatrovatela. Instruktora nechcem robit teraz urcite. Ale dal som si ziadost na opatrovatela a lady sa pohli. Tak, hadam to vyjde 😂 budem sa starat o schizofrenickov 😂😂😂
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 554
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

Matej, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  motylek Št 16 február 2023 - 17:47

@Sweetheart Přeju hodně štěstí. it is perfect
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 752
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Sweetheart likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Catherin4 Št 16 február 2023 - 17:59

Sweetheart drzim palce ✊
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 458
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Sweetheart likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Patty_Pillow Št 16 február 2023 - 20:09

Ahojte, no ja som tu dlho nebola, tak sa vám idem nahlásiť, v auguste som bola mesiac na psychiatrii, na znížení liekov. Od decembra som bez liekov, mám ich na stole a Dr. na telefóne, že kdyby neco, ale zatiaľ fajn, začiatkom januára mi zomrel dedko, ktorý má vychovával od 16 mesiacov, netušila som ako to zvládnem, nakoľko som cestovala cez pol republiky, tak som mala v kabelke pre istotu lexaurín, ale nebol potrebný. Inak sa mám fajn, od decembra mám robotu na čiastočný úväzok, robievam tak tri dni do týždňa, občas to vychádza aj na víkend, ale je to fajn, lebo o nejakej 13:00 som už doma, jediná nevýhoda, že musím absolvovať lekársku prehliadku každé tri mesiace, lebo lekárke, kde chodia zamestnanci na prvú prehliadku sa nepáčilo, že mám schizofréniu. Robím predajcu online nákupu, takže tam by to nemalo vadiť, ale nie každý si je ochotný doštudovať si o schizofrénii. Pokračujem v psychoterapiách a pravidelných kontrolách u psychiatričky, lebo veď sa to môže hocikedy vrátiť. Na Silvestra som sa prvý krát odvážila od vysadenia liekov a mala som čosi cez 93kg, teraz mám 85 a to nedržím žiadnu diétu špeciálnu, mám dosť pohybu, keď pár dní nerobím, tak zájdem do fitka, inak v robote za 7 hodinovú smenu nachodím aj 25000 krokov, tak potom doma len vyložím nohy, lebo fakt bolia. V nedeľu s malým cestujeme na východ na týždenne jarné prázdniny, tak to bude celkom výzva, ešte som takto s malým sama nešla, tak snáď to zvládneme. Majte sa tu krásne a sľubujem, že sa budem častejšie hlásiť a zapájať, lebo ste tu super ľudia.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 365
Reputácia Reputácia : 48
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 6mg, Alventa 150mg, Haloperidol 1,5mg, Prothazin, Lexaurin 1,5mg

Matej, kimi2028, Katuska, vrana, Mous, Saladin, Catherin4 and like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 16 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 16

Odoslať  Jaro123444 Pi 17 február 2023 - 16:16

Ahojte priatelia,
Už mám za sebou 2 týždne školy, ale zatiaľ mi to nejde podľa predstáv a to sme ešte nedostali ani nejakú seminárku alebo zadanie robiť. Trápi ma veľmi a dosť obmedzuje spomalené, nejasné, neostré vnímanie. Pomaly registrujem veci a prehliadam alebo vidím neostro. Neviem či to môže byť z liekov alebo choroby. Celkovo ma nejak nič nebaví a dosť som unavený aj z liekov, hlasy mám stále aj po polroku liečby a to beriem 3 antipsychotiká. Musím to prediskutovať s doktorkou čo s tým ďalej robiť, lebo som neschopný dosť. Dosť ma choroba obmedzuje a určite aj lieky spôsobujú nejaké veci, ako napr. únava. Do nemocnice sa mi nechce moc, mám strach z nemocníc a problém sa adaptovať niekde v novom prostredí. Inak by som šiel. Som dosť zúfalý z tejto situácie, lebo chcel by som žiť plnohodnotne, všetko by som dal za to. Horšie je to aj s tým doma, že to nechápu a vraj sa sám obmedzujem. O ID moc žiadať nechcem, len bojím sa toho, že to bude potreba možno ak sa z toho nedostanem, a potom neviem či by mi ho dali aj vlastne. Doktorka mi povedala, že a čo keď schizofrénia, budeme ju liečiť a že sú aj horšie choroby. Už čo by bolo 28.2 a šiel doktorke na kontrolu, napíšem si na papierik čo všetko ma trápi, len budem asi potrebovať väčší papier a nie papierik.
Som aspoň rád, že som našiel toto fórum a som tu s ľuďmi, ktorí chápu túto chorobu aké to je mať. A som takisto rád, že som tu dostal veľa rád, nových poznatkov a našiel hlavne pochopenie Wink
Majte sa dobre priatelia
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 366
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

Tuto, Sweetheart, Patty_Pillow and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 84 Previous  1, 2, 3 ... 43 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore