Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Zas tá stigma!

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zas tá stigma! Empty Zas tá stigma!

Odoslať  Mous Po 14 november 2022 - 18:02

Priatelia, zachytil som dnes na chvíľu psychológa čo rečnil o stalkeroch na TA3. Okrem iného zovšeobecnil všetko, čo sa dalo. A teda že psych.chorí sú nebezpeční pre okolie, labilní a podobne. Neviem ako vy, ja nebývam taký. S liečbou je všetko v pohode. Chcem tým povedať- takýto ľudia by sa nás mali zastať a nie nás stigmatizovať ešte viac- veď to je psychológ. Čo si potom budú myslieť ľudia? Je pravda, že počas psychózy som bol verbálne agresívny(tak sa to odborne povie), no nemyslím si,že som bol nebezpečný pre okolie. Aké vy máte skúsenosti?pocity?v.
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 867
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zas tá stigma! Empty Re: Zas tá stigma!

Odoslať  Juraj Po 14 november 2022 - 18:31

Väčšina psychicky chorých je v pohode. Menšina je problémová, ale ja si myslím že títo ľudia nie sú problémoví kvôli chorobe, ale preto že sú to zlí ľudia. Proste nie sú prepnutí tak veľmi že by nevedeli čo robia a na chorobu sa vyhovárať nemôžu. Keď som kedysi dávno žil v Bratislave, tak som stretával jedného človeka ktorý mi bezdôvodne robil zle a bolo na ňom vidieť že je pschychicky chorý. Takíto problémoví blázni potom robia zlé meno väčšine, ktorá je relatívne normálna.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 555
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Mous and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zas tá stigma! Empty Re: Zas tá stigma!

Odoslať  Juraj Po 14 november 2022 - 18:45

Ešte by som si dovolil povedať že my čo berieme antipsychotiká, sme dokonca lepší ako mnohí ľudia, ktorí sa u psychiatra neliečia. Medzi takými ľuďmi je množstvo ľudí ktorí sú nervózni, zlostní, jedovatí, stále hundrú, nadávajú, obťažujú druhých svojimi blbými názormi... My sme vďaka antipsychotikám pokojnejší, vyrovnanejší.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 555
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

vrana, Patty_Pillow and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zas tá stigma! Empty Re: Zas tá stigma!

Odoslať  Mous Po 14 november 2022 - 18:58

Hej, to si pekne povedal. Nechcem sem vnášať tieto nepríjemnosti, no naštvalo ma to. Ja si totiž pamätám svoju nemohúcnosť, čo mi spôsobili, keď ma lapali a všetko čo som robil, bolo zlé. Najlepšie je, že tí zlí ľudia, ako o nich píšeš, sa niekedy ani neliečia
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 867
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zas tá stigma! Empty Re: Zas tá stigma!

Odoslať  Saladin Po 14 november 2022 - 19:01

@Mous, vynikajúci rozhovor, ďakujem za zdieľanie. Nič z toho, čo píšeš, v tom rozhovore podľa mňa nie je. Psychológ hovorí o problémových ľuďoch bez dg. a s dg. That's all. A takí samozrejme existujú. Spomínam si, ako mi tu jeden non-stop ožratý fórumák nadával do debilov a všetci mlčali. Niektorí zrejme silno-paranoidní členovia tu verejne vypisovali, že údajne nemám žiadnu dg. a že si všetko vymýšľam - veľmi zle sa to čítalo, že tu vypisujú, že som klamár.

A teraz si predstav, že ťa takýto ľudia (a je jedno, či majú dg. alebo nie) otravujú v reálnom živote (internet vypneš, že) - ohovárajú ťa, vymýšľajú si nepravdy, klamú, prepichujú ti pneumatiky, kradnú listy zo schránky ap - neexistuje spôsob ako sa brániť. A o tom hovorí VEĽMI TREFNE ten psychológ..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 533
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zas tá stigma! Empty Re: Zas tá stigma!

Odoslať  Saladin Po 14 november 2022 - 19:07

Mous napísal:no naštvalo ma to. Ja si totiž pamätám svoju nemohúcnosť, čo mi spôsobili, keď ma lapali a všetko čo som robil, bolo zlé.
V psychológii platí, že čo ťa štve, to sa ťa nejako týka. A to teda musíš spracovať sám v sebe. Možno prijať, že si sa správal zle, keď si nebol liečený. (netvrdím, že to tak je, nepoznám ťa) Veľa ľudí si min. NEVEDOME zamieňa kritiku správania (toto robíš zle) s kritikou osoby (si zlý človek). Lenže v praxi sa jedná o dve rozdielne veci..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 533
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zas tá stigma! Empty Re: Zas tá stigma!

Odoslať  Mous Po 14 november 2022 - 19:18

Hm neviem. Ja psychológiu vnímam trochu ako pavedu- to nemá nič s psychiatriou, psychológ nie je lekár. Oni študovali na filozofii, tak niekedy iba mávam rukou. No ak robí s psych. alterovanými ľuďmi, bolo by dobre snažiť sa im pomáhať v každej situácií- hlavne keď médium má široký spoločenský dosah. Aj psychológov treba, no ich náhľad je trochu snílsky si myslím.

Saladin, to ma mrzí, že ťa mali za klamára práve tu. Ľudia sú ako vravíš niektorí zlí, ja síce veľmi nepodporujem polarizovanie na dobro-zlo, skôr že sú divní, agresívni, neprispôsobiví a vtedy použijem aj zlí. Ako dnes jeden šofér-jazdil agresívne, bál som sa, že ma zmáruje. Páči sa mi tiež Jurajov názor, lebo málo z nás je "zlých" a neprispôsobivých. Keď hltáme lieky, je to fajn. Nás stav je dobre držaný. Tento konkrétny psychológ(neviem jeho meno) nebol dobrý psychológ, keď vravel, čo vravel. Ja keby som v tv, tak sa sakra snažím. No končím, lebo by som sa opakoval.

Ale...len som to zachytil. Ja som to nevidel cele. Zdá sa, že si to pozeral. Radšej už mlčím😁
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 867
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zas tá stigma! Empty Re: Zas tá stigma!

Odoslať  Saladin Po 14 november 2022 - 19:28

Tiež sa nechcem opakovať, ale ja som v tom rozhovore počul niekoľko krát, že ľudia, o ktorých ten psychológ hovoril, by mali byť liečení - to je podľa mňa snaha im pomôcť. A psychológia nie je žiadna paveda - je to veda krátkeho dosahu na rozdiel od fyziky ap.

Možno ak sa raz odvážiš prehovoriť o tvojich aktivitách pred liečbou (samozrejme bez prikrášleného filtra), tak pochopím, prečo ťa tento rozhovor štve - ale vnímam istú súvislosť.

Opakujem to často: Prežívanie je pravdivé, pretože emócie a pocity sú reálne. Interpretácia prežívania (príbeh, ktorý si okolo toho sami rozprávame) nemusí byť pravdivé a veľmi často nie je (obzvlášť v prípade dg. a porúch os). Mne veľmi pomohla psychologička, pričom samozrejme terapia nie je ukončená - to je zrejme celoŽivotný proces..

Z mojej strany je to všetko.. Ale ešte raz: vďaka za ten link..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 533
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zas tá stigma! Empty Re: Zas tá stigma!

Odoslať  Mous Po 14 november 2022 - 19:59

Pozriem to aj nabuduce je toho hodne👍
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 867
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Saladin likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore