Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Absurdné zrušenie registrácie lieku Bioparox

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Absurdné zrušenie registrácie lieku Bioparox Empty Absurdné zrušenie registrácie lieku Bioparox

Odoslať  Juraj Št 21 apríl 2022 - 10:10

Tohtoročnú jar som tak ako každú jar chorý. Dusí ma kašeľ. Spomenul som si ako mi kedysi doktorka predpísala Bioparox, ktorý na kašeľ perfektne zabral. Tento liek sa už nedá kúpiť, lebo zrušili jeho registráciu. Vraj kvôli tomu že jeho nežiadúce účinky prevažovali nad jeho liečivými účinkami. Údajne na milión predaných balení pripadajú necelé dva prípady, keď mali ľudia po jeho užití ťažkosti s dýchaním. Rozmýšľam že keby takto prísne posudzovali antipsychotiká a antidepresíva, tak by ich všetky museli zakázať, lebo majú závažné vedľajšie účinky na takmer každého kto ich užíva. Inak toho Bioparoxu je fakt škoda. Keď vidím ako mi Google ukazuje rôzne neúčinné bylinkové lieky proti kašľu, tak mám z toho blbý pocit.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 555
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Absurdné zrušenie registrácie lieku Bioparox Empty Re: Absurdné zrušenie registrácie lieku Bioparox

Odoslať  Iacobus Št 21 apríl 2022 - 15:25

Každý liek sa posudzuje individuálne, kde sa kladie na misku váh jeho účinok v liečbe a nežiaduce účinky. Je jasné, že vypadavanie vlasov pri chemoterapeutickej liečbe v porovnaní s cytotoxickym účinkom, ktoré iné liečivá nemajú, sa bude brat ako stále prevazujuci benefit. Keby sme zobrali nejaké bežné analgetikum, tak tam by sme už takýto nežiaduci účinok netolerovali, pretože existuje mnoho liečiv, ktoré majú analgeticky účinok a nevypadavaju z neho vlasy. 

To isté platí o všetkých liekoch, teda aj antipsychotikach ci antitusikach.

Iste, aj doba, kedy došlo k registrácii lieku hrá určitú rolu. Kedysi neboli kritériá na bezpečnosť liekov az také prísne ako dnes, to je dôvod, prečo bol registrovaný paracetamol, dnes sa väčšina odborníkov prikláňa k názoru, že by v súčasnej dobe ako novy liek nebol registrovaný. Ale keďže sa teší veľkej obľube, nerieši sa to, že je nebezpečný.

(Ja by som ho dal aspoň na predpis.)

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Absurdné zrušenie registrácie lieku Bioparox Empty Re: Absurdné zrušenie registrácie lieku Bioparox

Odoslať  fuhino Št 21 apríl 2022 - 18:40

Predpisuje sa ešte Prothazin ?

Tu mi píše, že je to neaktívny produkt. https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/prothazin-950443.html
fuhino
fuhino
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 23
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 24.08.2018
Bydlisko Bydlisko : Stredné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: (Olanzapin) Olpinat 10mg 0-0-2, (Escitalopram) Elicea 10mg 1-0-0.

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Absurdné zrušenie registrácie lieku Bioparox Empty Re: Absurdné zrušenie registrácie lieku Bioparox

Odoslať  Juraj Št 21 apríl 2022 - 19:28

Mne psychiatrička predpisuje Prothazin.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 555
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Absurdné zrušenie registrácie lieku Bioparox Empty Re: Absurdné zrušenie registrácie lieku Bioparox

Odoslať  Iacobus Št 21 apríl 2022 - 19:32

Nevidím dôvod, aby nebol dostupný. Prothazin je stále v zozname kategorizovanych liekov. To, že je neaktívny v ADC, znamená len nejakú internú záležitosť, asi že obsah nebol firmou aktualizovaný, alebo čosi také.

Aktuálnu dostupnosť (čie nie je nejaký krátkodobý vypadok) neviem overiť, nerobím teraz v lekárni.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore